Hoşbeş Sayfası

Muko abla tebrikler... :KK66:
Asli o nasil sandvicler oyle.ben de malzemesi bol tost ,sandvic seviyorum.ben tost yaparken ekmege yag yerine mayonez suruyorum.biraz ketcap,bol kasar ,zeytin varsa biraz kekik serpiyorum mevsimi ise ince dogranmis yassi halka domates.bastirip pisirdin mi offf ki ne of.islenmis et dediklwri salam sucuk vb.pek yemiyoruz ama pastirma basimizin taci :))

Mayonezi denedim sen söyleyince.Güzel oldu gerçekten.Zeytinli hiç denemedim.Pek beni açmadı sanki.Salam,sosis bizde de alınmıyor ama sucuk,pastırma alınır.Zaten haftada bir doğru dürüst kahvaltı yapıyorum.Onda da olmazsa olmazımdır sucuk.Evde yapılan tarif var.İçine katılan baharatı aldım,yapmak kısmet olmadı bir türlü öyle duruyor.Yaparsam sana da veririm tarifi evde yaparsınız.

aynen canım oyy ne aşmak hem yapma hemide yemek konusunda .:KK1:İşte çok yaşayan mı çok gezen mi? benim gibi bir iki yere bakıp çıkarsan getiremezsin iki nimeti bir araya.:KK1:

Haa haaa teneke dermişimm.:KK1: Valla bilmiyorum ki Aslı'cım sankim bakıra benziyo.:KK51:

Olsun abla teneke,meneke.Önemli olan katılmak,anısı olan birşeyi almak.:KK9:

Son düzenleme:
Dün ablamla kardeşim kazak aldı birer tane.Kartın puanlarıyla aldım kazakları.Eve geldik kazaklar yok ortada.Ya ben almadım kazağı satıcıdan,ya da yolda düştü.Elimde çok poşet vardı aradan kayıp düştü belki de.Aradım mağazayı yok diyorlar.Haydan gelen huya gider derler ya doğru galiba.:KK31:

Ya kizlar bir kac senedir cok bunaliyorum.hep bir yerlere kacasim var ama olmuyor.konu malum evlilik.insanin karsisina hic mi istedigi gibi biri cikmaz.hani hep konusulur soyle olsun boyle olsun maddi durumu iyi olsun ailesi bize uysu. Tamam liste uzun oluyor ama gercekten asik oldugun biri olunca liste solda sifir kalir tabii ama o kisi bir turlu cikmiyor.yas kemale erince panik oluyor insan.annem de istiyor artik evlenmemi.daha neyi bekliyorsun mantikli dusun artik diyor.arkadaslarimdan var evlenmeyeler daha ama herkes de birini uydurup evleniyor iste.bak diyor onun ki cok mu yakisikli bunun ki cok mu karizmatik evlendiler yaptilar bi cocuk iste diyor.
Acaba diyorum ben de evlilik.fobisi mi var ne dersiniz? Birini soylediler mi karnima agrilar giriyor.ama kafede oyyle birini goruyorumki mesela simdi bu gelse dakkasinda evlenirim diyorum.ben anlamadimbu isi.

Benim bi cocukluk arkadasim var.daha dogrusu cook eski komsumuz.anneler cok samimi filan.sonra seneler oldu gorusmedik.neyse kac sene once facete bulduk birbirimizi evliydi.sonra bir iki bulustuk o arada bosandi bu.annem hatta evliyken bulusmayin filan dedi.dedim ne demek biz kardes sayiliriz on gun arayla dogmusuz o kadar yani.neyse ben mesafe koymustum.simdi annem dusundu tasiindi bu cocuk senden hoslaniyor ama cekiniyor belli etmeye dedi.neyini begenmiyorsun filan myhabbeti.ailesi bildigimiz insanlar durumu iyi cocuk iyi.ama ben de hic bir zaman ona karsi oyle bir his olmadi.ben ne yapayim simdi bir akil verin.bir yandan zaman geciyor obur yandan benim hoslanacagim insan karsima cikmiyor.

