Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

bir tane de ben söyleyim misafirin duası kabul olunur, orucu açmak için iftar sonrasında beklenir iken edilen dua kabul edilir.
bu arada regliyken de tamamen duadan ibadetten uzaklaşmak gerekmiyor eline dua kitabını vs almadan ezbere yani dua edilebiliyor, okunabiliyor.
(bildiklerim naçizane)

BEN SADECE subhanekeden kunut dualarina kadar okunur diye biliyorum regl iken
bide fatiha hem sure hem dua oalrak inmi$
Allahuekber deyip fatihayida okuyabiliyormu$uz bu kadar

bide ilk sayfalarda bi payla$im vardi regli iken yapilabilenler onlarida yeni ogrendim sayilir bilmiyordum ..

Şaşırmamın sebebi elbetteki konunuz değil, tebrik ederim güzel bi konu açmışsın ama örtünmek istiyorum diye bi konu görmüştüm aynı DİNİ KONULAR YASAKTIR diye konu kapatılmıştı. Hayırlı olsun inşallah, bence hemen şimdi kalkın ve yatsı namazını kılarak işe başlayın, Allah muvaffak etsin.

Dua bölümü canım bir mahsuru olmaz.
Rahatsız olan da gelip bakmaz .
Herkes herkesin fikrine düşüncesine saygı duymalı.
Başörtüsü benim içimi acıtan bir konudur ama konuşursam ban yerim o yüzden deyinmeyelim hiç :)

Dua bölümü canım bir mahsuru olmaz.
Rahatsız olan da gelip bakmaz .
Herkes herkesin fikrine düşüncesine saygı duymalı.
Başörtüsü benim içimi acıtan bir konudur ama konuşursam ban yerim o yüzden deyinmeyelim hiç :)

aman tuba ban yeme kiz sakinn:)

bakiyorum hemen videoya

ALLah razi olsun hepinizden ..
namaz kilmayi çok istedim $u an ama kilamam :KK43:

[QUOTE=MaRaL_;29130316]BEN SADECE subhanekeden kunut dualarina kadar okunur diye biliyorum regl iken
bide fatiha hem sure hem dua oalrak inmi$
Allahuekber deyip fatihayida okuyabiliyormu$uz bu kadar

bide ilk sayfalarda bi payla$im vardi regli iken yapilabilenler onlarida yeni ogrendim sayilir bilmiyordum ..[/QUOTE]

sonuçta kendimi güvende hissetmek adına ben okuyorum yani niyet önemli diyorum okumaya başlıyorum
bir de Nihat Hatipoğluna sormuşlardı ondan duymuştum ben de dua sure ayrımı yapmamıştı elinize Kur'an'ı ya da dua kitabını almadan ezbere okuyun dedi
benim bildiğim bu yönde

"Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh''ı
çok şöyle!
Çünkü bu cennet hazinelerinden
bir hazinedir."
* Güç ve kuvvet ancak
Allah'tandır. *
Efendimiz ( s.a.v )

Eki Görüntüle 646054

La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil aziym.
Kızlar başıma gelen bir olayı paylaşıyorum korkulu ve tehlike anımdı korkudan titriyordum ve bu zikri söylemye başladım Rabbi m beni öyle güzel bir şekilde korudu .
Şükürler olsun Rabbim e birşey olmadı .o gün başıma birşey gelebilirdi.

kızlar birbirimze dua edelim demişsiniz bana uyar.ama sayfayı takip edemedim eşim pc ye el koydu :)
kime ne dua ediyoruz beni bilgilendirirmisiniz..artı benide listeye ekleyin bebiş istiyoruz bizde :KK1:

bi sorum daha var
kuçukken yaz tatillerinde hep dua sure ogrenirdim çogunu biliyorum
$imdide ogrendim bi kaç tane, yasine geçicem in$allah ezber için çokda korkuyorum ustesinden gelemem diye amaa :KK43:

nerdeyse 27 ya$imda ba$ladim ilk namazlarima
ama hani o ayetlerde bahsedilen kendini vererek , dunyayla ili$igin keilerek kilinmasi gerkeen namazi ba$aramiyorum sanki
bi keresinde hatipoglu hoca sohbetind,e namaz esnasinda kendinizi Allah in kar$isinda gorun, oyle davranin demi$ti
ayakdayken yere bakmak gerektigni vs daha gecenlerde ogrendim
yani çokkk eksigim var
namazdaki bende olan vesvese galiba, taki zihniyet e$ylarini çikariyorum,i$e yarar belki dediler $eytani kovmaya
ba$ka napicam ben

nasil defedicem bu vesveseyi :KK43:
bi rekatim duzgunse oteki rekata bozuluyor :KK43:(( yani aklimdan dunyevi $eyler geçiyor bozuluyor dedigim :KK43:

aman tuba ban yeme kiz sakinn:)

bakiyorum hemen videoya

ALLah razi olsun hepinizden ..
namaz kilmayi çok istedim $u an ama kilamam :KK43:

Aslında sorun değil burda herkesin niyeti fikri zikri belli illaki tatsızlık çıkarmak isteyen olacaktır görmeyelim duymayalım Rabbim yardım eder :)
Amin canım . .
Regl dönemindemisin canım

kızlar birbirimze dua edelim demişsiniz bana uyar.ama sayfayı takip edemedim eşim pc ye el koydu :)
kime ne dua ediyoruz beni bilgilendirirmisiniz..artı benide listeye ekleyin bebiş istiyoruz bizde :KK1:

Hmm canım benim hoşgeldin aramıza namaz kılma konusunda karar aldık en kısa zamanda başlıyoruz . Bir güzel arkadaşımızın fikride herkes derdini söylicek liste yapçaz tefriciye okucaz 4444 kere o sayıyı aramızda paylaştırcaz ve ona niyet ederek başlıcaz her gün birimizinki olcak sende katıldın aramıza ne mutlu bize :)

bi sorum daha var
$imdide ogrendim bi kaç tane, yasine geçicem in$allah ezber için çokda korkuyorum ustesinden gelemem diye amaa :KK43:

ama hani o ayetlerde bahsedilen kendini vererek , dunyayla ili$igin keilerek kilinmasi gerkeen namazi ba$aramiyorum sanki
bi keresinde hatipoglu hoca sohbetind,e namaz esnasinda kendinizi Allah in kar$isinda gorun, oyle davranin demi$ti
yani çokkk eksigim var
namazdaki bende olan vesvese galiba, taki zihniyet e$ylarini çikariyorum,i$e yarar belki dediler $eytani kovmaya
ba$ka napicam ben

bi rekatim duzgunse oteki rekata bozuluyor :KK43:(( yani aklimdan dunyevi $eyler geçiyor bozuluyor dedigim :KK43:

akıldan dünyevi şeylerin geçmesi namazı bozmaz. bozan düşünceler vardır ama bilemiyorum
ya sonucta nıyet onemli kendinizi cok fazla namaza veremesenız bıle onu kılmak cok önemlidir.
zaten git gide bu düşüncelerden de arınırsınız.
biz 1 gidince Rabbim daha fazla geliyor kesinlikle

bi sorum daha var

yani çokkk eksigim var
ba$ka napicam ben

Canım öncelikle aklından tüm kötü düşünceleri at.
Zamanla kıla kıla değişir.
Sürekli oku bilgi edinmeye çalış.
Ben sana bir kaç kitap öneririm istersen

akıldan dünyevi şeylerin geçmesi namazı bozmaz. bozan düşünceler vardır ama bilemiyorum
ya sonucta nıyet onemli kendinizi cok fazla namaza veremesenız bıle onu kılmak cok önemlidir.

