Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

Benimki de 19 Nisanda canım. Hayırlısı ile güzel haberlerini alalım bebeklerimizin. Ben sizin kadar belirgin şeyler hissetmiyorum. Yani evet hareketler hissediyorum ama bir o yana bir bu yana gittiğine dair hissim yok. Sadece eskiden tek bir noktadan gelen tepkileri bazen karnımın sağından bazen ortasından bazen sola doğru oluyor. Herhalde bu da ona işaret.

oğluşum benim gibi süslü bi annesi olduğu için şansız galiba şaka bi yana ben kendim için alt ve üst baya alış veriş yaptım çünkü epey kilo aldım ve karnım oldukça çıktı etek ve elbise pek tercih etmeyen biri olarak mecburen pantolona yatırım yapıyorum ayrıca hiç bir üstüm olmuyo üst bedenim S-M idi mecburen üstte aldım Allah nasip ederse saklayıp 2. bebişte bi daha giyerim diye teselli ediyorum kendimi

Sen pazartesi derken bugünü mü kastediyosun, bir git bakalım minik bey napıyormuş görelimmm :)))[/QUOTE]

Bugün üniversite hastanesine gebelik takibi polikliğine gittim haftamı hesaplayıp 24. haftaya gelen 6 mayısa gün verdiler en uygun zaman buymuş bilemiyorum eşimde özelde yaptıralım diyor ama en iyisi burası diyolar bakıcaz artık

3 lt su çok iyi ben normalde 2 güne 1 bardak içiyodum gebelikten bu yana çok çok zorlayarak ve günün yarısını tuvalette geçirerek net 1 bazen 1,5 içebiliyorum annemden gelen bi genetik bu miktar bile benim için mucize çünkü midemin sıvıya karşı hiç hoşgörüsü yok yemekte bile yanına bi şey içemiyorum bakalım havalar ısınınca terlemeye başlarsam belki miktarı biraz daha arttırırım, ayrıca kozmetik ürünlere sakın para verme canım hem zararlı hem de faydasız diyorlar en güzeli ve doğalı bebe yağı zaten çatlayacaksa kaçış yok belki biraz azaltılabilir o kadar diyorlar

sen bize göre 1 hafta arkadan geliyosun canım inan bi hafta bile epey farkediyo bi hafta daha geçsin daha net hissedeceksin gör bak, benim oğluşum artık küçük küçük tekmelere geçti babası elini koyunca hareketlerini hissedebiliyo, benimde içim bi hoş oluyo her seferinde ay diye irkiliyorum zamanla alışıcaz tabi ama içinde minik bi canlının hareketini hissetmek mükemmel bi duygu allahım isteyen herkese bu güzel duyguları en kısa zamanda yaşatsın inşallah, minişlerimizide sağlıkla sıhhatle bize kavuştursun

aramızda çok fark yok üçümüzünde... ama bir kaç güne çok bariz fark etmeye başlarsın. bende hiç emin olamıyordum acaba bana mı öyle geliyor diye ama şimdi.yolda yürürken bile hareketleri hissediyorum hatta uyuduğu zamanları dahi biliyorum.en çok öğle yemeğinden sonra oynuyo zaten çok sık tuvalete gidiyorum kızımda vurup duruyo bir yandan.

seninki yaoı meselesi de olabilir bazıları ilk hareketleri bile 20. haftada hissediyorlarmış...

aynen bende canım yaaa işte sürekli aynı şeyleri giyiyorum. sadece iki kumaş pantolon aldım. kendime ne alabilirim diye bile düşünemiyorum ki habire bebeiş mağazası geziyorum :)

bu arada gerilmeden kaynaklı kaşıntı bende çok fazla var... sırtım kaşınıyo. dediğin gibi bebek yağı iyiymiş bende kullanıyorum. bu aylardan sonra daha dikkat etmemiz gerekiyor hatta doğumdan sonra bile... tabi o zaman sevinçten akıllıramıza gelirse... inşallahhhhhhhhhh

iyi iyi sen yine almıssın valla. Aama ben de bu aralar vakit bulursam ben de kendime işte giymeye siyah bir pantolonla yine daha spor renkli bir pantolon almayı istiyorum bakalım vakit bulursam ancak :)

O kaşıntı varya o kaşıntı işyerinde harıl harıl kaşınıyorum yapacak bişey yok ama eve gidince kaşınmak aklıma gelince hemen yağlanıyorum çok çok iyi geliyor tavsiye ederim.

canım valla en iyisini yapmışsın kendine de almakla hep aynı kıyafetlerle ömür geçmez. Tabi bne normalde de kilolu bir insan olduğum için hiç bi zaman dar şeylerim olmadı elbiselerim çoğunlukla dökümlü, üstlerime tunik tarzı yine dökümlü şeyler giyiyordum o nedenle onlar beni çok güzel idare eder.

