Hiç paranızla rezil oldunuz mu?

Konuyu nereye sürüklüyosunuz bnde onu anlamıyorum.Paramşa kimseyi ezdiğim yok para verdiğim halde ezilen benim bilginiz ola

Kimsenin ezdigi yok. "Ödeyebilecek misiniz?" cumlesine bozulup 60 lira için "param var" gösterisi yapmaya kalkmasaydiniz belkide o kişi ilgilenecekti sizinle. Ayriyeten yine kendinizi ifade edemeyip kavga cikar diye git gel yapan kendinizsiniz.

Hanımlar özel hastanede doğum yapmayı düşünüyorum ve hamileyim.İnşallah doğumada az kaldı.Doktorum 4 tane test istedi bnde gidip testleri yaptırayım dedim.Dolmuşla gittim.Gidiş 2.5 tl.Sonra hasta kayıttaki kadınla konuştum konuşmaz olaydım.Bana bu testleri nakit ödeyebilecek misiniz hanımefendi bunları sigorta karşılamaz dedi.Bende dünden hazırlıklıyım kocamın kredi kartını bile aldım.Nakit 100 tl aldım fln.Ben testi yaptırmak istiyorum ne kadarsa söyleyin dedim.Kadın sizi arkadaşa yönlendireyim boşuna vaktimi almayın dedi.Neyse diğeri geldi.İsterseniz doktorunuzun sekreteriyle görüşün dedi buna da tamam dedim.Doktorumun sekreteri testleri sağlık ocağı da yapıyor.Orada yaptır ve sonucu getir dedi.Neyse bunada tamam dedim.Yine dolmuşa binip evimin yakınındaki sağlık ocağına gittim.Ondanda yedim bi iki azar tam oldu.Neymiş önceki randevuma niye gelmemişim zaten bu sağlık ocağıda ayrı dert her ay çağırıyor bunlar yetmezmiş gibi her ay 2 tüp kan alıyor.(damızlığım ya ben) geçen ay gelmemişim diye onunda tiribini yedim.Sırf bebeğim için katlandım he bu yavrucakda olmasa topunu neyse.Köprüyü geçene dek yani ayıya dayı diyene dek 2 testi yaptırdım ama diğer 2 testi sağlık ocağı yapmıyomuş (glikoz ve idrar testini) bunlar için üşenmeyip yine dolmuşa para verdim.özel hastaneye gittim.Kardeşim parası neyse vereyim yeter ki testleri yapın dedim.(kavga çıkarıyodum az kalsın.) Allahtan öncekinin aksine uysal birine denk geldim.Ücret 20 tl hanımefendi dedi.Parayı ödedim.yeni yemek yediğim için tokluk glikoz testini 1 saat sonra yaptılar.Yani 1 saatde onun için bekledim.Birde dönüş için 2 buçuk tl yine dolmuşa verdim.Şimdi soruyorum size bu Allahtan reva mı? Ya bu parasıyla rezil olmak değilde nedir? Baştan 60 tl verseydim de ödeyip gitseydim yani.Bu ne böyle git gel git gel.Bide dolmuşa toplam10 tl gitti boşu boşuna başka bişey olsa içim yanmayacak ama bu saçmalık yani.İsraf.Özel hastaneye gidiyosun bi dert devlete gidiyosun ayrı dert.Ödeyecek olan benim.Ama benim derdim onları koyuyor bu ne ya.

Dogumu baska ozel hastanede yapin en iyisi. Bu sacma durum daha onemli bir konuda olabilirmis. Sanslisiniz.

Hastanenin ozel olmasi hizmetin iyi olacagi anlamina gelmiyor. Bu tur olaylar fikir verir, kararimizi tekrar dusunmemizi hatta vazgecmemizi saglar.

Hangi özel hastane test yaptırmak isteyen hastayı azarlayıp gönderir ki? :KK57:

Kaldı ki azarlamak ne demek haddini bildiririm nasıl konusuyorsunuz siz benimle diye..
Doktorlar uyarır bazen asm yapar bu testleri fazla para verme gibisinden.. ama görevlinin yönlendirmesi tuhafmış.

