Her Gün Yeni Bir Kaynana

Yeni idölüm kaynanam :KK1: süper zeka yok böyle bişey çıkarı olunca melek gibi sanki dersin süt dökmüş kedi gıkı çıkmaz işini karşıya geçirdikten sonra yermisin yemezmisin başlar :KK1: Durur düşünür açığını arar lafı yapıştırır çok güzel kalp kırar üstüne tanımam 1 numaradır :KK74: sonuç mutlu mesut ondan iyisi yok :KK52:

arkadaslar biliosunuzdur cocugum olmuodu...dun gece bı ruya gordum ruyamda test yapıodum pozıtıf cıkıodu...sabah uyanır uyanmaz test yaptım sonucccPOZİTİİİFFFFFF...Allahım olmayan herkese nasıp etsın inşalllaaahhhhhhhh

selma arkadaslar!
Ben ne evliyim, ne nisanliyim, ne de sevgilim var. Yani daha fol yok yumurta yok, ama bugün oturdum nerdeyse bütün topici okudum. Allah sizdeki bu kaynanalari düsman basina vermesin. En iyisi heralde en az görüsülenidir.
Ilerde evlenecegim ayri ev ayri ev diye tutturum bende artik:KK53:

Merve, dedim ya bütün konuyu okudum diye, Vallahi sana do cok üzülüyordum, Simdi mutlu haberi duyunca cok sevindim.:KK66:

mervecim tebrık edıyorum cnm...
nur sultan sakın haaaa ilk şartın bu olsun mumkunse aynı mahallede bıle oturma..

kızlar bu arada coştum yine dalgalanıyorum beennn...
kayganaya laf sokma sırası bana geldi hahayytt..
dün sabah bana 'yeni açılan bakkala daha ilk günden çöpleri bizim köşeye akma demiş.insan gibi söyledim diyo.bana bak dedim diyo... lafa nasıl başladıgına dikkat edin.
dedim 'sana demedımı sen mahallenın muhtarımıısn dıye* :KK1:

dedim vallahi benım umrumda bıle olmaz apartmanın köşesine çöp atılmış banane.
ben işime bakarım.
işme gıder gelırım.
millete laf söyleyıpte kendımı kötü belletemem.
karı zaten mimli ....
benımde zaten içimden gecıyodu eskı bakaal hadi bunu bılıyodu yenıyede kendını bellı edecek derken... daha ilk günden etmiş bile..

sonra dün sabah yine anlatıyo...

bı arkadasa gıttım. coocuklu bi kadın onda kalıyomuş 2 gündür yatıyomuş.evli barklı kadın ne işi varmış orda falan dıye bahsedıyodu.
ayşede dediki raziye hn kovar onu söyler o gitsin diye.
dedim evet bak herkes senı bılıyo sen cunku pat pat söylüyosun bişeyı acık sözlüsün dedim.
gerçi bu laflarım onunkılerın yanında cok hafif kaldı ama fazla hızlı başlamayalım.
o anlıyo zaten dediklerimi :KK53:

hee bide yenı aldııgm evin içini tarıf edıyodum.öyle bi tarıf edıyorum ki bu evdekı esyaları sankı oraya uyduruyor gibi.
işte bak girişteki fortmanto ve masa tam oraya göre.
oturma odası burayla aynı yanı bu koltuk takımları ve ünite tam uyacak gibi.
yatak odasının büyüklüğüde aynı....:KK51:

tutmayın beniiiiii....................:KK35:

merveee çok sevindim gözün aydın :KK19: Allah analı babalı büyütsün hayırlı olsun çok dikkat et kendine Allahım bizlerede nasip eder inşallah

alın işte ben size demiyomuydum benım kayınvalidem mimlidir herkes tanır onu diye.
işyerımde 1 haftadır çalısan kıza facebook taki düğün resimlerimi gösterirken aaa ben bu kadını tanıyorum dedi.
içimden dedim eyvah şimdi diyecekki ki dediğim oldu ayy dedi sen onun gelınımisiiinn..
evet dedim gülerek neden bukadar şaşırıdnki.?
-ayy sen onla aynı evde nasıl kalıyosun allah sana peygamber sabrı versin.
nasıl sabredıyosun o kadına dedi.
anneme gelip gidiyo çok iyi tanırız onu dedi.

pek şaşırmadım acıkcası cunku bunları her 'aa ben senın kaynananı tanıyorum sen falancanın gelinimisin? dıyen söylüyor.
her yerde karşıma çıkıyo onu tanıyanlar ve bu tür yorumlar.
zaten hiç iyi bi yorum almadım hep aynı şeyi söylediler.
100 kişiyle karşılaştım hep aynı tepki.senın kaynanan çok fena...

zaten yuzunede söylemiştim senın hakkında herkes boyle söylüyor diye.

e bi düşünün artık herkes söylüyosa bişey var dimi?
onca kişi yalan söylemiyor sonuçta...

