her türlü duamızın kabülü için 9999 defa fetih süresinin 1.ayetini okuyalım

okunack ayet ;9999 defa

Bismillahirrahmanirrahim
1. Ayet : İnna fetahna leke fetham mübına
Anlamı : Doğrusu biz sana apaçık bir fetih ihsân ettik.

not dualarımızı yazdığım gibi ilki salavat arasında yapalım başlamadan önce içimizden gelen duaları teşbihleri çekelim(Alahuekber ,la ilahe illallah...fatiha nas felak ayetel kürsi....)

1.
K kalemero =mazeretli
2.
betul8516 =750 okudu
3.
pempeportakal =582 okudu
4.
Sealand =582 okudu
5.
tubatesbih =711 okudu
6.
E elif003 =711 okudu
7.
G guzbahar =711 okudu
8.
Senfonim =582 okudu
9.
@_Simurg_ =711 okudu
10.
gulbera =582 okudu
11.
Forever07 582 okudu
12.
Ene Araf =582 okudu
13.
Forever07 nin arkadaşı=582 okudu
14.
bebitommr =582 okudu
15.
ALYAKAREN =711 okudu
16.
I Irmak-986 =585 okundu

I Irmak-986 ;Allahim yasemin kulunun tup bebek tedavisinde elini bos cikarma Yarabbim hayirli evlatlar ver tum isteyenlerle beraber banada ailemizi esimizi basimizdan eksik etme herkesinkiyle beraber benim gonlumden gecenleride hayirli eyle AMINNN

Gercek islamda sayi ile ibadet yok. 4444 kere oku.. yok 6666 kere oku gibi seyler sadece hurafe. Insan sirf sayiyi tamamlamsk icin robotlasiyor. Anlamini bilerek kalpten cigerden okuyun isterse 1 kere olsun. Sayilar hurafedir. Allah kalbindeki ictenlige samimiyete bakar. Allah bir bilgisayar sistemi degil ki belli sayida cevap versin... ve oncelik 5 vakit namazindir. Insallah once namazi kilalim ki allaha dua etmeye yuzumuz olsun..

Dua nin sürekliliği daim olan en güzel i ama Hatim diye bir gerçek var o zaman kuran da da hatim yapmiyalim sadece okuyalım mı bumu

Dua nin sürekliliği daim olan en güzel i ama Hatim diye bir gerçek var o zaman kuran da da hatim yapmiyalim sadece okuyalım mı bumu
Haklisin canim benim. Kuran okumak hatim etmek cok guzel. Ama oncelik farz borcumuz demek istiyorum. Ve kurani allah bize sadece okuyun diye gondermedi. Kurana gore yasayalim anlayalim diye gonderdi. Kuran okumak farz degil. Yani bir insan isterse bi milyon kere hatim etsin.. kuranda yazan sekilde yasamiyorsa BOŞ.. Namazini kilmayan orucunu tutmayan islama gore giyinmeyen kisinin hatim yapip dua etmesi makbul mudur??
Her namazin ardindan ellerini acarak kalpten edilen dua 6666 kere ezberden anlamini bile idrak etmeden okunan duadan cok hayirlidir.

Sizin bilgilerinizi sinamiyor yalanlamiyorum yanlışliga sebep olmiyayim ama bizim cuma sohbetimizdede konu buydu sayımühim değil içten ve usulune uygunluk icten samimiyet önemlidir ama bir hatimse konu sayı devreye giriyor her an filimizde besmele dua çok güzel ama ben ihlas yada yasin yada fetih hatmi istiyorum diyorsam ozaman da onların sayısı önemli bir hastalık tedavi ediyorsak eksik ilaçla eksik tedavi olmazmi

Guzel arkadasim... soyut alemde somut islemleri karistirma lutfen. Allah haşa bir bankamatik mi ki dogru sifreyi girince istedigini versin? Sayi tesbih adetleri budizm ve emevi donemlerinin abartilmis hurafeleridir. Ve maalesef bazi sohbetlerde oyle sacmaliklar duydum ki..icinden kalbinden gelmedigi surece istersen 3 milyon tane oku boş..Allaha ve peygamber niyet onemli demiyor mu? Sen kalbinden cigerinden gelen kadar yapmalisin. Ne yani 4444 kere okunacak duayi 4443 okuyunca allah kabul etmem mi diyor? Hangi hadis hangi ayette var bu??Tabi anlamini bilmeden arapca bir duayi sayi tamamlamak icin okumak da uygun degil. Kuran bir kullanim klavuzudur. Allah onu kurana gore yasamamizi istiyor. Onu anlamadan okumamizi degil.. insallah enn farz olan 5 vakit namazini kiliyorsundur ki en makbul dua namaz sonrasi dualaridir.. sevgiler..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…