Hiç bir şey anlamıyorum...

galiba bazi arkadaslar benim neye kirilip üzü+ldügümü tam anlamamislar yada ben cok hassasim ve anlamak istemiyorum,
benim kizdigim su, yengesi hamile kaldi benimde hamile kalmami istiyorum ama yüzüme direk ben baba olmak istyiorum ben geldigimde cocuk yapalim demiyor, darisi senin basina diyor,
ha sen istiyorsan cocuk niye bana darisi bizim basimiza demiyorsun? Neden baba olmak istedigini söylemiyorsun?
Benim esim, bir tek yengesi hamile kaldi diye benimle cocuk yapacaksa cocuk istiyorsa yok kardesim ben almiyayim, hayatta ozaman cocuk yapmam. Benim esim benimle cocuk sahibi olmak istedigi icin cocuk yapalim, yengesi hamile kaldi diye degil.
Zaten bir daha konuyu acarsa acacagim agzimi yumacagim gözümü, artik bu durumlara tahamül edemiyorum.
Evet kabul ediyorum bu aralari hassasim ama bu konuyu böyle acmasi demesi, beni kirdi ve kimn basina gelse benim gibi üzülüp kirilir!

Zilanur allah seni biran evvel esine kavustursun allah iyligni versin emüüüü, ama ben yinede senin bunda neden buna böyle kirildigni bir türlü anlamadim...-tatlicadiarzu-

Yaw adam ne demis, yengem hamile bende cocuk istiyommu demis, kiz sende kendine dert ariyon he....benneyaptımki

Simdi bu yüzden kalkip esinle kavga yapman cok cocukca birsey inan bana.:nazar:

canım bence sen hassas bir donemindesin o yuzden kırılmıssın bu kadar çok.yoksa darısı basımıza demesinde inan bu kadar çok buyutulecek birsey.ama tabi bu işin dışardan gozuken yuzu.içinden sen neler yasıyorsun bilemeyiz ki...

bunda bukadar kırılcak darılcak ne var canım anlamadım.
belki esin simdiye kadar istemiyordu ama yengesinin mutlulugunu görünce belki özenmistir birden o yüzden öyle söylemistir. öyle tepki verecegine, canım ben zaten hep istiyordum istemeyen sendin neden simdi böyle söyledin diye sorsaydın.bence seni gıcık etmek icin söylemedi bir anlık hevesdi sende burnudan getirmissin adamın.

ben adamin ne burnundan getirecegim bir sey demedim ki, sadece sen istemiyordun bekliyelim diyordun dedim bir anda U dönüsü yaptin dedim, ben tabi anladim heveslendi ama ben bu kadar hevesliyken hevesimi kiriyor ve yengesi hamile kaliyor hevesi aciliyor öyle mi olmali sizce???
insan esiyle bir cocuk yapmak istyiorsa yengesi hamile kaldigi icin degil kendisi istedigi icin yapmali, iyi ya desenize her bir yengesi hamile kaldimi heveslenecek, ben onlarin hamile ikalmalarini bekliyeyim yani, ben istedigimde havami alayim ama ynegeleri hamile akldimi hadi cocuk yapalim bumudur yani

bence kırıldıgı söyle canım ona yanı seni bekliyordum filan deyip anlat yoksa anlamaz ki seni belki üzmek için dememiştir olumsuz düşünüp üzme kendini

Konuyu kafanda gereginden fazla büyütmüsün bence,
bunda bu kadar dert edecek, sinirlenecek, öfkelenecek ne var ki?
Erkekler bazen düsünmeden konusuyor, siz lafi nerden nereye cekmisiniz...
Belki beni anlamiyorsunuz diyeceksin ama
ben gercekten bu kdr üzülecek, esinize kiralacak darilacak bi durum görmedim ortada...

Bastan istememis olabilir, hangimiz bi bebek gördügümüzde ay keske benimde olsa demiyoruz ki.
Erkek olsada onunda duygulari var, oda heveslenmistir... Sevdigim kadinla bi cocugum olsun diye düsünmüstür,
o orda kötü niyetiyle söylememis ki... Sana sadece cocuk istediginin sinyalini vermis,
bu kdr üzülüp darilacagina bu güzel gelismeye sevinmeyi denesene...

