Hocama açıldım...

Ablalarım okuyup yorum yapan herkese teşekkür ediyorum . hepinizin görüşü benim için çok önemli . Reddetti diyeniniz oldu, mezun olmayı bekle diyeniniz oldu...ben de yok reddetmedi seviyor diyemem tabi. Sevmeme ihtimali zaten aklımda. Düşündüm ki okulum bitiyor çok az kaldı. O yüzden içim buruk ve ondan uzak durmak da istemiyorum. Çok zor geliyor birden uzaklaşmak . :KK43:ben onu kaybetmek istemiyorum...

Ablalarım bugün sınavım vardı karşılaştık. Nasıl geçtiğini falan sordu. Hala eskisi gibi işte bu daha kötü ya off...keşke uzak dursa benden de umutlanmaya devam etmesem.

Ablalarım bugün sınavım vardı karşılaştık. Nasıl geçtiğini falan sordu. Hala eskisi gibi işte bu daha kötü ya off...keşke uzak dursa benden de umutlanmaya devam etmesem.

bence o değil siz ondan uzak durun.
sonuçta kendisi herhangi bir öğrencisine davranması gerektiğinden farklı davranmıyor size.
duygularına hakim olamayan, var olması gereken sınırları ortadan kaldırmaya çalışan sizsiniz.
açıkçası hocanız en başta yapması gerekeni yaparak kibarca sizi reddetmiş.
bir hoca olarak meslek etiği de bunu gerektirirdi zaten.
farklı bir şekilde davranması hiç hoş olmazdı, tıpkı sizin davranışlarınızın hoş olmaması gibi.
lütfen kendinizi bir an önce toparlayın ve derslerinize yoğunlaşın.

Belki sevgilisi vardir ya da ogrenci ogretmen iliskisini yakistiramadi.birse soylemeyin bekleyin mezun olunca da bir ugrayin yanina .hala cevap yoksa istemiyor demektir

İyi akşamlar hanımlar...Forumu yıllardır takip ediyorum ve düşünceleriniz benim için çok önemli. Üniversite öğrencisiyim ve bu dönem mezun olacağım. Başlıktan da anlaşılacağı gibi , hocama duygularımı söyledim. Ben 24 yaşındayım kendisi ise 35 yaşında. Birbirimizde numaralarımız var ben de nasılsa mezun olacağım diyerek geçen hafta dayanamayıp açıldım. Aslında sohbetimiz hep vardı ama bu aralar daha samimiyiz. Cevap olarak benim için değerlisin falan dedi. İyi dileklerde bulundu. Pek ayrıntıya giremedim kafamı kurcalayan şey şu neden kestirip atmadı ya da kibarca red mi etti acaba.. düşüncelerinizi bekliyorum teşekkür ederim şimdiden
Bence mezuniyete kadar daha zaman var. Neden olmasın yahu. Eğitim hayatı yönetim kimse öğrenmesin diye de böyle davranmış olabilir. İlerisini yani siz mezun olup okulla bi bağınızın kalmamasından sonra ki olacaklar önemli.

Öyle tabi ama umutlanacağımı bilmiyor mu biraz mesafeli davransa.. bana gelince ,uzak duramıyorum hele de son günlerim olunca..onu görmek istiyorum uzak kalamıyorum. :KK43:
Adam onu mu düşünecek profesyonelse. Asıl size diğer öğrencilerinden farklı davransa belki o rahat etmeyecek. Belki size aslında bir şey hissetmediğini ve hala öğrenci hoca olduğunuzu gösteriyor. Siz kendiniz umutlanmak istiyorsunuz sanırım.

bence o değil siz ondan uzak durun.
sonuçta kendisi herhangi bir öğrencisine davranması gerektiğinden farklı davranmıyor size.
duygularına hakim olamayan, var olması gereken sınırları ortadan kaldırmaya çalışan sizsiniz.
açıkçası hocanız en başta yapması gerekeni yaparak kibarca sizi reddetmiş.
bir hoca olarak meslek etiği de bunu gerektirirdi zaten.
farklı bir şekilde davranması hiç hoş olmazdı, tıpkı sizin davranışlarınızın hoş olmaması gibi.
lütfen kendinizi bir an önce toparlayın ve derslerinize yoğunlaşın.
Uzak duramıyorum okula sanki onun için gidiyorum. Neden hoş olmadı ki evli değil ve biz de lisede değiliz. Artı mezun oluyorum zaten.

