Içimin yangını sönmüyor.

Kıyamadım evliligime. Ondan açmadım. Açamadım daha doğrusu. Bildiğimi anlayıp gelip özür bile dilemedi. Gizli gizli dava açmış. Dava açınca haber verdi. Yaşım ileri. Benim yaş grubumun hep çocuğu var. Bende yok evlilik de zor. Çok mutsuzum sürekli ağlıyorum. Buradaki konuları bende okuyorum. Çok üzücü. Ama şöyle günün sonunda anne olacaklar. Belki bana o bile nasip olmayacak.tabi ki keşke yasamasalardi o ayrı.
Yeniden evlenirsiniz, istiyorsanız evlat edinirsiniz. Bır tanıdığım 59 yasında cok mutlu bir yuva kurdu, 75 yasındakıler bile bu kadar umutsuz degil, komsu amcam neredeyse evlenmeye kalkıyor:)

Ben aslında affetmeye meyilli idim. Bu şans bile verilmedi. Silip attı beni. Hiç sevmemiş. Hazmedemiyorum hiç mi özlemiyor hiç mi vicdan yapmadı hiç mi merak etmiyor. Döndü gitti. Ölüm acısı çekiyorum ama aslında eşim hayatta. Ben bitik durumdayım. Bu acı ne zaman geçer sizce.. kurs vs istiyorum ama enerjim yok. Enerjimi sadece işimi kaybetmemek için tutuyorum. Haftasonu evde tüm gün ağlıyorum.
Ne yani size yalvarsa aldatmayı hiçe sayıp affedecek miydiniz ? bunu bence birdaha kimseye söylemeyin. İyiki de o şansı size vermeyip hayatınızdan defolup gitmiş. Bakış açınızı acilen değiştirmeniz lazım. Sizi değerli yapan tek bir insanın sevgisi olmasın bırakın sizi sevmeyi beceremeyen insanlar çıksın hayatınızdan.

Haklısınız bunu teoride biliyorum ama uygulayamiyorum. Kolum kanadım kırılmış gibi. Hayattan zevk almıyorum. Terapist yas süreci yaşıyorsun dedi.
Hepsi geçecek, bu acının içinden geçmelisiniz. Onunla çocuğunuzun olacağının garantisi var mıydı, belki olmamasının kaynağı da oydu. Kapılar kapanır sonra yeni kapılar açılır. Lütfen eğer inanıyorsanız çokça dua edin, kalp ferahlığı dileyin..

Biraz ataerkil geleneksel bir aile. Çocuk olsaydı belki bosanmazdik. Teşekkür ederim. Sürekli dua ediyorum. Sürekli ah ediyorum. Umarım ilahi adalet tecelli eder. Hayallerimi çaldılar çünkü.
Çocuk olsa belki bosanmazdiniz evet ama sizi gene aldatacaktı, çocuğunuz mutsuz bir aileye mahkum olacaktı. Yarının ne getireceği belli değil, iyi düşünmeye çalışın. 2 tane arkadaşım 50'li yaşlara yakın evlendi. İkisi de maşallah çok mutlu..Birinin eşinin ilk evliliginden çocuğu var ve onu çok seviyor, çocuk sevgisini onunla giderdi, çocuk da onu çok seviyor. "Tabii ki onların çocuğu ama benim de cici oğlum, çok seviyorum" diyor..Diğer arkadaşımla eşi de 2 tane köpek sahiplendi, çok kafa dengiler, köpekleriyle sürekli geziyorlar, "geç de olsa ruh eşimi buldum" diyor..Yani sözün özü; mutluluğa erişmenin onlarca farklı yolu var. Siz kendinizden umudunuzu sakın kesmeyin 🌺🙏

İçinizdeki yangın asla sönmeyecek ama zamanla küçülecek, bir sızı şeklinde orada kalacak.Sizi çok iyi anlıyorum.Lütfen konularıma bakın.15 yıl sonra aldatılıp, rezil şekilde bir boşanma süreci geçirdim,6 yaşında kızımla tek başıma maddi,manevi zor günler yaşadım.Boşandık, beni aldattığı o. İle 1 ay sonra evlenip,çocuk yaptı.2 yılı geçti boşanalı.Artık nefret bile etmiyorum, duygularımı o kadar yoğun yaşamışım ki.Şimdi geçmişi düşününce “değmezmiş” diyorum.Hayatta herşey olacağına varıyor.Eşiniz zaten sizden vazgeçmiş.Muhtemelen farklı planları vardır.Şimdi boşanmasanız ileride yine aynı şeyleri yaşayacaksınız.Ben küçücük çocukla 42 yaşından sonra tüm düzenimi değiştirip yeni bir hayat kurdum.Üstelik lanet bir hastalıkla uğraşarak.Siz de yapabilirsiniz. Kendinize inanın,psikolojik destek alın mutlaka. Yeniden aşık olursunuz belki evlenirsiniz.Ama evlenmeseniz de çok mutlu olabilirsiniz. Hayatı kendiniz için doyasıya yaşayın,seyahat edin, sosyal etkinliklere katılın.Bekar bir arkadaşım ailesi olmayan küçük bir kız çocuğuna koruyucu aile olup daha sonra evlat edindi. “Kendim doğursam da bu kadar severdim” der hep.Belki siz de düşünürsünüz bir gün.Ama önce kendinizi iyileştirin.Hayat sizin ve siz çok değerlisiniz.

X