Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

günaydın canım.. amin inşallah hayırlısını nasip etsin güzel Allahım hepimize var bişeyler ama hadi hayırlısı az önce yataktan kalkıp ilk çişimi yaptım o sırada yine baktım birşey var mı diye kahvemsi akıntı vardı tekrar bakınca kesildi ne şimdi bunlar??
beklemekten başka çare yok Allahım hayırlı sonuçlar sağlıklı bebişler nasip eder inşallah..

İnşallah bebiş vardır kızlar ama yoksa da gelsin kırmızılar ben pco hastasıyım her ne kadar zayıflayarak azaltsam da tamemen bitiremedim.. Onun yüzünden gecikmiş olmasını istmiyorum :)) şuan adet belirtdim de yok gerçi :)) topidikkk canım valla pcodan dolayı kana koşamıyorum maalesef.. ( yoksa durmazdım

5. haftadan itibaren vaginal ultrason ile gebelik kesesinin görülebilmesi için kanda HCG hormonu değerinin 500-1000 IU/mL miktarına ulaşması gerekir. Karından yapılan ultrasonda ise HCG hormonu değerinin 5000 IU/ml değerine yükselmesi gerekir.

diyor bir internet sitesi... Bu zamana kadar kendi özel doktoruma gitmeyeceğim.. Şimdilik aile hekimliğinde testlerimi yaptırıyorum.. Ordaki kadın doğum doktoru sonuçlara ilişkin olumsuz bişey söylerse o zaman gitmeyi düşünüyorum..

Zaman geçmiyor arkadaşlar..

canım benim de yumurtlamam düzensizleşti. pco değilim ama bir dr ona benzer bir durum var demişti. sen nasıl düzene soktun adetlerini canım? kilo vererek mi? ben son aylarda 5 kilo aldım, ondan mı sapıttı benim düzen acaba? sen düzene koymuşsun ne güzel, bana da yol göster :)

ayrıca dualarım seninle. inşallah bugün gelmez, yarın da idrar testinde silik de olsa birşeyler görürsün inşallah

biliyorsunuz ben duramam iykide duramam hepiniz bana dua edin :) benim 6 mayıstaydı ya kontrolüm ilk randevum.cumarteside kanım katlamış olarak 267 çıkmıştı.bugün gidip kan verip vermemekle kararsız kalmıştım.tıp merkezine gittim gecen ay beni muayene eden doktora dedimki bugün degerim 2800 civarlarında olmalı ve buda kese oluşmuşsa görünmesi demek.kendi kafasından çarptı dedi 1000 i geçmiştir dedim hayır 3000 olacak.görünmez dedi 1000 dedi dedim bir bakın kan vermek istemiyorum oda 20 sizde 20 kadın güldü bakalım dedi.baktık.yavrum kuzum 5,5mm kesemizzz göründü.dedim size dedim.rahatladınmı dedi evet dedim.dış gebelik olursa diye korkuyordum dedim.dediki egerki kan degerleriniz 36 -48 saatte katlayarak gidiyorsa dış gebelik olamaz.buda folıc plusı önerdi.günde 2 bardak süt ,1 kase yorgurt 1 muz badem ceviz üzüm yiyorum dedim eksiksiz ye dedi.arısı başınıza kızlar.ve bende dünde diyordum ne kusuyorum ne başım dönüo kanımı bilmesem hamile değilim diyecektim :)ben rahatladım sşizde rahatlayın aksine agrın sızın çoksa o sıkıntıymış.testtler yazdı ama yaptırmıycam pazartesi artık ümit bey koruda devam edecem.nolur dua edin darısı bebegimi görmeye kalp sesini duymaya

sakın alttan muayene olma buda bana dedi dedim degerim 3000 olacak karından abakalım

canım sizleri gördikçe hamile kalmakla olay bitmiyor diyorum. hep bir endişemiz olacak galiba. hamile kalacak mıyım, keseyi görecek miyim, bebeğim sağlıklı gelişiyor mu, ... inşallah hepiniz sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde tamamlarsınız hamileliğinizi. birşey bekleyince zaman geçmez, zaman dursun isteyince de su gibi akıp gider :)

benim kırmızılar geldi özlem tamda olması gereken tarihte
bebiş işi bu ayda yattı bakalım hayırlısı

Ayyy canım gözün aydın.. Darısı bize inşallah...

