Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

haklısın da benim kızdığım zaten insanların görüntüye bakıp akıl vermeye kalkması belki ben o akıl verenlerden daha çok yapıyorum görüntücü olmamaya çalışıyorum ama onlar bu tavırlarıyla benim ve diğer insanların günahını alıyorlar anlatmak istediğim bu ben bunu etrafımda çok görüyorum ve tavra kızıyorumyoksa tabi ki insanlar ibadetlerini allah rızası için yaparlar ve ben de allah kabul ederse öyle yapmaya çalışıyorum

işte ben de onu diyorum. kızma, kibarca savuştur ya da "sizin bildiğiniz size benim bildiğim bana!" tarzı konuş. fakat onlara kızıp namazı / ibadeti terk etme...

yoksa tabii ki akıl verenlere ben de aşırı kızıyorum. hem de sadece namaz konusundakilere değil, her şeye akıl veren tipler vardır. sormadan etmeden!!! deli oluyorum onlara...
:KK47:

Gavura kızıp oruç bozmak seninkisi...
Akıl verenler her yerde her konuda olur. Kibarca savuşturacaksın onları, yoluna devam edeceksin!
Namazı onlar için değil FARZ olduğu için kılıyorsun değil mi?
O halde onların ne dediği neden bu kadar umurunda oluyor?
Allah'ın dediği umurumuzda olsun. Çevremizdekilerin dediği değil...

Haksız mıyım?

İbadetlerimizin devamlı olmasını dilerim.
Sevgiler, :KK34:

Gulumsunumm selam canim
cok super yazmissin yorumunu. Ama benim Migren tutunca varya sende cok iyi bilirsin namazimi kilamiyorum. Yani mumkun degil o an hareket edemiyorum ki ben :KK43: kafami asagiya indirmek ne mumkun.. off off.. En cok buna uzuluyorum

Rabbim herkeze namaz kilmayi nasip etsin insallah.
Asla namazimizdan kopmayalim dilerim.. :nazar:

Gulumsunumm selam canim
cok super yazmissin yorumunu. Ama benim Migren tutunca varya sende cok iyi bilirsin namazimi kilamiyorum. Yani mumkun degil o an hareket edemiyorum ki ben :KK43: kafami asagiya indirmek ne mumkun.. off off.. En cok buna uzuluyorum

Rabbim herkeze namaz kilmayi nasip etsin insallah.
Asla namazimizdan kopmayalim dilerim.. :nazar:
Sağ ol Yakamoz.
Migren durumlarında oturarak kılsan? Başını mesela koltuğun kenarına secde etsen?
Rabbim her türlü kolaylığı sağlamış. Yeter ki biz ibadetlerimizi yapalım. :KK34:

Sağ ol Yakamoz.
Migren durumlarında oturarak kılsan? Başını mesela koltuğun kenarına secde etsen?
Rabbim her türlü kolaylığı sağlamış. Yeter ki biz ibadetlerimizi yapalım. :KK34:

sende sagol canim..
Ama canim benim o an kendimi kaybediyorum agridan. Mide bulantisida oldugu icin birde zor oluyor.
inan bana Allahim sahit oturamiyorum bile kafam zonkluyor ya,eziliyor ya sanki yari baygin gibi oluyorum.
elim ayagim bosaliyor,halsizlik geliyor uzerime.
Ama deneyecegim yinede..
Allah ayirmasin ibadetlerimizden..

sende sagol canim..
Ama canim benim o an kendimi kaybediyorum agridan. Mide bulantisida oldugu icin birde zor oluyor.
inan bana Allahim sahit oturamiyorum bile kafam zonkluyor ya,eziliyor ya sanki yari baygin gibi oluyorum.
elim ayagim bosaliyor,halsizlik geliyor uzerime.
Ama deneyecegim yinede..
Allah ayirmasin ibadetlerimizden..
amin!

bilmez miyim? ben de migrenliyim biliyorsun.
Allah'ım sağlık versim cümlemize... :KK16:

Ben de namaz kılmak istiyorum..
Devamlılığını sağlayamıyorum...
Nasıl teşvik edebiliriz birbirimizi?

namaza devamlı başlayıp bırakanlardan biride benim ne olacak böyle bilemiyorum devamı gelmiyor işte nefsime yenik düşüyorum allahım yardım etsin bize..

bende kılıyırdum namaz ama devamlı başlayıp bırakıyorum nefsime uyuyorum hep banada dua edermisiniz arkadaşlar manevi yöndem iç sıkıntım çok

bende kılıyırdum namaz ama devamlı başlayıp bırakıyorum nefsime uyuyorum hep banada dua edermisiniz arkadaşlar manevi yöndem iç sıkıntım çok
merhaba namazın farz olduğunu ve kati kılmamız gerektiğini düşünürsek bir vakit dahi geçmiyor.sıkıntılar namaz ve kuranla geçiyor bol bol okumalısın

Namaza başlayamayanlara ya da başlayıp da devam ettiremeyenlere namaz ile ilgili kitapları okuyup, namaz ile ilgili iyice bilgi sahibi olup, yürekten bir şekilde Tevbe etmelerini tavsiye ederim.

Müslüman olup da hiçbir işten de geri kalmayıp Allahu Tealanın huzuruna çıkamamanın sebebi nedir? Namazın-dinin direğinin- önemini nasıl olur da idrak edemiyoruz?
Belki de günahlarımız engel oluyordur.
Allah'ım namazı bırakmamıza izin vermesin kıymetli kardeşlerim. Amin
.

Namaza başlayamayanlara ya da başlayıp da devam ettiremeyenlere namaz ile ilgili kitapları okuyup, namaz ile ilgili iyice bilgi sahibi olup, yürekten bir şekilde Tevbe etmelerini tavsiye ederim.

Müslüman olup da hiçbir işten de geri kalmayıp Allahu Tealanın huzuruna çıkamamanın sebebi nedir? Namazın-dinin direğinin- önemini nasıl olur da idrak edemiyoruz?
.
arkadaşımıza katılıyorum.
ben "cemil tokpınar - sabah namazına nasıl kalkılır?" kitabını okumuştum bu arada, tavsiye ederim. :KK34:

.

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

arkadaşlar yenden toplanmalı bu topik ya nefsimizden kurtulmak için.....her gün paylaşsak ne güzel olur

1463763_218277848354453_955693102_n.jpg

X