Hocama açıldım...

Konuyu görünce içimi bir heyecan kapladı paylaşmak istedim :KK33:

Yıl 2008, sınıfa giriyorum, en önde oturan bir çocuk, ilk görüşte aşık oldum. O zamana kadar da hiç böyle bir şey yaşamamıştım, öğrencilerle çok yaş farkımız yoktu aslında, ilk yıllarım meslekte ama yine de hiç o gözle bakmazdım, ilk ve tekti bu çocuk. Hatta hayatım boyunca ilk görüşte aşık olduğum 2 kişiden biri.

Normalde çok rahat ders anlatırım, o dersi heyecandan nasıl anlattım bilmiyorum. Ofise gittim, hemen yakın arkadaşıma anlattım, sınıfta bir çocuk vardı, şöyle yakışıklı idi böyle yakışıklı idi diye. Biraz zaman geçti aradan bir gün soru sormaya geldi ofise, arkadaşıma mesaj attım gel bak diye, geldi ofise arkadaşım gördü çocuğu, çocuk gelmedi mi deyince ofiste idi işte dedim, patlattı kahkahayı o mu yakışıklı diye :KK70:Meğer çocuk hiç yakışıklı değilmiş, sonrasında bende fark ettim, bende çok zor beğenen biriyim aslında ama hangi gözle bakıyorsam dünyanın en yakışıklısı geliyordu benim gözüme.

Yıl bitti, çocuk bir şekilde açıldı bana ama kabul etmedim tabi hatta o sürece kadar samimiyet oluşmuştu aramızda bir takım sebeplerden, sen benim kardeşim gibisin diyordum bana abla de diyordum :KK33: o da bana abla diyordu, 9 ay var halbuki aramızda, iyice saçma bir duruma girmişti durum yani. Ben belli etmiyorum tabi etkilendiğimi ama nasıl aşığım nasıl aşığım, rüyalarıma giriyor, günlük tutuyorum vs. Sonra o bir gün cesaret edip açıldı bana ben seni hiç abla gibi görmüyorum, ilk gördüğüm andan beri seviyorum diye :KK70: Ben acayip triplere girdim tabi sen nasıl benim hakkımda böyle birşey düşünebilirsin, benim güvenimi boşuna çıkardın, ben seni kardeşim olarak görüyorum diye. ben hep duygusal ilişkilerden zerre anlamayan, odun birisiydim maalesef, düzgün bir ilişkim olmadı bu yüzden ama o yıllar zirvedeyim bu konuda, kaç defa aşık olup anlamasın diye kardeşim dediğim insan var, bu gerizekalılığım yüzünden çok aşk acısı çektim :olamaz:

Neyse git zaman gel zaman o bir çok kez daha açıldı derken bende onu sevdiğimi kabul ettim ama sevgili olmayı kabul etmedim, hem korktum hem etik değildi. Ama bir taraftan da hep hayal kuruyorum, evleniriz o okula devam eder ben çalışıp evi geçindiririm o sürede diye düşün yani nasıl aşığım :KK68: Tabi ki hayal ama hepsi asla cesaret edemedim. Çok aşıktık ama ya çok acı çektik ikimizde, başka bir şeydi bu anlatamıyorum ama ilk görüşte oluşan bir şeydi. Keşke yaşasaydım bitse bile böyle içimde kalmasaydı. Naptı acaba merak ettim şimdi evlenmiştir belki de.

İyi ki açılmışsın, tebrik ediyorum seni, en güzelini yapmışsın.

