Her geçen gün içimde büyüyen kırgınlıklar

Neden hayatınızdan cikartamiyorsunuz? Çıkarmamak için neyi bekliyorsunuz ? Onların sizi çıkarmasını mi? Eyvallah diyip gitmek çok zor olmamalı. Tamamen yalnız kalacağımı bilsem yine de bunlarla devam etmem açıkçası.

1- telefonla konuşmayı sevmediğini söyleyen birini niye arıyorsunuz ya da aramasını bekliyorsunuz ki zaten mesaj atıyormuş
2- toksik ilişkini biliyorsun tabi ki yakın arkadaşların seni bu konuda eleştirecek. Bi
İhtimal gözün açılır kendini kurtarırsın diye konuşacaklar. Onlar yapması gerekeni yaptıkça sen kendini çekmişsin
3- kendini bu kadar çekiyorsun sonra gruptan kim ayrılır denince seni göstermelerine şaşırıyorsun. E madem niye kendini çekiyorsun. Net şekilde ilgi odağı olmaya çalışıyorsun
4- 5 kişilik grupta gördüğü halde konuşmalara cevap yazmayan 2 kişi varsa bir süre sonra 3 kişilik grup elbette olur. Madem öyle neden cevap yazmıyorsun aktif olarak.
Herkes sürekli seni poh pohlasın istiyorsun büyük ihtimalle yakında onlar Seni bırakır

Onlar da kendilerince haklılar ki alındıkları bişeyler olmuş yoksa direkt seni dışlamak sitememişler eski samimiyetinizi yakalayabilirsiniz bunun için biraz caba göster. Derdinş mutlulugunu paylaş seninle paylaştıkların da önem göster ben de çok telefonda konuşmayı sevmem olabilir yani mesajlaşmayı severim. Bide benim de böyle grup arkadaşlıkalrım var içlerinden bazılarındna çekindiğimi fark ettim onalr beni aramasa konuşamayız yani. Bu onları sevmediğimi göstermez biraz daha çekingenim belki böyle bir durum vardır.

Gizem telefonda konusmayi sevmeyen biri ama aramak yerine mesaj atiyor size dogru mu anlamisim? Boyleyse Gizem'e bir sey diyemeyiz kendince size ulasiyormus iste.

Hande de sanirim biraz sivri, düşündüğünü pat.diye soyleyen biri. Bu onu kotu arkadas yapmaz bence, bu konuda sorununuz varsa sevgilinizle iliskili konusmazsiniz onunla.

Siz bu olaylar sonrasi kendinizi tum gruptan geri çektiğiniz icin de herkes gruptan bir sonraki cikma ihtimali en yuksek kisi olarak sizi gostermis. Buna kirilacak ne var? Kendiniz bu duruma getirmissiniz zaten. Bu duruma parmak basip konusmak icin veya dumduz boyle dusundukleri icin sizi gostermislerdir.

Ben sizi biraz alingan buldum sanırım.

İletişiminiz zedelenmiş aradaki uyum sarsılmış anladığım kadarıyla. Eski dinamiğinizi yakalamanız biraz zor artık. Ama bu şekilde birbirinizi kabullenip yargılamadan arkadaşlığınızı sürdürün. Bu durumu kabullenin rahat edin.

Ben iki tarafta da pek sorun görmedim böyle ayrışmalar olabiliyor insan değişiyor beklentileri de farklılaşabiliyor.

Mesaj atıyormuş biri, öteki de kendince sizi toksik ilişkiden kurtarmaya çalışıyormuş. Gerçekten grup cevaplarına dönmüyorduysanız ayrı bir grup açılır. Ama yani eskisi gibi samimi hissetmiyorsanız da kopun gitsin. Arkadaş grupları dağılabiliyor insanların duruş düşünüşleri değişebiliyor. Normal böyle şeyler. Ama yani uzak durup durup da ilk sizin ayrılırsınız denmesine neden alındınız onu da anlamadım.

