Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

Aynen işde cnm ya bende nedense ben hep pazartesi gunu başlamayı düşünürüm diyettede böyle ibadetlerdede :) ama yine topluma uyarım bence biraz bekliyelim başka katılanlarda olabilir :)

Bu konuyu çok beğendim hayırlı olsun konuyu açana benim düşündüğümü yapmışsınız iyi olmuş :KK1: inşallah birçok kişinin namaza başlamasına vesile olursunuz.
Bence ertelemeyin böyle önemli bir şeyi arkadaşlar yarına kadar hatta beş dakikaya kadar yaşayacağımızın garantisi yok. Gelin siz hemen başlayın niyetine girin Allah kolaylaştıracaktır.İnanın başlayınca ve bir süre kılınca bir daha bırakmak istemiyorsunuz bırakınca içinizde bir boşluk suçluluk oluyor. Ertelemek bahane bulmak şeytandandır arkadaşlar onu sevindirmeyin daha fazla :KK20:

Senin gene toplamda 5 gün, benimki uzadıkça uzuyor
dediğin gibi Allahın takdiri
İzmir deyim:KK1: açıkcası herşeyi netten arayıp baktığım için yada etrafta konu hakkında bilgisi olanlardan bilgi almaya çalıştığım için hiç aklıma müftülük gelmemişti. :26:
marttan beri namaz kılıyorum o kadar çok soru aklıma geliyorki müftülüğün "alo canavar bilgi hattı" kurmasıda gerekebilir:KK9:
canım adet dönemin ne kadar uzadıkça uzasın 10 günden sonrası özüre giriyor zaten 10 günden sonra adet kanaman devam etse bile namazını kılmaya devam edebilirsin. ama mutlakada bir doktora görün derim

Herkese Hayırlı cumartesiler :)

Ben ne zamandan beri namaz kılmak istiyorum ama bir türlü olmuyor başlıyorum en fazla bir iki gün sürüyor bu kez kararkıyım hadiyin hep birlikte namaz kılmaya başlıyalım bir gün belirleyelim ve hepimiz o gün kılmaya başlıyalım herkes yaşadığı yerin ezan saatlerini yazsın hemde burda dinimiz hakkında konuşalıım :) Bilmeyen öğrensin bilenlerde paylaşssın nedersiniz ? :)

Kur’an-ı Kerimde Allah emreder:
Günde beş vakite bir saat yeter..
Yirmi saatten yalnız birini,
Hakk’a vermeyene insan denir mi?...

bende 4 aydır namazlarımı düzenli kılmaya çalışıyorum çok güzel bi duygu içimdeki boşluğu allahın izniyle dolduruyorum birde sana bir kitap tavsiye edcmm çok güzel namaza başlamak isteyenlern okuyabilecği gzl bi kitapp" namaz dirilişe çağrı" tavsiye ederm herkese namaz kılarken okudumm çok faydalı bi kitap oldnu düşünüyorum...

canım inşallah babana hidayet nasip olur en kısa zamanda ve o da namaza başlar.. Rabbim hiç yarattığı kulundan vazgeçermi.. bir anne düşün bebeğinden hiç vazgeçer mi çocuğu ne kadar kötü olsa bile yine de onu düşünür iyi mi yemeğini yedi mi.. Rabbim annenin de mekanını cennet eylesin günahlarını affetsin onun için Fatiha Suresi okudum.. bak sana örnek olmuş sen namaz kıldıkça arkasında ibadet eden bir evlat bıraktığından inşallah ona da sevaplar gidiyordur.. :KK16:
sen de vazgeçme canım inşallah Rabbim kendini hatırlatmış sana çok şükür .. ömür boyu son nefesine kadar namaz kılarsın inşallah ve hepimiz de inşallah hep hakkıyla kılarız..
ALLAH İHMAL ETMEZ, İMTİHAN EDER SADECE..

Çok teşekkürler güzel dilekler için :KK54:

Ah keşke babacığım sadece inanıyorum dese kafi benim rahatlamam için. Rabbim kullarından vazgeçmesin hepimizden inşallah. Dualar için teşekkürler, Allah razı olsun. İnşallah dediğin gibi anacığıma da gitsin sevaplar. Ömür boyu bu yoldan vazgeçmeyiz inşallah hepimiz. Allah dualarımızı kabul etsin, ibadetlerimizi kabul etsin inşallah.

