Hoşbeş Sayfası

Akşam Kral Müzik ödüllerinde Halil Sezai Müslüm Gürses'in şarkısını okudu ve katletti.:KK37:Müslüm Gürses'li tişört giymiş karısına armağan edeceğim dedi.Ben de senin terli tişörtünü napsın kadın dedim:)İki tane üst üste giymiş meğer çıkarıp verdi.

Son düzenleme:
Müslüm Gürses'e taktım ben bu ara.:KK1:Bu diziyi izlediğim için çok sevmiştim şarkıyı.Aklıma geldi birden:)

[video=youtube;6gFm9-Y85Ao]http://www.youtube.com/watch?v=6gFm9-Y85Ao[/video]

Tühh dinleyemiyormusun şarkıları.Youtub'tan indir dinle.Google'a mp3 dönüştürücü yaz.Youtube'tan istediğin müziği aç,en üstteki linki kopyala bu dediğim yere yapıştır videoyu indire bas.Download'da tıkla bilgisayarına insin.Saniyede indiği için kotan dolmaz gibime geliyor.

Aaa. İndimece bir ara yoktu. Var mı şimdi Allahallah. Aslıtoşum, dinlemek bile kota yiyor. Çabuk inse de önemli değil. Kaç KB indirdiğinle alakalı. Ben hala photoshop eklentileri vs indirdiğimden, kotayı her seferinde aşıyorum. O zaman da tuzlu oluyor. Etim ne, budum ne (mecazen
:KK9:) ben emekli bir kızçeyim. Kotasıza geçsem bu dertten kurtulacam ama, 2 katı ödüyorsun onu da. Şimdi 33 tl ödüyorum. O zaman 60 TL. Zaten film falan izlediğim yok. Başka yerden pek kıstığım yok, ama int.ten kısasım tutuyor işte.

Selen, resim isteriz yığrum.

Kızlarrrr ben geldim. Dün harika bir gündü. Şansımıza hava da çok güzeldi. İstanbul bugün bulutlu, az yağmurlu.

Fotoğraf demişsin Emelcim. Bu siteye hiç fotoğraf eklememiştim, ilk denememi yapayım.
$149486_10151537241509029_1115039624_n.jpg

Boğaziçi Üniversitesinden boğaz manzarası.

Son düzenleme:
$537378_10151537243574029_1493231006_n.jpg
Boğaziçi Üniversitesi'nin kedileri...

$544319_10151537251164029_1742214334_n.jpg
Aşiyan'dan boğaz manzarası.

$534848_10151537249349029_53868116_n.jpg

Kızlar, manzara resimlerini paylaşıyorum burada.Benim bulunduğum fotoları facede görürsünüz...

Son düzenleme:
$557875_10151537250569029_1050729685_n.jpg

$17994_10151537249844029_1063680038_n.jpg
Tevfik Fikret'in evi Aşiyan Müzesi. Aşiyan, Farsça'da kuş yuvası demekmiş. Bu ismi evine Tevfik Fikret kendisi vermiş. Zamanla semt de evin adını almış. Evin planlarını kendi çizmiş. Bir senede yapılmış ev, 1906'da. 9 yıl çok sevdiği, özenerek yaptırdığı bu evinde yaşamış, 1915'de 48 yaşındayken vefat etmiş Tevfik Fikret. Aşiyan Müzesi 2 yıl boyunca restore edilmiş, 2012'de bitmiş restorasyon. Çok güzel olmuş. Yıllar önce, üniversitedeyken gitmiştim Aşiyan'a. Evi doğru dürüst gezememiştik, kapalıydı birçok yeri. Şimdi harika olmuş. En fazla 15 kişilik gruplar halinde alıyorlar içeriye. Rehber eşliğinde geziyorsun. Bir de elektronik tur var rehberin elinde 25 dakika boyunca banta alınmış bilgileri dinliyorsun.rehbere de istediğin herşeyi sorabiliyorsun. Tevfik fikret ressammış da aynı zamanda, bilmiyordum. Kaç tane yağlı boya tablosu var duvarlarda. Evin içi harika, dışarısı bahçesi, boğaz manzarası harika. Fırsat bulunca mutlaka gidip görmek lazım.

