Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

haklısın canım aslında. belki rahim filminden sonraki kanama etkilemiştir ama benim de kanamam olmuştu, yine de 27. gün adetim geldi. ben çok umutluyum yedikolik, inşallah yarın sabah pozitifi göreceksin :)

inşş inşş inşş hepimiz görelim artık şu çiftlerii

ay heyecan bastı yarın sabah test yapacağımya bel ağrısı sırt ağrısı herşey gitti olumlu yada olumsuz haber almama son 14 saat :18:

Erken hamileliğin ilk belirtileri çoğu durumda farklı hastalıklara bağlanır. Bulantılar “zehirlendim mi?” olur, iştahsızlık mevsimle açıklanır. Şimdi erken hamileliğin ilk belirtilerine bakalım:

Kanama ve kramplar: Döllenmiş yumurta cinsel ilişkiden ancak 1 - 2 gün sonra rahime iner ve rahim duvarına tutunur. Bu sırada kramplar olabilir. Bazı durumlardaysa az da olsa kanama görülebilir. Bu kanamaya implantasyon kanaması denir. Çoğu kadın ara kanamaları yumurtlama dönemine yorumlar. Ancak görüldüğü üzere bazı durumlarda kanamalar hamileliğin ilk belirtisi olabilir.

Akıntı: Hamileliğin ilk anından itibaren vücudunuz çalışmaya başlar. Yapılan ilk şeylerden biri de rahmi enfeksiyonlara karşı korumak ve rahim duvarlarını kalınlaştırmak için çeşitli sıvılar salgılamak. Bu nedenle erken hamilelik belirtilerinin ikinci sırasında akıntılar geliyor. Kanama sonrasında başlayan beyaz kıvamlı akıntı hamileliğin ilk belirtilerinden olabiliyor.

Akıntı hamilelik boyunca devam edebilir. Genellikle zararsızdır ve tedavi gerektirmez. Ancak kaşıntı ve kötü koku varsa en kısa sürede jinekoloğunuzla görüşün.

Memede değişim: Erken hamilelik belirtilerinden biri de memelerdeki değişim. Hamile kadınların kanlarındaki hormon seviyesi çok yüksektir. Süt kanalları harekete geçer. Bunun sonucunda göğüslerde hassasiyet oluşur. Bazı durumlarda boğaz da şişebilir.
Memelerdeki değişimler bu kadarla sınırlı kalmaz. Bazı kadınlarda erken hamilelik döneminde meme başı çevresindeki cilt koyulaşır. Aniden yükselen hormonlara karşı bir tepki olan bu gelişmeler, vücudun hormon seviyesine alışmasıyla azalabilir.

Yorgunluk: Erken hamilelik belirtilerinden bir diğeri de aşırı yorgun hissetmek. Buna neden hamilelikte artan progesteron hormonu. Ayrıca hormonsal değişikliklerden etkilenen vücudun kan şekeri ve kan basıncı düştüğünden kişi kendini çok yorgun hissedebilir.

Erken hamileliğe bağlı yorgunluktan kurtulmanın yoluysa kolay. Bol bol dinlenin. Protein ve demir açısından zengin gıdalarla beslenin.

Bulantılar: Hamilelikte en sevilen yemekler bile midenizi altüst edebilir. Bunun nedeni yine hormonlar. Çünkü sindirimi yavaşlatıyorlar. Yavaşlayan sindirim de mide bulantılarına neden oluyor. Hamilelikte girdiğiniz hormon fırtınası sizi fazlasıyla etkileyebilir. Ancak her kadının başına gelecek diye bir kural yok. Mide bulantıları sizi avucuna aldıysa bile bunlar geçici. Vücudunuz yeni hormonsal düzeyine alışınca mide bulantılarınız sonlanır. Bu da hamileliğin 13 - 14. haftasında ancak olur. Biraz daha dayanmalısınız.

Adet gecikmesi: Hamile kaldıktan sonra yumurtlama olmaz. Hamileyken adet görmezsiniz. Bu doğru mu? Doğru ama her koşulda değil. Bazı sağlık sorunları bu genellemeyi yanlışlıyor. Biz konumuza dönelim. Hamile kadınlar yumurtlayamıyor. Vücuttaki hormon seviyesi artık hamileyim yeni bir yumurtaya gerek yok diyor ve yumurtlama duruyor. Siz de hamile olduğunuzun farkına varıyorsunuz. İşte bu kadar basit.

Hamile olduğunuzdan şüpheleniyorsanız size tavsiyemiz hemen bir eczaneye gidip gebelik testi almanız. Test dışında kesin olarak emin olmanın yolu yok. Ancak erken hamilelik döneminin bile başındaysanız testler doğru sonuçlar veremez. Sakin kalmak ve 1 - 2 hafta beklemek en iyisi. “Yok ben dayanamıyorum. Öğrenmeliyim.” diyorsanız jinekologdan randevu almalısınız.

sonu süper yok ben dayanamıyorum öğrenmeliyim diyorsanız jinekologdan randevu alın diyor
habire test yapın kafanıza göre demiyor :)

bu arada 2.cide başladı bende akıntı ıyyyyyyyyyy çok iğrençleştik herşeyi paylaşıyoruz.

arkadaşlar ben idrar testi yaptım silik bir çizgi hafif pembemsi çıktı akşam idrarıyla yaptım,adetim 2 gün gecikti bu durumda hamilemiyim

arkadaşlar ben idrar testi yaptım silik bir çizgi hafif pembemsi çıktı akşam idrarıyla yaptım,adetim 2 gün gecikti bu durumda hamilemiyim

canım benim 2.çizgi silik milik çıktıysa hamişsin demektir. çok sevindim allah kucağına almayı nasip etsin darısı başıma

canım benim 2.çizgi silik milik çıktıysa hamişsin demektir. çok sevindim allah kucağına almayı nasip etsin darısı başıma

tşk ederim inş dediğin gibidir hamişimdir Allah herkese nasip etsin bir de kan testi yaptıracağım fırsat bulursam

certain diye bir marka kullandım inş doğrudur canım

Evet canım benimde öyleydi senin sadece 2 günün geçmiş ne güzel çıkmış bak benim 5 gün geçmişti yinede silik çıkmıştı hayırlı uğurlu olsun sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın inş:)

canım tebrik ederim Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş.. gzel haberler alıyoruz günler geçtikçe,yarında alırız inş kızlar sizlerden biz ne zaman görücez silik çizgiyi yaaaa

Senden de 1 hafta içinde aleceğiz inşallah .. Ne çektik be mevsim, ne bekledik bea ))

Merhaba kızlar

ben de 3 yıllık evliyim ve anne olmak istiyorum artık.bu ay denedik reglime bir kaç gün kaldı. bakalım nasip

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…