Hep yüzümemi vurulacak bebeğimin olmayışı...

Yazını okuyunca gözlerim doldu canım. İşte böyle insanlar da var hayatta. Bir kalbi kırarak güya çocuğunu nazardan koruyacak. Bir kalbi kırmak kabeyi yıkmak gibidir. Çünkü kalpler de Allahın evidir. Boşver umursama denilenleri. İnşaallah sen de bebeğini kucağına alırsın birgün. Rabbim seni de böyle sınıyor demekki. Sabırlı ol canım. Üzülme.:teselli:

canım çok üzüldüm kendini bilen insan öyle demez. Sende kendini üzme.Gözyaşının tek damlasına bile değmez.İnşallah Allah'ım bütün olmayanlara nasip etsin.Herşeyin zamanı vardır.Sözünü bilmeyen insanların laflarına üzülmeyin.En kısa zamanda rabbim bebek sahibi olmayı nasip etsin.

tek kelimeyle cehalet ....kötükedihüso
o evlat sahibi olmuşsa allahtan bunda böbürlenecek bişey yok ...
sen bu güne dek anne olamadıysan oda allahtan bunun için kimse seni hakir göremez,senin için zor olabilr ama sabır et emin olki sabrının mükaafatını rabbim sana nasip eder ,inş.sağlıklı bi bebişin olur
dualarım seninle:1hug:

Sedaa merhaba, eğer imzandaki çizelgende yanlişlik yoksa 13 aylik evlisin. Sence bu olayi bu kadar kafana takman için çok erken değilmi. Bende bebeğimi 5, yilimda kucağima aldim. Hepimiz çeşitli sorunlar yaşadik. Sen dişardaki laflara kulağini kapa ve kendine bile çocuğum olmuyor deme. Dr a gitsen bile sizden süre ister. Daha evliliğiniz çok yeni diye. Eğer fiziksel çok ciddi bir probleminiz yoksa (inşallah yoktur) eminim er yada geç olacaktir

Benimle aynı senede evlenen arkadaşlarım doğum yaptılar.Nereye gitsem aynı soruyla karşılaşıyorum.Bu konunun sürekli gözümün önünde olması beni çok yıpratıyor.Doktora gittim bi problem yok eşimin tahlillerinide istedi ama eşim gidip yaptırmıyor.Bende ümitlenmek istemiyorum ya onda bi problem çıkarsa....Eşimdede problem olmadığına dair bi bilgim olsa ona göre hiç kafaya takmam er ya da geç olur derim ama bu durumda böyle düşünemiyorum.Umarım anlatabilmişimdir.Ayrıca desteğin için tşkkürler.

sedaa dr a gittiğinizde eşinde de hiçbir şey çıkmayabilir. Bende senin yaşadıklarını çok yaşadım. Hele milletin yorumları aman Allah ım (olmuyormu? kimden? niyeki? gibi basit ve merak dolu )iğrenç. Artık kimseyle görüşmüyordum. Daha öncede yazdığım gibi bu olayı aklına getirmemeye çalış sadece bebek düşünmüyorum henüz deyip geçiştir. onlarada laf lazım.

şerefsizler....... Beni sinirdiriyolar bende çocuk sahibi değilim bende kaybettim erken doğumla tüp ebbekti... Ama benim arkdaşlarim çok iyi 2 tane samimi arkadaşim var 1 tanesi 6 yil sonra sahip olduğu halde böyle hareketleri yok onlarin insanlik anlayişi bu kadr sende hata huylarini biliyosundur boşver birak.. Bide bebek gördüğnüzde kaçmayin kizlar inadina sevin içiniz kötü olmasin benim yok diye belki allah görür ve bizelri bebk sahibi yapar.......

hiç üzülme bence kadın belli ki anne olmuş ama olmuş işte hani öyle derler ya olmuş ama boş gibisinden öyle saçma sapan sözlere de aldırış etme dünyada bebeği olmayan tek insan sen değilisin milyar tane insanın çocuğu yoktur eminim e milyar taneninde olduğunu düşünelim o kadının dediği gibi bişey olsa kimsenin çocuğu kalmazdı çocuğuu olmayanın nazarı yüzünden bu kadar saçma ve bu kadar imkansız bişey söylemiş anlayacağın o kadın dinleme öylelerini

ah canım benim inan seni çok iyi anlıyorum çünkü benimde bebeğim yok diye alayda edildim lafta yedim ama asla isyan etmedim ve ümitsizliğe düşmedim çünkü annem hep derki allah sana evlat verir ama öyle bir insan olurki seni doğuracağıma taş doğursaydım dersin sabret ve rabbinden hep hayırlısını iste der ve ben buna çok inanıyorum biliyormusun allahu teala bu dünyada çoçuğu olmayanlara peygamberimizin en güzel huyu olan mütevaziliği hediye edermiş kimbilir ahiretteki karşılığı ne olacak bizim için asla inancını kaybetme ve rabbine sığın allah yardımcın olsun meleğine kavuştursun seni

canım benim bende bunun gibi dengesiz insanlarla muhatap olmak zorunda kalıyordum bir zamanlar .........,
7 yıl sonra allahım bana nasip etti inş yakın vakitte sanada bu mutluluğu nasip eder...........

ve tüm isteyenler yüce mevlam verir..........

