Hemstir derdi

Oğlunuz kaç yaşında, benim kızımda günlerdir kedi alalım diye tutturdu izin vermedim , hevesi geçince bakmayacak çünkü. Kararli olun ,izniniz olmadan nasıl eve getirebilir?
15 yaşında oğlum,çünkü emrivaki yapınca tamam diyeceğimiz sandı ,her gün yeni birşey çıkarıyor bıktım artık,1 hafta öncede elektrikli bisiklet diye tutturdu hiç istemedigim halde aldık mutlu olsun diye,2 kez bindi şimdi kenarda duruyo,gün gecmiyoki yeni biseyle gelmesinler yoruldum artik

Kızlar iki gündür oğlum hemstir alicam alalimmi nolur diyip durdu,hayır dedik kesin bir dille iki gündür başım ağrıyor,bugün çıktı dışarı meğer almış geldi eve okadar sinirlendikki lafimizi dinlemeyip aldı diye eve sokmam dedim sokmadim midem bulanıyor fare denilince bile birde kıpır kıpır aklım çıktı,aldı gitti annannesine ,ver başkasına dedik 2 kardeste ağlıyor siz nasıl insansiniz diye saki bişey yaptık hayvana,şimdi bir yanım çocuklarımın üzülmesini istemiyor diğer yanımda olmaz yatamam onla aynı evde diyor napsam bilemiyorum burayada niye yazdım bilmiyorum ama başıma agrilar girdi.
Emirvaki yapmayayi öğrenecekler.

Kuşu bile severken tedirgin oluyorum bir hamsterla aynı evde uyuyamazdım bile kafesinden de kolay kaçabilir evde kaybolabilir düşüncesi bile beni uyutmazdı hayvana üzüleceğim için evimde beslemeyi düşünemezdim ama bu sebepler bir yana muhtemelen aldıktan sonra kabul ettiririz diye düşündüklerinden getirdiler ve bu çok yanlış buna şimdi göz yumarsanız arkası kesilmez sözünüzden şaşmayın yarın çocuklarınız okuldayken kim ilgilenecek hayvanla alırken bunu da düşünmüşler mi tamamen size kalır bakımı. Babaları ne diyor bu duruma?

Kuşu bile severken tedirgin oluyorum bir hamsterla aynı evde uyuyamazdım bile kafesinden de kolay kaçabilir evde kaybolabilir düşüncesi bile beni uyutmazdı hayvana üzüleceğim için evimde beslemeyi düşünemezdim ama bu sebepler bir yana muhtemelen aldıktan sonra kabul ettiririz diye düşündüklerinden getirdiler ve bu çok yanlış buna şimdi göz yumarsanız arkası kesilmez sözünüzden şaşmayın yarın çocuklarınız okuldayken kim ilgilenecek hayvanla alırken bunu da düşünmüşler mi tamamen size kalır bakımı. Babaları ne diyor bu duruma?
Kesinlikle haklısınız benimde gözüme uyku girmez ve temizlik takintilarim ilaç kullanıyorum okb teşhisi aldım bunu biliyor bu çocuk nede olsa yine kiyamazlar dedi ama kesinlikle evin kapısından sokmadim,eşimde sinirlendi alma dedik nasıl alırsın diye kızdı zaten 2 dkka evde durmadı aldı hayvani anannesine gitti ,sonradan konuşurken arkadan eşimin oğlum bişey diycem gibi şeyler söylüyordu odadan çıkardım,meğer istersen 1 hafta kalsin dicekmis🤦 iyiki soyletmedim,kizdiriyo beni ama uzuluyom diyor sonra dedim bende üzülüyorum ama olmaz,neyseki sabahın köründe kalkmış gitmiş iade etmeye,birde adam 500 TL keserim demiş sen vericem eksik parayı diyo yokyere borclandirdi beni ama geri versinde napiyim

Siz hamster sevmiyorsunuz ama belli ki çocuklar seviyor. Kendi sevmediğiniz şeye göre çocukları kısıtlamayın bence.
Benim evimde olmaz kendi evine çıkınca istediğini alsın,ayrıca inan öyle bir sevgisi yoktu sadece 2 günde alicam dedi aldı kizdigimizda bu hayır diyoruz dik başlı ciddiye almamış ama bu ders olur ins birdaha hayirin ne anlama geldiğini anlar

Buna katılıyorum.
Çocuk yetiştirme açısından doğru olan bu.