çok sinir oluyorum boyle durumlarda.
herkes bana zavallı ezilen gelin diye bakıyor :KK22:

bende sürekli acıklama yapmak zorunda kalıyorum yok onun görünüşü öyle bana karşı bişeyi yok biz iyi anlaşıyoruz falan.offfff bıktım yaa.
acaba ayrı eve cıkınca bu yorumlar yine olacakmı?
nasıl kurtulucam bunlardan ben yaaa??offfffffffffffffff

selma arkadaslar!
Ben ne evliyim, ne nisanliyim, ne de sevgilim var. Yani daha fol yok yumurta yok, ama bugün oturdum nerdeyse bütün topici okudum. Allah sizdeki bu kaynanalari düsman basina vermesin. En iyisi heralde en az görüsülenidir.
Ilerde evlenecegim ayri ev ayri ev diye tutturum bende artik:KK53:

Merve, dedim ya bütün konuyu okudum diye, Vallahi sana do cok üzülüyordum, Simdi mutlu haberi duyunca cok sevindim.:KK66:
çok tesekkur ederım Allah sanada hayırlı bi kaynana verır de fazla muhattap olmak zorunda kalmazsın...
merveee çok sevindim gözün aydın :KK19: Allah analı babalı büyütsün hayırlı olsun çok dikkat et kendine Allahım bizlerede nasip eder inşallah

amiiinnnnn.Allahım sanada tum isteyenlerede nasıp etsin inşallahhh....senın kaynana ne alemde kocanla aran nasııl??

tekerlek yaa bu senın kaynana hepızınkınden kötüüü:KK70: ama sen ii cevap verıosun ben hala fazla cevap veremıorum:KK34:

yaaaaaa çook bunaldım Allah aşkına bi akıl verin bana biz evlenirken eşim ev almıştı inşaattan kargas ev yapılıyodu taksitle ödüyodu kaynanam ev bitene kadar beraber oturalım demişti ev yapılınca evinize çıkarsınız demişti herkes kendine düşeni ypar dedi bana kaynanam sadece yatak odası mobilyamı yaptı bende perdemi yatak örtü vs. mi yaptrdım siz evinize çıkarken yatak odası mobilyası durur burda demişti sen kendin alırsın yatk oda mobilyanı güya oda diğer eşyaları yapcaktı eeeee 2yıl oldu nerdeyse evimiz bitti sayılır çok az işi kaldı ben temmuzun sonunda çıkmak istiyorum ramazana kalmadan şimdi kaynanam durumumuz yok bişey yapamam diyor acele etmeyin diyor ama her gün bana laf sokup canımı yakıyor ben bi saniye daha aynı evde yaşamak istemiyorum eee eşimde ev kargastı kargas borcu bitti altınlarımıda vermiştim... içini yaptrdı onların borcunu halen daha ödüyo eşyayı nasıl alsın bende kaynanam eşyamı halıydı perdesiydi yapsın istiyorum benim bildiğim erkek tarafı bunları yapar yanlışmı düşünüyorum kaynanam yatak odası sizin olsun diyomuş veriyo yani ee ben mutfağımı kuracağım halısıydı perdesydi mutfak çeyizlerim zaten var eşim annem bişey yapamaz ondan bişey beklemiyorum diyo ben haksızmıyım ailesinden eşya beklemekte ........

