Hep yüzümemi vurulacak bebeğimin olmayışı...

_sedaa_

EgEhAn
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
155
1
39
Annemlerin oradaki komşumuz ikinci bebeğine doğum yaptı.Balkonda oturuyorlardı bende slm verdim.Bebeğe baktım uzaktan Allah bağışlasın dedim.Cümlemin devamını getiremeden kadın tokat gibi çarpan sözler söyledi gayet lakayt bir şekilde..."aman fazla bakma göz edersin bebeğime" dedi.Bende bişey söyleyecek sandım dinliyordum kadını.Allah analı babalı büyütsün diye dua etmeye devam edecekken bu sözleri duymak yıktı beni.Hadi benim duymamıda bi kenara bırakın annemde duydu o yüz halini görmek içimi çok burktu.Kadına çok sinirlendim bişeyler söylemeliydim kalbini kıracak sözler.Annem kötü şeyler söyleyeceğimi anladı ve bana "boşver kızım işte dünyada böyle insanlarda var Artık şükürün yerini verilenlerle böbürlenmek almış sus ve Rabbime havale et dedi.
İşin tuhaf tarafı çevremdeki tek doğum yapan kadın o değil bir kaç kişi daha var onlarıda seviyordum hiçbirinede nazarım değmedi.Eve zor attım kendimi ağlamaktan bir hal oldum.Bebeğim içindi tüm gözyaşlarım.Bu insanlar neden byle yaaasenağlama

Cehalet.....Tek kelime ile başka bir anlamı olamazki...
Üzülme inan o gözyaşlarına değmez bile canım...

ah canım benim sen üzülme dünyada milyon tane insan var hepsi aynı olacak değilya kim nederse desin umursamamaya bak yoksa kendini toplarlayamasın bu arada neden bebeğinin olmadığını yazmamışsın belki bi çözümü vardır

kendini belli etmiş tek kelimeyle demek ki o insanlara art niyetli bakıyor ve herkesi kendi gibi sanıyor bırak ne hali varsa görsün sanki bebeğine sen çok muhtaçtın onun allahından bulsun annenin dediği gibi

böyle insanların(insan bile denmez ama neyse) var oldugunu gördükce hayattan soguyorum inanın
bu nasıl bi vicdan nasıl bir cehalettir anlamam
böylelerini adam yerine koyup slm bile vermemek lazım
siz hiç üzülmeyin gün gelir ettigini bulur merak etmeyin

insanlıktan nasibini almamış demek ki.densizlik etmiş. üzülme sen, rabbim şu mübarek günün hürmetine sana da bir gün bebiş verir inşallah...

bizim bir tanıdık var suan 70lı yaslarda bi teyze
yıllar önce evlatlık almıs oglunu ogluda suan 44 yasında evli ve esininde cocugu olmuyo
bu 70lı yaslardakı teyzemız ogluna dıyoki 'bu kısır karını bosa sana dogurabilen bi kadın alalım'
dusunun yani insan o kadar igrenc olunca kendi durumundaki insana bile bunu yapabiliyo
ne desem az yanii offff gene sinirlerim zıpladı

Seda canım hiç onun sözünü ciddiye bile alma,densizlik etmiştir...oysaki şöyle bi düşünseler bana verende ona vermeyende allah...Rabbim şu mübarek günün yüzü suyu hürmetine bizede hayırlı evlatlar ver,bizimde ocagımızı şenlendir...Kandilin mübarek olsun canım....

ınsanları tanıdıkca hayvanları daha cok sevıyorum dıe bı soz var gercekten dogru
ne ınsanlar var
yahu madem oyle sen dogursaydın da bı tane
ne dıye laf edıyosun neyıne guvenıyorsun
Allaha guven ona ınan
edılen dualar uzanan eller gerı cevrılmez
sabırla bekle canım belkı zamanı var
her yontemı denedın mı
neden olmuyor bebegın
belkı bı yolu vardır

aman be canim uzuldugun seye bak densizin tekinin lafina mi takildin iste aciyorum bu tarz kadinlarin yetistirdigi cocuklara kendinde ne varda cocuga ne verecek takma kafani Allah tez zamanda guzel haberlerini almak nasip etsin insallah su guzel kandil gunu Allah buyuktur gun dogmadan neler dogar seninde tez zamanda olur insallah

ya çok üzücü bi durum ne kadar adi düşünceli insanlar var ya darısı başına diyebilirdi büyük ihtimal kendinin çok eksik yönü var ve bu yönüyl ,doğurganlığıyla,övünüyor canım biliyorsun hayvanlar da anne oluyor ama annelik doğurmaktan ibaret degil ki bu kadın böyle cahilse çocuk da yetiştiremez neyse allah sana bi nurtopu versin inş...