5 kişilik bir arkadaş grubum var. On küsür senedir arkadaşız. Öyle çok büyük kavgalar eden büyük dargınlıklar yaşayan bir grup olmadık hiç bir zaman fakat ben çok uzun süredir arkadaşlarıma kırgınım. Sanırım pandemide başladı. Çok yakın olduğum bir arkadaşım var adı gizem olsun. Her şey Gizemi sürekli benim aradığımı fark etmemle başladı. Daha da kötüsü beni uygun olduğunda aramasını söylediğim zamanlarda bile defalarca arayacağını söyleyip sürekli unutması ya da bir türlü canının telefonla konuşmayı istememesi oluyordu bahaneleri.. (Bu arada telefonla konuşmayı sevmediğini söylüyor kendisi ama onun dışında hep mesaj atıyordu) Ben bu durumu fark ettikten sonra aramayı bıraktım. Daha sonra arkadaşlarımın onaylamadığı toksik bir ilişkim vardı ikinci kırgınlık burda başladı benim açımdan. Hepsi değil ama arkadaşlarımdan bir tanesi Hande diyelim adına.. Hande sürekli bir ayrıl bir barış ilişkime geri döndüğüm için bana laf sokuyordu. Açıkçası bu durumda beni çok kırmıştı. Daha sonra bende kendimi biraz çekmeye başladım. Onlar aramadan aramıyordum ya da onlar görüşme teklif etmeden görüşmüyordum. Hatta bu yüzden çok eleştirildim. Başkalarıyla görüşüyorsun bizle niye görüşmüyorsun gibisinden. Daha sonra üçüncü ve en büyük kırılmam şu şekilde oldu; Biz uzun zamandır arkadaşız ve ilk arkadaş olduğumuz zamanlarda daha kalabalık bir gruptuk sekiz dokuz kişi falandık fakat yıllar içerisinde sayımız beşe düştü. Bir gün hepimiz Gizemlerin evde otururken ablası yanımıza geldi ve sohbet etmeye başladık. Eski arkadaşlarımızdan konuştuk sonra ablası birden dedi ki ''Peki sizce şuan gruptan tekrar birisi ayrılacak olsa bu kim olur?'' dedi. Ve tüm arkadaşlarım beni gösterdiler. Şok oldum ve o an bununla alakalı bir tepki veremedim açıkçası. Fakat şuan bile üzerine düşündükçe kırılıyorum. Gel zaman git zaman yer yer inişli çıkışlı bazen kopmalı bazen tekrar bağlanmalı ilişkiler yaşadık pandemiden bu yana. Ben kimden ne görüyorsam onu verdim ya da kimden ne görmüyorsam onu vermedim. Hatta açık açık konuşmalarımız oldu 4-5 kere. Hani neden kendimi çektiğimle alakalı ve neden beni ısrarla aramadıklarını sorduğum arkadaşlarım oldu. Her zaman için bahaneleri oldu. Açık açık bu şekilde devam ederlerse arkadaşlığımı keseceğimi de söyledim. Bir işe yaramadı. Üstüne bir de üç kişilik bir grupları olduğunu öğrendim. Bu durumu zaten saklamadılar hiç bir zaman ama gittikçe daha çok batmaya başladı çünkü her buluşmada onların konularına yetişemez oldum. Bazı konuşmalar olaylar yaşanmıştı ve ben bunları bilmiyordum. Bu grubun neden var olduğunu sordum çünkü hali hazırda beş kişilik bir grubumuz vardı ve zaten ordan da konulabilirlerdi her ne konuşuyorlardıysa. Açıklamaları şu oldu: '' Sen ve Hande yeterince aktif değildiniz grupta, yazdığımız mesajlara cevap vermiyordunuz biz üçümüz daha aktiftik bu sebeple açtık.'' Ve o grupta kesinlikle yanlış bir şey konuşulmadığını ne benimle ne başkasıyla alakalı hiç bir şey konuşmadıklarını söylediler. Yani kısacası yaptıkları ve söyledikleri her şeye her zaman için bir kılıf buldular. Ve tüm bu olaylar içinde, sen yeterince bizimle ilgilenmiyorsun, yeterince arayıp sormuyorsun, yeterince mesaj atmıyorsun bize şeklinde sitemler bile ettiler bana. Açıkçası çok uzun zamandır yaşamış olduğum bu kırgınlığın bir türlü farkedilmemesi daha doğrusu fark ettikleri şeyi yanlış yorumlamaları beni çok üzüyor. Çünkü onlara göre ben onlarla ilgili hiç bir şey merak etmiyorum ve ilgilenmiyorum. Olayı böyle görüyorlar. Defalarca kez yaşanan bazı durumlardan rahatszlığımı dile getirmeme rağmen hiç bir şey değişmediği için tekrar bir konuşma yapmak istemiyorum. Fakat hayatımdan da çıkartamıyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum çok dışlanmış hissediyorum. Sizce her şeyi kendi kendime ben mi yaptım?
Yorucu bir kişiliğin var. Ben de mesela senin gibi birinin triplerini kaldıramam

