Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

evet canım bende şaşırdım birden ederim dua canım Rabbim kolaylık versin
benimde sıkıntılarım var ama çok şükür iyiyim dert etmiyorum
benim kardeş olarak gördüğüm birisi var adı seda büyük rahatsızlığı var ben onun için dua istesem sizden :KK43:

Tamam canım

3. Sagopam _ Seda'nın sağlığı için dua..

birleştireceğim listeyi sonra..

tubiğim mükemmel bir hediyeymiş ya inşallah kazanırsın :) Allah hepimize nasip etsin inşAllah

Evet balım sınavda iyi bir derece yaparsam gidicem inşaAllah , geçen yıl arkadaşım gitti geldi .
Anlatırken gidip geliyoruz sanki , Rabbim herkese nasip etsin .

Ben çıkıyorum cümleten hayırlı akşamlar kızlar..

Rabbime emanetsiniz..Dualarda unutmayın emi canlar seviyorum sizi =)))

Kızlaar ben de istiyorum kılmak ama hep tembelliğime geliyor niyetleniyorum başlıyorum birkaç gün sonra üşeniyorum, çok kötü :KK31:

Her okuduğumda gözyaşımı tutamadığım bi mektup kızlar . .

[YA RESULULLAH! Bugün seninle dertleşmek istiyorum...

Şu aciz ümmetini,
şu günahkâr ümmetini dinlermisin?
Bugün sana gözyaşlarıyla derdimi, içimi dökmek istiyorum.
Kırık dökük de olsa, eksik ve yanlış da olsa, şu günahkâr
ümmetinin yüreğinden gelen sözleri dinlermisin?

Sen ki, şehidlerin sultanı, amcan Hz. Hamza'yı şehid eden vahşiyi bile dinledin
Ve o insan bir vahşi iken seninle dertleştikten sonra,
kalbinde güller açarak bir yiğit, bir yıldız ve bir cennet varisi oldu.
Hz. Vahşi oldu, senin ümmetin oldu YA RESULALLAH...

İşte bende, şu vahşileşen insanların arasından bir an sıyrılarak,
Hz vahşi gibi, Hz. Enes Bin malik gibi, Hz. Mus'ab Bin ümeyr gibi ve Hz. Ebu Hureyre gibi
dertleşmek istiyorum Sevgili EFENDİM.
Ama Onlar gibi olmamanın ve olamamanın ezikliğini hissederek
yine de sana seslenmek ve seninle dertleşmek istiyorum,
çağlar ötesi bir zamandan EFENDİM...

Ey GÜL yüzünde gülücükler eksik olmayan SEVGİLİ EFENDİM!
Sana ilk önce şu itirafımı yapmak istiyorum.
Aklıma geldikçe yüreğimi ezen, beni gözyaşlarına boğan, şu itirafımı yapmak istiyorum…

YA RESÜL, hani ümmetine seslenirken üzerine çıkıp mübarek ağzından
inciler döktüğün hurma kütüğü vardı ya,
Hani ümmetine yine bir gün seslendiğinde bu hurma kütüğünün üstüne çıkmayıp

Ashabı'nın yaptığı minberin üstüne çıkınca, etrafa hıçkıra hıçkıra bir ağlama sesi yayılmıştı ya,

Ağlamanın hiçbir insandan gelmediği anlaşılınca hurma kütüğünün yanına gidip onun ağladığını,
Senden ayrı kalınca hıçkırıklara boğulduğunu görünce onu
mübarek ellerinle teselli etmiştin ya hani EFENDİM

İşte ben, işte ben senden ayrı kaldığım o kadar zamana rağmen bir hurma
kütüğü kadar ağlamıyorum, ağlayamıyorum gözümün nuru, gönlümün SULTAN-I EFENDİM...

Şu ümmetin bir kütük kadar olamıyor ve ayrılığına yanıp kavrulmuyor SULTANIM...
Ne olur, ne olur EFENDİM gel beni de teselli et,
bir hurma kütüğü gibi ağlamasam da,
bir mağaranın önünde bekleyen KITMiR gibi sadık olamasam da
Ve SEN'den ayrılacağını anlayan bir deve kadar içim yanmıyorsa da,
ne olur gel EFENDİM...

YA RESÜL ben seni görmeden sevdim, çağlar ötesi zamandan
"KARDEŞLERiM" hitabına "buyur canımın canı, buyur anamı-babamı ve her şeyimi yoluna feda ettiğim
''CANIM EFENDİM" diyerek sana iman ettim gönlümün SULTANI...

Sana layık ümmet olmasam da,
Sana KITMiR gibi sadık kalmasam da,
Sana bir örümcek kadar hasretinle yanmasam da
Ve seni gördüğünde heyecandan ufacık kalbi yerinden çıkacakmış gibi atan bir güvercinin yüreği kadar yüreğim tertemiz olmasa da, gel ne olur, rüya da olsa bile gel, gel de şu günah çukuruna batmış ümmetini teselli et !...

Kızlaar ben de istiyorum kılmak ama hep tembelliğime geliyor niyetleniyorum başlıyorum birkaç gün sonra üşeniyorum, çok kötü :KK31:
aynen benm gibi işte.. ben başladım inşallah siz de başlarsınız Allah kabul etsin..

kızlar ben çok sevdim bu konuyu :) herkese hayırlı geceler diyeyim arada bakarım inşallah
:21:

canım tembellik değil o şeytanın aldatmacası..uyma ona sabırla istekle Allah a yönel bak biraz devam ettir sonra istesen de bırakamazsın zaten..
yarın namaza başlaman dileğiyle.. :)

bende çok sevdim bu konuyu :)
kızlar arada birbirimize bilgiler de verelim eminim namaz ve diğer ibadetler hakkında blmediğimiz çok şeyler vardir..bunları birbirimizle paylaşalım..

Bilmediklerimizi soralım öyleyse :)

mesela belki biliyorsunuzdur ama ben yine paylaşayım..namaz sonrası tesbih bittikten sonra 33 kere salavat çekmek ve ardından 11 kere de ihlas suresini okumak çok sevaptır..ben her tesbihten sonra yapmaya özen gösteriyorum..

mesela belki biliyorsunuzdur ama ben yine paylaşayım..namaz sonrası tesbih bittikten sonra 33 kere salavat çekmek ve ardından 11 kere de ihlas suresini okumak çok sevaptır..ben her tesbihten sonra yapmaya özen gösteriyorum..

Ben bunu bilmiyordum canım,
Bende tespihat yapıyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar birisi bana en başta tefrice nasıl yapılıyor anlatsın sonrada bu akşam hepbirlikte kararlar alalım herkes derdini söylesin ona göre liste yapalım sırayla (sizin için demiyorum alınmayın ama aramızda varsa böyle birileri umarım ki yoktur dalga geçmiyelim ciddi olalım ) Namaz gununude belirleyelim başlıyalım kim ne hakkında soru sormak istiyorsa sorsun sıkıntılarını paylaşsıın ..

Yapabilirsem her vakit namazında canım .
Ama yatsı namazında esmaül hüsnalarla yapıyorum bunu kesin yapıyorum .
Küçük bi cevşen ve tespihat kitabım var isteseniz ordan paylaşabilirim

X