Sana 24. haftaya randevu verdiler demek, sanki bana birazcık geç gibi geldi ama sen bilirsin. Sana tavsiyem en azından için rahat etsin diye gitmesen bile bir özeli arayıp ben şu haftadayım sizden hangi haftalar arası ayrıntılı için randevu almam gerekli diye sor bence.

Son düzenleme:

benim doktorum da 20. hafta civarı gibi dedi ama bakalım, dedğim gibi ben zaten bişeyler hissediyorum ama o denli bariz değil. Bir de hep söylerler kilolular daha geç hisseder diye ondan herhalde.

Kızlar catlaycaksaniz nsparaaniz yspin catliyiesunuz.ben vaddm yagi surdum yine catladim.30. Haftada vaya catladi Gobegim. Neyse sağlık olsun yapcak bişey yok.

Kizlar dua edin yyarın sabah doğuma gitmişti giricezxxzx))))

Cnm saol Allah razi olsun darisi basina. Ben 45 kilo ile baslayip suan 60 kilodayim kilo alimim son haftalarda durdu boyle giricem sanirim doguma bebisim 3 kilo doktorumuz sonuna kadar kalirsa 3400 dogar diyor maalesef o da eskisi kadar hizli kilo almiyor onceden haftada 250gr alirdi simdi 2 haftada 250-300 alabiliyor. Izne ayrilinca bir de erken dogum korkusu beni strese soktu istahim kapandi sanirim ama 3300 doktorlarin istedigi ideal kilo zaten daha tombis olursa normal dogum yapamam sanirim :) sen nasilsin bebisin nasil isim belli mi

Kızlar catlaycaksaniz nsparaaniz yspin catliyiesunuz.ben vaddm yagi surdum yine catladim.30. Haftada vaya catladi Gobegim. Neyse sağlık olsun yapcak bişey yok.

cnm haberlerini sabirsizlikla bekliyorum, Allah yardimcin olsun hayirlisiyla sagligiyla al bebisini kucagina. Uzun sura zaman bulup giremezsin ama girebilirsen dogumu bana detaylica anlat:)

Bugün üniversite hastanesine gebelik takibi polikliğine gittim haftamı hesaplayıp 24. haftaya gelen 6 mayısa gün verdiler en uygun zaman buymuş bilemiyorum eşimde özelde yaptıralım diyor ama en iyisi burası diyolar bakıcaz artık

3 lt su çok iyi ben normalde 2 güne 1 bardak içiyodum gebelikten bu yana çok çok zorlayarak ve günün yarısını tuvalette geçirerek net 1 bazen 1,5 içebiliyorum annemden gelen bi genetik bu miktar bile benim için mucize çünkü midemin sıvıya karşı hiç hoşgörüsü yok yemekte bile yanına bi şey içemiyorum bakalım havalar ısınınca terlemeye başlarsam belki miktarı biraz daha arttırırım, ayrıca kozmetik ürünlere sakın para verme canım hem zararlı hem de faydasız diyorlar en güzeli ve doğalı bebe yağı zaten çatlayacaksa kaçış yok belki biraz azaltılabilir o kadar diyorlar

sen bize göre 1 hafta arkadan geliyosun canım inan bi hafta bile epey farkediyo bi hafta daha geçsin daha net hissedeceksin gör bak, benim oğluşum artık küçük küçük tekmelere geçti babası elini koyunca hareketlerini hissedebiliyo, benimde içim bi hoş oluyo her seferinde ay diye irkiliyorum zamanla alışıcaz tabi ama içinde minik bi canlının hareketini hissetmek mükemmel bi duygu allahım isteyen herkese bu güzel duyguları en kısa zamanda yaşatsın inşallah, minişlerimizide sağlıkla sıhhatle bize kavuştursun[/QUOTE]

kizlar catlak konusunda: 45 kilo ile hamile kalip 15 kilo almis ve genetik olarak catlar diyorlar ya annesinin karni harita gibi olan biri olarak size sunu soliyim ben (Masallahhh) 38. haftamdayim hiiicc catlamadim. Oyle pahali kremler kullanmadim zaten doktorumda gobek bel ve gogus bolgeni nemli tut nasil tutarsan tut dedi. Hamile kaldigim andan 20. haftaya kadar zeytinyagi (hakiki), badem yagi, vazelin karistirdim hergun bu bolgeleri yuzumu yikadiktan sonra ya da gece yatmadan once ilik suyla nemlendirip ustune bu karisimi surtum masaj yaptim bebegimle de iletisim kurmus oldum. Sonra VICHY krem aldim ama sart degil bu karisimla da devam edilebilir esim Almanya ya gitmisti is icin o vesile ile aldirdim yoksa karisima da devam ettim zaten. 30. haftadan sonra ben masaj yaparken bebisim elini kolunu artik neresiyse karnima dayayip kendini oksatmaya basladi :) masaj zamaniiii diyorum ellerimi bastirinca popoyu dayiyor :) hic catlagim yok sirri nemli tutmak ama en onelmisi asla aksatmamakkkk

ayy canım benim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin dünyalar güzeli bebeğini. Ne kadar heyecanlısındır kimbilir Allah o duyguları bize de yaşatsın inşallah :)

LÜtfen bir ara vakit bul ve bizi habersiz bırakma olur mu?