Bak canim benim universitede bi hocamin asistani vardi. Kulaklari cinlasin cok iyi bi adamdi. Benim sevgilim vardi o zamanlar. Benden 5 yas buyuktu derslerimize girerdi surekli benle ilgilenirdi falan. Bu sinifinda dikkatini cekmeye baslamisti artik. Bende son siniftim. Bigun bana hayatinda biri var mi dedi. Zaten surekli takipteydi beni. O zamanlar boyle vatsap insta nerdeeee:)) Neyse bende evet var dedim. Neyse ben seninle ilgili bisey planlamiyodum zaten dedi. Cok alindi. Basindan sormaliydi ama olup olmadigini o onun hatasıydı. Her neyse de.. Niyeti olan belli ediyor yani. Benden red cevabi alio sevgilim oldugunu ogrenincede dayanamadi terk etti turkiyeyi.simdi kanadada. Docent olmus sanirim.
Isin komik tarafi ben o erkek arkadasimdan ayrildim ve bekarim..
Belki şuan oda bekar..sosyal medyadan bi baksanız, kimbilir yıllar sonra bi araya gelirsiniz :)

Bak canim benim universitede bi hocamin asistani vardi. Kulaklari cinlasin cok iyi bi adamdi. Benim sevgilim vardi o zamanlar. Benden 5 yas buyuktu derslerimize girerdi surekli benle ilgilenirdi falan. Bu sinifinda dikkatini cekmeye baslamisti artik. Bende son siniftim. Bigun bana hayatinda biri var mi dedi. Zaten surekli takipteydi beni. O zamanlar boyle vatsap insta nerdeeee:)) Neyse bende evet var dedim. Neyse ben seninle ilgili bisey planlamiyodum zaten dedi. Cok alindi. Basindan sormaliydi ama olup olmadigini o onun hatasıydı. Her neyse de.. Niyeti olan belli ediyor yani. Benden red cevabi alio sevgilim oldugunu ogrenincede dayanamadi terk etti turkiyeyi.simdi kanadada. Docent olmus sanirim.
Isin komik tarafi ben o erkek arkadasimdan ayrildim ve bekarim..
Vay be... dediğiniz gibi niyeti olsa belli ederdi artık ben de öyle düşünüyorum. Zaten bu işlerde erkek daha çok çabalamalı doğru olan o bence

Valla bizimde vardı bir hoca. Herkes hayrandı kendisine. Adam kantinden geçerken bğtğn kafalar kendisiyle yön değiştirirdi falan. Bi arkadaşım bu adama deli divane aşıktı. Mezun olunca açıldı. Adamda bu kızdan bayağı etkilenmişti. Hatta yazışmalarda falan bayağı aşık gibiydi senelerce gözlemlemiş oda vs. Ama sonra arkadaşım istemedi. Bi anda bitirdi. Hepimiz şaşırdık biraz ısrar edince “poncito asla göründüğü gibi değilmiş. Ben onun o ağırlığına duruşuna hayran olmuştum ama altından çok farklı birşeyler çıktı” dedi. Cinsellik mi yaşamak istiyor dedim “ya o da var ama daha birsürü şey” diye kestirip atmıştı. Yani okulda görüp o ototritesinden hoşlanmış olabilirsiniz ama yeterince iyi tanıyınca duygular bi anda değişebilir. Tanınak çok önemli..
Okul dışında da tanımak isterdim. Bilmiyorum insan olarak da çok seviyorum onu..keşke fırsat olsaydı daha iyi tanımama

Bundan sonra ki size tavirlari davranislari gosterecektir bence durumu eger yavas yavas mesafe koyar uzaklasirsa evet red edilmissiniz. Ama hala ayni sekilde irtibati devam ettirirse mezuniyeti bekliyordur bence:dua::dua: hersey istediginiz gibi olur insallah
Çok teşekkür ederim. Çok iyi biri soğuk davranmayacaktır tahminimce. Yorumlardan şunu anladım mezun olunca artık öğrencisi olmayınca gelirse ne âla,gelmezse bu defteri kapatırım...

Konuyu görünce içimi bir heyecan kapladı paylaşmak istedim :KK33:

Yıl 2008, sınıfa giriyorum, en önde oturan bir çocuk, ilk görüşte aşık oldum. O zamana kadar da hiç böyle bir şey yaşamamıştım, öğrencilerle çok yaş farkımız yoktu aslında, ilk yıllarım meslekte ama yine de hiç o gözle bakmazdım, ilk ve tekti bu çocuk. Hatta hayatım boyunca ilk görüşte aşık olduğum 2 kişiden biri.