canım sen kendini hiç üzme o nasıl biri olduğunu belli etmiş zaten
bizler bebeklerimiz için ne zahmetler çekiyoruz onlar bilemezler
elbet gün gelecek sende nurtopu gibi sağlıklı sıhatli bi evlat dünyaya getireceksin
Allah şu mübarek gecede isteyen herkesi evlat sahibi etsin

ne ayıp ne karaktesizce bir söz...
en güzelini yapmışsın cnm allaha havale etmişsin..seninde bebeğin olur ...inş...
bi arkadaşım doktor doktor gezdiler olmaz dendi..tedavierde cevap vermedi..ama hi umudunu kaybetmedi hep dua ve ümit ile rabbin e sığındı..ve şuan hamile ikiz bebeği olucak...
allahın gücü herşeye yeter ..yeterki ol dedyiversin anında olur..sabret meyvan cok tatlı olcak ve ceennet derecnde yükselicek ve inş ..all..yarmıyla en hayırlı günde bebeğini kucağın alaıcaksın..

inan bana insanlar o kadar değişti ki güzelim hakikaten annen çok haklı...üstelik insanlar böyle terbiyesizlikler yaparken birgün ellerindekini kaybetme korkusu gütmüyorlar sen onu allah ıma havale et gerisini hiç düşünme üzüldüğüne değmez...

canım benim lütfen üzülme ne kadar hayattan emin o doğan çocuğunu kaybetmeyeceği nerden belli.. densiz dengesiz cahil kendini bilmez boş bir insan.. böyle bir insanın yüzüne bakmaya tek bir laf söylemene bile gerek yok zaten lütfen üzme kendini böyle insafsız ruhsuz insanlar için.. rabbim sana da verecek bir gün meleğini bugün çok güzel bir gece aç ellerini dua et ALLAHım kendine açılan elleri geri çevirmez.. inşallah en kısa zamanda anne olursun birazdan kuran okuyacağım içinde sende olacaksın canım

kötü insanların kötülükleri ya diline vururmus ya da yüzüne..yüce rabbim tüm kullarının içinden geçen düşünceleri bilir tartar ve ya mükafatlandırır ya da cezalandırır.. bir kaç cahilin lafıyla kendini ve çevrendekileri üzme ve bebişini kucağına alıcağın zamanı düşün..

cahil terbiyesiz denir böylesine canikom üzme kendini şimdi böyle tiplere asıl ne denir bilirmisin gurk tavuk kabarmış önüne geleni ditmeye çalışır civcivini sevmeye çalışırsın o üstüne saldırarak gelir bu da tipten kümese kapatmalı böylelerini:dance:

Cnm öncelikle bebeğin olmuyor diye bu kadar üzülmemelisin....bebeğinin olmayişi senin suçun değil ki allah herşeyin hayirlisini verir senin çocuğun olsa kimbilir belki sakat doğacak( allah kimseye göstermesin),kimbilir belkide sen hazir değilsindir...inan üzülme bunun için ve de lütfen ciğeri beş para etmez insanlar için hiç üzülme eğer karşindaki insn olsa zaten seninle konuşurken ezile büzüle kirmadan nasil konuşsam diye çabalardi böyle kalin kafali zihniyetlerden bende biktim ama bu saatten sonra istesende ne sen onlari ne de onlar seni değiştirebilirler cnm...annen güzel demiş birak ne hali varsa görsün...ayrica herkesin her dediğine kulak asarsan evin yolunu bulamazsin...sen ona aynisini deseydin herhalde bir kulağindan girer ötekinden çikardi...

Hem onunda sorunlari vardir .... Başkalarini iğneleyerek kendi açiklarini kapatmaya çabaliyordur belkide...boşvermelisin cnm

canım sakın böyle kendini bilmez insanlar için kendini üzme. anneniz o kadar güzel söylemiş ki. inşallah o kadının da duyacağı şekilde söylemiştir bunları.

bazı cahil çocuğuyla, bazısı erkek evladıyla övünür durur.
böyle şükürsüz ve kibirli insanlara Allah ın başka dertler verdiğine şahit oldum da neyse. ailelerin günahını çocukları çekmez inşallah.
Allah akıl fikir versin.

inşallah bu kandil gecesinde duaların kabul olur, sağlıklı güzel bir bebeğin olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…