Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

Kızlar sabah namazına kalkamamaktan korkmayın çok kolay bir yolu var. Yatsı namazını kıldıktan sonra biraz zikir yapın ben genelde ya vedud ve ya latif çok çekerim. yatarken duanız şöyle olursa "Rabbim sabah namazım sana emanet sen kaldır beni bu uyku gafletinden" deyin ve neler olacak görün:)))) daha bunu söyleyipte kalkmadığım bir gün yok. Rabbim herkese bu güzel ibadeti ve bunun şevkini yaşamayı nasip etsin....Amin

Bu nasıl bir şeydir kızlar yaaa:44:
regl döneminde içim gidiyor kılamıyorum diye
regl bitsede başlasam diyorum resmen
Allah içimdeki bu hissi hiç öldürmesin
herkese nasip etsin
ama hala başı kıçı kapatamadık o ayrı

Son düzenleme:
günaydın32 yaşındayım,45 gündür namaz kılıyorum,kılanlar hep derdi ki namazda huzur var...dudak bükerdim,bedene abdesti,namazı yük olarak görürdüm...ojelerimi çok severdim,vazgeçemem derdim...üstelik başım açık,ne düşünürler derdim...amaaaan yaşlanınca kılarım derdim...sanki yarına senedim varmış gibi...hep erteletti işte pis şeytanne zaman ki 2 ay önce amcamı kaybettim genc yaşında(47),kafama dank etti...dedim ki bak yaşlanamadan da ölüyor insanlar...araştırmaya başladım,duaları zaten biliyordum...önce hepsini kağıtlara yazdım,ilk sabah namazına başladım,ezberden kılmaya başlayınca öğleye geçtim,öyle öyle 5 vakte tamamladım...şimdi kulağım hep ezanda,özlüyorum secdeyi...kılmayan bilemezmiş namazdaki huzuru...
allah bizi vaktinde,eksiksiz,doğru kılanlardan eylesin,kılmayanlara kılmayı nasip etsin...

arkadaşlar bende de aynı durum geçerli....çok güzel şekilde başlıyorum namaz Kur an ama adet olnca bitiyor...tekrar toprlanmam uzu<n sürüyor(
birbirimize destek olalım...paylaşımlarımıza devam edelim...

Yatağın içi sıcacık, dışarısı soğuk, üşeniyorum

Uykunun en tatlı yerindesiniz. Tam mışıl mışıl uyurken bir saat çalıyor ve sizin sabah namazına kalkmanızı hatırlatıyor. Yatağın içi sımsıcak. Ama ya dışarısı? Kışın zaten soğuk. Yazın ise sabah serinliği var. Uyku mahmurluğunu bırakıp, sıcacık yatağı terk ederek, suyla abdest alıp namaza koşmak kolay mı? İşte tam nefsinizle kalkmakla kalkmamak arasında tartışırken, Cennet bahçeleriyle Cehennem çukurlarını hatırlayın. Eğer her şeye rağmen rahatınızı bozup namaza koşarsanız, size beş yüz senelik Cennet verilecek. Bu ne demek biliyor musunuz? Size verilen Cenneti bir uçtan bir uca yürümek isterseniz tam beş yüz sene geçecek. İşte bu kadar geniş bir mutluluk yurdu size verilecek. Hem de boş bir arazi olarak değil. Peygamberimizin (a.s.m.) ifadesiyle öyle nimetler var ki, “Ne göz görmüş, ne kulak işitmiş, ne insanın aklının ucundan geçmiştir.”

Zevk ve lezzet adına ne isterseniz, Cennette var. Dünyada üç kuruş kazanmak yolunda sıcak soğuk, zor kolay demeyip çalışan bir insanın, küçük zahmetlere katlanmak istemeyip sonsuz mutluluk yurdu olan Cenneti kaybetmesi kadar kötü bir şey olabilir mi? Bütün bunlara rağmen yine de yatağın dışındaki soğuk sizi namaza karşı üşengeç yapıyorsa, ısınmanın yolunu bulmaya çalışın. Soba, klima, kalorifer gibi hangi yöntem sizin için daha kolay ve çabuk ısıtıcıysa namaz kıldığınız ortamı ısıtmanın formüllerini arayın. Nefsiniz soğuk suyla abdest almaktan kaçınıyorsa, hiç üşenmeden suyu ısıtın. Yeter ki, içiniz rahat etsin ve gönül huzuruyla abdest alıp ibadet edin.