eşimle tartıştık tlfda az önce gece gece konu birden eşyalara geldi ooof yaa :KK43: eşim ailesinden evlendiğimizden beri kaynatamın yerlerinin kirasını alıyo 500 tl sırf bu yüzden bişey beklemiyo onlardan ben ise bekliyorum ailesinin sadece emekli maaşı var eşim 1000 tl maaş alıyo toplam 1500 eline geçiyo biz o parayla sadece beyaz eşyalrı alabiliriz ve bu şekilde yapılmış olan hazır eve çıkamayıp kaynanayla durmya devam etcez yada eşim bütün borcu yüklenecek beyaz eşyaydı halısı perdesi koltuk takımı tv hepsini kendi alacak ben zaten fazla bişe istemiyorumki beyaz eşyalar mecburi olacak zaten pahalı bişey almayız bütcemize göre bakıyoz eee perdesiz halısız ev olmaz koltuk takımı olmazsa nerde oturcaz sadece yatak odamız var eşimle bayaaaa tartıştık ailem bişey yapamaz yaparsa yaparlar yapmazsa canları sağolsun ben hiç bişey demem yapın diye diyor :KK43: Zaten kira parasını ben alıyorum diyor bide emekli maaşına mı el koycam diyo açmı kalsınlar falanda filan ama biz evleneli 2 yıl oldu 2yılda hiç mi birikimleri olmamış hiçmi düşünmemişki ailesi bunlar ayrı eve çıkacak diye benim ellerinden maaşlarını alma gbi bi niyetm yokki o kadarda düşüncesiz arsız bi insan değilim ama o maaşla insanlar neler yapıyo yapmak isteyen yapar yani haksızmıyım yatak oda mobilyamıda maaşlaryla almıştılar kirayı o zamanda eşim alıyodu demekki yapabilirler eşime bunu anlatamıyorum esip gürlüyo tek maaşları var yapamazlar diyor çıldıracağım nerdeyse gerçekten yapamazlarmı emekli maaşlarıyla bizm bi halımızı bi perdemizi almaya güçleri yetmezmi ben çokmu yanlış düşünüyorum

eşimle tartıştık tlfda az önce gece gece konu birden eşyalara geldi ooof yaa :KK43: eşim ailesinden evlendiğimizden beri kaynatamın yerlerinin kirasını alıyo 500 tl sırf bu yüzden bişey beklemiyo onlardan ben ise bekliyorum ailesinin sadece emekli maaşı var eşim 1000 tl maaş alıyo toplam 1500 eline geçiyo biz o parayla sadece beyaz eşyalrı alabiliriz ve bu şekilde yapılmış olan hazır eve çıkamayıp kaynanayla durmya devam etcez yada eşim bütün borcu yüklenecek beyaz eşyaydı halısı perdesi koltuk takımı tv hepsini kendi alacak ben zaten fazla bişe istemiyorumki beyaz eşyalar mecburi olacak zaten pahalı bişey almayız bütcemize göre bakıyoz eee perdesiz halısız ev olmaz koltuk takımı olmazsa nerde oturcaz sadece yatak odamız var eşimle bayaaaa tartıştık ailem bişey yapamaz yaparsa yaparlar yapmazsa canları sağolsun ben hiç bişey demem yapın diye diyor :KK43: Zaten kira parasını ben alıyorum diyor bide emekli maaşına mı el koycam diyo açmı kalsınlar falanda filan ama biz evleneli 2 yıl oldu 2yılda hiç mi birikimleri olmamış hiçmi düşünmemişki ailesi bunlar ayrı eve çıkacak diye benim ellerinden maaşlarını alma gbi bi niyetm yokki o kadarda düşüncesiz arsız bi insan değilim ama o maaşla insanlar neler yapıyo yapmak isteyen yapar yani haksızmıyım yatak oda mobilyamıda maaşlaryla almıştılar kirayı o zamanda eşim alıyodu demekki yapabilirler eşime bunu anlatamıyorum esip gürlüyo tek maaşları var yapamazlar diyor çıldıracağım nerdeyse gerçekten yapamazlarmı emekli maaşlarıyla bizm bi halımızı bi perdemizi almaya güçleri yetmezmi ben çokmu yanlış düşünüyorum

yani ben hep kız tarafı yatak odası,ve mutfağı yapar diye biliyorum,başta da siz az yapmışsınız gibime geldi.her şeyi erkek tarafına yüklemek bana biraz adil gelmiyo açıkçası,herkes ütüne düşeni elinden geldiğince yapar sonuçta sizin huzurunuz önemli diye düşünüyorum.başta siz neden anlamdınız adetlerinizmi öyleydi durumunuz mu yoktu onu da bilmek gerekiyo tabi,bence hiç eşinizle aranızı bozmayın emekli maaşıyla almak elbette zordur hiç laf ta vermeyin uygunundan eşyaları beğenip takside girersiniz 1 sene de biter ama huzur kaçtımı hiç gelmez

pamukcug; senin aileninde bişeyler yapması lazım ki istemeye
hakkın olsun cnm.
Herşeyi onlara yükleyemezsin.
Ama iki aile ortak alsınlar dersen daha farklı olur cnm.
Mesela bizim adetlerimizde beyaz eşyalar, mutfak ve salonu kız döşer.
Oturma odası, tv ve yatak odası oğlana aittir.

