Hiçbir sebep yokken konuşmayı kesen kız arkadaş

ya herkes gaz vermiş falan ama
bu kız için söylemiyorum haksız gibi gözüküyor zaten de
hiç arkadaşınızın olması biraz tuhaf değil mi sizce de?
Tuhaf işte ben de bunu sorguluyorum. Hep bu tür durumlar yaşıyorum. Kendimi sorguluyorum, bazen de karşımdakileri. Ama hiçbir şekilde çözüm bulamadım. Daha doğrusu sorunun nedenini bulsam çözümü arayacağım. Tek tük ve arkadaş olduklarından emin olmadıgım üç dört insan var tabiki ama dediğim gibi arkadas demeye bin şahit ister.

Emin ol o yaşta çoğu insan benzer şeyleri yaşıyor...sebepsiz çekip gidenlerin peşine kendini sorgulamak zaman kaybı(ymis)kendinden eminsen salla gitsin hatta yolda görsen selam verme.belki de bugün onun sana yaptigni birgun başkası da ona yapmıştır aklınca tatmin oluyordur vs
O kadar fazla sebebp var ki. Ama bu durum bir yandan da o kadar saçma ki kendimden emin olsam da çok fazla sorguluyorum nedenini.

Gercekten o zamanki kafami dusunuyorum keske daha cok tadini cikarsaydim gulmekten nefesimin kesildigini hatirliyorum arkadaslarla oturduhumuzda ne umarsiz zamanlarmis... Simdi cok mutluyum esim ve hamilelik cok guzel ama omuzlarimda bir ton sorumluluk ve gervekten markete bile cikamiyorum cok acil bisey olmadigi surece ben istesem vucut izin vermiyo
işte istediğim şey. üniversitede arkadaslarımla gülüp eğlenmek gezmek sohbet etmek. ben de olsa da tadını çıkarsam diyorum zaten. ama arkadasım olunca da böyle yapıyorlar diyorum.

En çok istediğim şeydir insanlardan: Bana açık, dürüst olmaları.
Ama siz de arkadasiniza karsi acik ve durust olmamissiniz. Onun bir seye bozuldugunu (mesaj yazmamasindan, soguk konusmasindan, vs) bile bile hicbir sey yokmus gibi sadece "Nasilsin?" yazmaya devam etmissiniz. Sizin icin ortada sorun yok belki, ama onun icin varmis iste. Boyle durumlarda acik acik konusmak lazim "Seni kiracak bir sey mi yaptim farkinda olmadan? Oyle olduysa ben de cok uzulurum. Konusup cozmek isterim." vs. deseniz belki daha iyi olur.

Ama siz de arkadasiniza karsi acik ve durust olmamissiniz. Onun bir seye bozuldugunu (mesaj yazmamasindan, soguk konusmasindan, vs) bile bile hicbir sey yokmus gibi sadece "Nasilsin?" yazmaya devam etmissiniz. Sizin icin ortada sorun yok belki, ama onun icin varmis iste. Boyle durumlarda acik acik konusmak lazim "Seni kiracak bir sey mi yaptim farkinda olmadan? Oyle olduysa ben de cok uzulurum. Konusup cozmek isterim." vs. deseniz belki daha iyi olur.
Yazımda belirttim ama kaçırmışsınız sanırım. Neden kırıldıgını kendisine sordum cevap verme tenezzülünde bile bulunmadı.Ayrıca söz verip tutmayan o olmasına rağmen benim ona bi kırgınlığım dahi yok. Daha ne yapayım?

Ben olsam agir bir mesaj yazip engeli basardim.
Kimsenin nazini cekecek sabrim yok.
Biri bana küstüyünde hayatimdan siliyorum.
Eger iyi arkadas olsaydi sizle açik konusurdu

Ben olsam agir bir mesaj yazip engeli basardim.
Kimsenin nazini cekecek sabrim yok.
Biri bana küstüyünde hayatimdan siliyorum.
Eger iyi arkadas olsaydi sizle açik konusurdu
Ağır bir mesaj derken nasıl bir şey mesela? Ve nasılsa ona da cevap yazmayacak ne anlamı var ki? Ve bana yaptıgı şey naz mı yani sizce, eğer öyleyse benim de o konuda sabrım yok açıkçası.

Ağır bir mesaj derken nasıl bir şey mesela? Ve nasılsa ona da cevap yazmayacak ne anlamı var ki? Ve bana yaptıgı şey naz mı yani sizce, eğer öyleyse benim de o konuda sabrım yok açıkçası.
Sinirim gecsin diye agir mesaj yazardim. İcimde biriktirdiklerimi paylasirdim en azindan.
Size agir bir mesaj yazin demiyorum. Ben sadece boyle yapardim dedim. Ben sert bir mesaj attigimda cevap beklemem zaten, oyuzden engeli basarim hep.
Size yaptigi naz degil, sadece sizi hayatinda istemiyor.
Sizi istemeyen birini boş verin ...

