Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

ayy senin avatarın ne tatlı öyle :KK1::KK1:
şimdiden Allah kabul etsin canım :)
amiin teşekkür ederim :))
haklısın dediğim gibi bir gun belirleyelim ve hepimiz başlıyalım çoğunluk nederse uyarım .. Hepimizin kararı olsun ..

valla canım ben yatsıyla başladım. bugün yarın derken giden gidiyor ya.. :/

O zaman Allah rızası için tuba kardeşinize günahsız bir dille İnşirah Suresini okumanızı rica ediyorum.
Şimdiden Allah razı olsun kardeşlerim :KK16:

Bismillahirrahmanirrahim,

1. Elemneşrahleke sadrek
2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek
4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra
6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab
8. Ve ila rabbike ferğab

1.Biz, senin göğsünü yarıp-genişletmedik mi?
2.Ve yükünü indirip-atmadık mı?
3.Ki o, senin belini bükmüştü;
4.Senin zikrini (şanını) yüceltmedik mi?
5.Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır.
6.Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.
7.Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.
8.Ve yalnızca Rabbine rağbet et.
ne için oldugunu bilmesem de okudum canım sıkıntı için falan mı?

amiin teşekkür ederim :))

valla canım ben yatsıyla başladım. bugün yarın derken giden gidiyor ya.. :/

ne için oldugunu bilmesem de okudum canım sıkıntı için falan mı?

Allah razı olsun canım, evet sıkıntılarımın feraha kavuşması için

Tefrice çok gelir derseniz..ismi azam dan her gün 1 tanesini çekelim..Dualar müşterek arkadaşlar..

Kim ne kadar çeker ise ya da 100 tane misal ya vedud bir de 100 salavat-ı şerife çekelim inşallah..Olur mu hem arkadaşımızın niyeti için hemde bize alışkanlık haline gelmesi için..

Listeyi Hazırlıyorum ;

1. Tuba _ Sınav için

2. Taçsız prenses _ sağlık için

Katılmak istiyorsanız böyle yazın arkadaşlar..
ben listenin devamına ekleyeyim..

Tefrice çok gelir derseniz..ismi azam dan her gün 1 tanesini çekelim..Dualar müşterek arkadaşlar..

Kim ne kadar çeker ise ya da 100 tane misal ya vedud bir de 100 salavat-ı şerife çekelim inşallah..Olur mu hem arkadaşımızın niyeti için hemde bize alışkanlık haline gelmesi için..

Ümmü Derda (ra)’dan rivayete göre, Resulullah (sav) efendimiz buyurmuştur:

دعوة المسلم لأخيه بظهر الغيب مستجابة عند رأسه ملك موكل، كلما دعا لأخيه بخير، قال الملك الموكل به، آمين و لك بمثل..

“Bir müslümanın, bir din kardeşine gıyabında yaptığı DUA kabul olunur. Başında vazifeli bir melek vardır. Kardeşine hayır DUA’da bulunduğu vakit, bu melek: ‘AMİN’ der. Ve: ‘Senin için de bir misli olsun’ der.”

olur canım çok iyi olur :)

Allahım herkesin namazını kabul eylesinn...konunun açılması çok iyi olmuş herkes burda birbirini bilinçlendirip teşvik eder umarım..
bende yaklaşık 8 senedir namazımı hiç aksakmadım..erken yaşta başladım..ama neerden dönülürse o kadar iyi..zaten bir kere başlanıldı mı o huzur bir kere yürekten tatıldı mı bırakılmıyor..
Allah hepimize sağlık vermiş, ondan ibadetinizi eksik etmeyin arkadaşlar..

Allahım herkesin namazını kabul eylesinn...konunun açılması çok iyi olmuş herkes burda birbirini bilinçlendirip teşvik eder umarım..
bende yaklaşık 8 senedir namazımı hiç aksakmadım..erken yaşta başladım..ama neerden dönülürse o kadar iyi..zaten bir kere başlanıldı mı o huzur bir kere yürekten tatıldı mı bırakılmıyor..
Allah hepimize sağlık vermiş, ondan ibadetinizi eksik etmeyin arkadaşlar..

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

ayy canım sınav iyi tutturmuşum valla bende çalışmadım üni. sınavına gireceğim Rabbimin izni ile yine de dua edin :KK70:

evet canım bende şaşırdım birden ederim dua canım Rabbim kolaylık versin
benimde sıkıntılarım var ama çok şükür iyiyim dert etmiyorum
benim kardeş olarak gördüğüm birisi var adı seda büyük rahatsızlığı var ben onun için dua istesem sizden :KK43:

Kızlar 10 dk ya çıkacağım oğlumun uyku saati geldi..Rabbim gönlünüzdekini Gönlümdekilerini hayırlı kılarak nasip etsin inşallah..

Rabbim hepinizden Razı olsun..Hayırlı kullarından eylesin , Hz. Muhammed (s.a.v.) layık ümmet olayı nasip etsin inşallah..Dualarda birbirimizi unutmayalım inşallah..

Son düzenleme:
Kızlar 10 dk ya çıkacağım oğlumun uyku saati geldi..Rabbim gönlünüzdekini Gönlümdekilerini hayırlı kılarak nasip etsin inşallah..

Rabbim hepinizden Razı olsun..Hayırlı kullarından eylesin , Hz. Muhammet (s.a.v.) layık ümmet olayı nasip etsin inşallah..Dualarda birbirimizi unutmayalım inşallah..

Amin canım benim inaşallah
hayırlı geceler görüşürz :)

Rabbim hepinizden Razı olsun..Hayırlı kullarından eylesin , Hz. Muhammet (s.a.v.) layık ümmet olayı nasip etsin inşallah..Dualarda birbirimizi unutmayalım inşallah..

Amiinn ecmainn :KK16:
Görüşmek üzere

X