Çok teşekkürler güzel dilekler için :KK54:

Ah keşke babacığım sadece inanıyorum dese kafi benim rahatlamam için. Rabbim kullarından vazgeçmesin hepimizden inşallah. Dualar için teşekkürler, Allah razı olsun. İnşallah dediğin gibi anacığıma da gitsin sevaplar. Ömür boyu bu yoldan vazgeçmeyiz inşallah hepimiz. Allah dualarımızı kabul etsin, ibadetlerimizi kabul etsin inşallah.

üzüldüm gerçekten baban için canım.. Peygamber Efendimiz(sav) o zamanlar inanmıyorlar diye çok üzülürmüş kendini kahredermiş. ama iman nasip meselesi Allah isteiğine veriyor bize düşen önce uyarmak davet etmek ve dua etmek :KK34: hatta Peygamber Efendimiz(sav) çok üzülüyor diye ayet inmiş . Şuara Suresi 3. ayet: "Lealleke bâhıun nefseke ellâ yekûnû mu’minîn(mu’minîne)." anlamı: "Onlar mü'min olmuyorlar diye, neredeyse kendini helâk edeceksin." ..
ben de teşekkür ederim canım hayatında herşey tadında olsun afiyetle huzurla:21:

Son düzenleme:
Ben de namaza başlayalı bir buçuk ay oluyor. Rabbime bin şükürler olsun bana da nasip etti. Ancak o kadar çok öğrenmem gereken şey var ki, bunları sayenizde okuyup öğrenebileceğim. Hepinize şimdiden teşekkürler...

Ben adetliyim ve biter bitmez 5vakit namaza başlamak istiyorum hayatta en çok istediğim şey bu çünkü bu olmadan geri kalan herşeyin yalan olduğunu biliyorum ama bir türlü beceremedim 5vakit kılmayı :KK43:

Özellikle dışardayken üşeniyorum cami bulup kılmaya yada okul zamanı ders aralarında aman yetişcek mi ki diyorum zaten dışarda kılmaya alışsam büyük ihtimalle evde de kılarım artık yanımda namaz elbisemi taşicam adetim bitsin başlicam inşallah çok istiyorum

Bir saat sonramızın bile garantisi yok heran dünyaya veda edebiliriz bu dünya sınav dünyası aynen öss'ye hazırlanmak gibi öss'ye hazırlanırken gezip eğlenip çalışmayanlar sınavdan sonra büyük hüsrana uğrarken üniversitenin liseden(ahiret ve bu dünya gibi) daha eğlenceli daha büyük mutluluk olduğunun bilincinde olup çalışıp kazananlar seviniyor

Bu dünyanın sınav dünyasını olduğunu bilip kendimizi dünya zevkine dünya hayatına kaptırmadan ahiretimizide düşünerek yaşamamız lazım namazda dinin direği ahirette imandan sonra sorulacak ilk soru

İnşallah başlarız ve hiç bırakmayız ama hiç kolay olmuyor nefis ve şeytanla mücadele :KK43:

Ben de namaza başlayalı bir buçuk ay oluyor. Rabbime bin şükürler olsun bana da nasip etti. Ancak o kadar çok öğrenmem gereken şey var ki, bunları sayenizde okuyup öğrenebileceğim. Hepinize şimdiden teşekkürler...

Allah kabul etsin canım çok şükür başlamak sana da nasip olmuş :KK16: inşaallah devamını getirmekte nasip olur.Kimse her şeyi dört dörtlük bilmiyor zamanla öğrenirsin sen yeter ki samimiyetle devam et ibadetlerine.Eğer yardımcı olabileceğim birşey olursa her zaman seve seve yardımcı olurum

Ben adetliyim ve biter bitmez 5vakit namaza başlamak istiyorum hayatta en çok istediğim şey bu çünkü bu olmadan geri kalan herşeyin yalan olduğunu biliyorum ama bir türlü beceremedim 5vakit kılmayı :KK43:

Özellikle dışardayken üşeniyorum cami bulup kılmaya yada okul zamanı ders aralarında aman yetişcek mi ki diyorum zaten dışarda kılmaya alışsam büyük ihtimalle evde de kılarım artık yanımda namaz elbisemi taşicam adetim bitsin başlicam inşallah çok istiyorum

Bir saat sonramızın bile garantisi yok heran dünyaya veda edebiliriz bu dünya sınav dünyası aynen öss'ye hazırlanmak gibi öss'ye hazırlanırken gezip eğlenip çalışmayanlar sınavdan sonra büyük hüsrana uğrarken üniversitenin liseden(ahiret ve bu dünya gibi) daha eğlenceli daha büyük mutluluk olduğunun bilincinde olup çalışıp kazananlar seviniyor

