Himenektomi(Zar alınması )

İstememe sebebi yenebileceğimize inanması . AMa evet 3 yıl çok uzun bende bunun farkındayım bu nedenle sizlere olan ve kurtulan var mı diye sordum.

Vajınusmus geçmişim var ama ben aparatlarla egzersizleri yapabiliyorum.Korkmuyorumda aslında ama ilerlemiyor işte.
kusura bakmayın ama bu sebep hiç inandırıcı değil. yenebilseniz üç senede yenerdiniz herhalde değil mi? eşiniz çok, çok hatalı. vajinismus bende de vardı. size diyorum ki üzerinde bu kadar düşünülecek bir şey değil. ben kadın doğuma gittim, doktorum hymen septalı istersen haftaya alalım dedi. oldum ve kurtuldum. neden hayatı kendinize zehir ediyorsunuz anlayamadım.

İnsanların nedenleri vardır, ortaya çıkan sonuçları vardır. Keşke sizde bu yorumla insanlara yaklaşacağınıza doğada yok olsanız.

Hepimiz doğada yok olacağız zaten dert etmeyin. :KK14:
Size göre bu cehalet normal, bana göre normal değil. En azından ben hakaret etmeden eleştirmeyi becerebiliyorum.. :KK66:

Bazı insanlari anlamıyorum gerçekten.
Sanırım Türkiye'de yasamiyorsunuz .
Sana-bana tabu olmayabilir ama cinsellik bu ülkede tabu.
Bu yüzden doktora gitmek ayıp.
Cinsel organına bakamayan kadınlar var. Tanımayan.
Erkekler için gurur meselesi.
Kızlık zari cinayet sebebi.
Yahu daha çok değil 10 yıl geriye donseniz çarşaf soranlar var.
Neden konu sahibinin durumu zorken daha da zorlastiriyorsunuz?

Esinin izin vermemesinin yanında ameliyatı da ilk defa araştırası gelmiş. Belki şimdi hazır hissetti ve eşi ile ciddi konuşacak? Belki ne olduğunu bilmediği için kesin karar veremedi? Basit bir operasyon olmasi onu kararlı yapacak?
Biraz empati iyidir.

Bazı insanlari anlamıyorum gerçekten.
Sanırım Türkiye'de yasamiyorsunuz .
Sana-bana tabu olmayabilir ama cinsellik bu ülkede tabu.
Bu yüzden doktora gitmek ayıp.
Cinsel organına bakamayan kadınlar var. Tanımayan.
Erkekler için gurur meselesi.
Kızlık zari cinayet sebebi.
Yahu daha çok değil 10 yıl geriye donseniz çarşaf soranlar var.
Neden konu sahibinin durumu zorken daha da zorlastiriyorsunuz?

Esinin izin vermemesinin yanında ameliyatı da ilk defa araştırası gelmiş. Belki şimdi hazır hissetti ve eşi ile ciddi konuşacak? Belki ne olduğunu bilmediği için kesin karar veremedi? Basit bir operasyon olmasi onu kararlı yapacak?
Biraz empati iyidir.
İyi de 10 yıl yapmasa kime ne ki Turuncu, bence insanlar bu rahatlığa şok oluyor ve böyle tepki vererek sarsma ihtiyacı hissediyor. Çünkü bu devirde 3 yıldır evli olan bir insanın cinselliğin 101 'nına karşı bu kadar tabuları olması normal değil.

Baksana, yıldır yapamayan eşinin, hala yaparız diye 3 yıl beklemesine/bekletmesine bile hak veriyor konu sahibi. Bu zihniyetle 6 yıl bekleyeni de biliyorum ben. Bu işten kayıp çıkan sadece bu evlilik olacak.

bir akrabamiz yaptirdi oda evlendikten 5 sene sonra yaptirdi ama gecen surenin verdigi skinti ve stresten kaynakli hala tam bir birlesme yasayamamislar ameliyat olali 2 sene oldu bu arada

İyi de 10 yıl yapmasa kime ne ki Turuncu, bence insanlar bu rahatlığa şok oluyor ve böyle tepki vererek sarsma ihtiyacı hissediyor. Çünkü bu devirde 3 yıldır evli olan bir insanın cinselliğin 101 'nına karşı bu kadar tabuları olması normal değil.