Sinirim gecsin diye agir mesaj yazardim. İcimde biriktirdiklerimi paylasirdim en azindan.
Size agir bir mesaj yazin demiyorum. Ben sadece boyle yapardim dedim. Ben sert bir mesaj attigimda cevap beklemem zaten, oyuzden engeli basarim hep.
Size yaptigi naz degil, sadece sizi hayatinda istemiyor.
Sizi istemeyen birini boş verin ...
Hayatında istemiyorsa açık olabilirdi bana karşı. Oyun oynamıyoruz ya burda. Hayvanlar arasında bile iletişim söz konusu. Bazı insanlar ne kadar tuhaf.

Senin o arkadaşının yaptığını ben de yapıyorum. Bazen komple arkadaşlığı bitiriyorum, bazen de en aza indiriyorum.

Bunu kimlere yapıyorum söyleyeyim. (seni tanımıyorum, sen de böylesindir demiyorum) Ben arkadaşlıkları da vericiyimdir ve kalp kırmamaya özen gösteririm. Bunu kendi kalbimi karartmamak için yapıyorum, karşımdaki umrumda olduğundan değil.

Hal böyle olunca kolay lokma olarak görülebiliyorum. Karşıdaki oh ne ala muallla deyip rahatlıyor ve başlıyor içindeki pisliği rahatça dökmeye. Ben de ya onun gibi olacağım ya da uzaklaşacağım diye koparıyorum bağları.

Açıklama da yapmıyorum, çünkü yapsam kalp kıracağım.

Bende çok yaptım bunu hani demişsiniz ya dürüstüm doğalım hemen yakın olduk falan diye farkında olmadan karşı tarafın hayat görüşüne yaşam tarzına ters ya da uç gelen şeyler anlatmış olabilir misiniz? Ya da fazla sır paylaşımı olduysa bunu kaldıramayıp uzaklaşmak istemiş de olabilir. Soğukluk kadar fazla sıcaklık ve samimiyet de insanlara itici geliyor bir yerden sonra. Her zaman hoşgörülü ve empati yeteneği yüksek biriydim bu sebeple arkadaşlarım bana fazla fazla açık konuşur her şeyini döker devirirdi, ne yazık ki bir yerden sonra rahatsız olmaya başlıyordum çünkü bir başkası hakkında kısa sürede bu kadar bilgi sahibi olmak bende soğuma ve bunaltı yaratmaya başlıyordu. Onun dışında ortak arkadaşınız varsa onlardan biri senden hoşlanmayıp o kişiyi senin hakkında doldurmuş olabilir. Diğer arkadaşı daha cazip geldiği için kırıldım diye bahane uydurup arkadaşlığı bitirmiştir. Sana değer verseydi ve gerçekten bir şeye kırılsaydı düzgünce konuşurdu halletmeye çalışırdı.

ben şunu anlamadim evime geldi öptü beni felan yazmışsınız?????? bahsettiğiniz kız arkadaş değil mi.....benim devreler mi yandi😶 biraz garip anlatmışsınız sanki

Senin o arkadaşının yaptığını ben de yapıyorum. Bazen komple arkadaşlığı bitiriyorum, bazen de en aza indiriyorum.

Bunu kimlere yapıyorum söyleyeyim. (seni tanımıyorum, sen de böylesindir demiyorum) Ben arkadaşlıkları da vericiyimdir ve kalp kırmamaya özen gösteririm. Bunu kendi kalbimi karartmamak için yapıyorum, karşımdaki umrumda olduğundan değil.

Hal böyle olunca kolay lokma olarak görülebiliyorum. Karşıdaki oh ne ala muallla deyip rahatlıyor ve başlıyor içindeki pisliği rahatça dökmeye. Ben de ya onun gibi olacağım ya da uzaklaşacağım diye koparıyorum bağları.

Açıklama da yapmıyorum, çünkü yapsam kalp kıracağım.
Evet bunu ben de düşündüm ve gerektiğinde ben de yapıyorum. Bu konuda seninle benziyoruz dediğine göre. Çünkü arkadaşlıklarımda ben de verici ve hep iyi niyetliyim, neysem oyum kısaca.
Bu bahsettiğin içindeki pisliği döken insan ben değilim. Arkadaslar dertleşirler eğlenirler öyle değil mi? Biz de onunla gerekirse dertleştik gerektiğinde eğlendik.
Sonucu merak ettim. Eğer neden böyle davrandığını öğrenirseniz bizimle de paylaşın.
Beni umursamayanı ben de umursamamaya karar verdim sonuç bu şimdilik :)

ben şunu anlamadim evime geldi öptü beni felan yazmışsınız?????? bahsettiğiniz kız arkadaş değil mi.....benim devreler mi yandi😶 biraz garip anlatmışsınız sanki
Canımın sıkkın oldugu bir gün evimin önünden geçerken camdan beni çağırıp nasıl oldugmu sordu öptü gitti falan. Sürpriz yaptı yani aramız o derece iyiydi onu anlatmak istedim orada. Ve evet bahsettiğim kişi kız.

X