Bu dünyanın sınav dünyasını olduğunu bilip kendimizi dünya zevkine dünya hayatına kaptırmadan ahiretimizide düşünerek yaşamamız lazım namazda dinin direği ahirette imandan sonra sorulacak ilk soru

İnşallah başlarız ve hiç bırakmayız ama hiç kolay olmuyor nefis ve şeytanla mücadele :KK43:

Bukadar bilinçli olman çok güzel canım herşeyin farkındasın şükürler olsun ki Rabbim sana o farkındalığı vermiş.Şeytan artık etrafımızdakiler eğlenceye düşkün arkadaş ortamı senide çeker uzaklaşırsın ibadetlerden,teknolojide aynı şekilde,maalesef okadar çok cazip şey varki vaktimizi gereksiz harcamamız için..bunların içinden ancak imanımız ve irademiz güçlü olursa kurtulabiliriz.İnşaallah Allah nasip eder günde 5 vakit kılmayı.5 vakit olmasada sen yinede kıl Rabbim senin çabalarını şüphesiz görecek ve 5 vakit kılmayıda nasip edecektir.

Namaz kılmanın Allah'a kulluk etmede en iyi yol olduğunu hem Kurân-ı kerîmde, hem de Peygamberler vasıtasıyla biliyoruz. Ancak bilmediğimiz birkaç yönü daha çıkmaya devam ediyor.Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan Ulusal Işın Teknolojisi Merkezi’nde yapılan bir bilimsel araştırma, secde etmenin insanı kanserden bile koruduğunu ortaya çıkardı. Ayrıca, hamile kadınlarda ceninin şekil bozukluğuna uğramasını engellediği tespit edildi. Bölüm Başkanı Biyoloji profesörü Muhammed Ziyaeddin Hamid, zamanımızda insanların her yönden elektromanyetik dalgalara maruz kaldığını ve bu sebeple daha fazla ışın aldığını belirterek, vücutta biriken bu yükün mutlaka dışarı atılması gerektiğini bildirdi. Mısırlı bilim adamı özetle dedi ki:

* Secdede; yedi organın yerle teması enerjiyi boşaltıyor
* Secde; yorgunluk ve bazı hastalıklara iyi geliyor.
* Secdede; insan boyu küçüldüğü için, elektromanyetik dalgalara uğrama oranı daha da azalıyor.
* Elektriğin vücuttan sağlıklı bir şekilde atılması için, secde anında kıbleye dönmek gerekir. Çünkü Kâbe yeryüzünün merkezidir.
* Beş vakit farz, elektrik yükünün dışarı atılması için yeterlidir.
* Sabah namazıyla insan, güne sağlıklı ve canlı bir şekilde başlar.
* Öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazları, günün yorgunluğunu ve stresini azaltıp, insanı rahatlatır.
[Müslümanlar beş vakit namazı, sırf faydaları için değil, Allah'ın emri olduğu için kılarlar.]

Merhaba kızlar
şükürler olsun aralıksız devam ediyorum.
17 eylülden beride +1 günlük kaza kılıyorum.
bu senede böyle devam edip iyice pratiklik kazandıktan sonra 2014 eylülden itibaren her vakitten sonra +1 günlük kaza kıymayı düşünüyorum.
olabildiğince çabuk bitireyim diye uğraşıyorum
gerçi kaza kıymaya başladıktan sonra tekte kılsan 5 de kılsan niyet önemli diyorlar
ama genede borçlu olmak istemiyorum.
aynı şekilde oruç borçlarımı ödesem çok mutlu olacağım.
ahh ahh o kadar çok birikmiş ki:26:
buna da şükür ya hiç nasip etmeseydi Allah ım halim ne olurdu:KK50:

Allah herkese nasip etsin
kazası olanlara güç kuvvet versin kısa zamanda bitirsinler
hepinizi öpüyorum. cennetlik olasınız inşallah :KK1:
Şimdiden hayırlı bayramlar, Allah kurbanlarınız kabul etsin canım arkadaşlarım:KK48:

Merhaba kızlar
şükürler olsun aralıksız devam ediyorum.
17 eylülden beride +1 günlük kaza kılıyorum.
bu senede böyle devam edip iyice pratiklik kazandıktan sonra 2014 eylülden itibaren her vakitten sonra +1 günlük kaza kıymayı düşünüyorum.
olabildiğince çabuk bitireyim diye uğraşıyorum
gerçi kaza kıymaya başladıktan sonra tekte kılsan 5 de kılsan niyet önemli diyorlar
ama genede borçlu olmak istemiyorum.
aynı şekilde oruç borçlarımı ödesem çok mutlu olacağım.
ahh ahh o kadar çok birikmiş ki:26:
buna da şükür ya hiç nasip etmeseydi Allah ım halim ne olurdu:KK50:

Allah herkese nasip etsin
kazası olanlara güç kuvvet versin kısa zamanda bitirsinler
hepinizi öpüyorum. cennetlik olasınız inşallah :KK1:
Şimdiden hayırlı bayramlar, Allah kurbanlarınız kabul etsin canım arkadaşlarım:KK48:
Rabbim kabul buyursun ibadetlerinizi... :KK16:

8 ay önce baslamistim namaz kilmaya. 5 ay sükür cok güzel devamli kildim. Ama 3 aydir kilmiyorum. Tatile gitigimden biraktim ve dahada basliyamadim. Eksikligini hissediyorum ama birtürlü tekrar basliyamiyorum :KK14::KK14::KK14:
Bugün tekrar yavas yavas baslamayi düsünüyorum insaAllah. :KK43::KK43::KK43:

Herkese Hayırlı cumartesiler :)

Ben ne zamandan beri namaz kılmak istiyorum ama bir türlü olmuyor başlıyorum en fazla bir iki gün sürüyor bu kez kararkıyım hadiyin hep birlikte namaz kılmaya başlıyalım bir gün belirleyelim ve hepimiz o gün kılmaya başlıyalım herkes yaşadığı yerin ezan saatlerini yazsın hemde burda dinimiz hakkında konuşalıım :) Bilmeyen öğrensin bilenlerde paylaşssın nedersiniz ? :)

Kur’an-ı Kerimde Allah emreder:
Günde beş vakite bir saat yeter..
Yirmi saatten yalnız birini,
Hakk’a vermeyene insan denir mi?...

hay ağzına sağlık Allah razı olsun.....rabbım namaz kılan kılmayan herkese hakkıyla namaz kıldırmayı nasıp etsın ınşaallah.

ben de istiyorum ara ara başlayıp maalesef bırakıyorum bi de insanlar bu konuda çokbilmişlik yapınca sinir oluyorum özellikle de yaşlılar belli bir yaşa gelmişim bilirim ne yapacağımı değil mi sürekli etraftakilerden eleştiriler alınca hevesim de kaçıyor aslında teşvik ettikleri için sevap olacağını sanıyorlar ama ne yaptıklarının farkında değiller

ben de istiyorum ara ara başlayıp maalesef bırakıyorum bi de insanlar bu konuda çokbilmişlik yapınca sinir oluyorum özellikle de yaşlılar belli bir yaşa gelmişim bilirim ne yapacağımı değil mi sürekli etraftakilerden eleştiriler alınca hevesim de kaçıyor aslında teşvik ettikleri için sevap olacağını sanıyorlar ama ne yaptıklarının farkında değiller
Gavura kızıp oruç bozmak seninkisi...
Akıl verenler her yerde her konuda olur. Kibarca savuşturacaksın onları, yoluna devam edeceksin!
Namazı onlar için değil FARZ olduğu için kılıyorsun değil mi?
O halde onların ne dediği neden bu kadar umurunda oluyor?
Allah'ın dediği umurumuzda olsun. Çevremizdekilerin dediği değil...

Haksız mıyım?

İbadetlerimizin devamlı olmasını dilerim.
Sevgiler, :KK34:

Gavura kızıp oruç bozmak seninkisi...
Akıl verenler her yerde her konuda olur. Kibarca savuşturacaksın onları, yoluna devam edeceksin!
Namazı onlar için değil FARZ olduğu için kılıyorsun değil mi?
O halde onların ne dediği neden bu kadar umurunda oluyor?
Allah'ın dediği umurumuzda olsun. Çevremizdekilerin dediği değil...

Haksız mıyım?

İbadetlerimizin devamlı olmasını dilerim.
Sevgiler, :KK34:

haklısın da benim kızdığım zaten insanların görüntüye bakıp akıl vermeye kalkması belki ben o akıl verenlerden daha çok yapıyorum görüntücü olmamaya çalışıyorum ama onlar bu tavırlarıyla benim ve diğer insanların günahını alıyorlar anlatmak istediğim bu ben bunu etrafımda çok görüyorum ve tavra kızıyorumyoksa tabi ki insanlar ibadetlerini allah rızası için yaparlar ve ben de allah kabul ederse öyle yapmaya çalışıyorum

X