Ama her zaman odanızı ısıtmanız mümkün olmaz. Misafirlikte, yolculukta, askerde sıcacık yatağınızı terk edip soğuk bir ortamda namaz kılmak zorunda kalabilirsiniz. Kendi eviniz bile olsa, her zaman geniş imkânlarınız olmayabilir. Bu şartlarda bile size yakışan, hiçbir olumsuzluğa aldırmadan coşkuyla Allah’ın huzuruna çıkmanızdır.

Nice soğuklarda sıcak yatağı bırakıp namaza koştum. Öyle soğuk sularla abdest aldım ki, tir tir titriyordum. Tüm çektiğim zahmetler, bana sağlıklı bir vücut ve muhteşem bir kâinat bağışlayan Rabbime feda olsun. Onun ikram ve ihsanı karşısında bizim katlandıklarımız hiçbir şey değil.(cemil tokpınar-sabah namazına nasıl kalkılır adlı kitabından)

nasıl güzel bi yazı mükemmel :)))

kendmi öle suçlu hissedyrum ki kılmadığım zamn küçüklükten beri bi başldım bi bıraktım ...nası üşengeçliktir bu ya ev işne çoluk çocuğa bakıyorm ama iş namza geldimi erteliyorum napcam böle iç huzurum hiç yok..rabbime şükür hiç bi sıkıntım yok ama gel gör ki mutlu değilim sebebi belli namaz yok içim rahat yatağa grmyorum hiç hep sıkıntılıyım kendmden nefret edyorum bu konuda ailem kılıyrm zannedyo sanki artık şeytan bile uğraşmıyo benle nasıl olsa bıraktırdım buna namazı artık dye..ALLAH rızası için dua edin bana bi an önce kendme gelym artık bıktım halimden üşengeçlğimden.

ne güzel. Ben de daha başımı kapatamadım ama çok da istiyorum. Rabbim nasip etsin inşallah hepimize hayırlısıyla...

aaa bi hayalhanem aşığı daha :)) bende bayılırım...bu gruba...sen nerelisin tatlım..
ben bu grubu bilmem, sadece gördüm hoşuma gitti. bir de burayı güncel tutmak lazım diye paylaştım. :)))

arkadaşlar bende de aynı durum geçerli....çok güzel şekilde başlıyorum namaz Kur an ama adet olnca bitiyor...tekrar toprlanmam uzu<n sürüyor(
birbirimize destek olalım...paylaşımlarımıza devam edelim...
ilk zamanlar bende de öyle olurdu. Regl bitince düzene girene kadar neredeyse diğer regli gelirdi. Allah'ım içine gayret versin inşallah.

bu kitabı okumuştum. tavsiye ederim.

aslında üşenecek kadar bir şey yok. fakat nefis ağır basıyor. bu sabah affedersiniz tuvalete kalktım. baktım sabah namazı vakti girmiş. abdest al namazı kıl yat 13 dk mı ne sürdü toplamda... 10 - 15 dk yeri geliyor tv başında şurada burada harcıyor hiç gözümüze gelmiyor ama iş namaza gelince ALLAH'IM SANKİ NAMAZ KILIYORUZ DA LÜTFEDİYORUZ GİBİ BİR HAVAYA GİRİYORUZ. halbuki namazı kendimiz için kılıyoruz. Cenab-ı Allah'ın bizim namazımıza ihtiyacı yok. Biz kendimiz için ibadet ediyoruz sonuçta...

