Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

çok haklısın aslında ama bir kere kafana takıldı mı istemeden bekliyorsun yani çok enterasan :) ama hep diyorum artık bakmıcam hiç bir şeye tamam sonra kendimi bir araştırma içinde buluyorum :))

Karnim bugun daha cok agriyor.. Sogan kurunun boyle agri yaptigini bilen duyan okuyan var mi yahu... Ama sogan kuu biteli hayli zaman olu nedir bu agri boyleeee... Yarin dontordan randevu aldim.. Beta hcg de baktiririm artik gitmisken.. Adet olayim olmayayim gidecegim ins. Kizlar sizce neden dikri olan var mi... Unlugulllllllll banada bi akil verrr ne olabilir sebebii

ben de kız çocuğunu çok istiyordum o sebeple çok araştırdım,yumurtlama gününden önceki günlerde kız yumurtlama günü ve sonrasında erkek olma ihtimali oluyormuş.yani açıklaması da x ve ye kromozomu taşıyan spermlerin hızlı ve yavaşlığıyla alakalıymış.y kromozomu taşıyan spermler hızlı x kromozomu taşıyanlar ise yavaş hareket ediyormuş.... neyse yani sonuçta ben artık illa kız olsun da demiyorum.erkek çocuk da olabilir.nedense öyle bir heves kapladı içimi.çünkü içime öyle doğuyor.bir de 3 aydır uğraşınca artık cinsiyet farketmez olsun da yeterki diyorum.:)

arada üşütmedin umarım .

hayırlısı canım inşallah güzel haberler alırız senden de

arada üşütmedin umarım .

Usutsem gecerdi yaa usutmedimde.. Ama zaten karnim diyorum ama kasiklarim ve alttan agriyor.. Adet olunca agri olur ya ayni oyle siddetli ama bu gelip geciyorr.. Birden bi giriyor nefesim bile kesiliyo ama geciyo iste biraz durunca.. Hamile olsam bu kadar agriya bebek falan kalmazdi sanirim..

canım bilgilerini detaylı yazarmısın adet döngünü sogan kürünü kaç aydır yapıyorsun vs... :) yaz bakım bir yorumlum

soğan kürü yapınca sanırım ağrı oluyormuş.Ben yapmadım ama yapan arkadaşlardan duymuştum.

dolunay belki yarın hayırlı haber alırsın ben gördüm kırmızı kartı c.tesi günkü randevuyuda iptal ettim gidemem öyle pis pis artık hafta c.tesi giderim zaten ozamanda çalışma zamanım başlamış oluyor yumurtalara felanda bakar

dolunay geçmiş olsun canım.soğan kürü yapmadım hiçbi fikrim yok malesef.. kızlar bende gittim geldim yumurtlayamadığımı bide drdan duydum tiroidden olabileceğini söyledi..ilacıma devam ediyorum dr hatta dozunu arttırdı biraz.en azından hamile miyim değil miyim diye beklememe gerek yok diye kendimi teselli ediyorum şuan yakın zamanda kendi doktoruma gitmeyi düşünüyorum.. kızlar hormon tahlili yaptıran var mı aranızda benim fsh 7.92 ydi bu değer yüksek mi bu yüzdende olabilirmiş yumurtlama olmaması..

canım bilgilerini detaylı yazarmısın adet döngünü sogan kürünü kaç aydır yapıyorsun vs... :) yaz bakım bir yorumlum

