Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

Ömrümde duyduğum en güzel dualardan biriydi :)) Amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin inşallah..

Peygamber Efendimiz beddua etmez böyle duâ edermiş ;Alnı secdeden kalkmayasıcalar .
Ve secde anı Rabbim e en yakın olduğumuz an,
bilmem hiç farkettiniz mi ama ben secdede daha bir huzur buluyorum ..
Secdede yapılan duâ lar daha makbuldür.

Peygamber Efendimiz beddua etmez böyle duâ edermiş ;Alnı secdeden kalkmayasıcalar .
Ve secde anı Rabbim e en yakın olduğumuz an,
bilmem hiç farkettiniz mi ama ben secdede daha bir huzur buluyorum ..
Secdede yapılan duâ lar daha makbuldür.

tabiki öyle balım bende kıldığım zaman huzur buluyorum içim daraldığında RAbbime koşuyorum dağılıyor bütün kederim üzüntüm :)

İbn-i Abbas (r.a) Hz.' inden naklen Muaz b, Cebel'den rivayet edilen bir hadiste, Şeytan Allahın izniyle Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in yanına gelip ona yaptığı hileleri şöyle anlattı:

Ya Muhammed, namazı an be an tehir edilince... Onu da anlatayım. O her ne zaman ki, namaza kalkmak ister; tutarım. Ona vesvese veririm. Derim ki : "Henüz vakti var. Sen de meşgulsün. Hele şimdilik işine bak. Sonra kılarsın." Böylece o, vaktinin dışında namazını kılar ve bu sebepten onun kıldığı namaz yüzüne atılır.

Şayet o kimse beni mağlup ederse, ona insan şeytanlarından birini yollarım. Böylece onu vaktinde namaz kılmaktan alıkoyar. O, bunda da beni mağlup ederse bu sefer onun hesabini namazında görmeye bakarım. O namazın içinde iken;

"- Sağa bak, sola bak. Derim. O da bakar... O ki böyle yaptı. Yüzünü okşar alnından öperim.

Bundan sonra ona: "Sen ebedi yaramaz bir is yaptın." Derim ve böylece onun huzurunu bozarım. Sende bilirsin ki ya Muhammed, her kim namazda, sağa ve sola çokça bakarsa, başka şeyler düşünürse, namazından gafil olursa Allah onun namazını kabul etmez.

Bunda da ona mağlup olursam yalnız basına namaz kıldığında yanına giderim ve ona; çabuk çabuk kılmasını emrederim. O da, baslar; namazını çabuk çabuk kılmaya. Tıpkı horozun, gagası ile yerden bir şeyler topladığı gibi.

Bu isi yaptırmakla da ona başarı kazanamazsam bu sefer, cemaatle namaz kılarken onun yanına varırım. Orada başına bir gem takarım. Başını imamdan evvel secdeden ve rükû'dan kaldırırım. İmamdan evvel de secde ve rükû yaptırırım. İste o böyle yaptığı için, kıyamet günü, Allah onun başını eşekbaşına çevirir.

O kimse bunda da beni yener ise, bu defa ona namazda parmaklarını çıtlatmasını emrederim. Böylece o beni tespih edenlerden olur. Ama bu işi ona namaz içinde yaptırmaya muvaffak olursam.

Bunda da mağlup olursam, bu sefer ona tekrar giderim. Namaz içinde iken burnuna üflerim. Ben üfleyince, o esnemeye baslar. Şayet o, bu esneme esnasında elini ağzına kapamazsa onun içine küçük bir şeytan girer, dunya hırsını ve dünyevi bağlarını çoğaltır. İste bundan sonra o kimse, hep bize itaat eder. Sözümüzü dinler. Dediklerimizi yapar.

Bayanlar burası öyle bir topik olsun ki kim o gun uzulduyse kimin başı dertteyse kim derdi için okunacak dua arıyorsa sormak istediği sorular varsa buraya yazsın paylaşalım...

Bayanlar burası öyle bir topik olsun ki kim o gun uzulduyse kimin başı dertteyse kim derdi için okunacak dua arıyorsa sormak istediği sorular varsa buraya yazsın paylaşalım...

O zaman Allah rızası için tuba kardeşinize günahsız bir dille İnşirah Suresini okumanızı rica ediyorum.
Şimdiden Allah razı olsun kardeşlerim :KK16:

Bismillahirrahmanirrahim,

1. Elemneşrahleke sadrek
2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek
4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra
6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab
8. Ve ila rabbike ferğab

1.Biz, senin göğsünü yarıp-genişletmedik mi?
2.Ve yükünü indirip-atmadık mı?
3.Ki o, senin belini bükmüştü;
4.Senin zikrini (şanını) yüceltmedik mi?
5.Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır.
6.Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.
7.Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.
8.Ve yalnızca Rabbine rağbet et.

