Içimin yangını sönmüyor.

Teşekkür ederim. Ben özür beklerken Beni kağıt mendil gibi attı. Çevrem seni sevmemiş diyor. Yoksa kapında köle olurdu diyor. Çok mutsuzum niye doğdum bunları yaşıyorum diye isyan ediyorum. Ne laflarını çektim. Hep fedakarlık yaptım. Bunları hak etmedim.
Çevrenizi bir gözden geçirin bence
Dua edin ki daha fazla yıllarınızi heba olmamış çocukta yok ne güzel işte
Hiç ağlamaya da değmez
Tek erkekte o değil sonuçta yolunuza bakın

Biraz ataerkil geleneksel bir aile. Çocuk olsaydı belki bosanmazdik. Teşekkür ederim. Sürekli dua ediyorum. Sürekli ah ediyorum. Umarım ilahi adalet tecelli eder. Hayallerimi çaldılar çünkü.
Çocuk olsada bosanirdiniz emin olun adam size iftira atacak kadar cirkinlesmis belli ki biri var ve sizi saf dışı bıraktı
İlişkiniz nasıl başlamıştı bu da önemli bir detay belki adam başından beri sizi kolay ve anında terkedecegini planlayarak yola çıktı inanın erkeklerin büyük bir kısmı bizim gibi aşktı yuvaydı çocuktu vs diye bakmıyor

İçim çok kötü. Buraya da yazmazsam çıldıracağım ondan yazıyorum. Terapiste başladım arkadaşlarıma anlatıyorum ama acısı geçmiyor. Kabullenemiyorum yapılan çok ağır geldi. Hem aldatıldım hem de iftira atılıp boşanma davası açıldı. Bir özür bile dilemedi.
Güçlüyüm ama şu an çok güçsüzüm. Cok üzgünüm. Cok ciddi emek var. İnsan sırf bu emek icin vicdanlı olmalıydı. Kitaplar aldım. Artık kendimle ilgileneceğim.
Arkadaşlarınıza anlatmaktan lütfen vazgeçin
Bakın onsuz yaşayamam diyen bir çok insan onsuz yaşayamaya ve daha iyisiyle olmaya devam ediyor
Ne acılar var dünyada aldatılmak nasıl bir duygu biliyorum az çok
Annelerimiz vs sustularsa çocuk için elalem için sustular ama değdi mi sizce ?
Olan gencliklerine oldu
Evet boşanmak zor ama hadi bir de çocuk olsa idi işiniz olmasa idi ?
Bugün ülkemizde dünyada binlerce kadın var
Şiddet taciz vs her türlü işkenceye maruz kalan
Çoğu kadınlar saçlarını kısacık kestiriyor sırf eşlerini saçlarını kavrayıp dövmesin diye çoğu kadın makyaj yapamıyor çoğu kadın yemek yaparken tedirgin oluyor yine bir bahane ile dayak yerim korkusu ile
Neden tek erkek o gibi davranmaya devam ediyorsunuz
Çok ta düzgün iyi adamlar da var
Yada illa ki bir erkek mi olmak zorunda hayatınızda
Hani işiniz gücünüz olmasa derim ki maddiyat vs den mecbur ama çalışıyorsunuz

Bu karamsarlık sizi içten çürütür.
45 yaşındayım çocuğum olmaz artık diyorsunuz. Bu yaşa kadar denemediniz ya da olmadığı halde tedavi görmediniz. Nedeni de eşinizin çocuk istememesi, değil mi? O adamı her şeyin önüne hatta kendi isteklerinizin, hayatınızın önüne bile koymuşsunuz. Ondan bu haldesiniz.
Tedavi gördüyseniz de çocuk olmadıysa zaten böyle üzülmenin anlamı yok, artık normal doğum oranları düştü, heryerde neden mantar gibi tüp bebek merkezleri açıldı sanıyorsunuz. İnsanlar yıllarca deniyor, tedavi görüyor olması için. Çocuktan eminseniz yumurtalıklarınızı dondurun mutlaka.
Neden uzunca bir süre evliliğe, aşka kapınızı kapatıyorsunuz?? Öncelik kendiniz ve mutluluğunuz olduğu sürece aşktan, evlilikten zarar gelmez, ne olursa olsun az hasar alırsınız emin olun.