Şimdiden tebrikler, çekirdek ailenle ömür boyu mutluluklar :)

Son düzenleme:
saol cnm sen isim dusundun mu

Yok canım henüz düşünmedik valla. Aklımda belli isimler vardı ki yıllardır kızım olursa AYŞE koyucam diyodum ben de ama sonra kardeşim kızına koydu. Sonrasında beğendiğim isimleri de eşim pek beğenmiyor o nedenle nadasa bıraktık, illaki düşünücez sonradan

Son düzenleme:

valla canım en sağlıklı gözlemin o haftalarda olduğunu söylüyorlar bakalım bu cumartesi testlerim var kendi doktoruma gidicem onunla da bi konuşayım eğer geç derse önümüzdeki hafta içi özelde yaptırırım sorun olmaz

kizlar catlak konusunda: 45 kilo ile hamile kalip 15 kilo almis ve genetik olarak catlar diyorlar ya annesinin karni harita gibi olan biri olarak size sunu soliyim ben (Masallahhh) 38. haftamdayim hiiicc catlamadim. Oyle pahali kremler kullanmadim zaten doktorumda gobek bel ve gogus bolgeni nemli tut nasil tutarsan tut dedi. Hamile kaldigim andan 20. haftaya kadar zeytinyagi (hakiki), badem yagi, vazelin karistirdim hergun bu bolgeleri yuzumu yikadiktan sonra ya da gece yatmadan once ilik suyla nemlendirip ustune bu karisimi surtum masaj yaptim bebegimle de iletisim kurmus oldum. Sonra VICHY krem aldim ama sart degil bu karisimla da devam edilebilir esim Almanya ya gitmisti is icin o vesile ile aldirdim yoksa karisima da devam ettim zaten. 30. haftadan sonra ben masaj yaparken bebisim elini kolunu artik neresiyse karnima dayayip kendini oksatmaya basladi :) masaj zamaniiii diyorum ellerimi bastirinca popoyu dayiyor :) hic catlagim yok sirri nemli tutmak ama en onelmisi asla aksatmamakkkk[/QUOTE]

canım maşallah bizim hamile kaldığımız kilolarda sen doğum yapacaksın o pahalı kremleri kullanmamakla iyi etmişsin kozmetik içerikli ürünlerin zararlı olduğunu söylüyorlar ayrıca genetik olarak baya şanslısın ki çatlak açısından annene çekmemişsin benim annemlerin tarafında çatlak sıkıntısı çok umarım babam tarafında çatlağı olmayan kadınlardan birine çekerim

canım ya Allah yardımcın olsun sağlıkla kucağına al inşallah hayırlı haberlerini fırsat buldukça bizlerle de paylaş

doğru söylüyosun canım nihayetinde o kadar geriliyoruz kilo alıyoruz hormonlarımız değişiyo illaki az veya çok deformasyon olacak vücudumuzda, inan ben hiç sorun etmiyorum ha olmasa iyi olur doğumdan sonra doğumun hiç bi izinin kalmaması elbette çok güzel olurdu o nedenle elbet etkileri en aza indirmek için önlemleri alıyoruz ama ne sezaryan izi ne göbek ne çatlak korkulu rüyam değil ama burnum şişmese sevinirim tabi :)

ben de ne hikmetse hep kızım olacağını hayal etmiştim ha oğluşuma kurban olurum şimdi duyup kıskanmasın o ayrı tabi ama isim olarak derin yada duru düşünüyodum ne yapalım belki ikincisi kız olur

allah yar ve yardımcın olsun... bebişini sağlıkla kucağına al inşallah. büyük ihtimalle bunları okuyamayacaksın bebişin izin vermez

çok güzel bi nedenle ayrılıyorsun aramızdan

ben de ne hikmetse hep kızım olacağını hayal etmiştim ha oğluşuma kurban olurum şimdi duyup kıskanmasın o ayrı tabi ama isim olarak derin yada duru düşünüyodum ne yapalım belki ikincisi kız olur

Çok güzel isimler. Ama eşim pek sıcak bakmaz daha klasikçi aslında. Hoş ben de karşı değilim eskiden ıyyyy dedğim tüm isimler şu anda bana çok anlamlı çok dolu geliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…