Burada canlar Ahmet Bulutun Cennete Götüren Namaz adli kitabını okumanızı tavsiye ederim nasıl huşu içinde namaz kılabiliriz gibi birçok sorunun kaynağı gerçekten. Bu arada telefondan giriyorum alintı yapamadım ama regl dönemi bir ağırlık çöküyor toplayamiyorum kendimi diyenler adet olunca da ibadetten vazgeçmesinler namaz vakitleri tekrar gidip abdest alıp namaz kılacakmis gibi hazırlanıp seccadelerine oturup tesbih çekebilirler.Hem namaz saatlerinde boşluğa düşmemiş olurlar hemde ibadet etmiş ve araya soğukluk girmemiş olur

canım hiç kılmayanlarda bu dert olmaz.emin ol sadece bizim gibi kılıp bırakanlarda yada vakiti kaçıranlarda olur bu dert..iyice düşün kendinle konuş.nefsini muhakeme et..şükret hamdet.ve namazına başla..bak eşin ve çocuğun varmış.benim gibi çocuğu olmayanlar var.bizleri gördükçe hamd et ve namaz kıl.sen gibi huzurlu yuvası olmayanlar var dua et hamd et ve namaz kıl.hayatında hiç derdin yok.hamd et dua et ve namaz kıl.insanlar soğuktan donuyor,açlıktan ölüyorken benim niye bu inadım de hamd et dua et ve namaz kıl.inşallah yaparsın ya :26::26: bende sabah namazlarında böyleyim 1 kalkarım 3 kalkmam.eşimde uykucu bende.ama ölümü düşündükçe :26::26::26: allahım bizi dünyaya gönderde sana kılmadığımız namazlarımızı kılalım eskisinden daha iyi ibadet edelim dediğimiz zaman çoook geç olacak diyor hadiste...

Maşallah arkadaşlar sizlere,
Ben de hep vijdan azabı çekip, hiç kılmayı alışkanlık haline getiremeyenlerdenim.
Gün içinde gereksiz o kadar şeye vakit var ki, şu güzel nimetleri, sağlıklı bedenleri veren Rabbimiz için hiçbir şey yapmıyoruz gün içinde.

Ben de en çok abdest almaktan, soğuktan ve makyajdan yana dertliyim. Yapmasam ne olcak sanki dimi.

Bi de bişi merak ediyorum, abdest esnasında başa mesh edilirken başın üstünden olmak zorunda mı?
Yani enseden filan veremez miyiz? Saç yapım çok garip, azcık su bulaştımı yağlı gibi oluyo, duş almadan geçmiyor.

Ben de sizi takip etcem arkadaşlar, birbirimize vesile olalım. Sevabımızı paylaşalım inşallah.

Allaha emanet olun

başın önü arkası farketmez sen mesh et yeter.bende başörtülü olduğum için bazen arkadan mesh ediyorum.üşenme kız.abdest aldığın yerler belki üşütüyor ama ferahlatıyorda bi yandan :))) abdest uzuvları bize şahit olacak ahirette.biz gibi kapalıları salla sizin gibilere bayılıyorum ya helal olsun size...açık makyajlı ama kılıyorlar abi.

Canım teşekkür ederim,
Ben de sizin gibi kapalı namazlı abdestli arkadaşlara bayılıyorum. Kimi sadece kapanmak için kapanıyor kimi de abdestinde namazında tam bir hanımefendi oluyor. Ben de kapanmayı çok düşündüm ama işim ve çevrem yüzünden hiç cesaret edemedim.

Önce şu namaz işini bi halledelim de inşallah o da olur. Aslında Kuran-ı Kerim okuyarak, her yaz kurslara giderek yetiştim. Şimdi bakan hiç ummuyor görüntümden ama, inançlı olduğumu düşünüyorum

Bugün akşam ilk namazımı kılmak istiyorum inşallah, rabbim utandırmasın.

Mesh bilgisi için teşekkür ederim canım bu arada

benim kardeşlerimde açık.ama benden çok namaz kuran derdindeler.annemde tam tersine kapan diye baskı yapıyor.ama ben onlara destek oluyorum annecim namazlar daha önemli.inşallah başınıda örterler diyorum..siz namazınızı bırakmayın.kapanırsınız inşallah inanın yeterki yaptığınız şeye..hadi başlayın bakalım bismillah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…