cok özendim sizden bende gittm kan verdim ama sonuc BELKI yarın cıkarmıs bugun kesin cıkmaz yani

merhaba kızlar herkeze bende yeni öğrendim hamile olduğumu çok istiyordum hamile kalmayı şimdi ise herşey şaka gibi geliyor inanması zor gibi tuhaf bir duyguymuş gerçekten 15 gün sonra kalp atışını duyucam inşallah

adetin kaçıncı güğnü yani geçtimi ? kan yaptırdınmı yaptırdıysan degerin kaç?

hayırlı olsun canım aramıza hoşgeldin..

canım ben oğlum 7 aylıktı pco olduğumda. 2.5 yıldır da çekiyorum maalesef.. o sürecin ilk 1 yılında sadece doğum kontrol hapı kullandım yasmin.. sonraki 1.5 yılında da glifor + yasmin kullandım diyetisyen endokrinoloji ve kadın doğum ile birlikte hep kontrollerim oldu. 20-25 kilo verdim bu süreçte. 1 yıl sonra çok fazla süredir dkh kullandığm için doktorum gliforla devam ettirdi ancak maalesef 2. ayımda adet olamadım ve doktorum duphaston verdi. o bitince adet oldum ve 4 ay yazz 24+4 kullandım glifor ile beraber .. baya kilo verdim ama ben 105 kiloydum 80e indim ama son 3 aydır 5 kilo almışım onu vermeye çalışıyorum yeniden.. kiloya gelmiyor maalesef bu illet yumurtlamada sorunum yoktu benim sadece pcodan dolayı hep adet düzensizliği yaşadım.. ama kilo vermek yumurtalıklara çok iyi geliyor.. eğer hamilelik gerçekleşirse yine doktorumun diyetisyeni ile devam edeceğim her şeyi konuştuk baştan :) kilodan dolayı düzenin bozulmuş olabilir işte bazı bünyelerde maalesef böyle canım kilo problem olabiliyor.. kiloyu verirsen eski düzenine kavuşursun..

dünden önceki gece test yaptım poxitif çıktı. dün sabah ta kan testi yaptırdım 4 hafta 5 günlükmüş 15 gün sonra kalp atışını duycaksın dedi dr hala şoktayım çünkü bana tüp bebek merkezinde normal yolla çocuk sahibi olamazsın demişlerdi bende kızıp bırakmıştım orayı :) değerim 4385,98

canım çok teşekkür ederim açıklaman için. ben şu an 63 kiloyum, ama yıllarca 58 civarıydım. adet de oluıyorum ama son aylarda düzensiz. glifor insülin için sanırım. ben insülin direnci testimi yaptırdım, normal. fsh ve lh de normal. pco değil yani ama bir düzensizlik olduğu aşikar. geçen ay herşey normal demişti 2 doktor da, bu ay yumurtlama olmadı ama, adetin 3. günü tahlil yaptırıp gideceğim. bu arada senin önerini de dikkate alacağım, kilo fazla birikmeden vermek için gayret göstereceğim.

ve degerlerinde çok güzel canım keseni görmüş olman gerek.bence doktora git bir baksın.Allah kucagına almayı nasip etsin.

ve degerlerinde çok güzel canım keseni görmüş olman gerek.bence doktora git bir baksın.Allah kucagına almayı nasip etsin.

kesem gözüküküyor küçücük gördüm yani ama 15 gün sonra kalp atışını duyucam işte insan gerçekten çok tuhaf oluyormuş hiç ummadığım biranda hamile kaldım şükürler olsun rabbime allah isteyen herkese nasip etsin amin

evet insülin direncim vardı benim trigliseridde çok yüksekti.. o yüzden ikisini bir arada kullandım normalde kullanılmıyor ağır geliyor ikisi birden diye ama ben maalesef kullandım.. normalde daha 20 kilo vermeyi düşünüyordum ama oğlumla arası çok olmasın diye tam kilo vermeden olsun istedim bakalım hayırlısı olsun canım. yumurtlama da olur mutlaka canım çok aklına takmamaya çalış. belki de bu ay olmadı bir sonrakinde olacak strese girme canım sakın. her ay yumurtlanacak diye bir şey yok..psikolojik olarakta etkilenmiş olabilirsin. belki de farkında olmadan hamile kaldın ama haberin yok :) inşallah öyledir canım değilse de üzülme sakın elbet bir gün olacak topiğin başlığında olduğu gibi herkes hamile kalacak :)) er ya da geç :) ama kilolarını ver sen normalde hep aynıyken 1 kilo bile alsan düzen değişebilir.. çok kasma her şeyden ye ama az ölçülü ye o zaman güzelce verirsin 5 kiloyu yerleşmeden :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…