Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

Namaza gevşeklik gösteren, kıymetini bilmeyip hafif tutan birçok cezaya uğrar: Ömründen hayır ve menfaat görmez. Çeşitli hastalık, aşağılık, hakaret ve zilletler içerisinde hayat sürer. Salihlerden saygı görmediği gibi, çeşitli mahrumiyet ve sıkıntılara maruz kalır. Sıhhatinden hayır ve menfaat görmez. Genelde kötü yerlerde çalışanlar, namaz kılmayan veya namaza gevşeklik gösterenlerdir. Zahmetli, yorucu ve ağır işlerde çalışanlar da çoğunlukla bunlardır. Namazı doğru kılan, hem salihlerin yanında, hem de, arkadaşları ve akrabaları arasında saygı ve itibar sahibidir.

Namaz kılanın yüzü güzel olur, uzun zaman yıkanmasa da, günlerce çamaşır değiştirmese de, vücut, elbise ve çamaşırları pis kokmaz. Namaz kılmayan, sık sık yıkanıp çamaşır değiştirse de, o nezafete, o zarafete sahip olamaz. Günde defalarca sadaka verse, yetimleri sevindirse, yedirip giydirse, günlerce Kur'an okusa, her yıl hacca gitse, buna benzer ibadet ve iyilik yapsa da sevap alamaz. Allahü teâlâ, o vakitleri namaza mahsus kıldığından bu vakitleri namazda geçirmek gerekir. Bu vakitleri Allahü teâlânın tayin ettiği şekilden çıkarmak yani bozmak zulmünde bulunduğu için namaz kılmayanın her işinden, hayır ve bereket kalkar, duası da makbul olmaz.

Namaz kılan Ya Rabbi dediği zaman, Allahü teâlâ, (Lebbeyk = söyle yapılsın) buyurur. Namaz kılmayana lebbeyk, işittim demez. Ancak namazı doğru kılan hayır ve berekete ve rahmete vesile olur. Namazda, Hazret-i Âdem’den itibaren bütün müminlerin ve bütün mahlûkatın hakları vardır. Namaz terk edilince, Hakkın rahmeti, örtülü kalır. Rahmetin gelmesine kesilmesine sebep olduğundan bütün mahlûkat namazı terk edene buğzeder. Müslümanların dualarının bereketinden mahrum kalır. Ölse, mezarı yanından geçen bir Müslümanın okuduğu Fatihadan gerektiği kadar faydalanamaz. Allahü teâlâ böylelerini, üluhiyyet makamında özel hizmet sayılan namaza almadığından, bu önemli hizmetten kovulmuş olur. Bu hizmet için verilecek olan faydalardan mahrum kalır.

Kizlaaaar bende istiyorum bu konuyu görünce ne kadar mutlu oldum anlatamam namaz kılmaya çok küçükken başladım ya 6. Sınıfa ya 7. Sınıfa gidiyodum uzun yıllarda hic bırakmadan devam ettim 2 sene 3 sene önce aksatmaya başladım sonra tekrar toparladim esinle tanıştım o da kılıyordu hatta beraber teheccudlere kalkiyoduk flört döneminde bu yüzden bana destek olur burakmam diyodum sonra evlendik evi kurarken ve evlenip balayına gittigumizdede devam ettik balayı dönüşü ne olduysa Biraktik ve nerdeyse 2 sene oldu hala toparlanamadim ara ara başlıyorum 1 ay sürüyor hasta olunca yine Birakiyorum bana da bi destek lazim

evet ya bende ara ara kılıp bıraktım bayadır kılamıyorum hastalandıktan sonra tekrar başlamak zor gelio Allahım tekrar başlamayı nasip etsin şeytandan nefsimizden korusun

somurtuş ki bıçak, nara ki tokat;
zift dolu gözlerde karanlık kat kat...
yalnız seccademin yüzünde şefkat...
beni kimsecikler okşamaz madem,
öp beni alnımdan, sen öp seccadem...

insanın en çok yalnız kaldığı anlarda bile, insana, yalnız olmadığını hissettiren, güven veren, mutlu eden, güç veren, yükünü hafifleten, tevekkülün huzurunu hissettiren andır işte o an.

"allah'tan başka hiçbir şeyi olmayan ben, allah'tan başka her şeyi olana acırım." demişti. kim demişti hatırlamıyorum. ne güzel de demiş.
****alıntı****

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…