Bi şekilde yaz vatsap matsap ogren kurtul o zaman. En azindan yoluna bakarsin. Mezun olduktan sonra ayni.muhabbetimiz devam eder mi acaba hocam ben cok ozlerim okulumuda sizleride falan filan yap bi girizgah iste bakalim ne cikacak ? Boyle muallakta olmaktan iyidir yani. En kötü cevap bile en azindan önünü gormeni saglar

Bence mezuniyete kadar daha zaman var. Neden olmasın yahu. Eğitim hayatı yönetim kimse öğrenmesin diye de böyle davranmış olabilir. İlerisini yani siz mezun olup okulla bi bağınızın kalmamasından sonra ki olacaklar önemli.
Ben de hala umutluyum. Çok kızıyorum kendime ama.. kestirip atmayı bilmiyorum. Mezun olunca mecburen unutmaya başlarım inşallah. Ya da unutmasam.. yani keşke onun da hisleri olsa :KK68:

Bi şekilde yaz vatsap matsap ogren kurtul o zaman. En azindan yoluna bakarsin. Mezun olduktan sonra ayni.muhabbetimiz devam eder mi acaba hocam ben cok ozlerim okulumuda sizleride falan filan yap bi girizgah iste bakalim ne cikacak ? Boyle muallakta olmaktan iyidir yani. En kötü cevap bile en azindan önünü gormeni saglar
Söylemiştim dediklerinizi. Her zaman gelebilirsin dedi. Ama gidersem nasıl unutacağım onu. Duygularım hep taze kalacak

Uzak duramıyorum okula sanki onun için gidiyorum. Neden hoş olmadı ki evli değil ve biz de lisede değiliz. Artı mezun oluyorum zaten.

neden? bu yazdıklarınız bile aslında nedenini oldukça açık bir şekilde ortaya koyuyor.(uzak duramıyorum, sadece onu görmek için okula gidiyorum vs. cümlelerinize baktığımda duygularının ve bunun yanı sıra hayatın gerçeklerinin farkında bir kadın değil hormonlarının etkisinde bir genç kız görüyorum. )
yani henüz çok gençsiniz. doğru, lisede değilsiniz ancak daha hayatınızın çok başında ve toysunuz.
siz öyle düşünmeyebilirsiniz ama inanın hocanız için de çok genç ve toysunuz.
şu an sizinle bir ilişkiye girmesi bu toyluğunuzdan faydalanmak olur (ki yasal olarak yasak olmasa bile etik olarak çok yanlış bir durum olur) bu birincisi.

ikincisi karşınızdaki kişi herkese eşit mesafede olması gereken bir konumda.
öğrencisiyim diyorsunuz. eğer sizinle bir ilişkiye girecek olursa bu durum diğer öğrencileriyle size davranışı arasında bir eşitsizlik yaratmayacak mı?
öğrencilerine karşı eşit mesafede olmak ve tüm öğrencilerine tarafsız şekilde yaklaşmak hocanızın hem mesleğine hem de diğer öğrencilerine karşı sorumluluğudur ve sizinle gireceği bir ilişki bu tarafsızlığı tehlikeye sokar.

bir diğer neden hocanızın sizin üzerinizde bir otorite figürü olması.
öğrencilerin hocalarına aşık olduklarını sanmaları hocaların taşıdıkları bu otorite konumu nedeniyle sık karşılaşılan bir durumdur. yani büyük ihtimalle sizin duygularınız gelip geçici bir hayranlıktan başka birşey değil.
onunla gerçek bir ilişkiye girdiğinizi düşünün. ne paylaşacaksınız? büyük ihtimalle ilgi alanlarınız, yaşam tarzınız vs. çok farklı. karşınızda sizin geçtiğiniz yolları çoktan geçmiş ve hayatının başka bir aşamasına geçmiş biri var.
gerçek bir ilişkiden bahsediyoruz burada. yani ilişki denen şeyi sürekli olarak derste olduğu gibi karşısına oturup hayran hayran izlemek olarak düşünmüyorsanız neyi paylaşabileceğinizi sorgulamalısınız.
belki biraz acımasız olacak ama açık olalım. bu ilişkide seks dışında karşınızdaki kişiye sunabilecek neyiniz var.

son olarak hadi bir ilişkiye başladınız diyelim. ama işler yolunda gitmedi ve kötü bir şekilde ayrıldınız.
sizin ona karşı "benden yararlandı, ilişki karşılığı dersten geçirmeyi teklif etti vs." şeklinde suçlamalarda bulunmayacağınızın garantisi nedir? ya da aileniz öğrendiğinde herhangi bir şekilde hocanıza karşı harekete geçmeyeceklerini garanti edebilir misiniz?
yani tüm bunları düşünmeden sizinle bir ilişkiye girmesi hocanız için sosyal bir intihar teşebbüsünden başka birşey olmaz diye düşünüyorum.