Ama hem hamster hem de Gine Pig besledim. Abartmayın bence.
Anlatamıyorum sanıyorum inan tüylerim dikenleniyor,okbliyim zaten günlük şeylerde zorlanıyorum birde o hayvan olsa dayanamam kalbim sıkışıyor midem bulanıyor,

Yeni nesil çok fena ya.
Biz de ağlar zırlar kendimizi yerden yere atardık ama anamız babamız yok dediyse unutur giderdik.
Hani yolda bulunmuş hasta kedi/köpek vs olsa kural esner ama petshoptan alınmış pet için esnetmeyin kötü polis olun.

Evet benimde bir yanım öyle diyor ama diğer yanım üzülüyor bu şekilde yaparak kabul ettireceğini sandı ama malesef düşüncesi bile başımı agritiyir
Hadi gizlice alıp da odasında saklamaya çalışmış olsa neyse diyeceğim de çocuğunuz emrivaki yapmış. Konu hamster değil. Sizin izin vermediğiniz ve en önemlisi sizin rahatsız olacağınız bir şeyi emrivaki ve zorla size kabul ettirme anlayışı. İleride zorba bir karakteri olur bu çocuğun. izin vermeyin bu davranışa.
Hamster konusuna gelince, çocuklarda hayvan sevgisi aslında desteklenecek bir şeydir. Evde hayvanla büyüyen çocuklarda merhamet ve empati duygusu gelişir. Çocuğunuzun da buna ihtiyacı var gibi görünüyor çünkü sizinle empati yapmaktan yoksun. Siz hamsterdan huylanıyorsunuz. Olabilir fareye benziyor çünkü. Fobiniz de olabilirdi. Peki hamster değil de eve kedi alsanız? köpek de olur ama demiyorum çünkü köpeğin bakımı kediye kıyasla oldukça zor. Kedi alsanız hamsterı unutur gibime geliyor. Bırak biraz hayvan sevgisini yaşasın çocuk. Bakmayı da öğrensin. Genelde eve bir hayvan alınır, çocuk sever mıncıklar ama bakımı anne babaya kalır. Bu konuda da eğitici olun, "bak mamasını ver kedin aç" suyunu değiştir susadı. kum kabı pis yapamıyor gibi gibi biraz sorumluluk öğrensin.

Kesinlikle haklısınız benimde gözüme uyku girmez ve temizlik takintilarim ilaç kullanıyorum okb teşhisi aldım bunu biliyor bu çocuk nede olsa yine kiyamazlar dedi ama kesinlikle evin kapısından sokmadim,eşimde sinirlendi alma dedik nasıl alırsın diye kızdı zaten 2 dkka evde durmadı aldı hayvani anannesine gitti ,sonradan konuşurken arkadan eşimin oğlum bişey diycem gibi şeyler söylüyordu odadan çıkardım,meğer istersen 1 hafta kalsin dicekmis🤦 iyiki soyletmedim,kizdiriyo beni ama uzuluyom diyor sonra dedim bende üzülüyorum ama olmaz,neyseki sabahın köründe kalkmış gitmiş iade etmeye,birde adam 500 TL keserim demiş sen vericem eksik parayı diyo yokyere borclandirdi beni ama geri versinde napiyim
İkinizin kıyamayacağını bildiğinden yapmış bariz ama ağzınızın bir olması iyi olmuş bir daha kalkışmazlar çocuklar büyürken oluyor böyle şeyler maalesef sıkmayın canınızı

Siz hamster sevmiyorsunuz ama belli ki çocuklar seviyor. Kendi sevmediğiniz şeye göre çocukları kısıtlamayın bence.
Elbette ama çocuk birlikte aynı evi paylaştığı fertlerin duygu ve düşüncelerine önem verilmesi gerektiğini de öğrenmeli. Sorun şu ki çocuk emrivaki yapmış. Emrivaki yaparım her istediğim olur düşüncesinde. İkna etmeye çalışırım ya da orta yol bulmaya çalışalım yok.