Tevfik Fikret, Aşiyanın yani evinin bahçesine gömülmeyi vasiyet etmiş. Ama ölümünden sonra kayınpederi bilmemkim, ev daha sonra başkasının eline geçer, mezar da kaybolur falan diye düşünerek Eyüp mezarlığına defnettirmiş Tevfik Fikret'i. Tevfik Fikret'in eşi 1940'da ölümüne kadar burada yaşamış. Gelir olsun diye evin bazı odalarını Robert Koleji öğrencilerine kiralıyormuş. Onun ölümünden sonra Aşiyan'ı İstanbul Belediyesi satın almış. 1961 yılında da Bakanlar Kurulu kararı çıkartılarak Tevfik Fikret'in naaşı Eyüp mezarlığından alınarak Aşiyan'a, evinin bahçesine nakledilmiş. Naklin, cenaze töreninin falan da fotoğrafları var.
Tevfik Fikret'in samimi olduğu Abdülhak Hamit Tarhan ve bazı başka şair ve ressamların da fotoğrafları,tabloları ve kişisel eşyaları da müzede sergileniyor.
Maalesef evin içinde fotoğraf çekmek yasak:KK43:

Kızlar böyle işte, kendim geziyorum ama size de fotoğraf ve bilgi aktarımı yapmayı ihmal etmiyorum :)
Fotoğraflar benim değil; arkadaşlardan birinin çekip facede paylaştığı fotolar bunlar.

Son düzenleme:
$149491_10151537251409029_1592544170_n.jpg
Aşiyan'da bir pisi pisi...

$164235_10151537257509029_161121566_n.jpg
Rumelihisarı'ndan boğaz manzarası...

$554091_10151537260394029_826501088_n.jpg

Son düzenleme:
Selen'ciğim çok güzel bir gün geçirmişsin sefan olsun.Resimleri paylaştığın için de teşekkürler.Ahhh İstanbul görmeden ölmesem bari.:KK16:Siz bir grupsunuz ve hep birlikte katılıyorsunuz etkinliklere galiba dimi.Adamı niye mezarından çıkarmışlar ki.Adam vasiyet etmiş işte.Sinir oluyorum vasiyete uymayanlara.

Emel oradan rahatlıkla müzik indirebilirsin.Ama tabi kotam doluyor diyorsan yapacak birşey yok.:KK53:

Kızlar siz de kendinize avatar eklesenize.Daha yakışıklı olursunuz ha.:KK9:

Kızlar siz de kendinize avatar eklesenize.Daha yakışıklı olursunuz ha.:KK9:

:44:Anlamadım?

Selen, ne güzel bir gün geçirmişsin. Resimler de pek güzel. İçim açıldı. Erguvanlar, pisiler, boğaz. En güzel gezi bu olmuş. Bizim burada yürüyüş gezileri 55 tl den başlıyor. Siz yürüyerek gitmemişsinizdir herhalde o kadar yolu. Biz güdük kalıyoruz tabii böyle gezilerden. Sen gez, bize göster. Napacaksın, foruma girmek öyle kolay değil. Gezeceksin, resimlerini çekeceksin, şu boğaz manzarasından mahrum köy halkına akıtacaksın dağarcığındakileri. Bu geziyi ben de isterdim. :nazar:

Selen Mert Fırat'la mailleşiyordun bir ara halen hayranımısın?Buluşup resim çekinmiştiniz ya halen hatırımda.O zamanlar bilirmiydi acaba bu kadar ünleneceğini.Yeni dizisinde hiç hoşuma gitmiyor.Ben romantik rollere yakıştırıyorum onu.

Selen'ciğim çok güzel bir gün geçirmişsin sefan olsun.Resimleri paylaştığın için de teşekkürler.Ahhh İstanbul görmeden ölmesem bari.:KK16:Siz bir grupsunuz ve hep birlikte katılıyorsunuz etkinliklere galiba dimi.Adamı niye mezarından çıkarmışlar ki.Adam vasiyet etmiş işte.Sinir oluyorum vasiyete uymayanlara.

Emel oradan rahatlıkla müzik indirebilirsin.Ama tabi kotam doluyor diyorsan yapacak birşey yok.:KK53:

Yok Aslı'cım, yanlış anlamışsın. Tevfik Fikret Aşiyan'a gömülmeyi vasiyet etmiş, başta buna uymamışlar, Eyüp mezarlığına defnetmişler. Yıllar sonra, vasiyetini yerine getirmek için mezarından çıkarıp oraya evinin bahçesine, Aşiyan'a defnetmişler.

Emelim, tahmin ettim senin bu geziye özeneceğini, hem doğa,deniz, hem müze.

