Hiç bir şey anlamıyorum...

Zilanur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
1.019
3
Arkadaslar bu hayat nasil bir hayat, yasam nasil bir yasam anlamis degilim, anlamiyorum da....
Esimi de anlamiyorum, bir anda U dönüsü yapti ve bu duruma cok sinir oluyorum ve cok üzülüyorum.
Bugün esimle konusdum ve duyduklarima inanamadim, sikildim bunaldim ve kirginim ona aslinda evet kirginim...
Bugün bana nette ne desin, güzel güzel konusuyorduk ve bir anda pat diye bana demesinmi ki yengesi hamileymis, 4 haftalik ve bana nedesin, ,,darisi senin basina".
Ne bu simdi??? Ben ona kac kere dedim hamile kalmak cocuk sahibi olmak istiyorum ikimizin cocugu ama her seferinde bana, simdi degil daha erken benim ne zaman gelecegim belli degil vize falan. Tamam dedim susdum bekledim ama simdi bu dedigi ne yani....
Gicik etti beni üzdü beni, bende ona dedimki sen istemiyorsun bekle diyorsun simdide bunu diyorsun, bekle dedin bekliyelim. Sinirden agliyasim geldi, simdi yengesi ikinciye hamile bir o hamile kaldi diye benimde hamile kalmami mi istiyor? Allahim niye hep bunlar basima geliyor diyorum kendi kendime, ne yapsam ne etsem, bu kadar cocuk sahibi olmak isterken duydugum seye bak, yengemin adina cok sevindim hamile iki8ncisine ama esimin bana bunu demesi, beni gercekden kirdi. Cok konusmadim zaten nette cikdim, söylemek istemedigim sözler yüzüne derim diye, kendimi firenlemek icin cikdim ama icim ciz etti, kirildim üzüldüm ve kirginim ona.
Ne yapayim ya bu erkekleri anlamak icin ne yapmamiz lazim???

maalesef erkekler boyle iste bir anda soylerler sonrasini karsidaki insani dusunmezler.
uzulmemeye calisin biz bayanlar dusune dusune kendimizi hasta ediyoruz oysaki erkekler ne rahatlar hicbirsey yokmus gibi ertesi gun hayatlarini surduruyorlar.

insallah araniz duzelir gonlunuzu alir.

Malesef yaşları büyüse de bazı yanları çocuk kalıyor.Bir anda heveslendi demekki.

heveslendi ama ya benim hevesim?
taaa ilk zamanlari ben dedim istiyorum yasimiz gelip gidiyor hem anne olmak istyiorum senin cocugunu dünyaya getirmek istiyorum ama o her seferinde daha erken biraz zaman ayiralim birbirimize, tamam dedim sen yanima geldiginde yapariz diye simdi de dedikleri beni cok üzdü,
üzdügünü de demedim yüzüne düsündümki belki kiskandigimi düsünür diye bir sey demedim ama icim icimi yiyior ve inanin cok üzüldüm....

Canım bu şekilde ancak kendini yıpratırsın.Bu kadar gücüne gittiyse güzelce konuş onunla.Sebebini iyice sor.Herşeyi kafana takınca çok farklı sorunlar yaşıyor insan.

evet konusayim ama nasil simdi konusmakdan da korkuyorum diyeceksiniz ki niye ,,ben yengemi kiskanmiyorum ama esim bana demezmiki sen kiskaniyorsun" bunu bana derse fittirmakdan korkuyorum:) agzima geleni demekden zaten ayriyiz ikimizde hassas bir dönemden geciyoruz onuda kirmak istemiyorum ama o beni kirdi ve uffff, bu erkekleri kara kazanda yakmali mi ne:)
Konusacagim ama bu seferde nasil konuyu acacagim nasil konusacagim?Türkcem o kadar iyi degil konusurken bazen cok zorlaniyorum

senın eşi n yanılmıyorsam yengesıne tapan bırısıydı degıl mı yengesı elınde oynatıyordu sızınkılerı
onun hamılelıgıyle ılgılenırken sen de aradan cıkasın ıstemıstır tatlım kova burcu mu senın eşin ben cok anlamam ama cocuk ıcın bence sızın ılıskınız ıcın erken ne senın ıcın ne onun ıcın sızın ılıskınız sızın evlılıgınız ıcın erken bence ... su an bırlıkte mısınız turkıyede mısın sende? kolay gelsın cnm ya saglam temellerını atmadan yuvanın bebeklememelısınız cok buyuk yukumluluk bebek cunku. hayırlısı olsun yınede.

evet yengesine tapan biri ailesi de allah bilir kaynanam onlar nasil sevinmislerdirler,
ben almanyada esimde türkiyede yasiyor vizesini bekliyoruz bu ayrilik da cok zor cok hassas oluyor insan,
bu davranisi beni cok üzdü evet bazen bende düsünüyorum cok erken bebek icin ama bende anne olmak istiyorum

canım ya erkeklerde hep ben mantıgı vardır...
kadınlarda ıse bız mantıgı...o yuzden kendını dusunur cocukca bır laf atar kırılan kım olursa olsun...
ıyı ettım sanır...madem cocuk ıstıyoorsun bunu soylemenınde bır usulu olur...
yengenı ortaya koyarak...kırarak soylenmez...
hem bu cocuk markettende alınan bır sey degıl...
sadece senın yapacagında bır sey degıl...eger cocuk ıstenıyorsa eşler oturur konuşur...karar verır ve olur...
kırmanında bır alemı yok...
ama dedıgım gıbı erkektır ne yapsa yerıdır...
madem cocuk ıstıyor bunuda bellı etmış...konuş canım...bıraz sakınlestıkten sonra...
haa..kıskandın yada baska laf edenıde takama sen kendı keyfıne bak...
hıcte uzulupte...cıanını sıkma...

