Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

canlar dün kontrolüm vardı gayet güzel geçti maşallah oğluşum iyi üçlü test için kan verdim ayrıca 2 hafta içinde detaylı ultrason yaptırmam için üniversite hastanesine yönlendirdi doktorum, acaba detaylının özelde ücreti ne kadar üniversitede daha kapsamlı yapılıyormuş ama ben hafta sonları gidebildiğim için daha iyi yapabilecek bi özeli tercih ederim araştırdım ama herkes başka bi şey söylüyo bilgisi olanlar fikirlerinizi bekliyorum

Hayatim ben ankaradayimayrintili icin 3 yere fiyat sordum 400-550 ve 600 gibi rakamlar soz konusu. Sen nerdesin bilmiyorum guvendigin yerlere bir sor. Kardesim kucuk bir sehirde yasiyor onlar 250 tl verdi

Benim karnimda fena diil zaten 5,5kiloalmis durumdayim. Doktorumkizdi bundan sonra ayda 1 kilodedi

Tatli ve ekmek bende vagecemiyorum aayip ustum bunlara sonum ne olacak allah kerim

Canım meraba bisey sormak istiyorum gec döllenme ile ilgili bilgisi olan varmı acaba ?

Evet canimcogu arkadasimda olmustu. Rutinde kadinlar 28 gunde bir adet olur ve bunun tam ortasinda yani 14. Gunu yumurtlama gunudur dolayisiyla bu gunden 2 gin once ve sonra itibari ile iliski onerilir gebelik icin. Ancak her zaman bu durum soz konusu degildir ve kadinin adet tarihi farklilik gosterebilecegi gibi yumurtlama donemi de farkli olabilir. Bazin kadinlar 50 gunde bir regl olabiliyorken ki kardesimin esi boyle, yumurtlama donemi rutinden cok farklidir. 20. Gunde 30. Gunde yumurtlamis olabilirsin ve bu sekilde de hamile kalabilirsin. Budurumda bormal gebelik hftalari her zaman son adet tarihimize gore hesaplandigindan gec yumurtlama durumlarinda bu hafta ile uyumsuzluk cikar. Gebelik haftasi son adet tarihine gore hesaplanandan kucuk cikmaktadir. Rutin doktor gebelik kontrolunuzde boyle bir durum vrsa ama rutin muayenelerde gebelik seyrunde ilerliyosa herhangi bir problem yoktur

İnsallah seninde boyle bir durumdur saglikla alirsin bergini kucagina canim:)

Benim karnimda fena diil zaten 5,5kiloalmis durumdayim. Doktorumkizdi bundan sonra ayda 1 kilodedi

Tatli ve ekmek bende vagecemiyorum aayip ustum bunlara sonum ne olacak allah kerim

canım benimde felaket özellikle tatlı diye kuduruyorum ve devamlı şekerli şeyler yiyiyorum bu gidişle gebelik şekerim yüksek çıkacak diye korkuyorum bende 5-6 kilo arası aldım ve hızla gidiyorum bundan sonra her ay 1 kilo ile kapatabilsem 11-12 kg ile bitiririm ama zor gibi :18: kendimi balon gibi hissediyorum millet her gördüğünde tıkınıyorum insan içine çıkacak yüzüm kalmadı bu arada en iyisi o dediler üniversite hastanesinden randevu aldım bakalım neyle karşılaşıcaz

canım hangi ildesin bende medicalparka gidiyorum çok pahalı bir yer ayrıntılıyı sormadım daha ama pahalıdır heralde.ben istanbuldayım.

Öncelikle cevap verdigin icin cok tesekkür ederim canım benim,10 gün gecikme yasadıgım gün doktora gittim ultrasonda doktor gebelik bulguları var ama keseyi göremiyorum kan testinde kesinlestirelim dedi sonucumda 1.2 yani negatif cıktı hala da adet olmadım bugün 16 gün oldu belirtide yok adete dair evde test yaptım bugün yine negatif cıktı cok üzüldüm

ben de 1 hafta kadar daha bekle sonra test yap. O zaman da çıkmazsa artık yeni döneme hazırlanırsın canım.

evet işte doktorum bana da 11 kilo ile bitirmeni istiyorum dedi. Nasıl olacak bilmiyorum. Hakikaten çok zor hep derim ben ben tek öğünde 1 kg alacak potansiyele sahip biriyim diye:)

Her an dizginlemek gerekiyor. Hayır eşim doktora çok güveniyor, ne derse uygular ama adamın 1 kg alacaksın lafına takmamı sakın az yediğimi görmeyeceğini söylüyor. Cahil cahil konusuyor bir de o var başımda :)))

Kızlar selamlar hepinize; ))) iki.nisan günü kismetse spinal anestezi ile doğum yapıcam. Kilomeseleleri ise gerçekten sıkıcı; (((ben besinci ayda falan tam anlamıyla almaya başladım. Su an 17 falan okdu heralde bu gaftada iyice su falan topladam yirmi aldım gitti; (((

ben şu an dikkat ediyorum yememe ama bu istikrarı kaç gün daha sürdürürüm allah bilir :)

Canım şaka gibi yaa burdan hamilelik haberini paylaştığın günü dahi hatırlıyorum daha dün gibi ve şimdi ise 3-5 gün sonraki doğum tarihinden bahsediyoruz.

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım benim. Şimdiden mutluluklar, sevgiler:)

Sağol nursaycim. Darısı sizlere. Evet zaman çok çabuk geçti gakjaten
Mide bulantısı kanamakar falan derken şükür bugünlere geldik.topifik in kızı cok tatliiiiiii heralde cok yogungirmuyor buraya.
Nurdan dan haber yok merak eediyorum hep

Seninki de öyle olacak:) Valla topidiği az çok tahmin ediyorum arkadaşlarım tuvalete gitmeye vakitlerinin olmadığından bahsediyorlardı çünkü hep :)

canım Allah yardımcın olsun sağlıkla kucağına al inşallah darısı başımıza heyecanlı bi süreç gerçekten

Valla ben aldım başı gidiyorum baya genişledim erkek bebekte karın sivri olurmuş derler bilimsel bi yanı var mı bilemiyorum ama benim ki hep ileri ileri gidiyo hiç bir kıyafetimin önü kapanmıyo habire geniş şeyler arıyorum

Yok cnaım benim de bir hayli çıktı ve şaka gibi gerçekten dün 18. haftama girdim ve dün akşam pijamamı giyince gördüğüm manzara karşısında gerçekten ben bile şok oldum, kocaman fırlamıştı göbeğim gerçekten de. Birden bire oldu, hep ben göbeğim çıktı dimi diye ayna karşısında vakit geçirirken dün artık göbeğimin çıkmasını birilerine ispat etmek için şekilden şekile girmeme gerek kalmaksızın ayan beyan ortadaydı. Olsun ben çok gurur duyuyorum göbeğimle. Canım kızı benimmmm :))))

valla canım çalıştığım yerde aşağı yukarı benimle aynı haftalarda bi arkadaş var şu an hamileliğiyle ilgili hiç bi belirti yok kesinlikle anlaşılmıyor eski kıyafetlerini giyiyor bende haftalardır hamiş pantolonlarıyla gezince acaba ben de hızlı kilo alımından kaynaklanan bi gariplik mi var diye üzülüyordum demek ki bu haftalarda belirginleşmesi garip değilmiş tabi ki karınlarımız gururlarımız ondan şüphe yokta ben çok hantallaşmak istemiyorum çünkü o şekilde çalışmak sıkıntılı olur ki temmuza kadar da çalışmam lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…