Valla bu parasız geziydi, otobüs tramvay, akbillerimizle gezdik işte. Burada da bilmezsen araştırmazsan yüksek fiyata gezdiriyorlar. Ama benim bu grup seyahat acentası veya öyle profesyonel bir organizasyon değil, kar amacı yok. Maksat bir araya gelip sohbet ede ede, eğlene eğlene gezip dolaşmak. İki senedir böyle birlikte geziyorlar, çoğunluk birbirini tanıyor, arkadaş olmuşlar.Geçen haftaki Gebze Ballıkayalar gezisi için araç kiraladılar, yol masrafı kişi başı 25 liraydı. Bugün de Melen Çayı'na rafting yapmaya gittiler. Yol parası 40 lira, orada rafting yaparken ödenecek para da 60 liraymış.

Eğlenceli bir grup bu. 1 buçuk saati 10 liraya horon, sirtaki,salsa kursları buluyorlar, dans öğreniyorlar.Sonra da böyle gezilerde toplanıp toplanıp oynuyorlar. Geçen hafta tırmandık tırmandık, tepeye çıkıp horon teptiler dağın başında. Komik bir grup:KK1: Sonra da şehire gelip orada parkta oynadılar horon, sirtaki. Halk toplandı bakıyor, kim bu deliler diye:KK1:

İlk yardım kursuna da bu grupla katılmıştım. Belediyenin verdiği bedava bir kurstu o.

Mert Fırat iyi bir oyuncu, beğeniyorum evet, ama öyle hayranlığım kalmadı artık:KK34:
Allah herkesin yolunu açık etsin, daha da başarılı etsin...

Evet Selen'ciğim yanlış anlamışım ben.İyi bari adam rahat etmiştir sonunda.

Geziler baya uygunmuş.Bir de kafa dengi oldu mu yanında süper geçer.Tabi orada gezilecek yer çok.Gezinin biri biter biri başlar.Belediyeler çok güzel kurslar açıyorlar ama tembellikten gitmiyoruz işte.Salsa ne güzel olurdu.:KK8:

Mukaddes ablanın avatarı var yahu yanlış hatırlamışım.Dün banyo yaparken aklıma geldi.:KK1:Dedim Mukaddes abla kızacak şimdi bana.:KK19:

Son düzenleme:
Emeltosum ben telden giriyorum siteye.bilgisayarda actigin ekranla farkli telefon uygulsmasi.bilg.fan girdigim bi gun koyacagim resim ama ugrasmaya vaktim olmuyor bir de siteden atiyor beni bikac yanlis yapinca korkuyorum o yuzden.
Aslicm anlamadim bursada acilan ne bufesi?
Selen tam guzel havalarda basladin gezmeye ne guzel.
Allahim her yer ne kadar kalabalik.insanlarda sozde para yok ama habire yiyip iciyorlar.Avmler ber saat dolu ozellikle yemek katlari.
Bursada mesela X avmesine gidiyoruz butun bursa buradsa herhalde diyoruz.oradan caddeye gidiyoruz cafeler tiklim tiklim.dun ikeaya kahvaltiya gittik 11 de bitiyor.sozde erken kalktik giyinme filan derken saat oldu 10.30 bi gittik panayir gibi esofmani giyen gelmis.coluk cocuk.ulen dedim ne ara uyandi bu veletler ,hafta ici calisanlar.gidin uyuyun bi pazariniz var.

Filiz resmi ben söyledim Emel değil.

Yan tarafımda büfe var da Bursa'ya şube açtılar.Potansiyel varmış orda da onu dedim.

Evet benim de hep tuhafıma giden o.Millet para yok der ama alışverişten,yemekten içmekten de geri kalmaz.Avm'lerin yemek bölümü çok gürültülü oluyor.Ben hiç sevmiyorum orada yemek yemeyi.Bir de gidip kendin alıyorsun.Çalışana gezme de sen.Sabahın altısında da kalkar:)

Cemal avatarım nasıl?:)Diğer forumu dolaştım biraz anılarım canlandı.Ne tuhaf ya.Neler yazmışız,neler yapmışız.Bilgisayarı bana Cemal aşkı öğretti.Photoshop bile öğrenmiştim ne kadar acemice de olsa:)

Burada çekilişler,kampanyalar diye bir başlık var.Firmaların feys sayfasını beğenip yarışmaya katılıyorsun ödül kazanıyorsun.Bir bakayım dedim ama karışık birşey anlamadım.Daha önce yine burdan duyup bir firmadan numune istemiştim.Cilt kremi yollamışlardı küçük paketlerde bana bir sürü.İyice takip edip katılmak lazım aslında.

X