canım bunda kırılacak ne var anlamadım
kötü mü demiş darısı senin başına demiş
fisfisfis

Zilanurcum ben acikcasi bunda bu kadar kirilacak üzülecek hicbirsey bulamadimCADIARZU

Darisi senin basina demis, ne var bunda?? Adam bak yengem hamile hadi hemen simdi bizde cocuk yapalim dememiski!! Yani ilerde darisi bizimde basimiza demek istemistir!!yerimseniben

Bu ayrilik insani cok hassas yapiyor, bende esimi 6 ay bekledim, objektif olamiyor insan bazen, üzme kendini canim, her lafinin altinda birseyler arayip kendi kendine dert arama!!

Bu günlerde gececek birgün kavusacaksiniz ve inanki onu özledigin ona hasret duydugun bu günlerini bile cok arayacaksin:teselli:

canım bunda kırılacak ne var anlamadım
kötü mü demiş darısı senin başına demiş
fisfisfis

canım bende arkadaşa katılıyorum.eşin kötü bişey dememiş ki
bu güne kadar istemedi diyosun demek bundan sonra istiyor sende istiyosun zaten
sevin o zaman.niye kırılıyosun anlamadım:CADIARZU

cnm önce temelli bir araya gelin.çocuk sonra.hem darısı başına demiş demek yavaş yavaş hazırlanıyor.bazı erkekleribaba olmak korkutuyor.sanırım aşırı sorumluluk hissediyorlar.eşini tanırsın.art niyeti olduğunu düşünmüyorum.a.s.

evet ıyıce bır aaya gelın bır bakın sonra cocuk yapın
mesela her genc kız evlenmek ıster ama bazen uzun sure olmaz hayırlısı olması onemlıdır cocuk da boyle ha denınce olmaz bosver ılerde bakrsınız sımdı takma sözlerını .

bu erkekleri anlamak cok zor ve zaman yada baska bi sey istiyor ben 4 senelik evliyim esim buraya geldi geleli sanki baska biri oildu ben de onu hic anlayamiyorum yeterrrrrrrrrrrrrrrrr

aman canim bakma sen ona tamam kirici dedigi ama dusunmeden yazmisdir
benimki saka ile karisik bi anne olamadin millet 3uncuye hamile birinci bile yok bizde dedi
tahmin edebiliyorum uzuntunu yuzune vur sende burnundan gtir...

galiba bazi arkadaslar benim neye kirilip üzü+ldügümü tam anlamamislar yada ben cok hassasim ve anlamak istemiyorum,
benim kizdigim su, yengesi hamile kaldi benimde hamile kalmami istiyorum ama yüzüme direk ben baba olmak istyiorum ben geldigimde cocuk yapalim demiyor, darisi senin basina diyor,
ha sen istiyorsan cocuk niye bana darisi bizim basimiza demiyorsun? Neden baba olmak istedigini söylemiyorsun?
Benim esim, bir tek yengesi hamile kaldi diye benimle cocuk yapacaksa cocuk istiyorsa yok kardesim ben almiyayim, hayatta ozaman cocuk yapmam. Benim esim benimle cocuk sahibi olmak istedigi icin cocuk yapalim, yengesi hamile kaldi diye degil.
Zaten bir daha konuyu acarsa acacagim agzimi yumacagim gözümü, artik bu durumlara tahamül edemiyorum.
Evet kabul ediyorum bu aralari hassasim ama bu konuyu böyle acmasi demesi, beni kirdi ve kimn basina gelse benim gibi üzülüp kirilir!

yok vallah neden kırılıp üzüldüğünü anlıyamadım ben
eşin ne güzel darısı sana demiş ne var bunda kafamçokkarıştı
bunu seni üzmek yada kırmak için dememiştir
yada bak yengem hamile hadi sende hamile ol demek içinde dememiştir bence
zaten siz şuan ayrı değilmisiniz nasıl yapacaksınız çocuk? adam ilerisi için darisi sana demiş ne var bunda demekki artık oda istiyor bebek sahibi olmayı
senin bu yengenle ilgili olan derdin ve sorunun bitmek bilmeyecek
onunla ilgili olan herşeyi ters yorumluyorsun
birde kıskanmıyorum diyorsun
bence bu konuda eşine hiç bişey söyleme çünkü yengen ile ilgili bişey dedğinide artık çok bunalacaktır ben bile okurken yine yenge mevzusumu dedim açıkcası
neden ben baba olmak istiyorum demiyor diyorsun fakat erkekler öyle duygularını açık açık söyleyemezler bence sana dolaylı yoldan mesaj yolamış ama sen sevinecek yere üzülmüsün
sen kendini yıpratmaya yer arıyorsu bana göre evet hassas günler geçiriyorsun bide böyle şeyleri kafana takarak neden hayatı kendine daha fazla zehir ediyorsunki ben bunu anliyamiyorum

Bence kötü birşey söylememiş Takılmayın fazla

Kendinize yazık ediyorsunuz

Benim anlamadigim sen almanyadasin, o türkiyede, vize yüzünden ne zaman gelecegi belli degil. Peki nasil çocuk yapmayi düsünüyorsunuz? Sen orda o orda? En mantiklisi onun Almanyaya geldikten sonra hamile kalman. Esini yanlis anlamis olamazmisin? Bir gelsin Allahin izniyle, bbekte olur. Buna dert yanilmaz ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…