Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

Kızlar fırsat bulamıyorum buraya yazmaya; (..unlugulul tebrik ederim canım çok sevindim.

Deliayten yazmismi okuyamadim inşallah saglikli geçmiştir doğumu.

Diğer kızlar ayrıntılı ioe ugrasiyirlar heralde hepinizinki iyi cikar sonuçlarınız inşallah.

Biz iyiyiz .dogumu anlatamadım sizlere kizim 3800 kg 52 cm olarak dünyaya geldi. Spinal oldum başta bayıldım galiba ama sonrası cok güzeldi. Hemen ayiildim tekrar allahtan.basta mam verdik takviye biraz suqnsadece sut veriyiruz kiloda almisiz zaten şükür. Hamilelik cok özel birşeymis gercekten kıymetini bilin suan da güzel ama ben tek çocuk istediğim icin ozlucem sanırım;

Siz merak ettikleriniz olursa yaxin bana .kiza bakmam lazım hepinizi öpüyorum; )))

iyi olmanıza çok sevindim canım...
ama bi foto koysan ya kızının ayrıca doğumu daha ayrıntılı anlat ilk ağlayışın,ı ilk görüşünü ,ağrı sızı nasıldı, çook ayrıntılı ama..

normal mi sezeryan mı?

Belden spinal oldum canim.hissefiuirdun biraz ama acı yok. Zaten defumya ven birax bayıldim galiba; .cikus aninda karnini salkdiklarini Hissettin . Sonra hemsireler hemen aaa koca kafalı bir kız doğdu dediler. Hemen ses niye gelmiyo dedim bekle dediler. Veeeee sobra kiximi duydum cok güzeldi gitdrip bana getirdiler. Opustuk.sonra onu götürdüler benim operasyon decam ettiler sanırım sakinleştirici vurdular cunku zaman net değildi. Konuşmaları duydum ama ben katilamadim öyle diyim.cok güzeldi o günü tekrar tekrar yaşamak istiyorum. Sakin.korkamyin doğumdan. Ama emzirmk zor iste ondan korkabilirsiniz.dort bes güne ona da akisiyirsunyz.benim göğüs yara oldu. Belki sizin olmayabilir

darısı başımıza canım sanki zaman geçmiyo gibi şu kalan zamanı biran önce hayırlısı ile atlatsak da bizde bebişlerimizi alsak kucağımıza

canım çok sağol inş.hayırlısıyla kucagımıza alırız bizlerde...

inşallah bizler de çok acı çekmeden atlatırız...çok güzel anlatmışsın insan hevesleniyo. yavrularımızı koklamak için çok sabırsızlanıyoruz hepimiz. üçümüzde arka arkaya kucaklayacağız inşallah..

bir hafta içinde üç bebişi olcak topiğimizin.

kızlar ben bugün detaylı ultrasyona girdim çok güzeldi ya benim kız ağzını açıp açıp kapatıyo balık gibi :) bi ara elini yüzüne kapattı doktor çekemedi fotoğrafını baya bi bekledik 2 dk falan sonra yakaladı 2 poz.

sanki benim kız babasına benziyo... herşeyimiz normal çok şükür..

gözün aydın canım gerçekten çok güzel bi duygu insan yüzünü o kadar net görünce daha da bi heyecanlanıp kucağına biran önce almak için sabırsızlanıyo benim oğlanda babasına benziyo sanki bakalım sağlıkla bi gelsinler de kime benzerlerse benzesinler

Ah cnaım maşallah tosun gibi bir evladın olmuş ne güzel. Allah bize de sağlıklı evlatlar nasip etsin. Biz de sağlıkla kucağımıza alalım inşallah.

Ara ara gir senin iyileşme ve bebişinin büyüme süreçlerinden de bahset bize. Herşey gönlüne göre olsun.

darısı başımıza canım sanki zaman geçmiyo gibi şu kalan zamanı biran önce hayırlısı ile atlatsak da bizde bebişlerimizi alsak kucağımıza

Canım şeker yüklemeni ne zaman yaptıracaksın?
Ben 25. haftamın içinde yaptırıcam
Bugün de tetanoz aşımın ilk dozunu oldum. 1 ay sonra 2. dozu olucam kısmetse

Canım şeker yüklemeni ne zaman yaptıracaksın?
Ben 25. haftamın içinde yaptırıcam
Bugün de tetanoz aşımın ilk dozunu oldum. 1 ay sonra 2. dozu olucam kısmetse

canım 6 mayısta üniversite hastanesinde 2.kez detaylıya girip oradan kontrole gidicem bakalım doktorum yükleme için ne tarih vericek görücez ancak elimdeki gebelik takip çizelgesinde şeker yüklemesi 26.hafta görünüyo tahminen o aralarda yapılır bende haftaya tetanoz aşımın 2.dozunu olup bitiricem kısmetse, şu şeker yüklemesi de sorunsuz geçse de artık sağlıkla doğumu beklesek

amanın aşılarda yaptıracaz

aynen canım ben de onun hayali ile yanıyorum. Ve ben de insülin direnci olduğu için şeker çıkacak diye çok korkuyorum. Umarım böyle bişey olmaz. Allah yardımcımız olsun.