Sürekli ağlar, mutsuz olursanız yıllarınızı alır atlatmanız. En başta bu halde olmanızın nedeni kendinizi unutmuş olmanız bence. Gözünüzde canlandırın sizi çok seven, el üstünde tutan, canınız bir şey istediğinde size sormadan alan, beğendiğiniz bir şeyi fark edip hediye eden, çok sevdiğiniz bir adamı. Akşam işten geldiğinde kendiliğinden ev işlerini yapan, burada ben de yaşıyorum diyip temizliği beraber yapan. Fiziksel özellikleri beğendiğiniz gibi biri, belki uzun boylu? Renkli gözlü? Böyle erkekler yok mu var, hayal edin, mutluluğu kendinize çekin. Ben eşimi seviyorum demeyin sakın. Bu sevgi değil, bağımlı sevgi, normal değil yani. O sadakatsiz adamdan soğursunuz böylece.

Merhaba,
Ben bir süre önce eşim tarafından aldatıldığımı öğrendim. Aksiyon alamadım o benim bildiğimi öğrenmiş. Bana çekişmeli dava açtı. Iftiralar attı.
Tazminat istedi. Bende avukat tutup geçen hafta karşı dava açtım. Kanıt vs var. Tazminat, nafaka istedim. Beni hiç aramadı. Sormadı. İçim yana yana geçen hafta dava açtım. Sanırim eylülde mahkemeler açılıyor. Ön duruşma olacak.
Terapiye başladım daha yardımı olmadı habire ağlıyorum doktorun karşısında.İçimde bir yangın var. 45 yasındayım. Çocuğum artık olmaz..evlenemem de. Bir başıma yapayalnız kaldım. Evim yuvam yıkıldı. Her gün f.book'tan özlü söz paylaşıyorum. Umrunda bile değil. Silmiş beni. Beni kağıt mendil gibi attı. Hem aldattı hem terk etti. Her gün sabahlara kadar ağlıyorum. İşe şiş gözlerle gidiyorum. Alışamadım onsuzluğa. Çabalamadı bile. Mendil gibi attı çekti gitti 5 yıldır evliydim hazmedemiyorum.. Böyle giderse hasta olacağım. Bana bir yol gösterin.
Yaşadığınız hayal kırıklığına üzüldüm. Ama bize hayatın adil Olduğunu kim söyledi ki. Baya arsız biriymiş. resmen yavuz hırsız ev sahibini bastırmış. Sizi sevmemiş ve ya sevgisi bitmiş. Ama tabii yaptıklarına bakılırsa baya ahlak yoksunuymuş da.
Terapistinize katılıyorum yas sürecindesiniz ve hissettikleriniz çok normal. Zamanla iyileşmenizi umuyorum
Çocuk kısmına gelince biyolojik olarak zor evet ama hayat ne getirir bilinmez
Fakat evlilik kısmına katılmıyorum karşınıza birçok insan çıkabilir. Hiç evlenmemiş evlenip ayrılmış tonla insan var hayatın içinde. Sizin karşınıza neden çıkmasın. O konuda karamsar olmayın bence