Ayrıca asm deki görevli de azarlayamaz. Bence biraz konuşun sesiniz çıksın.
Böyle bir hakları yok. Uyarabilir. Ama ses tonuna ve üslubuna dikkat edecek..
"Musait değildim şimdi geldim size ne?" diyeceksiniz..

Kimsenin ezdigi yok. "Ödeyebilecek misiniz?" cumlesine bozulup 60 lira için "param var" gösterisi yapmaya kalkmasaydiniz belkide o kişi ilgilenecekti sizinle. Ayriyeten yine kendinizi ifade edemeyip kavga cikar diye git gel yapan kendinizsiniz.
Parayı sorun etsem özel hastaneye gitmem diyom hala 60 tl nin muhabbetini yapıyo diyosunuz.

Bu arada asm de sizinle ilgilenen görevlinin telefonunu alıp direk oraya gitmeden bilgi alın bundan sonra.
Doğumdan sonra da işinize yarayacak çünkü..

Onlar sizin iyiliğiniz için demiş hanımefendi yani ne var ki bunda orada boşa para vermeyin diye özeldeki görevli sağlık ocağında da yaptırabilirsin diye doktorun sekreterinle görüş demişler ne güzel yoksa alırlardı parayı yaparlardı yani o zaman yok ben burada yaptırmak istiyorum gidemem deseydiniz yok biz sizin kanınızı alamayız diyecek halleri yok ya bir barkoda bakar. Azar falan yok yani.

Sağlık ocağına gelince neden ayda bir çağırıyorlar sizi ve neden kan aldılar ilk başta anlamadım bende hamileyim gittim kaydımı açtılar sorular sordular tansiyon tartı falan o kadar ayda bir gel falan demediler kan da almadılar ilk başta. Sadece ikili test sonucunu bildir, tetanoz aşısı için geleceksin dediler o kadar. Oraya heyr ay gitmene neden gerek var ultrasona almıyorlar ki olabilir böyle şeyler oraya gitmeyi seçen sizsiniz

Tüm bu tantana fazladan veriğiniz 5 lira dolmuş parası mı?

Oyle deme. Parayi sorun etse özele gitmezmiş. Parasi neyse soylesinler odeyecekmis ugrastirmasinlar insani. Onlar kim ki konu sahibine odeyebilecek misin diye soruyor!!! Konu sahibinin yaninda esinin kredi karti ve 100tlsi var yaniii. Sanki odeyemeyecek. :KK70:

Onlar sizin iyiliğiniz için demiş hanımefendi yani ne var ki bunda orada boşa para vermeyin diye özeldeki görevli sağlık ocağında da yaptırabilirsin diye doktorun sekreterinle görüş demişler ne güzel yoksa alırlardı parayı yaparlardı yani o zaman yok ben burada yaptırmak istiyorum gidemem deseydiniz yok biz sizin kanınızı alamayız diyecek halleri yok ya bir barkoda bakar. Azar falan yok yani.

Sağlık ocağına gelince neden ayda bir çağırıyorlar sizi ve neden kan aldılar ilk başta anlamadım bende hamileyim gittim kaydımı açtılar sorular sordular tansiyon tartı falan o kadar ayda bir gel falan demediler kan da almadılar ilk başta. Sadece ikili test sonucunu bildir, tetanoz aşısı için geleceksin dediler o kadar. Oraya heyr ay gitmene neden gerek var ultrasona almıyorlar ki olabilir böyle şeyler oraya gitmeyi seçen sizsiniz
Ya bnm sağlık ocağında aile hekimim her ay çağırıyor.Her ay 2 tüp kan alıyorlar birde izlem dedikleri bişey var bebeğin kalp atışlarını dinlemek için heray çağırıyolar yani.)

Üslup olarak ;ne kadarsa söyle yaptiracagim gibi birsey belki sebebi bu bile değildir , sebepsiz size oyle davranmistir. Yorulmustur vs .. burasi onemli degil.

Karsinizdakinin sert tavrindan etkilenip uzatmamak icin gidip gelmissiniz.
Ücreti öğrenmek istiyorum , ona göre karar verip yaptiracagim, diyerek ücreti öğrenmeniz yeterliymis.
Tekrar sorun birseyi. Ücreti sordunuz diye sizi dövecek değil ya. Aman ben bulasmayim diye gidip gelip sonunda yine siz olumsuz etkilenmissiniz.