o yüzden bu konuyu büyütme cnm.
Eşya ile mutluluk olmaz.
Eğer senin ailen yardım edemiyorlarsa
eşinle birlikte yavaş yavaş alırsınız.

arkadaslar biliosunuzdur cocugum olmuodu...dun gece bı ruya gordum ruyamda test yapıodum pozıtıf cıkıodu...sabah uyanır uyanmaz test yaptım sonucccPOZİTİİİFFFFFF...Allahım olmayan herkese nasıp etsın inşalllaaahhhhhhhh

merve hayırlı olsun hamileleği darısı başıma.
Bende 3 yıldık bebek hasretiyle yananlardanım
hamile kalmak için özel yaptığın bişeyler vamı cnm.

sevgili pamukçuk..
Allah ev alanada borç ödeyenede yardım ediyor.
benım bi arkadasımda senın gibiydi.hatta o hem ev aldı 8 sene 1,000 tl ödicek hemde sadece yatak odası vardı tum esyalarını aldılar kızın.
biraz kız aldı.koltuk takımını kızın anası aldı.masasını gorumcesi.çamasır makınasını yengesi.
buzdolabını ablası.bulasık makınasını arkadasları.o sadece tül ve perdelerini aldı.
kızın ailesi yardım etti çoğu şeye.
çoocuk tarafı bişeye el sürmedi.
herkes bizim ailemız gibi yardım etmıyor.herkes aynı değil maalesef.
bence senın en azından evın borcu bitmiş.
ucuzlarından koltuk ve beyaz esyalarını al yeter.
yada eve cık yavaş yavaş al.
sende çalısırsan daha iyi olur.
boşver eşinin ailesi almassa almasın.çokta yüklenme.kendin yap herşeyini.
söz sahibi olmasınlar eşyalarının üzerinde.çalış didin eşinle kendin yap.
benimde hiçbişeyimi yapmadılar.çoğu şeyi peşin kendim getirdim.hiçbişeyde sözleri yok.
borçlarımzıı bitirdik ev bile aldık 1senede.
Allah yardım ediyo dediğim gibi.

bu dediğim arkadasında ailesinın yardımıyla apar topar ayırdılar kaynanaın evınden.2 sene durdu kaynansıyla.
üstüne bide kaynanasının kaynanasıda gelince hemen ev bulup aldılar.kızda calsııyodu.birikimi vardı bılezıklerı falan 30 tl pesinatı vardı.58 tl kredi çektiler.
kız hamıle kaldı ayrı eve cıkınca.calısamadı.ailesi yıne yardım etti.
zor zanaat krediyi ödüyolar taksit ödüyolar kör topal geçiniyolar işte...
Allah bı yerden kapı açıyo.
durma geç evıne ayrıl ordan.
eşyalar yavaş yavaş hepsi olur.:KK56:

ailesinin zaten kirasını alıormuş eşin 500 tl..emeklılerse en fazla ne kadar yardmcı olabılırlerkı emeki maaşlarını hepmz bılıorz..halıyı perdeyı kafana takma artık onlar o kadar uczukii paazrlarda gayet guzel hazır tüller satılıor..annem aldı 3.5 4 metremi neydi boyle pullu falan her gören baylıo 60 tlye aldı.. yanlara fon istersen onlarda 40 tlydi ..halılar 100 150 tl hatta daha ucuzlarıda war bunlar güzel olanlar..luxün sonu yok arkadşm 500 e de 1 milayarada halı perde war.benm bu söledıklerım ucuz ama güzel olanlar..araştr biraz bulursn eminim..koltuk takımıda köşe takımı alırsnz 600 tl falan..hangi şehirde oldgnu bılmıorm ama istanbulda fiyatlar boyle..umarım işine yarar soyledıklerm.üzme kendini herşey olur zamanla inşallah,allah yardmcınız olsn..