Baksana, yıldır yapamayan eşinin, hala yaparız diye 3 yıl beklemesine/bekletmesine bile hak veriyor konu sahibi. Bu zihniyetle 6 yıl bekleyeni de biliyorum ben. Bu işten kayıp çıkan sadece bu evlilik olacak.

Sok olmak başka alay etmek başka.
Carpici şekilde uyarmak tamam ama aşağılamak başka .

Bunlar hassas konular. Böyle oturduğumuz yerden kendimizce cevaplar veriyoruz ama karşıya nasıl yansıyor bilmiyoruz.

Açıkçası konu sahibi tecrübe edenlerin neler yaşadığını merak etmiş. Tabiki herkes yazabilir. Ama sırf yazabiliyoruz diye de bir suzgecimiz olmasın mı?

Ben olsam buraya sormam bile bunu diyorum.
Ama öyle olmuyor pek sanırım.

Gider doktorla konuşurum. Ama tecrübeleri doktordan öğrenmem mumkun değil. O zaman soradabilirim.

Yada ben olsam gider psikologdan yardım alırım ama kime gidecegimi öğrenmek için yine buraya sorabilirim
E şimdi buraya sordum diye de herkese beni yerden yere vurma hakkını vermez bu.

Konu sahibinin normallestirdigini düşünmüyorum ben.öyle olsa gül gibi geçinir gider. Gelip de ameliyat tecrübesi sormaz.

He kaybeden evlilik olacaksa da olsun.
Arkadaşım ilk eşi ile 4 yıl evli kaldı, birliktelik yasayamadilar. Ayrıldı. 2. Evliliğinde 3. Ay hamilelik haberini aldık.
Kişilerle de alakali olabilir.

Bilmiyorum ben ki cit kırıldım bir insan değilim ben bile rahatsız oluyorum bazen kullanılan usluptan.
Konuya yazma zorunlulugu yok. Yazmamak da bir secim.

Hanımlar,
konu sahibesinin 3 yıl beklemesi, eşinin ameliyatı istememesi size garip gelebilir ama bu aşağılamanızı ve rencide etmenizi haklı göstermiyor, evet kendi bedeni kendi kararı ama bu tip operasyonlarda doktor dahi eşten onay istiyor, aynı kürtajda olduğu gibi zira ister kabul edelim ister etmeyelim yasal prosedür bu, doktorlar eş onayı almadan operasyon yaparsa hukuki sorumluluk altına girmiş oluyor, hiçbir doktor da haklı olarak bu sorumluluğu almak istemez.

Şimdi rica ediyorum konu sahibesini rencide etmeyiniz.

Hanımlar,
konu sahibesinin 3 yıl beklemesi, eşinin ameliyatı istememesi size garip gelebilir ama bu aşağılamanızı ve rencide etmenizi haklı göstermiyor, evet kendi bedeni kendi kararı ama bu tip operasyonlarda doktor dahi eşten onay istiyor, aynı kürtajda olduğu gibi zira ister kabul edelim ister etmeyelim yasal prosedür bu, doktorlar eş onayı almadan operasyon yaparsa hukuki sorumluluk altına girmiş oluyor, hiçbir doktor da haklı olarak bu sorumluluğu almak istemez.

Şimdi rica ediyorum konu sahibesini rencide etmeyiniz.
Hay Allah razı olsun.. Ya kadına kocayı boşatanlar var aklım almıyor. Adam o kadar geri kafalı olsa senden olmuyo deyip kapının önüne bile koyabilirdi. Burda adamı asıp kesmek yerine hanımefendinin sorduğu gibi tecrübesi olan paylaşsa daha verimli olur. Ama yok bayanlar adam asmaca oynamaya meraklı..