Ağlama üzülme canım yaa.Aklı başında insan bu lafı söylemez.Allah kötü kalbine göre versin onun.Hem ayıp hem günah...klava:

Son düzenleme:
bence hiç ağlamayın,üzülmeyin de,. insanlar gerçekten çok tuhaflar benimde bebeğim olmuyor 3 yıllık evliyim ama hiç kimseye annemde dahil bebeğim olmadığını henüz söylemedim istemiyorum diyorum çünkü biliyorum ki istediğimi olmadığını bilseler tuhaf tuhaf yorumlar yapıcaklar ve yorumların sonuda asla gelmeyecek bu gibi boş şeylerle zaten zorlu olan bu süreçte kendimi hiç yıpratmak istemiyorum
rabbim herkese herşeyin hayırlısını versin.. evladımıda en hayırlı zamanda versin inşallah süphesizki o en iyi zamanı bilir ve boynu bükük bırakmaz..

Bende hep öyle diyorum...daha yeni evliyim biraz tadını çıkaralım şu anda düşünmüyoruz diyorum halbuki düşünmeyen ben değilim eşimdi..fakat bu kadar yıprandığımı görünce o da karar verdi ve benimle birlikte düşünmeye başladı.Onu ikna edebilmek bile büyük bir mutluluk çünkü eşin desteği çok önemli.İçim yana yana dua ediyorum,,,Rabbim tüm isteyenlere versin :Saruboceq:

cahil bacım bunlar takma desemde umarım en kısa zamanda bebeğin olur o zaman sen bilerek evin önünden geç bakarsa aynısını de bendede şöyle oldu kayınvalidemle mahallede yürüyorduk kayınvalidemselamverdi bende selamımızı almadan bebek yok mu diye sordu biz şaşkın ben düşünmüyoruzfalan demeye kalmdan nasihat ben şok eşime söyledim kendimi kötü hissettim dedim eşim istersen gider sanane derim dedi bilirim yapar takma dedi beni teselli etti umarım en kısa zamanda:CüvCüv::Saruboceq:

çok terbiyesizce,düşüncesizce bi davranış bence de Allah'a havale et.insan fesatsa nazarı değer sevmeyle bakmayla nazar deymez.içi fesat içi kötü insanın nazarı değer senin çocuğun yok die günahsız bi bebeğe fesatlık edecek halin yok.kişi herkesi kendi gibi bilir derler demek ki öle fesat biri ki herkesi kendi gibi sanıo boşver gitsin..gözyaşına hiç değmez.bunu sakın takma kafana

bu düşüncesizlik değil ki,
bilerek, kasten, karşısındakini üzmek, incikmek için, bilinçlice söylenmiş laf kalabalığı.
resmen şımarıklık ...
çok yazık yaa ..insanın en incineceğini bildiğin duygulara neden bu kadar dokunursun ki ...
yani böylesi kin, düşmanlık, futursuzca, göz göre göre insanı burmak bu kadar mı kolay hale geldi ...yarın öbürgün o kadınında çocuğunun başına gelebileceğini hiç düşünemiyor....

ağlamakta üzülmekte haklısın arkadaş, kim olsa incinir.
mecburiyet dışında muhattap alma, kalbini böylesine yaralayan birisi, elbette bunun karşılığını görücektir..

kim ne derse desin, onlar öyle dedikleri için öyle olunmuyor, herkes kafasına göre, cahilane düşüncelerine göre yapıyor kendi dedikodusunu, sana yine güçlü duruşun, başedebilme asaletin, cevap vermeme büyüklüğün kalıyor ...önemli olanlarda bunlar zaten ...

aklım almıyor yaa,
bu ne biçim aşağılıklıktır böyle,
bu ne biçim bayağılık,,,

o bebekler ona baki mi sanki,
ne oldum demeyeceksin,

Allah korusun, ne malum bi kazaya bebelerini kurban vermeyeceği,
ne malum, hayırsız evlat olup da, ele güne rezil kepaze olmayacağı,,,

Allah böyle insanların şerrinden korusun bizi, selam vermeye bile gelmez bu türlere,,,:teselli:

Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim.O kişiliksizler böbürlenmeye devam etsinler....Bugün hastaneye gittim ve dün doğum yapan annenin acısını öğrendim.Youtube dan izlemişsinizdir mutlaka balık bebeği.Ona benzer bir bebek dünyaya geldi hatayda.gördüm ve Allah'tan korkmayanlara ibret olsun dedim.Ya çocuk diye diye aklım başımdan gidecekti neredeyse.Rabbim hayırlısını versin hepimizeee:Saruboceq: İnanın cümlemi toparlayamıyorum.Tek bildiğim hakkımızda ne olursa olsun hayırlısını istemek.Keşke görmeseydim yaa...

Son düzenleme:
o tür ınsanlara gözaydınlıgı yapmaya bıle degmez allah sanada versın dünyalar güzelı bır bebek ınşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…