Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

Adetin 11. Gunundeyim. Pardon yumurtam 16 mm dedi galiba. O sinirle unuttum. Yahu Dr ben sana smear için geldim, ben burdaki drlara güvenmediğim için kalkıp istanbula gittim zaten ordaki profla irtibat halindeyim. Prof bana beynimdeki adenomun hamilelikte butume riski olmadıgını söyledi. Burdaki Dr gitmiş konuşmuş başka Dr larda, bugun bana yine 1 sene bekle diyor. Ben de dedim ki beklemeyeceğim. Kac aydır bana hafif pco oldugumu söylüyordu, halbuki Prof normalsin dedi. Zaten ben gecen ay prolaktinim düşünce yumurtladim. Bugun bu bana diyor sen zaten her ay yumurtlamayabilirsin, dene bakalım zaten kendiliğinden hamile kalamayabilirsin. Onun istemeyi aklına getirmediği hormon testlerini ben coktan yaptım, hersey normal. Pcoymus. Moralimi bozuyorlar. Ben hamile kalicam, risksiz de bebeğimi dogurucam, görecek hepsi :KK43:

Hayatım ben senin beyninde olan adenom kısmını bilmiyordum. Aaynı şekilde bir arkadaşımda var 39 yaşında ve henüz çocuğu yok. İlk tanı kısmıda kadın doğuma gidiyor ve prolaktini çok yüksek çıkıyor, diğer bütün değerlere bakıyorlar herşey normalken bu nasıl olur deniyor ve beynindeki tümör tespit ediliyor. 3 yıl kadar tedavi gördü. Son 1 yıldır ilaç tedavisi olmuyor kontrole gidiyor, büyüklük olarak artık küçük olduğundan bi ilaç almıyor. Ve şu an benim doktoruma gidiyor (o da prof) bunun hamile kalması yada sonrasında gebelik sürecinde bir etkisi olmayacağını söyledi doktoru. Yalnız onun başkaca problemleri var, 2-3 kere düşük yaşamıştı düşükler sonrası kürtajlarda rahimi mahvetmiş doktorlar, rahim yapışıktı 1,5 yıldır onun operasyonlarını oldu. Şimdi kısmetse önümüzdeki ay çalışmalara başlayacaklar.

Bir de biliyosun ben bu hafta PKO Muyum PKO muyum diye ortalarda dolaşırken, PKO tedavisi görüp 3. ayında bebeğine kavuşan başka bir arkadaşımla temasa geçtim. Onun da prolaktini yüksek oldugundna PKO tedavisi görmüş ancak prolaktin düştükten sonraki 2. ayında da hamile kalmış :)))

9 ay oncesine kadar adetim 1 gün bile sasmazdi, 31 yasında mı pco oldum ben? Offff keske gitmeseydim ya. Bir de beni yumurta takibine alacakmış. Yapsın smearimi, bir daha hamile kaldıktan sonra görür yüzümü.

ah canım ahhh biz ne yapıyosak kendimize yapıyoruz, yok yere sorun çıkarıyoruz. doktorlara gidip iyice sinirmimzi bozuyoruz sonra stresten hormonlar iyice sapıtıyo, bir rahat olsak belki herşey çoktan olması gerektiği gibi olacaktı :KK43:

Su çok bilmiş doktorlara da sınır oluyorum... Ben kızıma hamileyken yedi kilo almıştım ... Gayet de saglikliydi bebisim... Uc kilo doğmuştu. Hiç canınızı sıkmayın bence... Sanki makineyiz de bir standartımız var.... Araba alırken sorarlar ya kaç yapar bu diye... İnsanız yahu hepimiz farkliyiz... On kilo almazsan olmazmış... Pehhhh:KK53:

sorma cnaım ya o kadar sinirlieniyorum ki. Aslına bakarsan ben bu doktoruma çoook güveniyorum ancak kilo takıntısı oldugunu baştan biliyodum zaten bana 3yıl önce de sölemişti ki o zaman 80 kiloydum. ara zamanda ben bir güzel 112 kg olup sonra tekrar 84 e anca düştüm. Yani ben kendimi bildiğimden çok kilo verdim kuş gibiyim gibi hissediyorum aslında değilim tabiki :)

neyse kilo takıntısı var diye 1-2 ay önce başka dktora gitmiştim. O da o kadar rahat bir doktordu ki ordan çıkışta bu defa ona güvenemedim. Çünkü sanki 84 kilo değilde kadına hani ideal kilom 55 ama ben 58 kiloyum sorun olurmu dedim. o kadar rahat o kadar normalmiş kilom gibi davrandı. Ordan çıkışta da kendimi ticarethaneye girmiş gibi hissettim. Elbette ben bu ikloda hamile kalmanın risklerini biliyorum. Ama senin dedğin gibi az kilo alarak bunları bertaraf edebilirim. Bu konuda da doktorlarda bir birlik yok. Şimdi kardeşimin eşi hamile 59-60 ile hamile kaldı 24. haftasında ve sadece 2 kilo aldı, doktoru buna bile kızmış geçen gün. Çok hızlı bu diye. Doktor 7-8 bilemedin 9 kilo al diyor ona.

Bizimki de geçmiş 10 kilo al diyor. Ya haklılık payı da olabilir, daha az olunca belki de cocukta bişey olmuyor ama annenin rezervlerinden gidiyordur bilmiyorum, sonrasında kadın için sağlıksız oluyordur kimbilir :)

Ama 32 yaşındayım annem hem bende hem kardeşimde 60 kilo ile hamile kalmış ve birinde 67 birinde 68 kilo ile doğuma girmiş. Ben 3,5 kg kardeşim 3,800 kg doğmuş. Daha ne olsun yani :)

Canım sen esine birkaç kere soyle, bir sorun olacağını düşünmüyorum ama her ihtimale karsı de. Yasımız ilerliyor bosa zaman kaybetmeyelim, bastan bilelim de. Benim esim 3 ay once yaptırdı. Bastan yaptırmak iyi oluyor, listeden bir ihtimal çıkıyor.

Bekleme konusuna ben de senin gibi katılmıyorum. Bir kadının yüreğine evlat özlemi düştükten sonra kim bekle derse desin, beklemek bizim kabul edeceğimiz birsey değil. Hele ki yasımız 30un üzerinde. Bence sen diyetine devam edip çalısmalara da başlayabilirsin. İlk aydan tutmayabilir, bu sürede kilo vermeye devam edersin. Hamilelikte de dikkat eder 10 kg alır en fazla 84e çıkarsın. Yani ne zararı varmış ki? Benim oldukça kilolu 100 kg üzeri) hamile kalan kuzenlerim var. Hormonlarda bir sorun olmamasına cok sevindim. Dinlemeyelim biz su Dr lari Nursay, benim bekleyecek sabrım kalmadi

ne yapıp edicem eşimi de o testleri yaptırması konusunda ikan edicem canım. Benim yüzümden yeterince zaman kaybettik bir de sorasında onun yüzünden kaybetmeyelim.

eşimle de konustuk akşam tamam 15 kilo verme bir 5-6 kg daha ver öylre başlayalım dedi ben de bunu kabul ettim. Hiç olmazsa 7 li rakamları göreyim başlıcam. BU haftadan itibaren diyete tam bağlılık ve spor var hayatımda artık :)