Son düzenleme:

Sehiv secdesi; "yanılma ve unutma secdesi" demektir. Namazın farzlarından birinin tehiri (geciktirilmesi) veya vaciplerden birini terk ve ya tehiri halinde yapılması gerekir.

Şöyle yapılır:

Son oturuşta yalnız "Tahiyyat" okunduktan sonra iki tarafa selam verilir. Ondan sonra "Allahu Ekber" denilerek secdeye varılıp üç kere " Sübhane Rabbiye'l-alâ " okunur. sonra "Allahu Ekber" denilerek kalkılır. Bir tesbih miktarı duraklamadan sonra tekrar "Allahu Ekber" deyip ikinci secdeye varılır. Yine üç kez " Sübhane Rabbiye'l-alâ " okunduktan sonra "Allahu Ekber" denilerek kalkılır ve oturulur. Tahiyyat, Salli-Barik ve"Rabbena atina" okunup önce sağ tarafa sonra da sol tarafa selâm verilir.(1)

Mesela; Vitir namazında Kunut dualarını unutmak, Fatiha'dan sonra zamm-ı sure okunması gereken yerde zamm-ı sureyi okumadan rükûa gitmek, birinci tahiyyâta oturmayı unutmak, namazda secde ayeti okunduğu zaman secde etmemek gibi durumlarda vacip terk edildiği için sehiv secdesi gerekir.

Üç veya dört rekatlı farz namazlar ile vitir namazında ikinci rekattan sonra tahiyyat'ı okuduktan sonra hemen ayağa kalkmayıp "Salli-Barik okuduktan sonra ayağa kalkmak, Fatiha'yı okumadan zamm-ı sureyi okuyup daha sonra fatihayı okumadığını hatırlayıp Fatiha'yı okumak, gibi durumlarda ise vacip tehir edildiği için yine sehiv secdesi gerekir.

Sehiv secdesi yapılması gereken durumda unutup selam verilirse namazın yeniden kılınması gerekmez.

(1) Büyük İslam ilmihali. Ömer Nasuhi BİLMEN. sayfa 181

O zaman Allah rızası için tuba kardeşinize günahsız bir dille İnşirah Suresini okumanızı rica ediyorum.
Şimdiden Allah razı olsun kardeşlerim :KK16:

Bismillahirrahmanirrahim,

1. Elemneşrahleke sadrek
2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek
4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra
6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab
8. Ve ila rabbike ferğab

1.Biz, senin göğsünü yarıp-genişletmedik mi?
2.Ve yükünü indirip-atmadık mı?
3.Ki o, senin belini bükmüştü;
4.Senin zikrini (şanını) yüceltmedik mi?
5.Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır.
6.Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.
7.Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.
8.Ve yalnızca Rabbine rağbet et.

canım sıkıntılardan kurtulmak feraha ermek için bu sureyi günde 70 kere okumamız gerekiyormuş

Liste Yapabiliriz kızlar..

Mesela benim sağlık sorunlarım var..Bel fıtığı zorluyor beni..Örnek :

Taçsız prenses - sağlık için 4444 tefrice

sagopam _ sınav için 4444 tefrice

gibi gibi arakdaşlar kalabalığız her gün birimze ne niyetimiz var ise söyleyelim tefrice çekelim uyar mı size..

Peygamber Efendimiz (sav) bana dünyada üç şey sevdirildi buyururken bu üç şeyden birinin namaz olduğunu bildiriyor.
"Muhakkak namaz, insanı bütün kötülüklerden alıkoyar"
"İşte bu iki namaz (yatsı ve sabah) münafıklara en ağır gelen namazdır. Bunlarda ne kadar çok ecir ve sevap olduğunu bilseydiniz diz üstü emekleyerekte olsa namaza gelirdiniz. (Ebu Davut, Salat 47)

Rabbim daima namaz kılanlardan eylesin hepimizi.Bende 2.5 yıldır kılıyorum hamdolsun Rabbim yolundan şaşırtmasın

Hz. Ali nin bir söüzü paylaşmak istiyorum can kardeşlerim;
Eğer Namaz kılan kimse, kendisini çevreleyen ilahi Rahmetten haberdar olsaydı asla alnını secdeden hiç kaldırmazdı .

Liste Yapabiliriz kızlar..

Mesela benim sağlık sorunlarım var..Bel fıtığı zorluyor beni..Örnek :

Taçsız prenses - sağlık için 4444 tefrice

sagopam _ sınav için 4444 tefrice

gibi gibi arakdaşlar kalabalığız her gün birimze ne niyetimiz var ise söyleyelim tefrice çekelim uyar mı size..

Aynen bencede herkes sölesin okuyalım

canım sıkıntılardan kurtulmak feraha ermek için bu sureyi günde 70 kere okumamız gerekiyormuş

Sayısı önemli değil balım kendinde okuyabilirsin inşirah suresi açılmak genişlemek sevinmek manalarına gelir .
Rahalamak istediğin her an okuyabilirsin.
Allah razı olsun :)

X