Her Gün Yeni Bir Kaynana

benım sadce yatak odam var basta odama girip cıkıodu bi yere gidiodum geliodum baktım yatak duzeltılmıs hemen.. yanı sen duzeltmıosun ben duzeltıorum dıo. sanane ya belkı özel eşyalarım var .eşim işe giderdi ben yatarken lap die odaya dalardı belkı cıplak yatıorum insan biraz cekınır. bende bi yere girekken gece yatarken falan kapıyı kilitlemeye basladım anlasın die. sonra bi akrabasına odasını bnden kıskanıo falan demiş :KK52:

valla ben yokken evime girip çekmece dolap karıştırır birkeresinde eşimin yeni yıkanan gömlekleri vardı bende ütüyü bekletir haftalık yapardım bir güneşimle çıktık dışarı geldik geri bi baktım gömlekler sandalyelerde ütülenmiş çok kızdım eşime sen m i istedin ütülemesini dedim hayır dedi başka şeylerde olmuştu yine biz tatildeyken eşimin çamaşır çekmecesini kendine göre düzenlemiş bende tişört gibi katlar koyarım atletlerini bu daha küçük katlamış koymuş tatil dönüşü ben onu yaptım bunu yaptım sen yokken dedi hiç gerek yoktu çekmecelerime kadar uzanmanıza dedim bende üzülmüş ben niye öle demişim diye

canım cok sıkılıo bırazdan kaynanm gelecek off koye gıttı ya gelıp abisinin kızını övecek bana yok böle temız yok bole tıtız bızım sacımıza bit düşmüş tabi kadın ne yapsın özenıo temız ınsanlaraa

eşim memleketinden istanbula geliyo bir kaç yıl burda kalıyo ve yalnız yapamıyo annesini yanına çağırıyo eşim en küçük çocuk anneside eşyalarını toplayıp memleketteki evinide kiraya verip istanbula geliyo geliş o geliş daha gitmek bilmedi :)

bence sen ev alırsan gider memleketıne.
şimdi memleketıne gıtse kırayı sız vermek zorunda kalacaksınız. sık dişini ev al.
ozaman gider bak..:KK64:

orda da gelinleri var canım evet gitmesi en güzeli aslında.ama kiracısını çıkartsa hiç olmazsa yazın bari gitse evinde kalsa yine kışın gelse inan ona bile razıyım yani 3-5 ay hiç olmazsa kafam rahat olur.kışın günler kısa öylede böylede geçiyo ama yazı onunla geçirmek hele o sıcakta hem sıcaktan bunal hem ondann aaalllaahhhhhhhh:KK52:

valla ben yokken evime girip çekmece dolap karıştırır birkeresinde eşimin yeni yıkanan gömlekleri vardı bende ütüyü bekletir haftalık yapardım bir güneşimle çıktık dışarı geldik geri bi baktım gömlekler sandalyelerde ütülenmiş çok kızdım eşime sen m i istedin ütülemesini dedim hayır dedi başka şeylerde olmuştu yine biz tatildeyken eşimin çamaşır çekmecesini kendine göre düzenlemiş bende tişört gibi katlar koyarım atletlerini bu daha küçük katlamış koymuş tatil dönüşü ben onu yaptım bunu yaptım sen yokken dedi hiç gerek yoktu çekmecelerime kadar uzanmanıza dedim bende üzülmüş ben niye öle demişim diye

:KK47::KK47:bunların hepsi aynııı....ama ben ılerde kaynana olunca gelını aynı eve getırmem özel hayatlarına karısmam ararlarsa ararlar amazlarsa ses etmem yemin ettim kendıme anlayıslı bı kaynana olcam benn:KK69:

aynısı görümcem yapmıştı.. çekmecede banka cüzdanı vardı...altınlarını bozdurdun mu diye soruyo utanmadan.. bende çekmecelere kadar inmene gerek yoktu.. onun yerine keşke bir tas çorba yapsaydın dedim...bozuldu.. bende bozulmana gerek yok burası benim özelim ve senin elinin özelime dokunmasını bir daha istemiyorum dedimm...