Hayatım ben senin beyninde olan adenom kısmını bilmiyordum. Aaynı şekilde bir arkadaşımda var 39 yaşında ve henüz çocuğu yok. İlk tanı kısmıda kadın doğuma gidiyor ve prolaktini çok yüksek çıkıyor, diğer bütün değerlere bakıyorlar herşey normalken bu nasıl olur deniyor ve beynindeki tümör tespit ediliyor. 3 yıl kadar tedavi gördü. Son 1 yıldır ilaç tedavisi olmuyor kontrole gidiyor, büyüklük olarak artık küçük olduğundan bi ilaç almıyor. Ve şu an benim doktoruma gidiyor (o da prof) bunun hamile kalması yada sonrasında gebelik sürecinde bir etkisi olmayacağını söyledi doktoru. Yalnız onun başkaca problemleri var, 2-3 kere düşük yaşamıştı düşükler sonrası kürtajlarda rahimi mahvetmiş doktorlar, rahim yapışıktı 1,5 yıldır onun operasyonlarını oldu. Şimdi kısmetse önümüzdeki ay çalışmalara başlayacaklar.

Bir de biliyosun ben bu hafta PKO Muyum PKO muyum diye ortalarda dolaşırken, PKO tedavisi görüp 3. ayında bebeğine kavuşan başka bir arkadaşımla temasa geçtim. Onun da prolaktini yüksek oldugundna PKO tedavisi görmüş ancak prolaktin düştükten sonraki 2. ayında da hamile kalmış :)))

Hayatım iyi ki bana bunları yazdın, moral verdin cok teşekkür ederim. Aynen benim durumum da arkadasın gibi. Evlendim adet düzensizliğim başladı, doktor bana pko tedavisi uyguladı, yani clomid ve hatta hormon iğnesi. Ben yine yumurtkayamadim. Kendi isteginle hormon testlerimi yaptırdım, prolaktin 145 çıktı. Acil mr çekildi ve tümörüm ortaya çıktı. Sonrasında burda gitmediğim endokrinci kalmadı desem yeridir, beklememi ve hamile kalmamamı söylediler. Aynı zamanda doktorum hala polikistik durumda ısrar ediyordu. 2 ay gözyaşım durmadı, pko konusunda cok araştırdım ve kendımın pko olmadıgını düşünüyorum. Sonra istanbulda bir profla irtibata geçtim, muayeneye de gittim, hoca bana 2 ayda prolaktinim düştüğü için artık bir engel kalmadığını, adenomun da hamilelikte risk teşkil etmediğini söyledi. Şimdi de onun istediği tahlilleri düzenli olarak yaptırıp gönderiyorum, o da bana ne yapacağımı söylüyor. Ayrıca bir riskli dogum uzmanı ile irtibata geçtim, o da. Adenom hamilelikte risk teşkil etmez dedi. Burdaki doktorlar hala bekle diyor, hala polikistiksin diyor. Offff gittiğime gideceğime pişman oldum, ama arayıp smear zamanın geldi demişti. Şimdi de yumurta takibi yapalım diyor, istemiyorum giymeyeceğim.

Arkadasın için de üzüldüm :KK43: inşallah daha fazla bekletmeden gelir bebeği.

ne yapıp edicem eşimi de o testleri yaptırması konusunda ikan edicem canım. Benim yüzümden yeterince zaman kaybettik bir de sorasında onun yüzünden kaybetmeyelim.

eşimle de konustuk akşam tamam 15 kilo verme bir 5-6 kg daha ver öylre başlayalım dedi ben de bunu kabul ettim. Hiç olmazsa 7 li rakamları göreyim başlıcam. BU haftadan itibaren diyete tam bağlılık ve spor var hayatımda artık :)

Harikasin Nursay! :) sen diyet ve sporla o kiloyu 1 ayda verirsin. Esın de bu arada spermiyogram yaptırır, kafanız rahat olur tam hızla çalısmalara başlarsınız. Ben de artık yediklerime dikkat etmeye başladım, kafeini azalticam, kola alkol yok, disarda cok yemek yiyorum artık daha cok evde sebze yemeğine ağırlık vereceğim.

