Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

sonuçlar :
estradiol :32,68 olması gerekn :11 -165
fsh:7,67 olması gereken:2,5 -10,2
prolaktin:13,78 olması gereken:2,8-29,2
serbst testosteron:1,38 olması gerekn:0,29-3,18
dehidroepiandrosteron sülfat:217,2 olması gerekn:99-340
kızlar LH da çıkmış 2,38

doktor bunlara gayet iyi dedi canımya

troıdımde 2.38 falandı

sonuçlar :
estradiol :32,68 olması gerekn :11 -165
fsh:7,67 olması gereken:2,5 -10,2
prolaktin:13,78 olması gereken:2,8-29,2
serbst testosteron:1,38 olması gerekn:0,29-3,18
dehidroepiandrosteron sülfat:217,2 olması gerekn:99-340
kızlar LH da çıkmış 2,38

KIZLARRRRR

bu yumurtalar çatlıomu.. varmı falanda diye yapılan bakılan şeylere nerden bakıyolar nasıl yapıolar ???

canım ben yumurtlayıp yumurtlamadığımı öğrenmek için adetin 24.gününde progesteron testi yaptırdım yani dün.yumurtlamamışım bu ay.kasdettiğin bu muydu gerçi bilmiyorum ama..

doktor bunlara gayet iyi dedi canımya

troıdımde 2.38 falandı

canım kafan karışmasın.tiroidin zaten iyi.benim 6.58 di o yüzden ilaç kullanıyorum.diğerleri için de iyi dediyse iyidir.dur bende bakıyım onlara tekrardan

LH 11.42
prolaktin 23.33
E2 41.21 benimkilerde böyle.

Son düzenleme:
canım troıd 4 bile olsa gebeliğe engel seninki tamamen buna baglı bence .fsh a sakın takma gayet iyi.bu konuda nerdeyse yüksek lisans yapacagım sen bana güven doktor lar ne biliyor :)

canım kafan karışmasın.tiroidin zaten iyi.benim 6.58 di o yüzden ilaç kullanıyorum.diğerleri için de iyi dediyse iyidir.dur bende bakıyım onlara tekrardan

LH 11.42
prolaktin 23.33

dolunay geçmiş olsun canım.soğan kürü yapmadım hiçbi fikrim yok malesef.. kızlar bende gittim geldim yumurtlayamadığımı bide drdan duydum:KK53: tiroidden olabileceğini söyledi..ilacıma devam ediyorum dr hatta dozunu arttırdı biraz.en azından hamile miyim değil miyim diye beklememe gerek yok diye kendimi teselli ediyorum şuan :KK53: yakın zamanda kendi doktoruma gitmeyi düşünüyorum.. kızlar hormon tahlili yaptıran var mı aranızda benim fsh 7.92 ydi bu değer yüksek mi bu yüzdende olabilirmiş yumurtlama olmaması..

canım tiroid hormonların ne düzeyde? tsh 2.5 civarı hamilelik için ideal. seninki yüksek veya alçaksa da üzülme, ilaca hemen cevap veriyor. örneğin benim prolaktinim yüksekti, 2 ayda hemen normale döndü ilaçla. tiroid de ilaca cevap veren bir hormon.

fsh tek başına yeterli değil, lh bakıldı mı? lh kaç sende? hormon sonuçlarını yazarsan benim birazcık bilgim var yorumlamaya çalışırım.

lh ınla prolaktinin biraz yükselmiş

LH 11.42
prolaktin 23.33

yazmışya :))))))

canım tiroid hormonların ne düzeyde? tsh 2.5 civarı hamilelik için ideal. seninki yüksek veya alçaksa da üzülme, ilaca hemen cevap veriyor. örneğin benim prolaktinim yüksekti, 2 ayda hemen normale döndü ilaçla. tiroid de ilaca cevap veren bir hormon.

fsh tek başına yeterli değil, lh bakıldı mı? lh kaç sende? hormon sonuçlarını yazarsan benim birazcık bilgim var yorumlamaya çalışırım.

