Hemstir derdi

Hayatiminanlami3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2021
666
533
33
Kızlar iki gündür oğlum hemstir alicam alalimmi nolur diyip durdu,hayır dedik kesin bir dille iki gündür başım ağrıyor,bugün çıktı dışarı meğer almış geldi eve okadar sinirlendikki lafimizi dinlemeyip aldı diye eve sokmam dedim sokmadim midem bulanıyor fare denilince bile birde kıpır kıpır aklım çıktı,aldı gitti annannesine ,ver başkasına dedik 2 kardeste ağlıyor siz nasıl insansiniz diye saki bişey yaptık hayvana,şimdi bir yanım çocuklarımın üzülmesini istemiyor diğer yanımda olmaz yatamam onla aynı evde diyor napsam bilemiyorum burayada niye yazdım bilmiyorum ama başıma agrilar girdi.

Kızlar iki gündür oğlum hemstir alicam alalimmi nolur diyip durdu,hayır dedik kesin bir dille iki gündür başım ağrıyor,bugün çıktı dışarı meğer almış geldi eve okadar sinirlendikki lafimizi dinlemeyip aldı diye eve sokmam dedim sokmadim midem bulanıyor fare denilince bile birde kıpır kıpır aklım çıktı,aldı gitti annannesine ,ver başkasına dedik 2 kardeste ağlıyor siz nasıl insansiniz diye saki bişey yaptık hayvana,şimdi bir yanım çocuklarımın üzülmesini istemiyor diğer yanımda olmaz yatamam onla aynı evde diyor napsam bilemiyorum burayada niye yazdım bilmiyorum ama başıma agrilar girdi.
Kararınızın arkasında durun. Bırakın ağlasınlar ; ağlayarak, emrivaki yaparak her istediklerini yaptıramayacaklarını öğrensinler.

Yaa çok tatlılar, ben besledim 3tane. Zaten çok hassas hayvanlar onlar sizden hemen mikrop kapiyorlar. Gripken falan yaklasmayin ,talaşlari ham olmalı verniksiz ve sık sık değiştirilmeli. 13yil oldu hala kafesini aksesuarlarini saklıyorum oğluma alcam ama yaşadığım şehirde bulamıyorum malesef.

Net söyleyeyim çocuklar heves ediyor evde anne bakıyor tamam hayvanları severim ama bende evimde istemem haklısınız

Yaa çok tatlılar, ben besledim 3tane. Zaten çok hassas hayvanlar onlar sizden hemen mikrop kapiyorlar. Gripken falan yaklasmayin ,talaşlari ham olmalı verniksiz ve sık sık değiştirilmeli. 13yil oldu hala kafesini aksesuarlarini saklıyorum oğluma alcam ama yaşadığım şehirde bulamıyorum malesef.
Ben herşeyden çok huylaniyorum geleli onun adını bile duyunca midem agzima geliyor bin defa alma dedik özellikle lafimizi dinlemeyip almasına çok kizdik binada göz yumarsak devamı daha büyük şeyler olacak diye korkuyorum,çocuklarda çok sevdi ama ben yapamam

Odalarından çıkarmasınlar, her şeyleriyle sadece kendileri ilgilensinler.

Artık olmuş, idare edebilecek düzeyseyseniz edin.
Ya kaplumbağa al dedim balık al dedim hatta ben yokken ucacaksa kuş al dedim hatta ve hatta aklım çıkıyor görünce ama kedi al dedim gitmiş fare almış ,zaten ben ilgilenicem diyor ama midem almiyor

Ya kaplumbağa al dedim balık al dedim hatta ben yokken ucacaksa kuş al dedim hatta ve hatta aklım çıkıyor görünce ama kedi al dedim gitmiş fare almış ,zaten ben ilgilenicem diyor ama midem almiyor
Hiçbir evcil hayvanı kabul etmeyin. Yaşları 15, 12 ve 4 olan 3 çocuğunuz yok mu sizin ? Eve evcil bir hayvan almak demek; 1-2 günlüğüne bir yere giderken dahi 10 kere düşünmek demek. Her evcil hayvan, şahsi arabanız olsa dahi saatlerce yolculuk yapamaz.

Hiçbir evcil hayvanı kabul etmeyin. Yaşları 15, 12 ve 4 olan 3 çocuğunuz yok mu sizin ? Eve evcil bir hayvan almak demek; 1-2 günlüğüne bir yere giderken dahi 10 kere düşünmek demek. Her evcil hayvan, şahsi arabanız olsa dahi saatlerce yolculuk yapamaz.
Evet doğru hatırlıyorsunuz☺️ ve yine evet uzun yolculuklarda büyük sorun olacak,sözümden donnmedim almam eve dedim sanırım geri verecek sahibine getir alırım demis

Normalde zarar gelmez hassas hayvanlar hatta onlar sizden hastalık kapar diyeceğim ama otoritenin sizde olması şart.Resmen emrivaki yapmışlar size.Bunların devamı gelecektir göz yumarsanız eğer.Ben de hayvanları çok severim evimde kedim var.Bi ara hamster almaya da niyetlenmiştim nasip kediyeymiş.Ama çocuğun egitimi açısından hiç iyi değil bu durum.Kesinlikle dik duruş sergileyin anlasinlar son sözün kimde olduğunu.

İstemiyorsanız evet demeyin. En nihayetinde bakmazlar sizin elinize kalır bakmak zorunda kalırsınız. Bir de kontrolsüz çoğalıyor bu havyan fazla doğuruyor
Emrivaki saçma

Bizim vardı üniversitedeyken hamsterımız. Elime alıp severken ısırmıştı çok korkmuştum bişe olacak bana diye. Olmadı hoş. Sevimli hayvanlar evet ama bence hayvan açısından da konuşmam gerekirse oyuncak etmeyin ellerine. Evcil hayvan bakmak büyük sorumluluk. Bakamayacaklar yükü size binecek daha kötü olacak. Bir de hamster herkesin kabul edebileceği bir hayvan değil. Kaplumbağa da öyle. Kokusu çok fazla olabiliyor.

Evet benimde bir yanım öyle diyor ama diğer yanım üzülüyor bu şekilde yaparak kabul ettireceğini sandı ama malesef düşüncesi bile başımı agritiyir
Oğlunuz kaç yaşında, benim kızımda günlerdir kedi alalım diye tutturdu izin vermedim , hevesi geçince bakmayacak çünkü. Kararli olun ,izniniz olmadan nasıl eve getirebilir?

X