Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

Namaz kılmayanın hâli
Sual:KK43:Namaz kılmayanın İslam’dan nasibi yoktur)
sözü, namaz kılmayana kâfir demek olur ki, bu da Ehl-i sünnet itikadına aykırı değil midir? İbadet etmeyene kâfir denir mi?
CEVAPBu söz hadis-i şeriftir, çeşitli hadis kitaplarında vardır. Bunun gibi namaz kılmamanın küfür olduğunu bildiren hadis-i şerifler çoktur.

Ne kadar güzel bir konu :) Bende elimden geldiğince namazlarımı kılmaya çalışıyorum ama Allah affetsin sabahları hiç kalkamıyorum bazen ezanı duyuyorum kalkmak istiyorum ama birşey engelliyor :KK43: Diğer vakitleri kılmaya çalışıyorum ama işe gittiğim için bazen kalıyor inşallah Allah kabul eder yaptığımız ibadetleri, yapamadıklarımızı da affetsin inşallah.

Ne kadar güzel bir konu :) Bende elimden geldiğince namazlarımı kılmaya çalışıyorum ama Allah affetsin sabahları hiç kalkamıyorum bazen ezanı duyuyorum kalkmak istiyorum ama birşey engelliyor :KK43: Diğer vakitleri kılmaya çalışıyorum ama işe gittiğim için bazen kalıyor inşallah Allah kabul eder yaptığımız ibadetleri, yapamadıklarımızı da affetsin inşallah.
O anlarda ben şunu düşünüyorum; şeytan bana gülüyor kalkmadığım için. kalkmadığım için şeytan sevindiriyorum gibi geliyor :'(

O anlarda ben şunu düşünüyorum; şeytan bana gülüyor kalkmadığım için. kalkmadığım için şeytan sevindiriyorum gibi geliyor :'(
Aynen canım şeytan bizi kandırmaya çalışıyor çoğu zamanda başarıyor, şeytanın işi ne zaten Allah affetsin ne diyelim, inşallah ibadetlerimizi hakkıyla yapabilmemizi nasip etsin bütün iş yine bizde bitiyor.

Namazı kaçırmamalı
Sual:
İşlerimizin hayırla neticelenmesi için ne yapmak gerekir?
CEVAPNamaza mâni olan işte, hayır olmadığını iyi bilmek gerekir. Şu üç şeye çok sıkı sarılmalı:
1- Namazları vaktinde kılmak, 2- Haramlardan sakınmak, 3- Helâl kazanmak. Bu üç şeye mâni olan her şeyi terk etmelidir.

Namaza başladığım gün yazmıştım buraya yaklaşık bir ay oldu arada kaçırsam da kılmaya çalışıyorum namazımı. Allahım devamını nasip etsin insallah çok büyük bir huzur ve mutlulukmuş

secde.jpg

Merhaba arkadaşlar namazlarımı elimden geldiğince kılmaya çalıştığımı yazmıştım Allah kabul eder inşallah yalnız bazen namazlarımı yeterince kendimi vererek kılamadığımı düşünüyorum, namaz sırasında aklıma başka şeyler geliyor istemeden de olsa, çok suçluluk duyuyorum sizdede oluyormu bu :KK43:

Merhaba arkadaşlar namazlarımı elimden geldiğince kılmaya çalıştığımı yazmıştım Allah kabul eder inşallah yalnız bazen namazlarımı yeterince kendimi vererek kılamadığımı düşünüyorum, namaz sırasında aklıma başka şeyler geliyor istemeden de olsa, çok suçluluk duyuyorum sizdede oluyormu bu :KK43:
evet bendede oluyor ve ben o zaman gözlerimi kapayıp Kabe'yi hayal ederek namaz kılıyorum hemen geçiyor bunu bi kitapta okumuştum tavsiye ederim

evet bendede oluyor ve ben o zaman gözlerimi kapayıp Kabe'yi hayal ederek namaz kılıyorum hemen geçiyor bunu bi kitapta okumuştum tavsiye ederim
sağol canım öncelikle cevap verdiğin için bende gözlerimi kapatıp hep ölümü ötesini falan düşünüm daha yöneliyorum o zaman Allaha ama bazen kendimi veremiyorum Allah hatalarımızla doğrularımızla kabul eder inşallah namazlarımızı.

sağol canım öncelikle cevap verdiğin için bende gözlerimi kapatıp hep ölümü ötesini falan düşünüm daha yöneliyorum o zaman Allaha ama bazen kendimi veremiyorum Allah hatalarımızla doğrularımızla kabul eder inşallah namazlarımızı.
amin canım benim inşallah bazen düşünüyorumda neden varız ki ne için yaşıyoruz ye iç yat hep böyle nereye kadar Allah bizi buraya niye göndermiş hepimizde bi telaş onu aldım bunuda alayım bu bunu almış benimde olsun hepimizde var kim bende yok derse yalan söyler çünkü nefis bu istiyor maalesef Rabbim bizi doğru yola erdirsin namazını eksiksiz kılanlardan eylesin en önemlisi namaz zaten namazı doğru ve inanarak kıldığında yaptığın yanlışlar dahada gözünde büyüyor yani benim öyle oluyor bi hata yaptığımda günaha girdiğimde içim daha çok yanıyor eskiden böyle değildim herhalde. bu akşamda kara ekmek var fotoğrafını görünce hatırladım :)

Evet bende bu şekilde kılınca beynim meşgul olmuyor.
Yalnız gözleri namazda devamlı kapatmak mekruh kılınmış. Secde yerine bakılması sünnettir.
Gözleri açık hayal etmeli ya da çok kısa sureli kapalı tutulabilir

Eğer çevrede namazı etkileyecek bir durum varsa o zaman kapatılabilirmiş.

X