Filiz biz aşık olmayı beklersek çok bekleriz:)Devir mantık devri.Herkes kendini iyi,rahat olacağı bir yere atmak istiyor.Bak patronumun evleneceği kız bizimkini bir sene önce görmüş istememiş.Baktı evleneceği yok döndü dolaştı,mantığını çalıştırdı,iyi çocuk rahat ederim diye kabul etti.Şimdi peşinden ayrılmıyor:)Ben de sen gibiyim.Geçen aylarda oturmaya gelen komşumuz sordu niye evlenmiyorsun diye.Ben de doğru dürüst adam çıktı da ben mi evlenmedim dedim.Baktım iki gün sonra başka bir komşuyu göndermiş biri var ne diyor diye:)Senin gibi ben de tuhaf oluyorum.Yok istemiyorum dedim telefonda ısrar ediyor.Tamam bir resmini göndersin bakayım dedi ayıp olmasın diye.Gönderdi resmi adam da fena değil hani.:KK1:Hiç de evlenmemiş,hali vakti de yerinde.Yaşını bahane edip reddettim.Ama yanlış yapıyoruz işte.Bir görüşsek belki fikrimiz değişecek.Çünkü uzaktan görmeyle kimse kimse hakkında fikir sahibi olamaz.İki muhabbet edince belki fikirlerin çok değişecek,belki ısınacaksın ona karşı.Çünkü konuşmadan karşındaki insanla olup olmayacağını bilemezsin.Bu işler öyle değişken ki.Çok gıcık olduğum bir müşterim vardı.Çabucak çıksın isterdim dükkandan.Bir şarkı çalıyordu.Çocuk şarkıyla ilgili muhabbet açtı,başından geçenleri anlattı.Çocuk gözümde bambaşka bir insan oldu artık hep gelsin istedim.:KK1:Çocukluk arkadaşın senden hoşlanıyorsa açıkça niye söylemiyor.Senden mi bir adım bekliyor.Böyle erkeklere de gıcık olurum.Bir bahaneyle ara bakalım sana geri dönüşü nasıl.İlgisini belli ediyorsa senin de onunla görüşmek hoşuna gidiyorsa düşün derim.Bir muhabbet çok şeylere kapı açabilir.Olmuyorsa da hiç değilse denedim olmadı dersin,pişmanlıkların olmaz.Anlaşamazsan boşanırsın dünyanın sonu değil ya.

Son düzenleme:
Ooooo Emel hanım teşrif etmiş.:63:

Merhaba , herkese hayırlı Cumalar.:KK16:

Bu aralar yoğunum sohbetinize katılamıyorum kızlar .Üstelik gribe yakalandım.Uzun zamandır bu kadar kötü olduğumu hatırlamıyorum.
Neyse sayfalara şöyle bir göz attım Aslı'cım yine marifetlerini döktür müşsün ayrıca yine yarışmaya katılıyor muşsun şimdiden
başarılar dilerim canım.:KK16:

Selen'im sen de az değilmişsin hani:)) bulgurlu köftelerin şahane görünüyor.

Emelim tarif için sağ ol yiğrum ama ben evvelsi gün yaptım aşure yeni girdiğimden göremedim tabi, önümüzde ki seneye inş..

Filizim:):))

Görüşürüz arkadaşlar , iyi bakın kendinize.:KK16:
Yıvrııııım, asıl sen kendine iyi bak. Allahıma bin şükür 4 ay sonra atlattım ben nihayet hastalığı. Geçti demeye bile korkuyorum. Kendini sıcak tut. Çok geçmiş olsun.

İki parti misafir ağırladık. Daha iki-üç parti ağırlamamız gerekiyor. Yoruldum valla.

Aslı, bana yumuşak bir kek tarifi ver hacım. Un ölçüsü tam olsun. Ben öyle göz kararı anlamıyorum. Bir de kaç derecede pişecek. 175 derecede işirdim. İçi iyi, dışı yandı. :KK53:

Filiztoşum, giremeyince kutlayamadım. Geçmiş öğretmenler günün kutlu olsun. arısı kadrolu öğretmenliğine inşallah.

Pazar günü düğünü var patronumun.Nişanlısıyla diğer abininin hanımı arasında iktidar savaşları başladı şimdiden:)Hürremle,Mahidevran gibi çok çekişmeli bir hayata adım atıyorlar.:KK53:
Hadi yaa. Ne çabuk. Yuh.

Breh breh breh. Mukadesim, madalyana, tişörtüne, sertifikana hayran.

