Hep yüzümemi vurulacak bebeğimin olmayışı...

dünyada en büyük günahlardan biride kalp kırmak derler...sakın böyle cahil insanların sözüne bakıp kendini üzme..herşey allahtan..o sözü söyleyen kadın kendini ne zanediyor titan falan mı..rabbim nasip etmesymiş kendini de yırtsa ne fayda...herşeyin bi vakti saati var.inşallah en kısa zamanda bebişini kucağına laırsın..

Canım benim.. Sen üzme o tatlı canını. Cahillik işte. Annen çok doğru ve çok güzel söylemiş. "Şükürün yerini verilenlerle böbürlenmek almış" Tabiki senin nazarın değmez. Abartmış kadın. Küçük beyniyle anca bunu düşünüp bunu konuşmuş. Allahım sana da verecek inşallah.. :Saruboceq: :CüvCüv: Sıkma canını boşver.

bu tür dengesizler her yerde var, üzülme lütfen,
görmemisin oglu olmus misali.
cok ayip etmis...
insallah birgün seninde yüzün güler...

ayyyy canım kıyamam sana bende üzüldüm walla ... o bi şeyi bilmiyo demek kı cahilliğine ver bebek onun değil allahın o sadece emanet sahibi... allahın olanla övünülmez... hayat işte akıllı da var şuursuz da. ayyy sinir oldum kadına şimdi yanımda olsa keşke Kötü Kazen

gerçekten çok acı verici bişey bende 9yıllık evliyim ne yazıkki çocuğum yok aynı şeyi yengem bana söledi aklıma geldikce ağlıyorum allah olmayan herkeze versin

İnsanlar Allahın verdiğini kendinden olduğunu sanınca gurura kapılır ve maalesef kaybedenlerden olur....Halbuki bilmez ki Allah istemeseydi olmazdı....ve bilmiyor ki o evlad onun...Allah kimseyi bu gaflete düşürmesin....

canım sende ne olursa olsun üzülme...sabrın sonu selamettir....bu dünyada olmazsa da inş sabredenlerden olursunda cennette yaşarsın....Çünkü normalde cennette çoğalma olmayacağı için hamilelik veya doğum olmayacak...sadece bu dünyada evlad sahibi olamayıp,yada evlad sahibi olupta çocuğunu kaybeenler hariç.....düşünsenize bu dünyada en lezzetli olan duyguyu cennette kimseler yaşayamazken, çocuğu olmayanlar yaşayacaklar....hamile kalacaklar,çocukları olacak ve anneliği yaşayacaklar....ama diğer insanlar çocuklarıyla aynı yaşta olacakları için (herkes 33 yaşında) o duyguyu yaşayamayacaklar...

Rabbim yar ve yardımcınız olsun....

Ya insanlar neden böyle bu cahillik olamaz bu kalp kötülüğüdür. Oysa ki insan çocuğu olmayan birine böyle şey dermi ya ben daha birbuçuk yıl olacak evliyim şimdiden fiskoslar başlamış. Anlam vermiyorum kendi teyzemin küçük çocuğu daha geçen gün bana sizin çocuğunuz neden yok olsa şimidye kadar olurdu demezmi :1shok:
Kimbilir başkaları ne diyordur aman canım üzme kendini bilmez bir kafasız için ben takmam şahsen keşke içinden geçeni o an deseydin....

canım benim...yazını okur okumaz gözlerim doldu...bana da neler demediler... 6 sene oldu ... hala bebeğimiz yok..insanlar öyle acımasız, öyle kötü kalpli ki kendi başına gelmez sanıyorlar karşı komşumuz kızı nişanlıyken, almış kızını oturmaya geldi bana.. patik örüyor... döndü kızına "aaaa sema bu patik de kısır kadın patiğine benzedi rengarenk oldu" dedi..güldüler.. çocuğu olmayan kadın yedi hamile kadından ip alıp kendine patik örermiş... safsata...yüzüne bişey demedim ama .Allah biliyor taaa içim yandı..."sende gör dedim içimden" şimdi kızınında olmuyor ve yüzüme bakamıyorlar.. canım sakın üzme kendini, Allah büyük göreceksin ...elbet bir gün bizim de yüzümüzü güldürecek...