Normalde çok rahat ders anlatırım, o dersi heyecandan nasıl anlattım bilmiyorum. Ofise gittim, hemen yakın arkadaşıma anlattım, sınıfta bir çocuk vardı, şöyle yakışıklı idi böyle yakışıklı idi diye. Biraz zaman geçti aradan bir gün soru sormaya geldi ofise, arkadaşıma mesaj attım gel bak diye, geldi ofise arkadaşım gördü çocuğu, çocuk gelmedi mi deyince ofiste idi işte dedim, patlattı kahkahayı o mu yakışıklı diye :KK70:Meğer çocuk hiç yakışıklı değilmiş, sonrasında bende fark ettim, bende çok zor beğenen biriyim aslında ama hangi gözle bakıyorsam dünyanın en yakışıklısı geliyordu benim gözüme.

Yıl bitti, çocuk bir şekilde açıldı bana ama kabul etmedim tabi hatta o sürece kadar samimiyet oluşmuştu aramızda bir takım sebeplerden, sen benim kardeşim gibisin diyordum bana abla de diyordum :KK33: o da bana abla diyordu, 9 ay var halbuki aramızda, iyice saçma bir duruma girmişti durum yani. Ben belli etmiyorum tabi etkilendiğimi ama nasıl aşığım nasıl aşığım, rüyalarıma giriyor, günlük tutuyorum vs. Sonra o bir gün cesaret edip açıldı bana ben seni hiç abla gibi görmüyorum, ilk gördüğüm andan beri seviyorum diye :KK70: Ben acayip triplere girdim tabi sen nasıl benim hakkımda böyle birşey düşünebilirsin, benim güvenimi boşuna çıkardın, ben seni kardeşim olarak görüyorum diye. ben hep duygusal ilişkilerden zerre anlamayan, odun birisiydim maalesef, düzgün bir ilişkim olmadı bu yüzden ama o yıllar zirvedeyim bu konuda, kaç defa aşık olup anlamasın diye kardeşim dediğim insan var, bu gerizekalılığım yüzünden çok aşk acısı çektim :olamaz:

Neyse git zaman gel zaman o bir çok kez daha açıldı derken bende onu sevdiğimi kabul ettim ama sevgili olmayı kabul etmedim, hem korktum hem etik değildi. Ama bir taraftan da hep hayal kuruyorum, evleniriz o okula devam eder ben çalışıp evi geçindiririm o sürede diye düşün yani nasıl aşığım :KK68: Tabi ki hayal ama hepsi asla cesaret edemedim. Çok aşıktık ama ya çok acı çektik ikimizde, başka bir şeydi bu anlatamıyorum ama ilk görüşte oluşan bir şeydi. Keşke yaşasaydım bitse bile böyle içimde kalmasaydı. Naptı acaba merak ettim şimdi evlenmiştir belki de.

İyi ki açılmışsın, tebrik ediyorum seni, en güzelini yapmışsın.
Teşekkür ediyorum:) dediğiniz gibi ileride "keşke" dememek için açıldım. Pişman değilim ama gerçekten. Siz de onun okulu bittikten sonra bir deneseydiniz keşke

Uzgunum ama kibarca reddetmis :KK43: Su durumda evet dese olmazdi, hayir dese kalbin kirilirdi o da ortalama birsey soyleyip seni kirmak istememis. Keske 20 li yaslarda olsaydim hicbir erkegi gozum gormez onume bakar hayatimi yasardim ah genclik :KK54:

Özel üniv lerde öğrenciyle ilişki yaşamak hem öğrenci hem hocanın atılmasına sebep diye biliyorum. Devlette böyle mi bilmiyorum. Hocanız bu sebeple birşeyler hissediyor olsa bile çekiniyor olavilir.
Anladım. Benim özel değil devlet. Etik değil devlette de. Ama atılır mı bilmiyorum

Anladım. Benim özel değil devlet. Etik değil devlette de. Ama atılır mı bilmiyorum
Nerden bakarsanız bakın onun için hoş bi durum değil. Toroil yaptığı dahi idda edilebilir. Siz kimseye bahsetmeyin bu durumdan ve eğer bişeyler olursa mezuniyetten sonra da olur. İçinizi ferah tutun herşey olacağına varır.