Filiztoşum, o nasıl bir tost öyle. Şimdi kalkıp yapacam. Ayy bir iştahım azdı ki sormayın. Arada böyle çıldırık bir iştahlanmam oluyor. Neredeyse mola vermeden yiyorum. Bir de misafirlere pasta börek yapılınca, işin ucu iyice kaçtı. Dünyanın en güzel şeyleri listesinin başına yemeyi koyuyorum. Ve yeyip yeyip kilo almayanlara sinir oluyorum. :KK51:

Aslı, uğradığın yerlere dönüp bir baksaydın. Nerede bıraktın acaba torbayı. Tüh. Niye haydan olsun. O hakkı kazanmışsın, zorla almadın ya.

Amanın benim şıpsevdim sevemez mi olmuş. Filiztoşum. Yaşım geçiyor diye düşünürsen de yanlış bence. Sırf o niyetle evlenirsen, mutsuzluk da yaşayabilirsin. Ne bileyim, ne denir ki. "Vasıfları kendime uysun, eline yüzüne bakılsın, hem gözüme, hem mantığıma hitap etsin yeter, sonradan aşk da gelir" diyen bir insana evlen derim. Ama sonra nereden de kalkıştım bu işe demeyesin. Gerçi görücü usulüyle bile evlenen kim varsa etrafımda, çok azı hariç, hep kocalarına aşıklar. Allah sevgisini veriyor ellam. Oğlan güzel mi? Bir resmini ver bize hacı. Böyle işlerde yap, yapma demek çok zor. Sen kendine ille de aşkı arayıp aramadığını bir sor önce. Ülen, aşk da isteyince gelip çatmıyor ki insana. İnşallah herşey gönlünce olsun. Gözüne, gönlüne, mantığına hitabeden bir eş diliyorum sana da, Selenime de, Aslıtoşuma da. Benim gibi sevmeden evlenemem dersen, ahan da böyle oturursun benim gibi. Bu yanı da var. Gerçi ben halimden fazlasıyla memnunum. Hiç tüh demedim. Çünkü benim gözüm yemek, iş, ütü, çocuk vs. telaşelerini yemezdi. Ben miskin insanım. Kimselere hizmet edemem. Karar mercii benim. Kimsenin kararlarına uyamam. Annem hep derdi ki, seni alan 2 günde kapının önüne kor. Ama tebii herkes benim gibi acayip ruhlu değil. Oğlana bi eyice bak. Isınırmıyım diye bi incele. Bir yemeğe, sinemaya vs. git. Daha iyi tanımaya çalış.

Selenim, İmplantlardan ne haber?

Son düzenleme:
Hadi yaa. Ne çabuk. Yuh.

Breh breh breh. Mukadesim, madalyana, tişörtüne, sertifikana hayran.

Filiztoşum, o nasıl bir tost öyle. Şimdi kalkıp yapacam. Ayy bir iştahım azdı ki sormayın. Arada böyle çıldırık bir iştahlanmam oluyor. Neredeyse mola vermeden yiyorum. Bir de misafirlere pasta börek yapılınca, işin ucu iyice kaçtı. Dünyanın en güzel şeyleri listesinin başına yemeyi koyuyorum. Ve yeyip yeyip kilo almayanlara sinir oluyorum. :KK51:

Aslı, uğradığın yerlere dönüp bir baksaydın. Nerede bıraktın acaba torbayı. Tüh. Niye haydan olsun. O hakkı kazanmışsın, zorla almadın ya.

Amanın benim şıpsevdim sevemez mi olmuş. Filiztoşum. Yaşım geçiyor diye düşünürsen de yanlış bence. Sırf o niyetle evlenirsen, mutsuzluk da yaşayabilirsin. Ne bileyim, ne denir ki. "Vasıfları kendime uysun, eline yüzüne bakılsın, hem gözüme, hem mantığıma hitap etsin yeter, sonradan aşk da gelir" diyen bir insana evlen derim. Ama sonra nereden de kalkıştım bu işe demeyesin. Gerçi görücü usulüyle bile evlenen kim varsa etrafımda, çok azı hariç, hep kocalarına aşıklar. Allah sevgisini veriyor ellam. Oğlan güzel mi? Bir resmini ver bize hacı. Böyle işlerde yap, yapma demek çok zor. Sen kendine ille de aşkı arayıp aramadığını bir sor önce. Ülen, aşk da isteyince gelip çatmıyor ki insana. İnşallah herşey gönlünce olsun. Gözüne, gönlüne, mantığına hitabeden bir eş diliyorum sana da, Selenime de, Aslıtoşuma da. Benim gibi sevmeden evlenemem dersen, ahan da böyle oturursun benim gibi. Bu yanı da var. Gerçi ben halimden fazlasıyla memnunum. Hiç tüh demedim. Çünkü benim gözüm yemek, iş, ütü, çocuk vs. telaşelerini yemezdi. Ben miskin insanım. Kimselere hizmet edemem. Karar mercii benim. Kimsenin kararlarına uyamam. Annem hep derdi ki, seni alan 2 günde kapının önüne kor. Ama tebii herkes benim gibi acayip ruhlu değil. Oğlana bi eyice bak. Isınırmıyım diye bi incele. Bir yemeğe, sinemaya vs. git. Daha iyi tanımaya çalış.

