Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

cok güzel bir topik olmuş ALLAH razı olsun benim durumumda bir çoğunuzla aynı evdeyim boş boş takılıyorum ama bir türlü başlayamıyorum inş. bundan sonra başlayabilirim

ALLAH dualarınızı kabul ediyorsa bu sizin imanınızı artırır
Geciktiriyorsa sabrınızı artırır
Eğer kabul etmiyorsa biliniz ki sizin için hazırladığı daha güzel şeyler vardır
Unutmayalım ki RABBİM ihmal değil, imtihan eder.
Hayırlı Cumalar

hıcbırseye ıhtıyacı olmayan tek Allah(c.c)..haşa Allahın bızım namazımıza ıhtıyacı mı var..namaz bızım ıcın kurtulus..ınananlar ıcın..gözlerımız kör kulaklarımız sagırr..hepımız sarhosluk ıcerısındeyız..sankı ölümden sonrası yok gıbı yasamak ne kotu..hakkıyla bılsek basımızı kaldırmayız zaten..Rabbım namazımızı dogru kılanlardan eylesın ınsallah gösterısten uzak .amın (hepınızın adına)

arkadaşlar namaz hayatımızın fotokopisidir diyor mustafa hoca...yani hayatınız ne denli takvalı ise hayatımız ne denli allahlı ise namazımız da o denli huşu içinde ve hakka ulaştıran bir namaz olur.o yuzden namazımızı aksatmadan kılalım aynı zamanda hayatımızun akışına dikkat edelimiyaşadığımız hayat ne denli allahlı,ne denli mümine yakışır işte bunlar çok önemli.namaz kılmak çok güzel ama içi dolu bir namaz daha önemli...mustafa hocanın bir benzetmesi daha var arkadaşlar paylaşmak istediğim:namaz yaradana gönderilen bir mektuptur ama daha da önemlisi o mektubun içinin dolu olmasıdır diyor .gerçekten öyle...
allah hepimize en az günde 5 kere rabbimize içi dolu zarflar göndermeyi nasip etsin.amin.

arkadaşlar namaz hayatımızın fotokopisidir diyor mustafa hoca...yani hayatınız ne denli takvalı ise hayatımız ne denli allahlı ise namazımız da o denli huşu içinde ve hakka ulaştıran bir namaz olur.o yuzden namazımızı aksatmadan kılalım aynı zamanda hayatımızun akışına dikkat edelimiyaşadığımız hayat ne denli allahlı,ne denli mümine yakışır işte bunlar çok önemli.namaz kılmak çok güzel ama içi dolu bir namaz daha önemli...mustafa hocanın bir benzetmesi daha var arkadaşlar paylaşmak istediğim:namaz yaradana gönderilen bir mektuptur ama daha da önemlisi o mektubun içinin dolu olmasıdır diyor .gerçekten öyle...
allah hepimize en az günde 5 kere rabbimize içi dolu zarflar göndermeyi nasip etsin.amin.

aminnnn mevla yüregimize namaz aşkı versin

Merhaba arkadaşlar.

Bu topiği açıldığı günden beri takip ediyorum.

Ben de uzun zamandan beri namaza başlamak istiyorum ama hep erteliyorum.

Daha önce gerçi namaza başladım, 5-6 ay kadar namazımı eksiksiz kıldım ama sonra ne kadar yazık ki boşladım.

Son düzenleme:
Önce Allah istediği insana nasip ediyor.

Benim ailem çok rahattır mesela babamın inancı bile yok (çok üzülüyorum onun için) annemin de beni yetiştirirken öyle dini bir öğüt verdiğini duymamıştım hiç.

Anneannem 5 vakit kılardı ama gözümün önünde öyle bir örnek olması benim için kader gibi birşey. Annemin vefatından sonra iyice uzaklaşmıştım ki evlendikten bir sene sonra bir arkadaşımla yaptığım konuşma sonucunda başladım. Bir küçük sohbet düşünün.

Allah nasip ediyor çok mutluyum, beni bırakmadığı için, benden vazgeçmediği için mutluyum. <3

inşallah herkese nasip olsun.