LH 11.42
prolaktin 23.33

unlugul senin mevsimle aynı değil durumun. o yüzden onun dr unun söylediklerini sen kendi üstüne alma. sana dr un normal dedi. başka birşey arama.

mevsimcim, senin LH'n de yüksek canım. sen ilk önce tiroidini 2.5 seviyesine çekmeye bak. bu yumurtlama, lh ve fsh o zaman kendiliğinden düzelebilir. eğer ki tiroid düşer ama lh ve fsh yine düzelmezse doktorun o zaman ekstradan ilaç uygulayacaktır.

canım benim de yumurtlamam yoktu. prolaktinim 145 idi. prolaktinim 24e düştükten bir ay sonra yumurtlamam başladı ve adet döngüm dahil herşeyim normale döndü. bir hormonun dengesizliği hepsini etkiler. sen şimdi moralini bozma. ilk önce tiroid ilacını kullan, sonra tahlili doktorun dediği zaman yaptır, yine konuşuruz canım beni.m.

canım troıd 4 bile olsa gebeliğe engel seninki tamamen buna baglı bence .fsh a sakın takma gayet iyi.bu konuda nerdeyse yüksek lisans yapacagım sen bana güven doktor lar ne biliyor :)

hahaha güldürdün beni deli kız :KK35::KK35::KK35::KK33::KK33::KK51::KK53::KK52::KK53::KK53::KK55::KK6::KK6::KK37::KK24::KK53::KK53::KK53: ayyy kafayı mı yedim neee :44::KK53: tamam takmıyorum canım sen öle diyosan :KK53::KK9: tiroidim üc haftada 3.6 ya düştü gayet iyi bence.inş iki haftada istediğimiz değere gelir.. kendi doktoruma hiç gitmedim ki bu tahlilleri isteyeceğini bildiğim için yaptırdım hepsini.inş en yakın zamanda gidicem göstericem hem muayene olurum.

evet lh ve prolaktin biraz yüksek gibi devletteki doktor bişey dememişti.ben kendi doktoruma gösterip güzel bi konuşucam neyin nesi çok etkiler mi falan zaten o söyleyecektir ne olduğunu... topidikcim tiroid için drda 2.5 olması lazım dedi.şimdi düşüyo işte ve evet hemen cevap veriyo gerçkten.benim prolaktinde biraz yüksek gibi senin kaçtı canım ?ve kaça düştü? canım aşada yazmıştım ama LH 11.42
e 2 41.21
prolaktin 23.33

unlugul senin mevsimle aynı değil durumun. o yüzden onun dr unun söylediklerini sen kendi üstüne alma. sana dr un normal dedi. başka birşey arama.

mevsimcim, senin LH'n de yüksek canım. sen ilk önce tiroidini 2.5 seviyesine çekmeye bak. bu yumurtlama, lh ve fsh o zaman kendiliğinden düzelebilir. eğer ki tiroid düşer ama lh ve fsh yine düzelmezse doktorun o zaman ekstradan ilaç uygulayacaktır.

canım benim de yumurtlamam yoktu. prolaktinim 145 idi. prolaktinim 24e düştükten bir ay sonra yumurtlamam başladı ve adet döngüm dahil herşeyim normale döndü. bir hormonun dengesizliği hepsini etkiler. sen şimdi moralini bozma. ilk önce tiroid ilacını kullan, sonra tahlili doktorun dediği zaman yaptır, yine konuşuruz canım beni.m.

canım evet bu tiroid çok öenmliymiş ya herşeyi etkiliyomuş.inş dediğin gibi olur canım kendiliğinden tiroidle birlikte düzelir inş canım sağol .. senin adınada sevindim canım.dün yumurtlamadığımı öğrenince o kadar üzüldüm ki.hiç beklemiyodum.ama bugün daha iyiyim.yazdıklarınızda iyi geldi.inş düzelecek.Rabbim hepimize sağlık sıhhat versin,sonrada bebiş inşşşşş :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

canım evet bu tiroid çok öenmliymiş ya herşeyi etkiliyomuş.inş dediğin gibi olur canım kendiliğinden tiroidle birlikte düzelir inş canım sağol .. senin adınada sevindim canım.dün yumurtlamadığımı öğrenince o kadar üzüldüm ki.hiç beklemiyodum.ama bugün daha iyiyim.yazdıklarınızda iyi geldi.inş düzelecek.Rabbim hepimize sağlık sıhhat versin,sonrada bebiş inşşşşş :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

mevsimcim, unlugulum, dolunay, arkadaşlar ben bu hormonlarla kafayı yediğim için, aylarca araştırdım ağladım zırladım. bu yüzden size yazıyorum ki kimse benim gibi boş yere dert sahibi olmasın.