Lisede yedım o haltları.
Tam bır kaos dedikodu haset 🤦
Bence kişilerle alakalı ya. 16 senelik üniversite başından beri bir arkadaş grubum var 5 kişi. Hastalıkta,yoklukta,düğünde dernekte,doğumlar da,üzüntüler de sevinçlerde hep destek olduk. Daha bir kere biri diğerinin arkasından bir şey dediği duyulmadı. Gerçekten iyi insanlarla olursa bence avantaja dönüyor

Bence kişilerle alakalı ya. 16 senelik üniversite başından beri bir arkadaş grubum var 5 kişi. Hastalıkta,yoklukta,düğünde dernekte,doğumlar da,üzüntüler de sevinçlerde hep destek olduk. Daha bir kere biri diğerinin arkasından bir şey dediği duyulmadı. Gerçekten iyi insanlarla olursa bence avantaja dönüyor
Birinin diğeriyle daha uyustugu. Birinin dıgeırnı daha Cok sevdıgı bı ortam ama.
Tamam o dıgerı ben olabılırım mısal ama yıne de bana rahatsızlık veren bı durum.

O yuzden farklı yerlerde farklı arkadaslarım olsun ısterım. Bı anda ortak bir kalabalığı hele kafam goturmuyor biriyle bulusunca ona kılıtlenıyorum ben, coklu yetısemıyorum. Gönul koyanım Cok oluyo.
Yapısal olarakta uygun degılım yani ben.

Allah sızın dostlugunuza zeval vermesin 🩷🩷🩷

Arkadaşlarınız yerden göğe haklılar bence. Gerçekten arkadaşlar ki sizi toksik ilişkiden kurtamaya çalışmışlar. Ayrıca insanların mesajlarına cevap vermemişsiniz, napacaklardı peşinizden mi koşacaklardı?

O 3lu guruptan bir tanesi sadece onlarla görüşmek istiyor ve siz bilmezsiniz ama onlara göre sizi konuşup uzaklaştırıyor. Böylece tek 3lu takılıyor. Doldurma sebebi de onlar zaten yazmiyo katılmıyor diye yeni gurup açıyor. E samimiyet onlar arasında gelişiyor ve siz kalıyorsunuz dışarıda.

Kendinize başka çevre yapın başka arkadaşlıklar onlar eskimiş hakli haksız bilmiyorum ama üzülmenizi doğru bulmadım, kimsenin kahrını cekemeyiz bu kadar süre .
Benim de böyle bi arkadaş grubum var benzer hareketlerde bulundular kendileri ararsa görüşüyorum bilmiyorum da uğraşamıyorum sorgulamaya napıyım her gün üzüleyim mi beni niye dışladınız samimi değilsiniz diye ağlayayım da hesap mi sorayım. Keyifleri bilir benim de keyfim bilir tabi

hiç umurumda olmazlar 3 kişilik gruplarıyla mutlu mesut yaşasınlar der kendi hayatıma bakarım. 5 kişilik grup bence çok kalabalık. niye? illaki 2 si 3 u birbiriyle daha can ciğer oluyor ayrı bir grup oluşturuluyor ayrica görüşülüyor vs vs. ben hiç o toplara girmiyorum. çünkü 5 kişilik grubun amacı dışına çıkıyor bor bakıyorsun o 2 veya 3 kişi başka başka konuları biliyorlar sen kalıyorsun böyle alık gibi. o sebeple kalabalık arkadaş grubu noooo

X