Nerden bakarsanız bakın onun için hoş bi durum değil. Toroil yaptığı dahi idda edilebilir. Siz kimseye bahsetmeyin bu durumdan ve eğer bişeyler olursa mezuniyetten sonra da olur. İçinizi ferah tutun herşey olacağına varır.
İşine aşık biri bu konumlardayken evet demesini beklemiyordum zaten. Ben bilmesini istedim sadece. Belki de hiçbir hissi yoktur bana karşı. Mezuniyetten sonra kesinleşecek herşey. Çok teşekkür ediyorum yorumunuz için :)

İyi akşamlar hanımlar...Forumu yıllardır takip ediyorum ve düşünceleriniz benim için çok önemli. Üniversite öğrencisiyim ve bu dönem mezun olacağım. Başlıktan da anlaşılacağı gibi , hocama duygularımı söyledim. Ben 24 yaşındayım kendisi ise 35 yaşında. Birbirimizde numaralarımız var ben de nasılsa mezun olacağım diyerek geçen hafta dayanamayıp açıldım. Aslında sohbetimiz hep vardı ama bu aralar daha samimiyiz. Cevap olarak benim için değerlisin falan dedi. İyi dileklerde bulundu. Pek ayrıntıya giremedim kafamı kurcalayan şey şu neden kestirip atmadı ya da kibarca red mi etti acaba.. düşüncelerinizi bekliyorum teşekkür ederim şimdiden

Üniversite de hocalar bu durumlarla sık karşılaşıyor, öğrenci öğretmen ilişkisi açısından değerlisin demiş olabilir. Sana iyi ya da kötü bir yorumda bulunmamıs

Bir şeyler için mezun olmanızı bekliyor olabilir. Belki de çok şaşırdı ne diyeceğini bilemedi. Bekleyin derim. O yakınlaşmak isterse zaten numaraniz varmış arar. Çok kafa yormayin ama söylemekle üstünüze düsen gorevi yapmışsıniz. Özgüveninize hayran kaldim ben diyemezdim. Sizin gibi açık sözlü olmayi cok isterdim.

Bir şeyler için mezun olmanızı bekliyor olabilir. Belki de çok şaşırdı ne diyeceğini bilemedi. Bekleyin derim. O yakınlaşmak isterse zaten numaraniz varmış arar. Çok kafa yormayin ama söylemekle üstünüze düsen gorevi yapmışsıniz. Özgüveninize hayran kaldim ben diyemezdim. Sizin gibi açık sözlü olmayi cok isterdim.
Teşekkür ederim :) bu konularda gözüm karadır ne olursa olsun derim. Pişman olmadım hiç

Hanımlar, o benim için çok değerli . Beni reddetmesi onu benim gözümde kötü yapmıyor.. keşke herşey güzel olsaydı bir umut verseydi bana..ama olmadı maalesef :KK43:

Benim eşim de devlet üniversitesinde hoca öyle öğrenci ilişkilerine dikkat etmek zorundalar aksi halde soruşturma açılıyor işten atılmaya kadar gidebilir durum. Kimse işinden olmak istemez. Ve üniversite hocalarına bu durum çok oluyor onlar için üzgünüm ama pek bişey ifade etmiyor.
Zaten aldanma masum yüzüne üniversite hocalarının psikolojik sorunları olabiliyor mobbing uygulamaları filan derken pek sağlıklı olmuyorlar.

X