(biraz açık ve acımasız oldu ama sanırım durumu her yönünden görebilmeniz için bu gerekliydi. herşey gönlünüzce olsun)

neden? bu yazdıklarınız bile aslında nedenini oldukça açık bir şekilde ortaya koyuyor.(uzak duramıyorum, sadece onu görmek için okula gidiyorum vs. cümlelerinize baktığımda duygularının ve bunun yanı sıra hayatın gerçeklerinin farkında bir kadın değil hormonlarının etkisinde bir genç kız görüyorum. )
yani henüz çok gençsiniz. doğru, lisede değilsiniz ancak daha hayatınızın çok başında ve toysunuz.
siz öyle düşünmeyebilirsiniz ama inanın hocanız için de çok genç ve toysunuz.
şu an sizinle bir ilişkiye girmesi bu toyluğunuzdan faydalanmak olur (ki yasal olarak yasak olmasa bile etik olarak çok yanlış bir durum olur) bu birincisi.

ikincisi karşınızdaki kişi herkese eşit mesafede olması gereken bir konumda.
öğrencisiyim diyorsunuz. eğer sizinle bir ilişkiye girecek olursa bu durum diğer öğrencileriyle size davranışı arasında bir eşitsizlik yaratmayacak mı?
öğrencilerine karşı eşit mesafede olmak ve tüm öğrencilerine tarafsız şekilde yaklaşmak hocanızın hem mesleğine hem de diğer öğrencilerine karşı sorumluluğudur ve sizinle gireceği bir ilişki bu tarafsızlığı tehlikeye sokar.

bir diğer neden hocanızın sizin üzerinizde bir otorite figürü olması.
öğrencilerin hocalarına aşık olduklarını sanmaları hocaların taşıdıkları bu otorite konumu nedeniyle sık karşılaşılan bir durumdur. yani büyük ihtimalle sizin duygularınız gelip geçici bir hayranlıktan başka birşey değil.
onunla gerçek bir ilişkiye girdiğinizi düşünün. ne paylaşacaksınız? büyük ihtimalle ilgi alanlarınız, yaşam tarzınız vs. çok farklı. karşınızda sizin geçtiğiniz yolları çoktan geçmiş ve hayatının başka bir aşamasına geçmiş biri var.
gerçek bir ilişkiden bahsediyoruz burada. yani ilişki denen şeyi sürekli olarak derste olduğu gibi karşısına oturup hayran hayran izlemek olarak düşünmüyorsanız neyi paylaşabileceğinizi sorgulamalısınız.
belki biraz acımasız olacak ama açık olalım. bu ilişkide seks dışında karşınızdaki kişiye sunabilecek neyiniz var.

son olarak hadi bir ilişkiye başladınız diyelim. ama işler yolunda gitmedi ve kötü bir şekilde ayrıldınız.
sizin ona karşı "benden yararlandı, ilişki karşılığı dersten geçirmeyi teklif etti vs." şeklinde suçlamalarda bulunmayacağınızın garantisi nedir? ya da aileniz öğrendiğinde herhangi bir şekilde hocanıza karşı harekete geçmeyeceklerini garanti edebilir misiniz?
yani tüm bunları düşünmeden sizinle bir ilişkiye girmesi hocanız için sosyal bir intihar teşebbüsünden başka birşey olmaz diye düşünüyorum.

(biraz açık ve acımasız oldu ama sanırım durumu her yönünden görebilmeniz için bu gerekliydi. herşey gönlünüzce olsun)
Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim. En ince ayrıntısına kadar okudum. Çok mantıklı dedikleriniz ben de bazı yerlerde size hak verdim.
Yalnız düşüncemi savunmak için değil, sizi bilgilendirmek için şunları söylemeliyim:
Bu dönem dersime girmiyor. Yani derste onu izlemek değil de, karşılıklı konuşmalarımızda çok etkilendim. Yani yanında kendimi çok mutlu hissediyorum. Saatlerce konuşsa dinlerim
Ben okul bittikten sonra başlamasından yanaydım zaten.
Sadece ikimize bir şans vermesini isterdim.. belki yaşayarak anlayacaktık bazı şeyleri..

Belki reddetmemiştir :KK68: ablalarım kızacaksınız ne olacak bu halim bilmiyorum her şeyi beni umutlandırıyor gülüşü bile.. :KK33:

Sendeki umudun yarısı bende olsaudı ohooooo :)
O zaman meziniyet sonrası aeanızdaki bağı da yaz. Bakalım ne çıkacak

X