Kızlar iki gündür oğlum hemstir alicam alalimmi nolur diyip durdu,hayır dedik kesin bir dille iki gündür başım ağrıyor,bugün çıktı dışarı meğer almış geldi eve okadar sinirlendikki lafimizi dinlemeyip aldı diye eve sokmam dedim sokmadim midem bulanıyor fare denilince bile birde kıpır kıpır aklım çıktı,aldı gitti annannesine ,ver başkasına dedik 2 kardeste ağlıyor siz nasıl insansiniz diye saki bişey yaptık hayvana,şimdi bir yanım çocuklarımın üzülmesini istemiyor diğer yanımda olmaz yatamam onla aynı evde diyor napsam bilemiyorum burayada niye yazdım bilmiyorum ama başıma agrilar girdi.
Sert duruşundan taviz verme. Çocuk hayvan bakmaz, anne bakar genelde.
Hayvan evde beslenecek bir şey de değildir. Eşimin kedisi var çektiğimi bir ben bir Allah bilir.. hele de titiz biriyseniz asla kabul etmeyin. İleride kendi evlerine alsınlar

Eğer şu an bunu kabul ederseniz bundan sonra kabul edilmeyen her isteklerin de bu
davranışla karşılaşırsınız. Ağlayarak her istediklerini yaptırmaya çalışırlar.

satıcı 500 tl kesecekmiş, onu da sen verirsin ha diyor diye anlatıyorsunuz. siz de bunu yeter ki hayvan gitsin diyerek kabul etmişsiniz anladığım kadarıyla. telaşla hareket ediyorsunuz. çocuk yaptığı hatayı ve hatasının sonuçları olduğunu, bedelini de kendisinin ödemesi gerektiğini anlamalı. şimdi hem başına buyruk hareket etmiş, hem de üste para vereceksiniz, ben asla vermem doğrusu.

satıcı 500 tl kesecekmiş, onu da sen verirsin ha diyor diye anlatıyorsunuz. siz de bunu yeter ki hayvan gitsin diyerek kabul etmişsiniz anladığım kadarıyla. telaşla hareket ediyorsunuz. çocuk yaptığı hatayı ve hatasının sonuçları olduğunu, bedelini de kendisinin ödemesi gerektiğini anlamalı. şimdi hem başına buyruk hareket etmiş, hem de üste para vereceksiniz, ben asla vermem doğrusu.
Yani böyle söyleyince evet haklısınız ama gerçekten gitsin yeterli diye tamam dedim,hataliyim sanirim

Sert duruşundan taviz verme. Çocuk hayvan bakmaz, anne bakar genelde.
Hayvan evde beslenecek bir şey de değildir. Eşimin kedisi var çektiğimi bir ben bir Allah bilir.. hele de titiz biriyseniz asla kabul etmeyin. İleride kendi evlerine alsınlar
Bende onu diyorum bakmiycak hevesi geçecek,neyseki balık tarzı bişey almaya ikna ettim,sabah mesaj atiyodu yılan aliyimmi diye🤦

İkinizin kıyamayacağını bildiğinden yapmış bariz ama ağzınızın bir olması iyi olmuş bir daha kalkışmazlar çocuklar büyürken oluyor böyle şeyler maalesef sıkmayın canınızı
Çok teşekkür ederim,evet artık dur dememiz gerekiyordu beklemediği için bu tepkiyi çok üzüldü ama yapacak bişey yok,ergenlik hareketleri heralde diyorum farklı olma her istediğini yaptırma çabası😢

X