Benim esim de sigarayı bırakmıyor kendine dikkat etmiyor. Üretkenliği azaltır diyorum, benim cocuklar bomba gibi birsey olmaz görmedin mı test sonuclarını diyor :)

Hayatım iyi ki bana bunları yazdın, moral verdin cok teşekkür ederim. Aynen benim durumum da arkadasın gibi. Evlendim adet düzensizliğim başladı, doktor bana pko tedavisi uyguladı, yani clomid ve hatta hormon iğnesi. Ben yine yumurtkayamadim. Kendi isteginle hormon testlerimi yaptırdım, prolaktin 145 çıktı. Acil mr çekildi ve tümörüm ortaya çıktı. Sonrasında burda gitmediğim endokrinci kalmadı desem yeridir, beklememi ve hamile kalmamamı söylediler. Aynı zamanda doktorum hala polikistik durumda ısrar ediyordu. 2 ay gözyaşım durmadı, pko konusunda cok araştırdım ve kendımın pko olmadıgını düşünüyorum. Sonra istanbulda bir profla irtibata geçtim, muayeneye de gittim, hoca bana 2 ayda prolaktinim düştüğü için artık bir engel kalmadığını, adenomun da hamilelikte risk teşkil etmediğini söyledi. Şimdi de onun istediği tahlilleri düzenli olarak yaptırıp gönderiyorum, o da bana ne yapacağımı söylüyor. Ayrıca bir riskli dogum uzmanı ile irtibata geçtim, o da. Adenom hamilelikte risk teşkil etmez dedi. Burdaki doktorlar hala bekle diyor, hala polikistiksin diyor. Offff gittiğime gideceğime pişman oldum, ama arayıp smear zamanın geldi demişti. Şimdi de yumurta takibi yapalım diyor, istemiyorum giymeyeceğim.

Arkadasın için de üzüldüm :KK43: inşallah daha fazla bekletmeden gelir bebeği.

Hala adet düzensizliğin devam ediyor mu peki canım

Hala adet düzensizliğin devam ediyor mu peki canım

Prolaktin için ilaç kullanıyorum yaklaşık 4 aydır. İlk 2 ay adet düzensizliğim vardı, ama prolaktinim de normal sınırın üzerindeydi . Gecen ay prolaktinim dustu, 14. Gün yumurtladim 27. Gün adet başladı. Bu ay 12. Gundeyim canım.

Dr hala pko diyor, prl düşünce kendi kendime yumurtladim. Hormonlar tamam. Onun boş yere verdigi hormon ilaçları yüzünden 5 kg aldım.

canım dukan diyetini yap süper kilo verdiriyor,zor bir diyet ama kiloyu kolayca veriyorsun.benim kardeşim 55 kiloyken hamile kaldı.doğum sonrasında,65-70 arası 2-3 yıl öyle gezdi.sonra dukan diyetini yaptı şu an 53 kilo ve hala da o kiloyu koruyor.tavsiye ederim 1 ayda süper kilo verdiriyor.Tabi diyet yaparken gebelik düşünüyrosan bu diyet uygun değil

Canım kilom 2-3 kilo oynar hep, ne fazla alırım ne de veririm. Hormon testlerim lh fsh falan normal çıktı, insulin direncim yok. Prolaktin yüksekliğine bağlı yumurtlamam durmuştu ama gecen ay prolaktinim düşünce yumurtladim. Pco oldugumu sanmıyorum çünkü testler normal çıktı, ama yine de kafamı karıştırdı Dr. Senin pco teşhisin neye göre kondu canım?