Kavga çıkmasın diye bişey demedim.

Pardon Allah aşkına ben burada kan vermek istiyorum deyince kavga çıkacağını nereden çkardınız? insanlar fazladan para vermeyin diye yardım etmek istemişler ama ben burada yaptırmak istiyorum deyince kavga çıkaran hastane jayatımda görmedim yani. Tamam derler sizi labaratuara yollarlar ne var ki sanki tek sizsiniz oraya gelen. Bana bahane geldi söylediğiniz. Neden sizden para almak istemesinler kan almak istemesinler üşeniyorlar mı yani tam tersi özeller para yolmak için herşeyi yapar ne güzel hastaneymiş. Onlar öneri sunmuşlar sizde gitmişsiniz olay bu gitmeseydiniz burada onların hiçbir suçu yok!! ama iyilik bile yaramıyor bazı insanlara

Ya bnm sağlık ocağında aile hekimim her ay çağırıyor.Her ay 2 tüp kan alıyorlar birde izlem dedikleri bişey var bebeğin kalp atışlarını dinlemek için heray çağırıyolar yani.)

Ha bir tek sizin mi var aile hekiminiz:) benim de orada aile hekimim var tabii ki.. Ama aile hekimi yapmıyor takibi orada başka birine yönlendiriyor sağlık ocağında gebelerle ilgilenen.Ayrıca ayda bir çağırıp kalp atışına bakmaz sağlık ocağı siz hangi doktorda takip ediliyorsanız ayda bir ona giderseniz o muayene ederken bakar. Sadece kalp atışına bakılmasının bir anlamı yok ki gebelik ilerledikten sonra hatta doktor zararlı diye bana çok dinletmiyor bile. İzlem var evet orada sadece bilgileriniz yazar. Ben eylül annesi olucam o topikte konuşuyoruz kaç kişiyiz kimse her ay sağlık ocağına gitmiyor

Eeee madem öyle baştan sağlık ocağına gitmeseydiniz madem paranizla yatıracaktınız tamm beni dusunmus olabilirisniz ama beb hepsini burda ücretli yaptırmak istiyorum diyebilirdiniz kimse de buna karşı çıkmazdı ve her ay o kanı kimse sizden boştan yere almiyor sizin ve bebeğinizin için damızlık değilsiniz bilin istedim

Oyle deme. Parayi sorun etse özele gitmezmiş. Parasi neyse soylesinler odeyecekmis ugrastirmasinlar insani. Onlar kim ki konu sahibine odeyebilecek misin diye soruyor!!! Konu sahibinin yaninda esinin kredi karti ve 100tlsi var yaniii. Sanki odeyemeyecek. :KK70:
Sorun para da değilmiş aslında azarlanmasıymış ama konu içerisinde o kadar çok 2,5 lira okudumki sorun 5 lira 10 lira değilmiş hep biz yanlış anlamışız:KK14:

Eeee madem öyle baştan sağlık ocağına gitmeseydiniz madem paranizla yatıracaktınız tamm beni dusunmus olabilirisniz ama beb hepsini burda ücretli yaptırmak istiyorum diyebilirdiniz kimse de buna karşı çıkmazdı ve her ay o kanı kimse sizden boştan yere almiyor sizin ve bebeğinizin için damızlık değilsiniz bilin istedim
Resmen kimseye iyilik yapip dusunmeyeceksin bu devirde

bence de sormamışsın ne kadar önce söyleyin karşılayamazsam bakarız dememişsiniz
tamm bazen sert olanlara rastlıyoruz ama bu kadarda değil.

Sorun para da değilmiş aslında azarlanmasıymış ama konu içerisinde o kadar çok 2,5 lira okudumki sorun 5 lira 10 lira değilmiş hep biz yanlış anlamışız:KK14:

O kadar yol parasi vermeseymiş ve yaninda para olmasaymiş azarlanmaya bu kadar takmayacakmiş ama parasi varken azarlanmis resmen paraylaaa rezillikkkk :KK11:

X