Biz yapamıyorum olmaz dersek Rabbim de bizden uzaklaşır.
Nasıl ki korkularımızın üzerine gidiyoruz bu konununda üzerine gitmeliyiz.
Şeytan la başedebiliriz imanın gücüyle :)

bi sorum daha var

yani çokkk eksigim var
ba$ka napicam ben

Canım benim bende kuran-ı kerim okurken bazen aklım başka yere gidiyor ama kuranda besmele çekerken kendimi o an kurana veriyorum sonra aklıma hiçbişey gelmeden okuyorum bazende geliyor iyi şeyler ama rahatsız olmuyorum allahım kabul eder inş diyorum hepimizin bilmediği şeyler vardır yani kusurlarımız ama kafana takma hepimiz biraz eksiğiz biz hep birlikte bunun üstesinden gelicez ve biz en önemlisini yaptık şeytanı çeldik ve namaza başlamaya niyetlendik :)

ayşenazımmm hoşgeldin :))) Maaşallah :nazar::nazar::nazar::nazar: Rabbim bize de nasip etsin inşallah..

Tefrice çok gelir derseniz..ismi azam dan her gün 1 tanesini çekelim..Dualar müşterek arkadaşlar..

Kim ne kadar çeker ise ya da 100 tane misal ya vedud bir de 100 salavat-ı şerife çekelim inşallah..Olur mu hem arkadaşımızın niyeti için hemde bize alışkanlık haline gelmesi için..

saol tatlım.hosbuldum.amin cümlemize namazı ve güsel ibadetlerimizi daimi yapmayı Rabbim nasip eylesin inş.diger teklifine gelince esmaları ben topiğimde yaptıgım ve yaptırdıgım için karıstırırım. bi yandan katılmakta isterim ama :KK25:

bi sorum daha var

yani çokkk eksigim var
ba$ka napicam ben

canım vesvese seytan işi.ne yazıkki cogumuzada musallat oluyor.namaza baslamadan önce estagfurullah de her rekata baslarken 3 defa ve lahavle vela kuvvete illa billihil aliyyül aziym de.Allah yar ve yardımcımız olsun inş.

Biz yapamıyorum olmaz dersek Rabbim de bizden uzaklaşır.
Nasıl ki korkularımızın üzerine gidiyoruz bu konununda üzerine gitmeliyiz.
Şeytan la başedebiliriz imanın gücüyle :)

başetmek o kadar kolay ki aslında.
ben namazın her kapıyı açtığına inanıyorum
manevi yönden huzurlu olmak gibisi yok
namaz kılmayınca boş insan gibi hissediyorum kendimi.
yatağıma geçince vicdan azabı duyuyorum

zaten bir başlayınca da öyle gidiyor

Aslında sorun değil burda herkesin niyeti fikri zikri belli illaki tatsızlık çıkarmak isteyen olacaktır görmeyelim duymayalım Rabbim yardım eder :)
Amin canım . .
Regl dönemindemisin canım

evet canim rel donemindeyim
ve uzun suruyo korolasica :KK43:

yok oyle bozulma deil birakmiyorum bitiriyoirum
ama içime sinmiyor

gerisayfalrda payla$ilmi$ ya , geregi gibi kilinmayinca o namaz Allah dan uzakla$tirir anca diye
onu okuyunca $imdi daha çok korkdum :KK43:

Muhakkakki Allahü Teasla bu ümmete ancak fakirlerinin duaları,namazları ve ihlasları hürmetine yardım eder.
(hadisi serif,Sünen-i Nesai)

Allahü Teala söyle buyurdu:Kulum farzlarla benim azabımdan kurtulur.Nafilelerle de kulum bana yaklasır.
(hadisi serif,İhyau ulümiddin)

yok oyle bozulma deil birakmiyorum bitiriyoirum
ama içime sinmiyor

gerisayfalrda payla$ilmi$ ya , geregi gibi kilinmayinca o namaz Allah dan uzakla$tirir anca diye
onu okuyunca $imdi daha çok korkdum :KK43:

ben gereği gibi kılınmayınca sözünden şunu anlarım abdesti tam olmadan, ya da namazı bozan hallere uygun kılmak(konusmak vs gibi)
ama sizin öyle durumunuz yok ve yine de bununla başedebilmeniz çk kolay
zamanla her yol aşılır
ve emin olun Allah yardım ediyor

bende varım ya bende hep başlayıp sonrada yrım bırakıyom bıraktım mı kılmıyorum yazılarınızı okurken bile huzur doldu içime bide onun huzurudayken okada gzel bi duygu ki

X