Merhaba kızlar
hayırlı kandiller
Allah dualarınızı kabul etsin bu mübarek gecede
marttan beri aralıksız kılıyorum şükür
fakat kafama takılan gusulle ilgili bir soru var çok araştırdım ama verilen tüm cevaplar copy paste şeklindeydi
o açıdan beni tatmin etmedi
belki sizden bilgi sahibi olan vardır diye sormak istedim
normalde reglim 6 gün sürüyor fakat bir kaç gün "öncesinde" kahverengi az az akıntı oluyor
10 dak namazda gelmeyebilir diye düşünürsek normal abdest alıp namaz kılabilirim ama bu gusül abdesti almam gerekirse 5 vakit almam gerekir
işte bu kısımda bocalıyorum
nette falan hep regl sonrasında gelen akıntıdan bahsedilmiş ve hep renk skalası verilmiş:KK53:
ama skalaya uymuyor benim ki:KK9:

Son düzenleme:
allahım duası kabul olan kullarından eyle bu gecenin hatrına
namaz öyle bir seyki kıldıgın zaman duydugun huzur mutluluk hiç bir seye degişilmez
nebiler nebisi bir hadisinde buyuruyorki ilkindi namazını kılınmayan ev haraberdir.
allahım içinde namaz sevgisi olan kullardan eyle. yavrularımızada namaz sevgisi ver. amin

Merhaba kızlar
hayırlı kandiller
Allah dualarınızı kabul etsin bu mübarek gecede
marttan beri aralıksız kılıyorum şükür
fakat kafama takılan gusulle ilgili bir soru var çok araştırdım ama verilen tüm cevaplar copy paste şeklindeydi
o açıdan beni tatmin etmedi
belki sizden bilgi sahibi olan vardır diye sormak istedim
normalde reglim 6 gün sürüyor fakat bir kaç gün "öncesinde" kahverengi az az akıntı oluyor
10 dak namazda gelmeyebilir diye düşünürsek normal abdest alıp namaz kılabilirim ama bu gusül abdesti almam gerekirse 5 vakit almam gerekir
işte bu kısımda bocalıyorum
nette falan hep regl sonrasında gelen akıntıdan bahsedilmiş ve hep renk skalası verilmiş:KK53:
ama skalaya uymuyor benim ki:KK9:
canım sen o kahverengi akıntıyı gördüysen zaten reglin başlamıs demektir ilmahal kitaplarından bakabilirsin yani ama ne namaz kıla bilirsin ne oruc tutabilirsin nede kuranı kerim okuya bilirsin .kahverengi akıntı görüp ve devamı 2 3 gün sonra geliyorsa tereddüt etme normal regli dönemin senin
eger istersen ben evdeki ilmihalden bakıyım o konunun resmini cekip buraya ekliyim

canım sen o kahverengi akıntıyı gördüysen zaten reglin başlamıs demektir ilmahal kitaplarından bakabilirsin yani ama ne namaz kıla bilirsin ne oruc tutabilirsin nede kuranı kerim okuya bilirsin .kahverengi akıntı görüp ve devamı 2 3 gün sonra geliyorsa tereddüt etme normal regli dönemin senin
eger istersen ben evdeki ilmihalden bakıyım o konunun resmini cekip buraya ekliyim

yapma ya
eskiden böyle değildi direk başlardı :KK43:
son 1-2 senedir önce lekeli geliyor dediğin gibi 2-3 sonra regl başlıyor
bu sefer sürede uzuyor ki 3 başlangıç 6 regl 9 etti hanefilerde 10 güne sıkıntı yokmuş ama insan içi rahat etmiyor
birde kadir gecesinde de bir şey yapamadım emin olmadığım için

valla eğer fotoğraflayıp gönderirsen sevinirim.
sırf benim için değil benim gibi bilmeyen bir sürü kişi vardır onlarda bilgilenmiş olur
cevap verdiğin için ayrıca çok teşekkür ederim:KK19:

yapma ya
eskiden böyle değildi direk başlardı :KK43:
son 1-2 senedir önce lekeli geliyor dediğin gibi 2-3 sonra regl başlıyor
bu sefer sürede uzuyor ki 3 başlangıç 6 regl 9 etti hanefilerde 10 güne sıkıntı yokmuş ama insan içi rahat etmiyor
birde kadir gecesinde de bir şey yapamadım emin olmadığım için

valla eğer fotoğraflayıp gönderirsen sevinirim.
sırf benim için değil benim gibi bilmeyen bir sürü kişi vardır onlarda bilgilenmiş olur
cevap verdiğin için ayrıca çok teşekkür ederim:KK19:
rica ederim sabah uyanır uyanmaz ilk işim şize resim eklemek olsun :) malesefki bu mübarek günde bende regliyim :) ne yapalım o da allahdan yapıcak bir sey yok hemde sizin anlattıgınızla aynı durumdayım yani ilk önce kahverengi bir leke 2.5 gün hiç bir sey daha sonra normal adet kanaması 2.5 gün ne namaz kılabildim ne oruc tutabildim :)
siz nerede yasıyorsunuz bilmiyorum ama maden böyle bir takınak vardı kafanızda yaşadıgınız yerdeki müftülügü neden arayıp bilgi almadınız :44: size iyi sahurlar :) :KK19: :13:

Önce Allah istediği insana nasip ediyor.

Benim ailem çok rahattır mesela babamın inancı bile yok (çok üzülüyorum onun için) annemin de beni yetiştirirken öyle dini bir öğüt verdiğini duymamıştım hiç.

Anneannem 5 vakit kılardı ama gözümün önünde öyle bir örnek olması benim için kader gibi birşey. Annemin vefatından sonra iyice uzaklaşmıştım ki evlendikten bir sene sonra bir arkadaşımla yaptığım konuşma sonucunda başladım. Bir küçük sohbet düşünün.

Allah nasip ediyor çok mutluyum, beni bırakmadığı için, benden vazgeçmediği için mutluyum. <3

inşallah herkese nasip olsun.

canım inşallah babana hidayet nasip olur en kısa zamanda ve o da namaza başlar.. Rabbim hiç yarattığı kulundan vazgeçermi.. bir anne düşün bebeğinden hiç vazgeçer mi çocuğu ne kadar kötü olsa bile yine de onu düşünür iyi mi yemeğini yedi mi.. Rabbim annenin de mekanını cennet eylesin günahlarını affetsin onun için Fatiha Suresi okudum.. bak sana örnek olmuş sen namaz kıldıkça arkasında ibadet eden bir evlat bıraktığından inşallah ona da sevaplar gidiyordur.. :KK16:
sen de vazgeçme canım inşallah Rabbim kendini hatırlatmış sana çok şükür .. ömür boyu son nefesine kadar namaz kılarsın inşallah ve hepimiz de inşallah hep hakkıyla kılarız..
ALLAH İHMAL ETMEZ, İMTİHAN EDER SADECE..

rica ederim sabah uyanır uyanmaz ilk işim şize resim eklemek olsun :) malesefki bu mübarek günde bende regliyim :) ne yapalım o da allahdan yapıcak bir sey yok hemde sizin anlattıgınızla aynı durumdayım yani ilk önce kahverengi bir leke 2.5 gün hiç bir sey daha sonra normal adet kanaması 2.5 gün ne namaz kılabildim ne oruc tutabildim :)
siz nerede yasıyorsunuz bilmiyorum ama maden böyle bir takınak vardı kafanızda yaşadıgınız yerdeki müftülügü neden arayıp bilgi almadınız :44: size iyi sahurlar :) :KK19: :13:

Senin gene toplamda 5 gün, benimki uzadıkça uzuyor
dediğin gibi Allahın takdiri
İzmir deyim:KK1: açıkcası herşeyi netten arayıp baktığım için yada etrafta konu hakkında bilgisi olanlardan bilgi almaya çalıştığım için hiç aklıma müftülük gelmemişti. :26:
marttan beri namaz kılıyorum o kadar çok soru aklıma geliyorki müftülüğün "alo canavar bilgi hattı" kurmasıda gerekebilir:KK9:

X