bence sen ev alırsan gider memleketıne.
şimdi memleketıne gıtse kırayı sız vermek zorunda kalacaksınız. sık dişini ev al.
ozaman gider bak..:KK64:

zaten beni ona karşı birazda olsun engelleyende maddi desteği hem kira ver hem ev al biraz zor bende çalışmıyorum hadi iki maaş olsa neyse.şimdilik ev almakda biraz zor

aynısı görümcem yapmıştı.. çekmecede banka cüzdanı vardı...altınlarını bozdurdun mu diye soruyo utanmadan.. bende çekmecelere kadar inmene gerek yoktu.. onun yerine keşke bir tas çorba yapsaydın dedim...bozuldu.. bende bozulmana gerek yok burası benim özelim ve senin elinin özelime dokunmasını bir daha istemiyorum dedimm...

imreniorum vallahı size ben bişey desem küsecek die ses edemiodum ama artık ince ince sölicem bende zoruma gıden seyleri içimde kalıp dert olacagına dısıma cıksın mert olsunn:KK9::KK9::KK9:

ohhhhhhhhhhhhhhh içimin yağları eridi yapıştırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:KK64:

zaten beni ona karşı birazda olsun engelleyende maddi desteği hem kira ver hem ev al biraz zor bende çalışmıyorum hadi iki maaş olsa neyse.şimdilik ev almakda biraz zor

neden calısmıyosun cnm hazır kaynanan evdeyken..
para biriktirsene hazır kıra vermıyoken...

imreniorum vallahı size ben bişey desem küsecek die ses edemiodum ama artık ince ince sölicem bende zoruma gıden seyleri içimde kalıp dert olacagına dısıma cıksın mert olsunn:KK9::KK9::KK9:

bende öyleydimm kaynanama ilk zamanlar ne derse yapıyodum sesimi çıkartmıyordum hiç ben sustukça o konuştu ben yaptıkça o daha fazlasını istedi.birgün tak etti artık yeter dedim kendi kedime kimseye kendimi ezdirmicem kimseyede mecbur değilim kocamla aram kötü olacaksada olsun benim psikolojim kişiliğim elden gidiyo dedimm veeeeeeee başladımmm susturabilene aşk olsun

annem bunlar güzel laftan anlamıyor ki yapıştıracan ki akılları başlarına gelsin... bak o konuşma geçti aramızda gideli de neredeyse bir ayı geçti ne evime geliyo ki (bilen bilir sürekli gelirdi) ne de arayıp soruyo.. dün ameliyat olmuş burnundan arayıp geçmiş olsun bile demek içimden gelmedi.. eşim aradın mı dedi bende akşam birlikte ararız dedim.. eve gidince de yemek bulaşık derken kaynattım...ne aradım ne sordum...

annem bunlar güzel laftan anlamıyor ki yapıştıracan ki akılları başlarına gelsin... bak o konuşma geçti aramızda gideli de neredeyse bir ayı geçti ne evime geliyo ki (bilen bilir sürekli gelirdi) ne de arayıp soruyo.. dün ameliyat olmuş burnundan arayıp geçmiş olsun bile demek içimden gelmedi.. eşim aradın mı dedi bende akşam birlikte ararız dedim.. eve gidince de yemek bulaşık derken kaynattım...ne aradım ne sordum...

benım anneler gunu hesabına donmuss:KK70:bende kaynatmıstımm:KK66:

kesinlikle söyle cnm.
bak bende senin gibiydim.
şimdilerde açıldım.
1-2 1-2 söylüyorum... çekliniyo şimdi.

susma cnm.
SUSMA SUSTUKÇA SIRA YİNE ONLARA GELİYOR :KK64:

bide bunlar cok alıngan oluyo..
bu bana 10 günlük gelinken işte ben gelınıme karışmam isterse öglene kadar uyusun karışmam etmem.
kaynanam bana etti yaptı ben gelınımı yaşatıcam falan sallıyodu hep...:KK64:
ben çalışmazken yınede sabah eşimle kalkıp bi daha uyumuyodum..
bu bana 2 kere sen çok uyuyosun dedi.
gittim yanına.
dedim anne nıe oyle dıyosun hanı sen gelının uykusuna karışmazdın dedim.
kazık gibi laf söyledın şimdisen bana dedi.

dedim sen onu söylerken kazık olmuyoda ben nıe oyle dedın deyıncemı kazık oluyo. dedim.
haklıısn özür dilerım cahıllık ettım dedi.
olafından sonra bıle acımadım ona. hiç acımıyorum..
özür dılese nolur aynı şeyleri yapıyo.
yanı o orda bilinçli özür dilemedıkı benden.konu kapansın dıye dedi..
eşime söylicem dıye dedi..

bide eskıden bana laf söylüyodu, söylüyodu ahmete söyleme sakın dıyodu.
yok yaaa uyanığa bak....:2:

kesinlikle söyle cnm.
bak bende senin gibiydim.
şimdilerde açıldım.
1-2 1-2 söylüyorum... çekliniyo şimdi.

