Hemstir derdi

Yanına bir de timsah koy az kalır yılan diyeydiniz 😂. Bacım yok mu ata dede köyü götürün az heveslerini alsın şu apartman bebeleri ya.
Yahu inan gezdirmedigimiz yer kalmadı bu sene ,Amasya,Sivas,Bayburt,Erzincan,Ardahan,Kars,Gürcistan geldiler havuza girmedik dediler 1 hafta havuzlu yer tuttuk yok anam doymuyolarmi genlerini bozulmuş saçma sapan ne varsa onu istiyolar,napicagimi şaşırdım bide kendi istiyo kardeşlerimize kandiriyo hep beraber baskı uyguluyolar 🤣valla bir an önce üniversiteye gitsin evi ayirsin diye bakıyorum,tutturmuş istanbulda gidicem diyo evdeyim yani annecim canını sıkma diyo🤦

Bizim vardı üniversitedeyken hamsterımız. Elime alıp severken ısırmıştı çok korkmuştum bişe olacak bana diye. Olmadı hoş. Sevimli hayvanlar evet ama bence hayvan açısından da konuşmam gerekirse oyuncak etmeyin ellerine. Evcil hayvan bakmak büyük sorumluluk. Bakamayacaklar yükü size binecek daha kötü olacak. Bir de hamster herkesin kabul edebileceği bir hayvan değil. Kaplumbağa da öyle. Kokusu çok fazla olabiliyor.
Eskiden kaplumbagamiz var küçük akvaryumu bile duruyor,ama hemstir başka ya küçük oğlum elinde sıkar öldurur hayvani zaten geri verdi Allah'a şükür

Yahu inan gezdirmedigimiz yer kalmadı bu sene ,Amasya,Sivas,Bayburt,Erzincan,Ardahan,Kars,Gürcistan geldiler havuza girmedik dediler 1 hafta havuzlu yer tuttuk yok anam doymuyolarmi genlerini bozulmuş saçma sapan ne varsa onu istiyolar,napicagimi şaşırdım bide kendi istiyo kardeşlerimize kandiriyo hep beraber baskı uyguluyolar 🤣valla bir an önce üniversiteye gitsin evi ayirsin diye bakıyorum,tutturmuş istanbulda gidicem diyo evdeyim yani annecim canını sıkma diyo🤦
Sorun sizde çocuğun her istediği yapılmaz. Doyumsuz yetiştiriyorsunuz. Hamster ve bundan sonraki konularda kararlı durmak zorundasınız.

Folik asit çocuğu bunlar, 9 ay alıyorlar anne karnında vitamini 😀

Yeni nesil çok fena ya.
Biz de ağlar zırlar kendimizi yerden yere atardık ama anamız babamız yok dediyse unutur giderdik.
Hani yolda bulunmuş hasta kedi/köpek vs olsa kural esner ama petshoptan alınmış pet için esnetmeyin kötü polis olun.
Hiç sorma valla puding için bile ağladığimi biliyorum düşün yani ama hata bizde her dediklerine he dedik kemdimide çok suçlu buluyorum

Hadi gizlice alıp da odasında saklamaya çalışmış olsa neyse diyeceğim de çocuğunuz emrivaki yapmış. Konu hamster değil. Sizin izin vermediğiniz ve en önemlisi sizin rahatsız olacağınız bir şeyi emrivaki ve zorla size kabul ettirme anlayışı. İleride zorba bir karakteri olur bu çocuğun. izin vermeyin bu davranışa.
Hamster konusuna gelince, çocuklarda hayvan sevgisi aslında desteklenecek bir şeydir. Evde hayvanla büyüyen çocuklarda merhamet ve empati duygusu gelişir. Çocuğunuzun da buna ihtiyacı var gibi görünüyor çünkü sizinle empati yapmaktan yoksun. Siz hamsterdan huylanıyorsunuz. Olabilir fareye benziyor çünkü. Fobiniz de olabilirdi. Peki hamster değil de eve kedi alsanız? köpek de olur ama demiyorum çünkü köpeğin bakımı kediye kıyasla oldukça zor. Kedi alsanız hamsterı unutur gibime geliyor. Bırak biraz hayvan sevgisini yaşasın çocuk. Bakmayı da öğrensin. Genelde eve bir hayvan alınır, çocuk sever mıncıklar ama bakımı anne babaya kalır. Bu konuda da eğitici olun, "bak mamasını ver kedin aç" suyunu değiştir susadı. kum kabı pis yapamıyor gibi gibi biraz sorumluluk öğrensin.
Gerçekten kedilerden nasıl korktuğunu Allah biliyor ama sırf daha fazla üzülmesin diye ona bile tamam dedim yavru al çok dolaşmayan uyuşuk kediler varmış onlardan al dedim,sabah balığa ikna olmuştu şimdi papagana döndük 😵‍💫 ben yarın gidip kaplumbağa alicam birde ne diyordu serender diye geçiyor Türkçede ama asıl ismi bı değişik gülen süratli bı balık onuda söylüyordu dedim al yeterki bana dokunmayan üzerime gelmeyen bir hayvan olsun🤦

Küçükken bende hamster diye çok diretmiştim istememişti annem sonra günlüğe yazmışım hayvanseverliğime karıştılar her şeyime karıştılar diye 😄 o an ki çocukluk duygularını da anlıyorum ama evde hayvan beslemenin sorumluluğu da ne kadar zor artık biliyorum bir şey olunca hayvancağıza vicdan yapıyoruz bir de.
Gerçekten zor bakım ister çocuğunuz devamlı bakabilecek biri mi yoksa bir anlık heves mi sadece yeme içme değil temizliği bakımı da oluyor.

Küçükken bende hamster diye çok diretmiştim istememişti annem sonra günlüğe yazmışım hayvanseverliğime karıştılar her şeyime karıştılar diye 😄 o an ki çocukluk duygularını da anlıyorum ama evde hayvan beslemenin sorumluluğu da ne kadar zor artık biliyorum bir şey olunca hayvancağıza vicdan yapıyoruz bir de.
Gerçekten zor bakım ister çocuğunuz devamlı bakabilecek biri mi yoksa bir anlık heves mi sadece yeme içme değil temizliği bakımı da oluyor.
Yani şimdiye kadar tekvando istedi lisans aldı birakti,gitar istedi aldık çalmadı,elektronik gitar istedi alındı kursuna bile yollayamadik,oyun konsolu alındı açtığı yok,geçen hafta daha bisiklet aldı 2 defa bindi okadar yani hevesi düşünün,şu ana kadar sadcee istiyorum diyip devam ettiği şey lise kendi çabasıyla parkur sınavlarında birincilikle girdi,yani kolay elde etse ondanda vazgecerdi eminim🤦 bu arada anneniz iyiki izin vermemiş 🤣

X