Hiç paranızla rezil oldunuz mu?

2 martta özel hastaneye gitmiştim testleri doktorum o gün yazdı.Bende ilk hamileliğim ilk kez özele gidiyorum ya testi ne zaman yaptıracamı bilemedim.Buğün gittim testi yaptırmaya.Sekreter diyo ki yok sigorta bunları karşılamaz siz bunların ücretini ödeyebilecek misiniz? Gücendim yani.Siz ücreti söyleyin öderim dememe rağmen ilgilenmedi.Bi 60 lira için rezil etti beni.(Testlerin ücreti 60 liraymış sonradan öğrendim.)

Asistanlara da mı buraya 2.5 tl vererek geldim diye anlattınız da buraya para vermeyin sağlık ocağında yaptırın dediler?

Bence iyi yapmışlar, yoksa ücretsiz yaptırabileceğim test için 60 tl ödedim diye konu açardınız.

İlginçsiniz gerçekten

Neyse bir üye demiş ya, 35 tl kardasınız..

Rahat ol sıkma canını. Param cebimde kaldı diye düşün. Tekrar benzer bir durum yaşarsan şikayet edersin doğdu düzgün ilgilenilmediği bilgi verilmediği için. Stres yapma kendine hiç.

Allah seni napsın :) sinirimden konuyu öyle anlattım asistanlara öyle dicek halim yok tabi.Kadın nakit paramı bile sormadı ki nakit 100 liram vardı.Konuyu açıklamak için öyle yazdım bn

Rahat ol sıkma canını. Param cebimde kaldı diye düşün. Tekrar benzer bir durum yaşarsan şikayet edersin doğdu düzgün ilgilenilmediği bilgi verilmediği için. Stres yapma kendine hiç.
Sağolasın.Gerçekten parasından değil gördüğüm muameleden.Bn zaten ödemeyecek olsam baştan beri devlete giderim.

Şimdi arkadaşım bende aile hekimliğinde çalışan bir hemşireyim.Her gebenin 4 izlemi olur.Gidersin gitmezsin ama bilgilendirmek şart.Sonuçta bizimde sorumlu olduğumuz bir üst kurum var.Ha istemiyorsan da gelip imza atarsın ben burayı kullanmıyorum dersin gelmezsin çok basit aslında.O alınan 2 tüp kanda toplasan bir yemek kaşığı bile etmez.O kadarı kimseye problem yapmaz.İleride bebeğinin aşıları ve kontrolleri olacak gebeliği bilinmeyen annenin bebeğini takip etmekte zor oluyor ( alerji,bulaışıcı hast. vs. ) Seni sağlık ocağına çağırmalarında ne zarar var ki, sonuçta bir kontrolde orada oluyor.Gözden kaçan durumları tespit ettiğimiz bile oluyor. Yani emin ol herkes işini yapma derdinde iyi günler

Insanlara kendinizi ifade etmeyi öğrenin önce. Saglik ocagini seçenek sunmuşlar ücretsiz olduğu için. Atlayip gitmişsiniz. Aksini isteseydiniz niye kavga cikacak olsun? Şu kadarcik seyde bile kavga etmeden derdinizi çözemiyorsaniz öyle gider gelirsiniz. Parayla rezil olmayla bir alakasi yok bunun.
Ödeyebilecek misiniz? Dediginde evet ödeyebilirim diyebilirdiniz. " Ne kadarsa söyleyin" diye 60 liranin artistligi yapanla bende ugrasmaz baskasina atardim.

Aç olmadan glikoz testini nasıl yaptılar ben oraya takıldım? Önce açken kan verirsiniz sonra glikozlu sıvı içersiniz 1. Saatte ve 2. Saatte kan alınıp bakılır. Mesela benim şeker testlerimde açlıkta ve ilk saatte sorun olmaz ama ikinci saatte şeker seviyem fırlardı. Siz testlerinizin doğru yapıldığına eminmisiniz? Ogt testi dediğiniz gibi yapılmaz benim bildiğim. Dolmuşla gidiş gelişlerinizi düşüneceğinize keşke bunu düşünseniz. Sağlıkla kucağınıza alın bebişinizi

Ayrıca derdim para olsa baştan özele gitmem devlete giderdim.

Son düzenleme:
Komiksin ne kadarsa öderim dedim zaten :) sen mi anlayamadın bn mi anlatamadım.Neyse uzatmayalım isterseniz

Sağlık ocağında yaptırmak zorundasınız dememişler, orada ücretsiz, orada yaptırın demişler. Tavsiyede bulunmuşlar kısacası...

Yok, ben parası neyse verip burada yaptıracağım deseydiniz, kimse size olmaz demezdi.

Baştan işinize gelmiş ama iş uzayınca millete çamur atıyorsunuz...

Anlamadınız siz.Bn o kadına parası neyse ödeyeceğim dedim ama dinlemedi beni başkasına yönlendirdi diğeri sağlık ocağını önerdi.Kadın dinlemeyince bnde sinşrimdwn çıkıp gittim.Size gördüğüm muameleden bahsediyorum.Başta o ücreti söyleseydi bnde öderdim olay bu kadar büyümezdi.

Komiksin ne kadarsa öderim dedim zaten :) sen mi anlayamadın bn mi anlatamadım.Neyse uzatmayalım isterseniz

kredi kartını bile aldım.Nakit 100 tl aldım fln.Ben testi yaptırmak istiyorum ne kadarsa söyleyin dedim.Kadın sizi arkadaşa yö

Yukarda sizin yazdiginizi okuyorum ve anliyorum. Kendinizi ifade etmeyi ögrenin diye tekrarlayayim madem. Parasi neyse odeyecegim, ne kadarsa soyleyin gibi şeyler çalişanlara karşı düzgün bir uslup degil 2 kurus veriyorsunuz diye kendinizi ne saniyorsunuz anlamiyorum.

Reactions: H E

Bn ilk glukoz testi yaptırdım.Dediğiniz gibi açken 50 mg glukoz içirip 2 saat sonra testin yapılması gerekiyor ve bn oraya gittiğimde iki saat önceden yemek ve şekerli bişeyler yemiştim.(50 mg yedim) aptal değilim hanımefendi testlerimi araştırdım ayrıca açlık değil tokluk glukoz testi yaptırdım.

Konuyu nereye sürüklüyosunuz bnde onu anlamıyorum.Paramşa kimseyi ezdiğim yok para verdiğim halde ezilen benim bilginiz ola

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…