unlugul sen hormonlarını sorgulamayı bırakkk!!! senin hepsi dengede.

mevsim canım, kaç ay hiç yumurtlamam yoktu. prolaktini sonradan öğrendim, ilk tahlil yaptırdığımda 28 aralıktı unutmam, 145 çıkmıştı. haftada 1 tablet ilaçla mart başı 24e düştü ve mart sonu yine 24teydi. 23-24 bunlar çok normal değerler, sakın prolaktini kafana takma. tiroidin gördüğün gibi ilaca kolaylıkla cevap verdi. biraz bekle normale düşsün, doktorun bakıcak zaten yumurtlama başladı mı, lh-fsh nasıl olmuş diye. benim gibi başka takviye istemeden normale dönebilir. sakın stres yapma, ben 2 ay boş yere ağladım her gün.

dolunaycım, senin adetin geen ay da gecikmişti. bence stres yapıyorsun ondan. ama dr a gitmeye karar verirsen o seni zaten yönlendirecektir canım. sen kendi kafanla tahlil yaptırma şimdi, hem yaşın genç, hem de daha yeni denemeye başladın.

arada üşütmedin umarım .

canım ilgilenecemde mevsimm kafamı karıştırdı :KK43:
tamam canim bekliom:-)

doktorun rezil olur :)))))))
ahh kuzumaaa ins..

canım ben yumurtlayıp yumurtlamadığımı öğrenmek için adetin 24.gününde progesteron testi yaptırdım yani dün.yumurtlamamışım bu ay.kasdettiğin bu muydu gerçi bilmiyorum ama..
yok alttan falan muayne ediolarmi yoksa ultrasonlami goruyolar yumurtalari diye sormuatum cnm

mevsimcim, unlugulum, dolunay, arkadaşlar ben bu hormonlarla kafayı yediğim için, aylarca araştırdım ağladım zırladım. bu yüzden size yazıyorum ki kimse benim gibi boş yere dert sahibi olmasın.

unlugul sen hormonlarını sorgulamayı bırakkk!!! senin hepsi dengede.

mevsim canım, kaç ay hiç yumurtlamam yoktu. prolaktini sonradan öğrendim, ilk tahlil yaptırdığımda 28 aralıktı unutmam, 145 çıkmıştı. haftada 1 tablet ilaçla mart başı 24e düştü ve mart sonu yine 24teydi. 23-24 bunlar çok normal değerler, sakın prolaktini kafana takma. tiroidin gördüğün gibi ilaca kolaylıkla cevap verdi. biraz bekle normale düşsün, doktorun bakıcak zaten yumurtlama başladı mı, lh-fsh nasıl olmuş diye. benim gibi başka takviye istemeden normale dönebilir. sakın stres yapma, ben 2 ay boş yere ağladım her gün.

dolunaycım, senin adetin geen ay da gecikmişti. bence stres yapıyorsun ondan. ama dr a gitmeye karar verirsen o seni zaten yönlendirecektir canım. sen kendi kafanla tahlil yaptırma şimdi, hem yaşın genç, hem de daha yeni denemeye başladın.

Kuzucummm benim adet gunum gecmedi bu ay sorunum bu degill agrim cok fazla bu benim sorunum. Burda o kadar yalnizimki calismiyorumda.. Kimsem yok ailemden.. Cogu gunlerim aglayarak geciyo.. Cok ozluyorum ailemi.. Bu yuzden artik coxugum olsun istiyorum o bama cok deatek olur onunla ugrasmaktan kafami bu kafar takmam mutlu olurum diyee sekiz aylik evliyim dokuz ay olacak artik olsun istiyorum aralik ayindan beri deniyoruz bu kadar zor oldugunu bilseydim hic korunmazdim.. Boyle iate kizlarr:-(

X