ilk adetlerimi görmeye başladığım zamanlar düzensiz oluyordu ve genelde adetin ilk günü serumlarla iğnelerle geçiyordu yani anlatılmayacak bi ağrım oluyordu ultrasona bakıpta söylemişti o zaman doktorlar yani 13 yaşımda falandım daha ondan sonra 19 yaşıma kadar hiç kadın doğumcuya gitmedim ama her ay regl günü acilde yerim hazırdı serumumu yer eve gelirdim hiç sekmedi 6 yıl boyunca :KK53::KK53::KK53: sonra düzenim bozuldu kadın doğumcuya gittim 2 ay gelmediği oluyordu bende ne yalan söyliyim ağrı da olmuyordu gelmeyince gitmiyordum dr a annem zorla götürdü o doktorda pco dedi kan falan verdim öğleden sonra sonuç almaya gittiğimde evli misin? diye sordu yok dedim nişanlıydım o zaman kocişşşimle nişanlıym dedi iyi sana doğum kontrol hapı veriyrm düzene sokar senin çocuğun da zor olur hatta olmaz dedi evlenince korunmayı falan düşünme dedi g.zekalı salak doktor dünyam karardı valla dan diye söyledi tabi bende psikolojik olarak düğüne kadar kendimi yedim çocuğm olmycak diye kocacm dan kaç kere ayrılmaya kalktım ama bırakmadı sağolsun:KK17::KK17:. 21 yaşımda da evlendik evlendiğimiz günden beri de hiç korunmadım hala yok bebeğim o doktor benim psikolojimi olmamasına hazırladı 2 yıl her Allahn günü onu düşündüm oysa pco olup kendiliğinden hamile kalan çok Allah nasip ederse bizim de olacak çok uzattım :18::18:..... Yani sonuç olarak benim bildiğim pco ultrasonla belli olan bi rahatsızlık evlendikten sonra gittiğim drlar da direk ultrasona bakıp pco oldumu söyledi çünkü. çok sayıda yumurta olduğundan anlıyorlar galiba bunu da

Harikasin Nursay! :) sen diyet ve sporla o kiloyu 1 ayda verirsin. Esın de bu arada spermiyogram yaptırır, kafanız rahat olur tam hızla çalısmalara başlarsınız. Ben de artık yediklerime dikkat etmeye başladım, kafeini azalticam, kola alkol yok, disarda cok yemek yiyorum artık daha cok evde sebze yemeğine ağırlık vereceğim.

Benim esim de sigarayı bırakmıyor kendine dikkat etmiyor. Üretkenliği azaltır diyorum, benim cocuklar bomba gibi birsey olmaz görmedin mı test sonuclarını diyor :)

Şu kiloları bir de ben versem :) 57 ye yakınım en azından 51 kiloya düşsem dedim ama düşemiyorum.ahhh ahhh nerde o evlenmeden önceki hallerim.:KK43:(

kızlarr ben de 2 haftadr diyetteyim ilk hafta kendi çapımda yaptım 1 kg gitti şimdi beş günde beş kilo diyeti var forumda onu yapıyorum ve yine bişiler gittiğini hissediyrm cmt tartılcaz forumdaki arkadaşlarla :KK76::KK76::KK76::KK76:. haftaya yine ilk yaptığım şekilde devam edicem diyetime bu arada kiloyu bi anda aldm ben evlendikten sonra hormanal sanrm 49 kiloydum ne olduğunu anlamadan 71 i gördüm tabi bebek için tedavinin de katkısı olmuştur bu kilo alımına. bu arada kaç yıldır kiloluym bu en uzun süren diyetim :KK53::KK53::KK53: ve inşallah devam etcem siz de başlayın bir kilo bile çok farkediyor...:KK53::KK53::KK53:

noyun kaç canım,bence kilon çok değil zayıf olunca da bebek tutunamıyormuş !

boyum 1,58-1,60 civarı hayatımdaki en fazla kilom bu da onun için uğraşıyorum ama doğru düzgün diyet yapamadım.Hamile kalmayı düşünürken sıkı diyet yapılması sakıncalıymış

kızlarr ben de 2 haftadr diyetteyim ilk hafta kendi çapımda yaptım 1 kg gitti şimdi beş günde beş kilo diyeti var forumda onu yapıyorum ve yine bişiler gittiğini hissediyrm cmt tartılcaz forumdaki arkadaşlarla :KK76::KK76::KK76::KK76:. haftaya yine ilk yaptığım şekilde devam edicem diyetime bu arada kiloyu bi anda aldm ben evlendikten sonra hormanal sanrm 49 kiloydum ne olduğunu anlamadan 71 i gördüm tabi bebek için tedavinin de katkısı olmuştur bu kilo alımına. bu arada kaç yıldır kiloluym bu en uzun süren diyetim :KK53::KK53::KK53: ve inşallah devam etcem siz de başlayın bir kilo bile çok farkediyor...:KK53::KK53::KK53:

nasıl diyet bu canım nerden bakıcam ben de uygulayayım,kıyafetlerim olmuyor artık bana.