Yani konu sahibini üzmek istemiyorum. Karşı taraf da aşırı suçlu. Ama...
Bir ama var ...
Hep sustum, affettim, emek verdim, aldattı aksiyon almadım, hesap bile soramsmussiniz. bla bla bla.kendini sevmeyen , bağımlı bir profil cizmissiniz.
Sizin kendinize sevginiz ve saygınız yok ki esinizjn size olsun.
Eminim daha önce boşanmak istedi ama siz önünü kapattiniz. Yoksa yani adam anlaşmalı ayrilabilmek varken neden çekişmeli açsın davayı siz acmamisken? Beden 2-3 yıl sürecek bir suruncemenin içine girsin.
Sizinle anlaşarak düzgün bir şekilde ayrılmayacağınizi biliyordu. Çok üzgünüm.
Lütfen halen kocam da kocam deyip ah vah edip,özlü söz paylaşan ezik kadınlar gibi davranmayın.
Sevmiyormus işte. Kabul edin ve önünüze bakın.
Sözlerim sert ama deli oluyorum. Böyle kocadi boşanmak isteyip, her seferinde kabul etmeyen, yok kocama ne desem, ne yapsam da döndürsem diyen kadinlara deli oluyorum.
Dönmez arkadaşım dönmez. Kendini topla. Aç davani. Geri adım atma. Yumusarsa ancak seni kandırıp delillerini geçersiz kıldırmak için yumuşar sonra yine boşanır. Kalırsın öyle.

Zararın neresinden donulse kardır.. İnanın emeklerim sevgim diye diye hayatınızın en olgun çağını kendinize ziyan ediyorsunuz..42 yaşındayım iki kızımla boşanmaya çalışıyorum...Neden çocuklardan önce de olaylar yaşadık seviyorum diye çocuğum olursa bu adamdan olsun diye bosanmadim..Ki 29 yasindaydim..Çocuktan sonra da bahane özünde iyi insan idare edeyim cocuk babasiz büyümesin bagimli tek tarfli bir sevgi ... Şimdi ne oldu o 16 yılın emeklerini gözüm görmez oldu.. Çünkü insan ne ise o ...değişmez sadece kendimiz gormek istemiyoruz..Sonra bir söz bir davranış balyoz gibi dank ediyor kafana...Su an yeniden dogusunuzu kutlayın.

Bugün ülkemizde ki bir çok kadın çalışıyor olabilse ,aileden destek alsa çoktan ayrılık yoluna gitmişti
Eşiniz sizinle ayrılığı çok zaman önceden planlamış zaten
Bildiğimi bilmese belki evliligimiz devam ederdi. Niye öğrendi ki, zor dayanıyorum. İşimi kaybetmemek için her gün kendimi sıkmaktan hasta oldum.
Onun gibisini bulamam artık.

Bildiğimi bilmese belki evliligimiz devam ederdi. Niye öğrendi ki, zor dayanıyorum. İşimi kaybetmemek için her gün kendimi sıkmaktan hasta oldum.
Ne özelliği var Allah aşkına
Bir George clooney mi yoksa Brad Pitt yada Cüneyt Arkın mi Tarık Akan veya kıvanç Tatlıtuğ mu ne yani ?
Öğrenmeseydiniz de adam sizi bir bahane ile terkedecekti
Siz saf saf dolaşırken.o sizi aldatmaya devam etse daha mı iyiydi yani
Eminim ki birşeye de benzemiyordur

Size şu kadar söyleyeyim siz değerinizi bilince öyle biri karşınıza çıkar ki ağzınız açık kalır ayağınız yerden kesilir eski x kişiyi hatırlamazsiniz bile

Eşim istemedi yoksa ben çok istedim. Olmadı işte.
Siz bence eşinize değil evli olma kavramına aşıktınız. Adam ölse daha az açı çekerdiniz Allah’ tan geldi diye. Sizin düşünce biçiminiz davranışlarınız normal değil , ne sağlıklı düşünebiliyor ne de davranabiliyorsunuz. Bence bu durum evlilik öncesi ve evlilik boyunca da böyleydi . Yoksa sizin gibi çocuk için ölüp biten kadın , kocam istemedi yapmadık demezdi. Evli olmak o kadar önemlimi sizin çok geçerli boşanma ve ayrılık sebepleriniz olmasına rağmen ( sadece aldatma değil) fedakarlık adı altında evliliğe devam etmişsiniz. Söyleyeyim bu yaptıklarınız fedakarlık değil , akıl sağlığı yerinde olmayan bir kadının , evliliğe saplantılı olması ve bu saplantılı evliliğini devam ettirmek için akla ve mantığa sığmayan davranışları. Siz adama takmışsınız ama asıl kendinize bakın neden bu kadar ezik ve değersizlik hissi yaşadığınızı araştırın.