canım ş,mdi benim adet döngüm şöyle söyleyeyim.. temiz kaldığım gün 23 9 günde adetim sürüyo... adet ile birlikte hesaplayacaksak 32 oluyo... değilse 23 günde bir oluyo...
ben bu soğan kürünü geçen ay adetim on gün gecikmişti hamile olmadığımıda öğrenince işte adetimin gelmediği 9. gün yapmaya başlamıştım bi gün sonra adetim geldi... 9 gün adet oldum ve devam ettim 4 gün de adetim bitince yaptim ve bitti... o zamanlar ağrı falan yoktu
ta ki ne zaman adetime simdiki adetime 13-14 gün vardı hafif hafif ağrıyordu her geçen gün biraz daha ağrımaya başladı...
göğüslerim çok acıyodu o zamanlar gece üserine yatınca falan uyanıodum derken o kadar acımıolar şimdi ama dolgunlaştılar ve uç kısımları yine çok hassas lar..
belimden doğru kasıklarıma inen bi bıçak varmış gibi oluyo agrılar... ucu bi yerden çıkınca gidio sanki...
bide böyle adetliyken rahim aşağıya inerde ağrır ya böyle öyle ağrılarım var..
bugünde ayağı kalktığımda ayakta durursam falan ağrım artıyo.. düz yatarsam geçio...
böyle işte doktorcuğum :))

soğan kürü yapınca sanırım ağrı oluyormuş.Ben yapmadım ama yapan arkadaşlardan duymuştum.

hadi yaa... ben hiç okudum ama göremedimde diyordum kendi kendime belki kist faşlan eriyordur diye ama kaç günler oldu yani soğan kürü biteli bu kadar uzun süreli etkisi olur muki.. vucutta soğanın s si kalmamıştır yani.. bakalım neyden miş... yarın öğreniriz inşallah.

gönülcüğüm sanada geçmiş olsun canım... önümüzdeki maçlara bakacağız :) hayırlısı inşallah mayısta alırız hayırlı haberlerini:)

sağol canım benim sanada geçmiş olsun... inşallah ilaçlarının faydası olur da bu ay yumurtaların çok çok olur umarım

yok canım sanmam benimde aynı çıktı ama troıdde sorun yok benim ve doktor gayet iyi dedi.fsh 5 ten düşükse mükemmel.5-10 arası ise çok iyi diye biliyorum.
sen neden böle düşündün bak kafam karıştı şimdi.

Fsh hormonunun normal değerleri

6 nın altında ise mükemmel
6-9 arası çok iyi
10-13 yumurtalık rezeervinde azalma
13 üstü ise uyarılması çok zor.

ya kızlar ben c.tesi günkü randevumu iptal ettim ama bu fsh felan hepsi adetin 3. günü bakılması uygunmuş bende gebelik için muayene olmaya gidecektim yumurtalıklarıma felan baktıracaktım. regl olarak gitmem daha mı iyi oluyordu yoksa anlamadım ben ama öyle pis pis de nasıl muayene olurki

Fsh hormonunun normal değerleri

6 nın altında ise mükemmel
6-9 arası çok iyi
10-13 yumurtalık rezeervinde azalma
13 üstü ise uyarılması çok zor.

canım ben doktora fsh 7.92 dedim bundanda olabilir mi dedim evet etkiler dedi.o yüzden kafama takıldı.bu değerlere göre sorun yok o zaman.gerçi hormon tahlili yaptırdığımda doktor fsh ile ilgili bişey dememişti.aman ne biliyim ünlügülcüm ya neyden nem kapacağımı bilemez oldum kendi doktoruma gideyimde bi ultrasonla falan baksın bakalım. hayıt çayı içiçem günde iki kere çok etkili bi çay bu.adetim çok gecikmesin başlıyım içmeye.. bu arada tiroidim 3.6 düştü yani ama 2.5 e düşmesi için ilacı haftasonları bi buçuk doz yaptı haftaiçi tam,inş düzelir bu tiroid herşeyi çok etkiliyo çünkü...

Canım reglinin 21 günü yumurtlamaya bakıyorlar o güne denk gelen bir günse eğer bugünler git derim.
sonrasında ise reglinin 3. günü bakılan hormon değerleri var.

21. günü geçtimi senin

canım ben mart adetinde gittim.daha önceki msjlarda hep şubat yazmışım.mart adetinin 3.gününde gittim.muayene olmuyorsun.kan verip tahlil yaptırıyorsun sadece.fsh tsh falan hepsine bakılıyor.3.gününde git derim.adetin bitincede yine gidersin muayene için.

KIZLARRRRR

bu yumurtalar çatlıomu.. varmı falanda diye yapılan bakılan şeylere nerden bakıyolar nasıl yapıolar ???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…