Selenim, İmplantlardan ne haber?

Aşık ol da bak uyuyormusun uymuyormusun.:KK53:

Emel kim geldi yine misafir?

Tostu ben yaptım yahu.Bu ara bende de büyük bir yeme potansiyeli var.İrade sıfır bu aralar.:18:Ben de sinir oluyorum yiyip kilo almayanlara.:KK19:Evde etiketi üstünde duran dört pantolonum var.Az zayıflarsam giyerim diye aldım ama ne mümkün.:KK53:

Dört beş gün mesaideyim.Dokuza kadar çalışacağım.:KK43:

Emel kim geldi yine misafir?

Tostu ben yaptım yahu.Bu ara bende de büyük bir yeme potansiyeli var.İrade sıfır bu aralar.:18:Ben de sinir oluyorum yiyip kilo almayanlara.:KK19:Evde etiketi üstünde duran dört pantolonum var.Az zayıflarsam giyerim diye aldım ama ne mümkün.:KK53:

Aslı, ben de aynı durumdayım, dolabın yarısı, biraz zayıflayınca tekrar içine girerim diye sakladığım pantolon ve elbiselerle dolu. Kimisini giyme şansım hiç olmayacak galiba :KK50:bayağı zayıfmışım eskiden. Kimisini de biraz kilo verirsem giyebilecek durumdayım. Bakalım:KK51:

Emelim, ayın 11'inde son kontrol yapılacak, ondan sonra implantlar sökülecek. Sonrası da geçmeli kısmi protez. Yani takma dişe merhaba diyeceğim çok yakında:KK53:

Aslı, ben de aynı durumdayım, dolabın yarısı, biraz zayıflayınca tekrar içine girerim diye sakladığım pantolon ve elbiselerle dolu. Kimisini giyme şansım hiç olmayacak galiba :KK50:bayağı zayıfmışım eskiden. Kimisini de biraz kilo verirsem giyebilecek durumdayım. Bakalım:KK51:

Benim de öyle.Kimisine hiç giremem,kimisine bir kaç kilo verirsem girerim,kimisi de dar diye giymediklerim.:KK37:

Emelim, ayın 11'inde son kontrol yapılacak, ondan sonra implantlar sökülecek. Sonrası da geçmeli kısmi protez. Yani takma dişe merhaba diyeceğim çok yakında:KK53:

Olsun ya takma makma işini görsün de:)

Kolay gelsin Aslıcığım. Çok yoruyorlar seni:KK4:

Düğünü var ya karısını bırakıp gelemez.İdare ediyorum işte.

Asli o puanlar cok kiymetli benim de var harcamaya kiyamiyorum.hem niye haydan geldi diyorsun emek emek harcama var o puanlarda :)

Bi dene diyorsunuz yani su benim ise.bakalim o zaman ne olacak.boyle dusune dusune hic evlemeyecegim o zaman Allah korusun :KK66: o evlenince seversin lafi var ya hasta oluyorum resmen.
Bosanmak da zor ya cocuk olunca

Asli o puanlar cok kiymetli benim de var harcamaya kiyamiyorum.hem niye haydan geldi diyorsun emek emek harcama var o puanlarda :)

Harcamaya kıyamıyormusun.:KK60:Ne işi yarıyor o zaman.Haydan gelmemiş bulduğumuza göre kazakları:)

Bi dene diyorsunuz yani su benim ise.bakalim o zaman ne olacak.boyle dusune dusune hic evlemeyecegim o zaman Allah korusun :KK66: o evlenince seversin lafi var ya hasta oluyorum resmen.
Bosanmak da zor ya cocuk olunca

Evlenince de seviliyor gerçekten.:KK9:Dene tabi.Hiç belli olmaz.Çocuğu bir iki sene yapmayacaksın.Baktın anlaşabiliyorsun o zaman çocuk:)

X