Ben buraya her konu açtıgımda pişman oluyorum sonra ailem bile bilmiyorken dönüp sorabileceğim tek kaynak olduğundan tekrar yine buraya yazıyorum.Kısır döngü yani...

Eşim , bana göre anlayış gösteriyor kimilerine göre farklı olabilir. Ama inanın bu 3 yılda ne yaşadığımı gerçekten ben bilirim. Ettiğimiz duaları , bu konu ile ilgili okudugumuz kitapları , araştırdığımız başarı hikayeleri...

Acı eşiğim çok düşük benim.
Ben sadece ameliyat sonrası tekrar sorun yaşayan var mı onu merak ettim. Çünkü gittiğim doktorlar fiziksel olark bi engelim olmadığını rahat muayane olduğumu sadece kalın ve etli bir zara sahip oldugumu söyledi.
Belki eşimdedir sorun bilmiyorum.Zaten operasyon öncesi ilk adımım onun ürologa gitmesi olacak. İkna etmeye çalışıyorum . Geri kafalılıksa bu kusura bakmayın arkadaslar ben geri kafalıyım.Karsımdakini kırmadan nasıl ilerlerim diye düşünmekten beynim durdu.

Öyle cinsellik düşkünü bir aile yaşantımız olmadı hiç ve ben hep kendimi suçladım. İnsanlar bebek sordu ben kimsenin olmadığı yere geçip ağladım .Bu konu yüzünden mutsuz ve huzursuzken bir de burdaki bazı yorumlara çok üzüldüm açıkcası okumak bile istemedim sonrasında gelen yorumları.

Gerçekten yardım amaçlı yorum yazanlara sonsuz teşekkür ederim , yerden yere vuranlar umarım benim hissetiklerimi hissetmezsiniz.

Allah herkesin yardımcısı olsun.( Amin)

3 sene cok fazla uzun bır zaman
ben evlılıgımın 1. ayında oldum bu amelıyatı
cıft ve septalı zar ustelık genısletılmesı de lazım dedı
hem zar aldırma hem genısletme amelıyatı oldum
1 haftada tamamen ıyılesıyor yerı cok basıt bır ıslem merak etmeyın ama 3 yıl anormal uzun psıkolog da mutlaka onermıstır zaten doktorunuz gıdın mutlaka
bırde esınızde korkudan dolayı uzaklasma yasarsanız korkmayın normalmıs
ben ıyılestım bu kez esım korktu ben senın canını acıtıyorum dıye kendınde sandı sorunu :KK70:
bunlar aşılıyor
Merhaba , süreciniz nasıl ilerledi , bilgi verir misiniz ?

Merhaba , süreciniz nasıl ilerledi , bilgi verir misiniz ?
genel aneztesı ıle yapılıyor doktor rapor yazıyor ımzalatıyor kızlık zarının alınması gerektıgıyle alakalı resmı rapor ve nasıl bır uygulama yapılması gerektıgı
baska bır surec yok zar alınıyor bıtıyor kendı kendıne 3 gunde ıyılestı ne ılac ne bırsey gerek olmuyor

genel aneztesı ıle yapılıyor doktor rapor yazıyor ımzalatıyor kızlık zarının alınması gerektıgıyle alakalı resmı rapor ve nasıl bır uygulama yapılması gerektıgı
baska bır surec yok zar alınıyor bıtıyor kendı kendıne 3 gunde ıyılestı ne ılac ne bırsey gerek olmuyor
Teşekkürler .Peki , daha sonra ilişkiye girebildiniz mi ? Tek bir doktoramı gittiniz ? Kimileri aldırılsa da yine parmak egzersizi öneriyor , veya ilişki yaşayamadıklarını söylüyor :KK43: kafam çok karışık ondan dolayı yardım istiyorum aylardır uğraşıyorum en son doktora gittin ve alınması gerektiğini söyledi . Ama akrarsız kaldım