ilk adetlerimi görmeye başladığım zamanlar düzensiz oluyordu ve genelde adetin ilk günü serumlarla iğnelerle geçiyordu yani anlatılmayacak bi ağrım oluyordu ultrasona bakıpta söylemişti o zaman doktorlar yani 13 yaşımda falandım daha ondan sonra 19 yaşıma kadar hiç kadın doğumcuya gitmedim ama her ay regl günü acilde yerim hazırdı serumumu yer eve gelirdim hiç sekmedi 6 yıl boyunca :KK53::KK53::KK53: sonra düzenim bozuldu kadın doğumcuya gittim 2 ay gelmediği oluyordu bende ne yalan söyliyim ağrı da olmuyordu gelmeyince gitmiyordum dr a annem zorla götürdü o doktorda pco dedi kan falan verdim öğleden sonra sonuç almaya gittiğimde evli misin? diye sordu yok dedim nişanlıydım o zaman kocişşşimle nişanlıym dedi iyi sana doğum kontrol hapı veriyrm düzene sokar senin çocuğun da zor olur hatta olmaz dedi evlenince korunmayı falan düşünme dedi g.zekalı salak doktor dünyam karardı valla dan diye söyledi tabi bende psikolojik olarak düğüne kadar kendimi yedim çocuğm olmycak diye kocacm dan kaç kere ayrılmaya kalktım ama bırakmadı sağolsun:KK17::KK17:. 21 yaşımda da evlendik evlendiğimiz günden beri de hiç korunmadım hala yok bebeğim o doktor benim psikolojimi olmamasına hazırladı 2 yıl her Allahn günü onu düşündüm oysa pco olup kendiliğinden hamile kalan çok Allah nasip ederse bizim de olacak çok uzattım :18::18:..... Yani sonuç olarak benim bildiğim pco ultrasonla belli olan bi rahatsızlık evlendikten sonra gittiğim drlar da direk ultrasona bakıp pco oldumu söyledi çünkü. çok sayıda yumurta olduğundan anlıyorlar galiba bunu da

Canım benim cok gecmis olsun. Ne bicim doktorlar, hatta ne bicim insanlar var ya? Öyle mı söylenir? Bir genc kıza üstelik? Pco olup tedavinin ilk veya ikinci ayında hamile kalan Cook, hemen dayiyorlar dk hapını. Dk hapı da tedavi edici değil, sadece kullandığın sürede düzenli adetin geliyor. Cok Dr bu yanlısı yapıyor. Sinir oluyorum. Peki sm şimdi herhangi bir ilaç kullanıyor musun canım? Allah'ın izniyle bebeğine kavuşmanı dilerim. Biz kendi doktorumuz olmalıyız bazen, baksana Dr lar pek cogumuzu yanlış yönlendirmiş.

Şu kiloları bir de ben versem :) 57 ye yakınım en azından 51 kiloya düşsem dedim ama düşemiyorum.ahhh ahhh nerde o evlenmeden önceki hallerim.:KK43:(

Yedirenk sen incelik bir kızsın. Ne kilosu vereceksin?????
Ben de hep 58 civariydim, yanlış hormon ilaçlarından 63un üstüne çıktım. Şimdi 62yim ama yaza kadar 50 olmaya calisicam.
Fazla zayıflık Prof unlugul arkadaşımın dediği gibi gebe kalmayı etkiliyormuş. Unlugul bir şeyi de bilme kardesim :))) iyi ki varsinnn

X