Tetanozu da 29 Nisan'da ilk dozu ikinciyi ise 29 Mayıs'ta olucam.

İlk 2 gün hiçbir şikayetim olmadı ne ağrı ne sızı ne kzıarıklık. 2. günden sonra hafifi dokununca lokal acısı ve içinde bişey varmış gibi şişliği var o kadar. Korkulacak bişey deil yani rahat olun.

o şişlik bi müddet kalıyo ve dokununca da acıyo ama zamanla dağılıyo canım bende 2.dozu pazartesi yaptırıcam salı da doktoruma gidicem bakalım yükleme işi de bitince artık beklemeye geçicez benim doktor 32.haftadan itibaren nts ye alıyo sonrası nts ve kontrollerle doğumu beklemek olacak inşallah, bu arada bende yoğun bi kramp sorunu var magnezyum kullanıyorum bi parça rahatlatıyo tabi birden aldığım kilolarında etkisi vardır ama ağırlıklı olarak laktik asit fazlalığından oluyomuş son zamanlara doğru epey zorlanıcam gibi ayaklarımdan

Canım henüz bende kramp sorunu olmadı ama bu aralar ara ara yogun kasık ağrıları çekiyorum ve oyle hemen geçmiyor. Başladı mı tüm gün sürebiliyor.

Onun dışında 8,5 kg almış biri olarak nasıl frenlicem kendimi bilmiyorum. Sende durum ne kaç kilo oldu?

Ben ne zaman NST'ye geçiyor doktorum bilmiyorum hiç sormak aklıma gelmedi, bundan sonrakinde sorarım ben de. Ama arkadaşımın eşi hamile başka doktora gidiyor ilk olarak bu hafta girmiş NST'ye. O da 32. haftasında.

canım benim tam 9 kilo oldu 15 ile tamamlamanın derdindeyim ama zor gibi gerçi eşim ve çevremdekiler sadece karnın büyüdü diyolar ama ben popo ve basenlerden de aldığımın farkındayım zaten yapı olarak hiç üstüme kilo almam hep altım genişler doğumdan sonra vericez artık bebişler sağlıklı olsunda o bi şekilde hallolur her zaman diyorum beni tatlı ve ekmek mahvetti çünkü ikisini de hiç yemiyordum birden yüklenince bünye şaşırdı doğal olarak :)

merhabalar kızlar benim şeker yüklemem dün yapıldı. normal üst sınır 140 iken benimki 146 çıktı. henüz doktora gösteremedim sonucu ama normaldir diye düşenüyorum.

bende 8.5 kilo almışım. bacağımda kramplar oluyor ve çok fazla şişme var. ara ara geçiyor sadece.

benim yeni doktorum da artık ayda bir gelirsin dedi.

sağlık ocağı daha aşılarıma hiç başlamadı. haftaya ilk doz tetenoz aşısı yapılacak. size bakınca banimkiler geç kalmış olmuyor mu?

birde doktorun ölçümlerine göre bebişim 25 haftalık çıkıyor. sizinki nasıl tam günü gününe tutuyor mu?

BUgün itibaır ile benimki de 9 kg oldu hayırlı olsun :)))

Benim direkt popom büyüdü yaa hissediyorum yani ilk hamile pantolonumu aldığımda 3 kg almıstım. O zaman pantolon ara ara düşüyordu ben topluyordum ykarı çekiyordum. Ama şimdi maşallah popoya zıpçık gibi oturuyor :)))

Aynen aynen beni de ekmek ve tatlı mahvetti. Hayırlısı diyorum napalım.

Canım her sağlık ocağının uygulaması farklı sanırım. Bir arkadaşıma 18. haftadan sonra yapıldı ilk dozu benim ise 22 hafta bitince yapıldı. Önemli olan doğumdan önce tamamlanmış olması dert etm.

Kramplar yok çok şükür, henüz şişme de olmadı. Ama siz benden öndesiniz, bu hamilelik olaylaırnda 1 hafta-2 hafta bile çok şey değiştiriyor.
Başka arkadaşımın el ve ayakları davul gibi oluyor benden 2 hafta önde.

Ben de şeker yüklemeden korkuyorum. Kardeşimn eşinin 147 çıkmıştı doktor yüksek bulup 1 hafta sonra 3 saatlik süren bir şeker yükleme yaptırmıştı. Onda herşey normal çıktı çok şükür. Seninki de sınırda sayılacak bir değer. Doktoruna göster ama, benim doktorum bana geleceğin hafta yaptır dedi. Hatta ben de gideceğim gün ya da 1 gün önce yaptırmayı düşünüyorum, değerim yüksek çıkarsa içim içimi yer günler geçmek bilmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…