Konuyu kafanda gereginden fazla büyütmüsün bence,
bunda bu kadar dert edecek, sinirlenecek, öfkelenecek ne var ki?
Erkekler bazen düsünmeden konusuyor, siz lafi nerden nereye cekmisiniz...
Belki beni anlamiyorsunuz diyeceksin ama
ben gercekten bu kdr üzülecek, esinize kiralacak darilacak bi durum görmedim ortada...

Bastan istememis olabilir, hangimiz bi bebek gördügümüzde ay keske benimde olsa demiyoruz ki.
Erkek olsada onunda duygulari var, oda heveslenmistir... Sevdigim kadinla bi cocugum olsun diye düsünmüstür,
o orda kötü niyetiyle söylememis ki... Sana sadece cocuk istediginin sinyalini vermis,
bu kdr üzülüp darilacagina bu güzel gelismeye sevinmeyi denesene...

sevineyim diyorsun hemi, ben isterdim ki ben ona dedigim anda ,,ikimizin cocugu olsun senden cocuk istiyorum derken" sevinsin ve ben geldigimde yapalim demesini isterdim, yengesi hamile oldugunu duydugunda, bildiginde aklinda "ha benimde karim var bizimde cocugumuz olsun" yok öyle ben buna darilir kirilirim arkadas, insanin basina gelmeyince tabiki anliyamaz

Yasamadan kimse birseyi anlayamaz tabi ki.
Ayrica esinize olan sinirinizi benden cikarmazsaniz sevinirim, ben sdc fikrimi dile getirdim...
Buraya baslik aciyorsaniz size katilanda olur sizi elestirende
bu cok normal birsey.
Ama erkekler bazen cocuk gibidir, biz kadinlar gibi olgunca eniyle boyuyla düsünmezler herseyi, yaslari kac olursa olsun. Biz lafi evire cevire düsünür, tartar söyleriz... onlar akillarina ne eserse öyle söyler.
Bence bu kadar yipratmayin kendinizi, ne gerek var ki? Ne biliyorsunuz ki yengesi hamile kaldiginda aklina geldiginin, belki daha öncedendir istiyor ama konu acilinca bu sekilde dile getirdi.
kndi kendinizi böyle düsünceleri itip üzüleceginize, esinizi bi arayin ve kirginliginizi dile getirin...
eminim mantikli bi aciklamasi vardir

suan ayrisiniz ya tatlim o yuzden böyle alingansin sen
hele bir araya gelin bak nasil tatli olur evliliginiz
takma böyle seyleri :teselli:
canim benim sanirim esinin vizesi cikmadi uzun zamandirda ayrisiniz
aslinda bebek iyi fikir :)
esini alamayanlar bu sekilde cocugun sayesinde alabiliyorlar
görümcem esini kizini dogurunca hemen alabildi
alman vatandasi cocuk babaya mecbur ihtiyac duyuyormus o sartla alindi
ve suan cok mutlular
vallahi Türkiyeden gelen damatlar cok uyanik:)
arabalarini aldilar evlerini aldilar almancasinida iyice ogrendi
masallah diyoruz ne diyelim darisi senin esinin basinaa.s.

cnm ya yine ben.yalnız ben bu yengeye takıldım.daha öncede bir konunuzu hatırlıyorum.yine yengeyle alakalıydı.siz bu kadar tekrar ettikçe aklıma kötü kötü şeyler geliyor.siz yengenizi kıskanıyor olabilirmisiniz.tabi bunun için geçerli sebepleriniz olabilir.aradaki mesafede sizi bu kadar hassas yapıyor olabilir.nedir bu yengenin kerameti.ayrıca nasıl bir tip merak ettim.ama kadın şimdi hamile dimi.neler düşünüyorum tövbe tövbe.:1shok:

canim sanirim uzakta oldugunuz icin bu sorunlar oluyor..sanirim yazin evlendiniz bilemiyorum tabi ama belkide 3 ay gibi bir süre birlikte olabildiniz zaten hemen kalinmayabilir ayrica o zaman düsüncesi farkli olabilir...mesela yeni evliyken daha farkldir belki simdi yakinin hamile kalmasi onda babalik hisslerini öne cikardi o yüzden daha ilimli yaklasin...bu ayrilik sizi üzüyor bence o yüzden bu kadar gerginsiniz daha öncede bir konunuzda esinizin yengenizle samimi olmasindan rahatsiz oldugunuzu yazmistiniz bence sizin kizdigniz nokta bu ama iyi birsey degil bu hem yenegnize hemde esinize ayip yapmis oluyorsunuz