susma cnm.
SUSMA SUSTUKÇA SIRA YİNE ONLARA GELİYOR :KK64:

bide bunlar cok alıngan oluyo..
bu bana 10 günlük gelinken işte ben gelınıme karışmam isterse öglene kadar uyusun karışmam etmem.
kaynanam bana etti yaptı ben gelınımı yaşatıcam falan sallıyodu hep...:KK64:
ben çalışmazken yınede sabah eşimle kalkıp bi daha uyumuyodum..
bu bana 2 kere sen çok uyuyosun dedi.
gittim yanına.
dedim anne nıe oyle dıyosun hanı sen gelının uykusuna karışmazdın dedim.
kazık gibi laf söyledın şimdisen bana dedi.

dedim sen onu söylerken kazık olmuyoda ben nıe oyle dedın deyıncemı kazık oluyo. dedim.
haklıısn özür dilerım cahıllık ettım dedi.
olafından sonra bıle acımadım ona. hiç acımıyorum..
özür dılese nolur aynı şeyleri yapıyo.
yanı o orda bilinçli özür dilemedıkı benden.konu kapansın dıye dedi..
eşime söylicem dıye dedi..

bide eskıden bana laf söylüyodu, söylüyodu ahmete söyleme sakın dıyodu.
yok yaaa uyanığa bak....:2:

kaynanm bana gelin tembel ben tembel falan der hep ama nedense gelın ondan önce kalkar tembel işte:KK47:bende herseyı esıme soluorum kaynanam da bişey olana kadar kocana deme bana kızar der bende ben ondan bısey saklamam derim sölerim ama o genede yapmaya devam eder artık cok bunaldım ben yaaa:KK50:

benim kaynanam her gün için bir melektir
bir kez olsun bile kalbimi kırmadı
annemle konuştuklarımı çok rahat kendi kayınvalidemle de konuşurum o derece güvenirim
kendisi zamanında kayınvalidesinden çok zulüm görmüş Allahım sen gelinlerime eziyet cektirme diye çok dua etmiş
ben memnunum inşallah o da benden memnundur:KK71:

kaynanm bana gelin tembel ben tembel falan der hep ama nedense gelın ondan önce kalkar tembel işte:KK47:bende herseyı esıme soluorum kaynanam da bişey olana kadar kocana deme bana kızar der bende ben ondan bısey saklamam derim sölerim ama o genede yapmaya devam eder artık cok bunaldım ben yaaa:KK50:

canım konunu ilk mesaj okudum diğerlerini okumadım
ayrı eve cıkma imkanın var mı ve eşin annenin yanında mı olur sıkıntılarınızda yoksa seninmi

benim kaynanam her gün için bir melektir
bir kez olsun bile kalbimi kırmadı
annemle konuştuklarımı çok rahat kendi kayınvalidemle de konuşurum o derece güvenirim
kendisi zamanında kayınvalidesinden çok zulüm görmüş Allahım sen gelinlerime eziyet cektirme diye çok dua etmiş
ben memnunum inşallah o da benden memnundur:KK71:

ne güzel yaa:KK16::KK16:Allah bozmasın bende gelınım olursa ona ıı davrancamm

bizim bi tanıdık akrabada gelin aldı birliğe.gelinleri çok tatlı bi kızcagız.çok iyi anlaşıyoruz herşeyini anlatıyo bana.
kaynatası bi sabah gelinin yatak odasının kapısını tıklıyo :KK53:
bu şaşırıyo önemli bişey oldu sanıyo :KK53:
efendim diye sesleniyo içerden :KK53:
adamda dışardan;
gelin bu saate kadar yatmaz (saat sabah 8 ve kızın küçük bebeği var sabaha kadar uyumuyo)
her sabah kalkcaksın,benim kahvaltımı hazırlicaksın,bişey yemesemde ben yiyene kadar yanımda oturup benmle sohbet etceksin demiş :KK57::KK57::KK57::KK57:
ayy çok sinir olmuştum adama yaa.
kız kocasına sölemiş annem babam ne derse o demiş yap dediklerini demiş.
kız da yazık huzurum bozulmasın diye ondan sonraki sabahlarda kaynatasına kahvaltı hazırlamış adam kahvaltısını yapana kadar oturmuş yanında adam bişeyler anlatmış anlatmış işe gitmiş :KK43: çok üzülmüştüm ya

X