Hanimefendinin kacinci basligi bilmiyorum ama bircok basligina yazdim.

Dikkatimi birsey cekti, asla gercek duruma yonelik mesajlara yanit vermiyor. Sadece "ilgi" alabildigi pohpohlandigi, dramasina yanit alabildigi mesajlara yanit veriyor.

Kisacasi esinden goremedigi ilgiyi burada ariyor. Ben insanlari biraz tanidiysam bu iliski evlilige bu bunalimli haller yuzunden evrilmis, muhtemelen hanimefendi beyefendi tarafindan tanıştıklari ilk gunden beri aldatiliyor ama hep buhranla (belki kendimi oldururum benzeri tehditlerle) bu iliskiyi devam ettirmis (belki farketmissinizdir neden yakaladim ki o zaman evliligim devam ederdi cumlesi kac basliktir donup duruyor)

Tamamen yaniliyor olabilirim ama ben aldatma olayına da inanmıyorum acikcasi. Cunku hanimefendinin hic saglikli bi duygu durumu yok, belki evli bile degil... keske beyefendiyi dinleyebilsek.

Yalnızlıktan korkuyorsunuz siz aslında eşinizi sevmiyorsunuz bence sadece onun yanınızda olması size bir güç veriyordu şimdi yalnız kaldım diye düşünüyorsunuz bu bir süreç, bir süre böyle hissedeceksiniz ama işiniz gücünüz var küçük bir çocuğunuz yok bu adam çocuğunuz olsa da sizi yarıda bırakırdı ve çocukla olunca inanın inanılmaz daha zor olurdu. Bir de onu düşünmek, onun psikolojisini düşünmek ekstra psikolojik olarak yoruyor. Ayrıca süreci atlatmanız, işe gidip gelmeniz kendinize zaman ayırmanız daha kolay olacak

Eşim istemedi yoksa ben çok istedim. Olmadı işte.
Kendi isteklerinizi geri plana atıp eşinizin isteklerine göre evlilik hayatı yaşamışsınız.Kendine güveniniz kalmamış,aldattığını öğrendiğimi bilmeseydi ayrılmazdık belki bile yazmışsınız.Sağlıklı düşünebilen bir insan,yalan dolu olan bir ilişki içinde olmaktansa sonsuza kadar yalnız kalmayı tercih ederim diyebilen insandır.Eminim siz de bu adamla evlenmeden önce böyle düşünürdünüz,kendine güvenen özsaygı sahibi bir kadındınız.O zamanları hatırlayın ve tekrar o kadın olmak için ne gerekiyorsa yapın.

Haklısınız. İnanın çevremdeki herkes aylardır bunları söylüyor ama 8 yıllık emeğim toz bulutu gibi gitti. Böyle bir ayrılığı hak etmedim. Düzgün bir ayrılığı hak etmiştim. Bir de zamanım gitti o isterse baba olabilir ben anne olamam.
Neden olamayasınız Allah nasip ederse herşey olur. Sizden şuan 1 tane yumurta bike çıkıyorsa gidip toplatıp dondurun iyi bir merkezde. 55 yaşında bile ikizleri doğuran haberleri var kanallarda bakın. ilerde iyi biri çıkar karşınıza inşaAllah. Hiçbirşey için umutsuz olmayın. yolunuza bakın.

Ayrılık acısı yaşıyor, olabilir dedim konuyu okuyunca ama dönüp bakın yazdıklarınıza. Normal değil yapmayın, sadece evli kalmak uğruna kabul edilmeyecek şeylere bile evet der haldesiniz. Adam şimdi gelse evli kalalım, metresime de ev açayım dese ona da evet dersiniz. Biraz şahsiyet sahibi olun lütfen, gamlanmayın bu kadar. Kendinizi küçük düşürüyorsunuz.
Yalnızlık herşeyden kötüymüş gibi davranmayın. Ve evlilik hayatınız boyunca da bu tavrı gösterdiyseniz üzgünüm ama sonuç normal geldi. Birini sevip evlenmek doğalsa sevgi bitince boşanmak da normal. Aldatmak vs ayrı ama eminim daha önce de boşanmak istemiştir bu adam. Keşke duymasaydım ne demek ya. Kabul edin artık. Çocuk ise tamamen nasip işi. Hayatın bazı gerçekleri var ve yetişkin olmak bunları önceden kabul etmeyi gerektirir.