Son düzenleme:
Senin sorunun eşinle falan değil anladığım kadarıyla. Daha önceki konulardan hatırladığım kadarıyla sorununun tek kaynağı eşinin yengesi. Bence bir an önce eşin yanına gelsin çünkü bu yenge olayı seni iyice rahatsız edecek.
Bence eşinin iyiniyetli bir sözünü sırf yengesi hamile diyerek buralara kadar dayandırmışsın. Bence bu durumu eşine pek çaktırma çünkü erkekler böyle sıkıntılara gelemezler.

sevineyim diyorsun hemi, ben isterdim ki ben ona dedigim anda ,,ikimizin cocugu olsun senden cocuk istiyorum derken" sevinsin ve ben geldigimde yapalim demesini isterdim, yengesi hamile oldugunu duydugunda, bildiginde aklinda "ha benimde karim var bizimde cocugumuz olsun" yok öyle ben buna darilir kirilirim arkadas, insanin basina gelmeyince tabiki anliyamaz

bukadar sert tepkiye gerek yok :kızgın:
buraya konu açtıysan herkes fikirini söyler
fikirler senikiylen örtüşür yada örtüşmez o ayrı
sana göre dünyanın sonu olabilir ama bizler öyle görmüyorsak ve bunu açıkca söylüyorsak bunu kabul etmelisin burası bir forum herkes aynı fikirde olamaz olamamalı yoksa buranın bir anlamı olmaz
hassasın, sinirlsin, kırgınsın anlıyorum ama bunu burdaki insanlardan çıkarmazsan iyi olur

zilanur bende burbuk'a, prensess in love'a, saleen, bebis86 ya katılıyorum

ama şunu anlaki burda seni kimse kırmak istemiyor, yada seni küstürmek gibi bi gayemiz yok
sadece ben de diyorumki olayları çok büyütüyorsun. daha önceki konularını da okudum az çok biliyorum. olayları bence gereğinden fazla inceliyorsun, tamam eşini özlüyorsun onun bi gerginliği var ama böyle yaparak hiç bir yere varamazsın inan.

böyle bir cümleye kırıldığını bence eşine söyleme, hatta artık düşünme bile
eşini bilemicem ama bayanken bana böyle şey söylense acaba eşimdeki sorun ne diye düşünürüm

inş bir an önce eşine kavuşursun, mutluluklar

açıkça konuş güzelim sende rahatlarsın ben her zaman sorunların iyice çözülmesinden yanayımdır
eğer çözülmezse hep içinde bir yerde kızgınlığın devam eder
ama bak şunu unutma ki erkekler kendilerini ifade etmede zorlanırlar seninklinde de böyle olmuş ve üstü kapalı çocuk istediğini ima etmiştir
dediğim gibi rahatsız olduğun konuları bağırıp çağırmadan açık açık söyle
herşey gönlünce olsun

Zilanur biliyor musun yüzde binbeşyüz eminim ki eşin bütün bu düşündüklerini ve hissettiklerini öğrendiğinde neye uğradığını şaşıracak. O da sen mutlu olmuşsundur diye düşünüyordur, oysa ki sen nerelerdesin. Çok özür dileyerek söylüyorum, amacım seni üzmek falan değil, sen sordun biz de söylüyoruz ama seninkisi biraz incir ve çekirdek muhabbeti olmuş.

Hayırlısıyla sen de bebeğini alırsın kucağına inşallah. Başka da bir şey diyemiyorum.

Eşinizin yengesiyle ilgili konuştuğu, yaptığı herşeyi cımbızla çekip alıyorsunuz. Sonra onlar üzerinden kendinize göre birsürü yorum yapıp kafanızda kuruyorsunuz. Bence ağır olucak ama eşinizin yengesini kıskanıyorsunuz bu çok aleni daha öncede buna benzer bir konu açmıştınız hatta eşinizin yengesini hastaneye götürmesini çok büyük bir olaymış gibi anlatmıştınız. Bence sakin kafayla düşünün eşinize tafra yapmayı bırakın adam ne desin darısı başına demekten başka. Siz çok çocuk istiyorsunuz, eşinizde şakayla karışık darısı başına demiş. Gayet normal.

burada arkadaslari kirip üzdüysem herkesden cok ama cok özür diliyorum tabiki firkirleriniziz diyeceksiniz...
ben bu aralari cok hassasim o yüzden herseyi abartiyor olabilirim abartiyorum da ben böyle degildim inanin bu stress beni cok etkiliyor:KK43:

X