Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Afiyet olsun bana

Eklentiler

• 16435649533363115782866250773235.jpg
    16435649533363115782866250773235.jpg
    89,4 KB · Görüntüleme: 17
Aynen öbek öbek tezek yoksa o köy değildir 🤣

Yakalandım He :ıslık: uygulamaya dadandım 😅 Şubat okumasına başlıyorum yiğidim
Tezeki ben yazcaktim da,ayip olur diye yazmadim.
Babamin köyünde tezekden gecilmezdi desem yeridir 🤣

Ben korkunclu kitabin daha 40.sayfasindayim . Guzel ilerliyor. Yusuf Yusuf olmadim daha

Oraya gidince gaza geldiler kızlarıda üye yaptım kitap aldılar bakalım okumayı sevdirme çabaları başarılı olacak mı 🤷🏻‍♀️

Aspasiaa Aspasiaa ve diğer çocuklulardan tavsiye beklerim
Ne güzel, ınsallah bundan sonra kutuphanenin müdavimi olurlar🥰 Biz geçen hafta bu kitaplardan birini kutuphaneden birini de kitapçıdan aldık .Bizim küçük kızlar yaşıt sanırım, ikisi de 1.sınıf. Bu kitaplar seviye olarak senin kucuge de uyar cok sevdik biz 🥰
20220130_144848.jpg

Tezeki ben yazcaktim da,ayip olur diye yazmadim.
Babamin köyünde tezekden gecilmezdi desem yeridir 🤣

Ben korkunclu kitabin daha 40.sayfasindayim . Guzel ilerliyor. Yusuf Yusuf olmadim daha
Korkunçlu kitap 🤣🤣
Ben de okuyacağım onu ama çooook ileride muhtemelen. Haziranda doğum, sonrası lohusalık sonrası uykusuzluk yine uykusuzluk. Sanıırm epeeeyyy sonraya kalacak ama okuyacağım 😁😁

Normaliniz böyle değilse, düşük. Gebe misiniz? Veya sıvı alımınız az mı?
Ağzınızdan yel alsın senin otrera ne gebesi tövbe est. Sıvım azdır :110: 11/7 normalim.
Ayaklarımı kaldırdım da az gözüm açıldı
Hunharca dalga geçmişsiniz benimle, yazıklar olsun, şimdi kendimi kanepeden atmaya gidiyorum :KK61:

Benim söylemek istediğim bu değildi.
Örnek benim 21 yaşında kardeşim eskiden beri kitap okur ama az az yani toplasan yılda 3,5 kitap kadar okurdu. Bir kaç aydır sıkı bir okuyucu olmaya başladı, her kitabı okuyor.
Klasik, modern klasik, kişisel gelişim vs. Vs. Ama gelir kitaplığıma bakar kalın klasikleri eline aldığında okumasını engellerim, onun yerine daha ince anlayabileceği bir şey veririm.
Notre Dame, Monte Kristo, Sefiller bunlar bana göre herkesin okuması gerekenler ama bunları kardeşime şu an verdiğim an onu klasiklerden kopartırım hadi diyelim ki okudu bitirdi daha yolun başındayken kitabın verdiği mesajları doğru alacağına inanmıyorum. Onun yerine Bir idam mahkumunun son günü, Ivan ilyiç, Klara gibi kitaplar okutuyorum. Her geldiğinde yeni bir kitap için can atıyor, ve üzerine konuşuyoruz kitapların doğru algiladığından emin oluyorum.
Bana göre işte böyle olmalı, tabi bu benim fikrim.
Çok doğru bir tespit. Ben ağır klasikleri okumaya başladığımda 16 17 yaşlarımdaydım, illa ki bana katkısı olmuştur o zamanlar ama keşke biraz daha hafif olanlardan başlasaymışım dediğin gibi. Mesela Suç ve Cezayı okuduğumda lise 2'deydim.Icerigini hiç hatırlamıyorum bile aklımda kalan tek şey okurken soğuk bir kış gecesi battiniye altinda elektrikler kesikkken mum işığında okuduğum .Seviyeme uygun kitap seçseymişim belki daha kalıcı olurdu hafızamda

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X