yani ben hep kız tarafı yatak odası,ve mutfağı yapar diye biliyorum,başta da siz az yapmışsınız gibime geldi.her şeyi erkek tarafına yüklemek bana biraz adil gelmiyo açıkçası,herkes ütüne düşeni elinden geldiğince yapar sonuçta sizin huzurunuz önemli diye düşünüyorum.başta siz neden anlamdınız adetlerinizmi öyleydi durumunuz mu yoktu onu da bilmek gerekiyo tabi,bence hiç eşinizle aranızı bozmayın emekli maaşıyla almak elbette zordur hiç laf ta vermeyin uygunundan eşyaları beğenip takside girersiniz 1 sene de biter ama huzur kaçtımı hiç gelmez

başta biz almadık yatak odasını çünkü beni kaynanam bir getirdi aynı evde yaşıyoruz ben alayım sonra bana kalır dedi aldı zaten bi odamız var ne alacaktımki başka perde ve örtüden başka şimdi yatak odasını alırsınız diyor artık koltuk takımınıda ailem alır diyemi düşünüyo anlamadım eee ben bütün altınlarımı verdim borç için ben onlarla kendime düşen eşyaları alabilirdim sonuçta altınlar benim hakkım kendi babamda 5000 verdi evi yaptırmamız için şimdi bhen kendi ailemden eşya bekleyemem zaten ailemin kredi borçları var... bnm sorunum eşimin diretmesi alamazlar tek maaşları var diyo kirada oturmuyolar evleri var emekli maaşları ne kadarki hiç bişe yapamicaklar bence isteseler bişeylerin ucundan tutabilirler azda olsa beyaz eşyaları zaten eşim ödicek taksitle istiyorumki perde halı koltukta kaynanamlar yapsın en azından yapabildiklerini yapsınlar 2yıl ben onların kahrını çektim kendi evime çıkıyorum hiç bişey yapmazsalar sadece eşim yaparsa çok zoruma gider sonuçta bide evin tek erkeği herkes neler yapıyo bizimkilerde yok deyip kenara geçiyolar eşimde sazan gibi onları tutuyoooooo

sevgili pamukçuk..
Allah ev alanada borç ödeyenede yardım ediyor.
benım bi arkadasımda senın gibiydi.hatta o hem ev aldı 8 sene 1,000 tl ödicek hemde sadece yatak odası vardı tum esyalarını aldılar kızın.
biraz kız aldı.koltuk takımını kızın anası aldı.masasını gorumcesi.çamasır makınasını yengesi.
buzdolabını ablası.bulasık makınasını arkadasları.o sadece tül ve perdelerini aldı.
kızın ailesi yardım etti çoğu şeye.
çoocuk tarafı bişeye el sürmedi.
herkes bizim ailemız gibi yardım etmıyor.herkes aynı değil maalesef.
bence senın en azından evın borcu bitmiş.
ucuzlarından koltuk ve beyaz esyalarını al yeter.
yada eve cık yavaş yavaş al.
sende çalısırsan daha iyi olur.
boşver eşinin ailesi almassa almasın.çokta yüklenme.kendin yap herşeyini.
söz sahibi olmasınlar eşyalarının üzerinde.çalış didin eşinle kendin yap.
benimde hiçbişeyimi yapmadılar.çoğu şeyi peşin kendim getirdim.hiçbişeyde sözleri yok.
borçlarımzıı bitirdik ev bile aldık 1senede.
Allah yardım ediyo dediğim gibi.

bu dediğim arkadasında ailesinın yardımıyla apar topar ayırdılar kaynanaın evınden.2 sene durdu kaynansıyla.
üstüne bide kaynanasının kaynanasıda gelince hemen ev bulup aldılar.kızda calsııyodu.birikimi vardı bılezıklerı falan 30 tl pesinatı vardı.58 tl kredi çektiler.
kız hamıle kaldı ayrı eve cıkınca.calısamadı.ailesi yıne yardım etti.
zor zanaat krediyi ödüyolar taksit ödüyolar kör topal geçiniyolar işte...
Allah bı yerden kapı açıyo.
durma geç evıne ayrıl ordan.
eşyalar yavaş yavaş hepsi olur.:KK56:

çalışmıyorum çalışsam bi tek çöplerini istemem ailesi herşeyi eşime yüklüyo öyle yapıyolarki çıkmayalım ayrı eve burda erkek tarafı bişeyler yapar kıza pek bişey düşmez sadece yatak odası mobilyası halısı perdesi çeyizi mutfak halı perdesi ocak fırın küçük mutfak eşyaları gerisini erkek tarafı yapar ben zaten fazla bi beklentim yok o kadar borçla baş edemeyiz o yüzden bişeylerin ucundan tutsunlar istiyorum bizde yazık olan eşime olcak o bunalacak stres bize kalcak Allah herkese yardım etsin ev almak ev kurmak çok zor.........

ailesinin zaten kirasını alıormuş eşin 500 tl..emeklılerse en fazla ne kadar yardmcı olabılırlerkı emeki maaşlarını hepmz bılıorz..halıyı perdeyı kafana takma artık onlar o kadar uczukii paazrlarda gayet guzel hazır tüller satılıor..annem aldı 3.5 4 metremi neydi boyle pullu falan her gören baylıo 60 tlye aldı.. yanlara fon istersen onlarda 40 tlydi ..halılar 100 150 tl hatta daha ucuzlarıda war bunlar güzel olanlar..luxün sonu yok arkadşm 500 e de 1 milayarada halı perde war.benm bu söledıklerım ucuz ama güzel olanlar..araştr biraz bulursn eminim..koltuk takımıda köşe takımı alırsnz 600 tl falan..hangi şehirde oldgnu bılmıorm ama istanbulda fiyatlar boyle..umarım işine yarar soyledıklerm.üzme kendini herşey olur zamanla inşallah,allah yardmcınız olsn..

ben fazla bişe istemiyorum destek olmuyolar anca köstek oluyolar nasıl yapacaksınız acele etmeyin neyle alcaksınız yapabildikleri kadar yapsınlar hiç ollmazsa bilirim bunu şunu yaptılar nerdeyse 1aydan az kaldı taşınmak istiyoruz biliyolar hiç manevi destek bile olmuyolar surat asıyolar fazla borç etmeyin insana ne olursa borçtan sıkıntı stresten olur deyip eşimi frenliyolar beni sinir ediyolar :KK4: ben zaten pahalısına kaçmam borcumuz bitince isteğimi değişir yenisini alırım ama ailesi hiiç ilgilenmiyo yani ihale bize kaldı zorluk çekelim pişman olalım istiyolar sanki:KK50:

Kocalara ailesinin gerçek yüzünü gösterdimi tersmi tepiyo anlamadım toz konduramıyolar en iyisi bişey dememek sanırım çözemedim :44:

kaynanamlar köydeydi bugün gelcektiler hala gelmediler aradımki nerdesnz diye bizim eve geçmişler temizlik yapıyomuş gecen ben arkadaşlarla gitmiştim temizlemiştk ufak tefek şeyler kalmıştı :KK53: şaşırdım bizim taşınacağımız evle bu kadar ilgilenmesi garibimie gidiyo sanki hevesi var orda çok tuhaf inş iyi niyetiyle yapıyodur...

ben fazla bişe istemiyorum destek olmuyolar anca köstek oluyolar nasıl yapacaksınız acele etmeyin neyle alcaksınız yapabildikleri kadar yapsınlar hiç ollmazsa bilirim bunu şunu yaptılar nerdeyse 1aydan az kaldı taşınmak istiyoruz biliyolar hiç manevi destek bile olmuyolar surat asıyolar fazla borç etmeyin insana ne olursa borçtan sıkıntı stresten olur deyip eşimi frenliyolar beni sinir ediyolar :KK4: ben zaten pahalısına kaçmam borcumuz bitince isteğimi değişir yenisini alırım ama ailesi hiiç ilgilenmiyo yani ihale bize kaldı zorluk çekelim pişman olalım istiyolar sanki:KK50:

cnm inşallah hayırlıısyla kurtulursun.evıne tasınırısn bi an önce...
zorluk çeksende dim dik ayakta dur.
ben hepsini hallederim eşimle biz birliğiz imajı ver.
ellerine koz verme.
gerekırse kan kus ama kızılcık şerebeti içtim de.
cık evıne evinin içinde düz herşeyini.

X