Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

Günaydın çıtır hatun !
Bizler iyiyiz, sen nasılsın bakalım ?
Gözüm ağrıyor demişsin sanki, hayırdır inşallah?

Günaydın canım,
Ben de işyerinde "diyet müdürü" oldum :)))
Diyetle işi olan bana soruyor. Milletin kilosunu takip edip duruyorum elimde olmadan :)
Herkes dikkat etmeye başladı yemesine, sanki ben kızacam yerlerse :)))

Bizimki de önceleri kilo vermemi çok önemsemiyordu ama şimdi kilo verip de insanlardan olumlu tepkiler alınca ben, hoşuna gitmeye başladı. Eşin çok gençmiş vs. demelere başladılar, şimdi sıra onda :KK34:

O zaman anlamaz tabi seni. Seninki yiyip yiyip de kilo almayan cinsten heralde !

Sen çok kilo verdin ama canım 49 a düştün resmen ben de sana kilo vermeyle ilgili ne sorsam diye düşünüp duruyorum tiyo alırım belki diye ama ben o kadar kilo veremem yaa yemeklerimin miktarını azaltamıyorum 1 tabak yiyorum ama 2-3 dilim ekmekte yiyorum doymazsa bikaç saat sonra midem bulanmaya başlıyo dayanamayıp atıştırıyorum o zaman da .Egzersiz yapmakta çok geliyo bi ara leslie yi yapıyodum ne güzel ama işten yorgun gidince canım onu da istemiyo offfffff ben ömrümün sonuna kadar şişko mu kalıcam yaaa :84:

günaydın çıtır hatun !
Bizler iyiyiz, sen nasılsın bakalım ?
Gözüm ağrıyor demişsin sanki, hayırdır inşallah?

Günaydın canım,
ben de işyerinde "diyet müdürü" oldum :)))
diyetle işi olan bana soruyor. Milletin kilosunu takip edip duruyorum elimde olmadan :)
herkes dikkat etmeye başladı yemesine, sanki ben kızacam yerlerse :)))

bizimki de önceleri kilo vermemi çok önemsemiyordu ama şimdi kilo verip de insanlardan olumlu tepkiler alınca ben, hoşuna gitmeye başladı. Eşin çok gençmiş vs. Demelere başladılar, şimdi sıra onda :KK34:

bende iyiyim canım...dben 950 gr doğmuşum canım ,fazla oksijen verdikleri için benim bir gözm küçük ,mavimsi renkte damarlar yıprandığı için..anlıcağın dktor haatsı malesefki:KK43:..diğer gözüm ela,mavimsi olan gözüme protez yapıldıydı ama olmadı ameliyat olmam gerekiyor ama bakalım müdürümle konuşmam gerekiyor,ameliyat için..
Arada gözüm sulamıyor kıpkırmızı oluyor.

ya sinir oluyorum o nasıl yemek yiyo anlatamam hele tatlı o kadar çok seviyo ki.normal akşam yemeği yiyo mesela yemeği bitince evde tatlı yoksa mutlaka nutellalı ekmek yiyo ama çok normal kilosu zayıfta değil şişman da.yav neresine yiyo o kadar şeyi :KK47:

erkekler çok farklı canım benim abimde öyle 70 kilo ama göstermiyor yani..

Yapı meselesii.

kızlar ben her sabah simite fena sardım! Kilo aldığım yok şimdilik ama yine de böyle rutin yemek istemiyorum. Alışkanlık yaptı.
Kepekli çekirdekli bişey var ona sardım özellikle olursa ondan alıyorum.

bende 2 gündür poğçaya sarmış durumdayım..peynir domates ye canım hamur valla onlar bişekilde kurtul simitten canım

bende iyiyim göz ağrısı haricinde:KK43:

noldu kız gözüne..

Günaydınnn kızlarrr :KK16:

Sabah sabah nasıl bi atraksyon yaşadım bi bilseniz.