Çocukları bana "ya seda abla sen neden doğurmuyosun,senin neden çocuğun yok" dedi.Zamanı gelince olur inşallah,getiririm buraya bol bol seversiniz dedim.Bu soruyu soran çocuk olduğu için önemsemedim.Ne anlasın ki o.Çevresindeki evlilerin hepsinin var bir tek benim yok.Belliki çocuk merak etti dedim o zaman ama şimdi farklı düşünüyorum demekki çocukların yanındada konuşuyorlar beni.Allah biliyor ya çok zoruma gitti,benim canımı yaktılar Rabbim sen bilirsin vereceğin dersi....:enbuyukkk:

cahil insanlar hic aldirma canim bosver oyle insanlara karsi sagir olucaksin. ne yazikki bilmiyorlar evlatda ,mal ,mulk de hersey bit imtihan bu dunyada.allah islah etsin oylelerini .uzme kendinia.s.

Ne kadar duymayayım desemde elimde olmuyor takıyorum kafama.Birde beklemediğim bir anda hiç ummadığım birinden duyunca daha kötü oldum.Rabbime havale ettim.Hep dua ediyorum.Allah tüm isteyenlere nasip etsin.:CüvCüv:

canım benim o gözyaşlarına degermi degersiz insanlar için.
bozma moralini ALLAH büyük tatlım inşallah hayırlısı ile seninde kucagın bebişinle dolar.
kıyamam sana ben.gerçektende çevremizde o kadar çok dengesiz ve kıendini bilmezler varki.
kendini bilen bi insan zaten sana o lafı etmez.
ALLAH gönlüne göre versin.

Allah razı olsun.İnşallah bi gün benim ve tüm isteyenlerin olur.Rabbim dualarımızı kabul etsin

Hiç canini sikma öyle insanlara veren allah almayida bilir.bir çoçuk doğurmak bence büyük bir meziyet değilll önemli olan o çoçuğu hayirli iyi yetiştirmektir.o düşüncedeki insanlarin çoçuklarida bence hayirsiz evlat olur.allaha havale et üzülmene gerek yok herşeyin başi sağlik hayirliysa olur zaten üzülme.

üzülme canım böyle insanların var olması bize neleri öğretiyor işte ortada canım.verende ALLAH alanda,böyle insanları ALLAHIM ıslah etsin İNŞALLAH ..

Çocuklarını nasıl yetiştirdiğinide çok ii biliyorum.Beni çok kınardı giyim tarzımdan dolayı.Askılı-etek -elbise falan giydiğim için.Şimdi kızı 3. sınıfa gidiyor ve benim sevgilim var diyor bağıra bağıra Kurban olduğum Allah bi yerden veriyor yinede knamıyorum.Ne olacağımız nasıl bir evlada sahip olacağımız belli deil.Beni kimse suçlamayın,yadırgamayın çocuğun bi suçu yok tabi ama bunları görünce eeeee siz benim hakkımda azmı konuştunuz alın size kız çocuğu demedende edemiyorum...Hiç beddua etmedim o konuda sabır ettim duymazdan geldim ama çocuğum olmadığı o sözü zoruma gitti durun bakalım daha neler görcem bundan sonra....:enbuyukkk:

boş be güzelim cahıl insan bunlar. benimde cocugum yok bende cok duyuyorum bu tür sözleri yabancı hiç gerek yok canım . yegenım cocugu oldu ve bende memleketeydım o zaman annemlere geldiler. bir kac saat kalıp gittiler aradan bir iki gün gecti ablam gine geldi annemlere ve cocugun hasta oldugu soyledi . bu arada ben nesi var dedım .aynen ablamın lafı 40 cıkmadan cıkardık gezdırdık gittigimiz yerde cocugu olmayasnlarda vardı.nazar ları degdı .bu laf orda yıktı benı .cocugu olmayanda benım toruna nazar etmiş onu demek iste cok doluyum kızlar cokkkk yabancı hiç gerek yok yakınlaron bile yetiyooo

Canım bunların hepsi birer sınav, Rabbim herşeyin en güzelini en doğrusunu bilir. Sen sanıyor musun ki o gözyaşlarının boşa aktığını, yeter ki offf deme, isyan etme. Rabbim inşallah en kısa sürede sana sağlıklı, hayırlı bir evlat nasip eder.

ALLAH herşeyin hayırlısını versin canım.demek hala böyle denyolar var maaalsef.bilmiyoki o çok değerli bebeğini ona kim verdi.Rabbim istedikten sonra HZ. MERYEME bakire bi şekilde evlat veren o değil mi.sen sakın isyan etme sadece Allaha havale et. evladın da hayırlısını iste cnm.bakalım o nazar değer diye korktuğu evladı onların kıymetini bilecek mi kim garantilemişki hayatını :teselli:a.s.

Son düzenleme:
Rabbim herkesi görüyor Allah herkesin içini dışını biliyor Düşüncesizlik cahillik etmiş o bayan hiç kafanıza takmayın. İnşallah sizde özlemini çektiğiniz bebeğinize kavuşursunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…