Hanimefendinin kacinci basligi bilmiyorum ama bircok basligina yazdim.

Dikkatimi birsey cekti, asla gercek duruma yonelik mesajlara yanit vermiyor. Sadece "ilgi" alabildigi pohpohlandigi, dramasina yanit alabildigi mesajlara yanit veriyor.

Kisacasi esinden goremedigi ilgiyi burada ariyor. Ben insanlari biraz tanidiysam bu iliski evlilige bu bunalimli haller yuzunden evrilmis, muhtemelen hanimefendi beyefendi tarafindan tanıştıklari ilk gunden beri aldatiliyor ama hep buhranla (belki kendimi oldururum benzeri tehditlerle) bu iliskiyi devam ettirmis (belki farketmissinizdir neden yakaladim ki o zaman evliligim devam ederdi cumlesi kac basliktir donup duruyor)

Tamamen yaniliyor olabilirim ama ben aldatma olayına da inanmıyorum acikcasi. Cunku hanimefendinin hic saglikli bi duygu durumu yok, belki evli bile degil... keske beyefendiyi dinleyebilsek.
Bu konuya bu sabote için kaçıncı mesajınız bilmiyorum. Uydurma değil istesem ispat da ederim ama etmeyeceğim. Bakın inanmıyorsanız yazmayın. Benim ne çektiğimi Allah biliyor yeterli. İlk başta aldatilmadim. Eşim bu süreçte beni evliliğe ikna etmek için nasıl davrandı bilseniz bunları yazmazdınız. Bakın kul hakkı alıyorsunuz. İhtimalle hakkimda gerçek gibi varsayım atıyorsunuz. Ama kuran üzerine yemin ederim uydurma değil. Lütfen konuma yazmayın. Rica ediyorum. Zaten iyi bir ruh halinde değilim gerçekten değilim. Pohpohlanmak için açmadım bu konuyu. Öyle olsa bana kızan mesajlara cevap yazmazdım ama sizinki artık kul hakkına girdi. İftira atmayın lütfen konumdan çıkın.

Merhaba,
Ben bir süre önce eşim tarafından aldatıldığımı öğrendim. Aksiyon alamadım o benim bildiğimi öğrenmiş. Bana çekişmeli dava açtı. Iftiralar attı.
Tazminat istedi. Bende avukat tutup geçen hafta karşı dava açtım. Kanıt vs var. Tazminat, nafaka istedim. Beni hiç aramadı. Sormadı. İçim yana yana geçen hafta dava açtım. Sanırim eylülde mahkemeler açılıyor. Ön duruşma olacak.
Terapiye başladım daha yardımı olmadı habire ağlıyorum doktorun karşısında.İçimde bir yangın var. 45 yasındayım. Çocuğum artık olmaz..evlenemem de. Bir başıma yapayalnız kaldım. Evim yuvam yıkıldı. Her gün f.book'tan özlü söz paylaşıyorum. Umrunda bile değil. Silmiş beni. Beni kağıt mendil gibi attı. Hem aldattı hem terk etti. Her gün sabahlara kadar ağlıyorum. İşe şiş gözlerle gidiyorum. Alışamadım onsuzluğa. Çabalamadı bile. Mendil gibi attı çekti gitti 5 yıldır evliydim hazmedemiyorum.. Böyle giderse hasta olacağım. Bana bir yol gösterin.
Kendini yıpratma sakın neden evlenmeyecekmişsin insan üzülüyor elbet uzulmezmi Allah kolaylık versin bence git yumurtalık dondur anne olma hakkını kimse alamaz elinden git dondur ilerde kendini toplayincada evlen çocuğunuda yap

X