Teşekkürler .Peki , daha sonra ilişkiye girebildiniz mi ? Tek bir doktoramı gittiniz ? Kimileri aldırılsa da yine parmak egzersizi öneriyor , veya ilişki yaşayamadıklarını söylüyor :KK43: kafam çok karışık ondan dolayı yardım istiyorum aylardır uğraşıyorum en son doktora gittin ve alınması gerektiğini söyledi . Ama akrarsız kaldım
doktor alınması gerek dedıyse alınması gerektır cok ozel bılgılerı boyle dırek yazamam kusura bakmayın herkesın surecı farklıdır
vajınısmus tedavısı bambaska doktor onerısıyle once zar alımı olsun ıyılesın olmazsa vajınısmussanız tedavısı var yıne

Gittiğim doktor muayene de vajinismus değilsin dedi bana göre vajinismusum , ama operasyon geçirmem gerektiğini filan söyledi . Bende tedirgin oldum tek bir doktora bağlı kalmayayım dedim işin gerçeği . Kusura bakmayın sorduğum için o zaman . Teşekkürler bilgi verdiğiniz için

Burdaki yorumlara çok şaşırdım gerçekten! Yaşamayan anlayamaz bu durumu. Balayından döner dönmez devlet hastanesinde doktora gittim vajinismuyum neden acı çekiyorum diye. Doktor benim çatala yatmam gerektiğini söyledi ve bende soyunup çatala yattım eldivenle sadece dokundu vajinusmus falan değilsin olsan bırak dokundurtmayı buraya yatamazsın bile becerememişsiniz uğraş yaparsınız dedi azarladı ve gönderdi. Doktor böyle söylediği için biz uğraştık ve benim acılarım kasılmalarım başladı daha sonrasında yaşadıklarımı bir ben bir allah bilir. Çok şükürki eşim mükemmel bir insandı seven insan sevdiğinin acı çektiğini gördüğü zaman, ilişkiye girmeye çalıştığında acıdan hüngür hüngür ağladığını gördüğü zaman ne aldatır nede saçma sapan davranışlarda bulunur... evlilik denilen şeyi cinsellik zannediyo olmakta çok ilginç gerçekten. Çocuk yapma konusuna gelincede herkes çocuğu olsun ister ama evlendikten sonra kısır olduğunu öğrenen ve iki kişi olarak hayatlarına devam eden onlarca mutlu çift var. Hastalıkta sağlıkta diye evleniyoruz hatırlarım. Her neyse bu acılarım katlanarak devam etti parmak egzersizleri yapmaya çalıştım olmadı iyice soğudum her şeyden anestezi kremleri kas gevşeticiler... her şeyi denedim 2 ay önce başka bir doktora daha gittim doktor beni muayne bile etmedi vajinismussun sen muayneye gerek yok dedi ne yapmam gerekiyor peki yol gösterin dedim acımıycağına inan hepsi bu kadar dedi ve gönderdi beni!!! En son çağre olarak internetten araştırdığım ama pahalı olduğu için bir türlü gidemediğim didem kurbana gittim 2 gün önce meğersem kızlık zarım dar ve kalın olduğu için acı çekiyormuşum! Oturdum hüngür hüngür ağladım ben doktorlara gittim biri muayne etti anlamadı öbürüde muayne etmeye gerek bile duymadı... bu durum sende kısır bi döngü yaratmış ve vajinismusuda başlatmış dedi. 2,5 yıl heba olup gitmiş... operasyonu geçirdim yarın itibariyle tedaviye başlayacağım. Bazı Doktorlar yaptıkları mesleklerin kutsallıklarının farkında olmadıkları gibi insan bile olmayı başaramıyor malesef ve benim gibi insanların hayatlarını cehenneme çevirebiliyolar... en başından adam gibi ilgilenilseydi belki çocuğum bile vardı şimdi....

X