Evden çıktım kapıyı kapattım tama ayakkabılarımı giyerken yüzüğümü evde bıraktığımı farkettim kapıyı tekrar açıp aceleyle içeri girip yüzüğümü alıp hemen çıktım evden.Çok oyalandım diye acele ettim.Sevdiceğim beni işe bıraktı ben tam büroya girmek için anahtarlarımı ararken bi baktım anahtarlar yok :KK14: Filmi geriye sarıp düşünmeye başladım ve işte o an geldi aklıma 2.ye eve girdiğimde telaştan kapının üstünde unuttum anahtarı :KK53: Hemen sevdiceği aradım daha yakınlardaymış gelip aldı beni eve götürdü anahtarımı aldım kapının üstünden ve sonunda bürodayım :119: Off nasıl terledim anlatamam.

Sevdiceğe de diyorum ki ''bak herşeyde bi hayır varmış sabah sabah bu sayede baya kalori harcadım'' :KK52:

Sevdicekten gelen cevap:''sen iyice kiloyla kafayı yedin'':KK57:

benim eşim de böyle diyor bana :KK1:
zafiyet geçircen yeter artık normal beslen diye isyan ediyo :KK1:

Ya sinir oluyorum o nasıl yemek yiyo anlatamam hele tatlı o kadar çok seviyo ki.Normal akşam yemeği yiyo mesela yemeği bitince evde tatlı yoksa mutlaka nutellalı ekmek yiyo ama çok normal kilosu zayıfta değil şişman da.Yav neresine yiyo o kadar şeyi :KK47:

canım kiminin bünyesi veriyo valla..
benim bi kız arkadaşım var senelerdir 49 kilo..
kız kilo almak için akşamları makarna falan yiyip yatıyo..

diyo ki, akşam yiyorum bir sürü şey, sabah kalkıp bi bakıyorum 1 gram bile almamışım..

bizde de hemen artıya veriyo..

Kızlar ben her sabah simite fena sardım! Kilo aldığım yok şimdilik ama yine de böyle rutin yemek istemiyorum. Alışkanlık yaptı.
Kepekli çekirdekli bişey var ona sardım özellikle olursa ondan alıyorum.

aman ye gitsin esencim..sabah vakitlerinde bişey olmaz biliyosun, önemli olan akşam ve akşamdan sonra..

dün eşim tulumba getirmiş yaaa :KK70:

16.30-17.00 gibi yemek yemiştim, 19.00 gbi de tulumba geldi..neyse henüz geç değil diyim 5-6 tane yedim..
hala duruyo dolapta:18:

ama 54.8 olmuşum yememeliyim :18:

öğle yemeğine tulumba mı yesem:KK36:

Sen çok kilo verdin ama canım 49 a düştün resmen ben de sana kilo vermeyle ilgili ne sorsam diye düşünüp duruyorum tiyo alırım belki diye ama ben o kadar kilo veremem yaa yemeklerimin miktarını azaltamıyorum 1 tabak yiyorum ama 2-3 dilim ekmekte yiyorum doymazsa bikaç saat sonra midem bulanmaya başlıyo dayanamayıp atıştırıyorum o zaman da .Egzersiz yapmakta çok geliyo bi ara leslie yi yapıyodum ne güzel ama işten yorgun gidince canım onu da istemiyo offfffff ben ömrümün sonuna kadar şişko mu kalıcam yaaa :84:

Evet dün şok oldular eşimin işyerindeki hatunlar. Yani bir arkadaş bahsediyordu da bu kadarını beklemiyorduk en az 10 yaş gençleşmişsin dediler.
Canım yeterince motiven yok demekki. Ya da canına tak etmedi henüz :)
Bir de senin maşallah çok güzel bir yüzün var. Bu halin bile çok güzel. Ama incecik halin daha güzel söyleyeyim, seni dürdükleyeyim biraz :KK34:

Beni de pes ettiren şeyler oldu. Üniversiteden de arkadaşları görünce incecikti hepsi, bir de aynaya baktım kocaman bir yüz, sonra eşofmanlarla kocaman bir beden evin içinde böyle paspal geziyorum. İş yerinde orta yaşlı çocuklu bir bayan gibi bol kıyafetler giyiniyordum. Yani durum vahimdi benim. Gerçi kimse farketmemiş benim daha önce kilolu olduğumu da.. Gel de bana sor. Yani vücudum da biraz kendini bırakmış haldeydi, hayatımda hareket yok vs.
O arkadaşlarla görüştükten sonra da bana birşey geldi , kafama dank etti derler ya!
Karar bir aldım. İşte sonrasını biliyorsunuz. Ama çok egzersiz yaptım ben. Direk yememden kısmadım öyle pat diye. Çünkü benim de güya kan şekerim düşüyordu atıştırmadan duramıyordum vs. Şuandaki yediklerimi o zaman yemeye başlasam ölürdüm açlıktan heralde :)
Midemi küçültmüş oldum yani.
Şimdi o eski halime dönmek istemiyorum hiç !
Sen de incecik olduğun zamanları düşün, karar al öyle devam et.
Sonra da istediğini yiyebileceğin günleri düşün vicdan azabı olmadan :)

bende iyiyim canım...dben 950 gr doğmuşum canım ,fazla oksijen verdikleri için benim bir gözm küçük ,mavimsi renkte damarlar yıprandığı için..anlıcağın dktor haatsı malesefki:KK43:..diğer gözüm ela,mavimsi olan gözüme protez yapıldıydı ama olmadı ameliyat olmam gerekiyor ama bakalım müdürümle konuşmam gerekiyor,ameliyat için..

bende 2 gündür poğçaya sarmış durumdayım..peynir domates ye canım hamur valla onlar bişekilde kurtul simitten canım

Geçmiş olsun canım. Biran önce ameliyat ol, göz meselesi önemli !
Simit yerine de alternatif bulucam inşallah.
İşyerine tam buğday ekmeği alırım, bir de peynir domates oh mis :)

aman ye gitsin esencim..sabah vakitlerinde bişey olmaz biliyosun, önemli olan akşam ve akşamdan sonra..

16.30-17.00 gibi yemek yemiştim, 19.00 gbi de tulumba geldi..neyse henüz geç değil diyim 5-6 tane yedim..

Boşver eşinin dediğini yeme sakın belli bir kiloya gelinceye kadar.

Evet sabahları olunca bişey olmuyor da belli bir süre sonra kötü olabilir. Gerçi kepekli simit çoğunluk yiyorum ama sürekil olmasın bence !
Eğer akşam canın çekecekse bence öğlen ye bişey olmaz, akşam da hafif yersin dengelersin.
Bizim de dün oğlana almışlar annemler lokma tatlısı , bir tanecik aldım bıraktım. Yemem anacım yemem ! Ne emekler çektim ben bu kiloları vermek için !
Ha öğlenleri az miktarda yiyorum geçen arkadaşlarla çıktık dışarı künefe yedim 1/4 dilim. Onlar yeter bana...
Ben kaçamak hakkımı çok sevdiğim şeyler için kullanıyorum artık :)

erkekler çok farklı canım benim abimde öyle 70 kilo ama göstermiyor yani..

Yapı meselesii.

Evet yaa erkeklerin kemikleri kalın oluyo genelde ondan fazla çıkıyo kiloları ama karşıdan incecikler :KK47:

noldu kız gözüne..

canım kiminin bünyesi veriyo valla..
benim bi kız arkadaşım var senelerdir 49 kilo..
kız kilo almak için akşamları makarna falan yiyip yatıyo..

diyo ki, akşam yiyorum bir sürü şey, sabah kalkıp bi bakıyorum 1 gram bile almamışım..

bizde de hemen artıya veriyo..

Benimki de inceldin farkında değilsin kendine dikkta et aç kalma diyo ama tartı öyle söylemiyo ki malesef :2:

Evet dün şok oldular eşimin işyerindeki hatunlar. Yani bir arkadaş bahsediyordu da bu kadarını beklemiyorduk en az 10 yaş gençleşmişsin dediler.
Canım yeterince motiven yok demekki. Ya da canına tak etmedi henüz :)
Bir de senin maşallah çok güzel bir yüzün var. Bu halin bile çok güzel. Ama incecik halin daha güzel söyleyeyim, seni dürdükleyeyim biraz :KK34:

Beni de pes ettiren şeyler oldu. Üniversiteden de arkadaşları görünce incecikti hepsi, bir de aynaya baktım kocaman bir yüz, sonra eşofmanlarla kocaman bir beden evin içinde böyle paspal geziyorum. İş yerinde orta yaşlı çocuklu bir bayan gibi bol kıyafetler giyiniyordum. Yani durum vahimdi benim. Gerçi kimse farketmemiş benim daha önce kilolu olduğumu da.. Gel de bana sor. Yani vücudum da biraz kendini bırakmış haldeydi, hayatımda hareket yok vs.
O arkadaşlarla görüştükten sonra da bana birşey geldi , kafama dank etti derler ya!
Karar bir aldım. İşte sonrasını biliyorsunuz. Ama çok egzersiz yaptım ben. Direk yememden kısmadım öyle pat diye. Çünkü benim de güya kan şekerim düşüyordu atıştırmadan duramıyordum vs. Şuandaki yediklerimi o zaman yemeye başlasam ölürdüm açlıktan heralde :)
Midemi küçültmüş oldum yani.
Şimdi o eski halime dönmek istemiyorum hiç !
Sen de incecik olduğun zamanları düşün, karar al öyle devam et.
Sonra da istediğini yiyebileceğin günleri düşün vicdan azabı olmadan :)

Yediklerini nasıl azalttın yavaş yavaş mı yaptın miden nasıl küçüldü?Ben öğlen yemeğini hayatımdan çıkarmayı çok istiyorum baya farkadicek o zaman ama sabah 9dan akşam 7 ye nasıl dayanırım onu bilmiyorum

Sen çok kilo verdin ama canım 49 a düştün resmen ben de sana kilo vermeyle ilgili ne sorsam diye düşünüp duruyorum tiyo alırım belki diye ama ben o kadar kilo veremem yaa yemeklerimin miktarını azaltamıyorum 1 tabak yiyorum ama 2-3 dilim ekmekte yiyorum doymazsa bikaç saat sonra midem bulanmaya başlıyo dayanamayıp atıştırıyorum o zaman da .Egzersiz yapmakta çok geliyo bi ara leslie yi yapıyodum ne güzel ama işten yorgun gidince canım onu da istemiyo offfffff ben ömrümün sonuna kadar şişko mu kalıcam yaaa
Canım benim sen bu kafayla sisko kalirsin tabi:))) biseyler yapmadan kilo verilmez. 7den sonra yemeyecektin hani sen? Yiyiyor musun yoksa?

Kendini sartlandirma kiz, doymasidigimdan midem bulaniyor falan diye. O zaman veremezsin vermek de istemezsin:KK66: Oyle biseyi de ilk defa duydum bu arada:)

Kiyamam ama sana ben.verirsin kilo hic merak etme. Ama bi caba gosterirsen:)
Bak esene. Masallah:nazar::nazar:

Ben öğlen yemeğini hayatımdan çıkarmayı çok istiyorum baya farkadicek o zaman ama sabah 9dan akşam 7 ye nasıl dayanırım onu bilmiyorum

Öğle yemeği hayattan çıkmaz kız. gün içindeki sarfettiğin efor için kahvaltıve öğle yemeği çok önemli.
Ama akşam yemeğini azaltabilirsin.
Akşam yemeği ağır yenmemeli.

decembercim çok geçmiş olsun canım..

saol canım benimm

geçmiş olsun canım. Biran önce ameliyat ol, göz meselesi önemli !
Simit yerine de alternatif bulucam inşallah.
Işyerine tam buğday ekmeği alırım, bir de peynir domates oh mis :)

boşver eşinin dediğini yeme sakın belli bir kiloya gelinceye kadar.

Evet sabahları olunca bişey olmuyor da belli bir süre sonra kötü olabilir. Gerçi kepekli simit çoğunluk yiyorum ama sürekil olmasın bence !
Eğer akşam canın çekecekse bence öğlen ye bişey olmaz, akşam da hafif yersin dengelersin.
Bizim de dün oğlana almışlar annemler lokma tatlısı , bir tanecik aldım bıraktım. Yemem anacım yemem ! Ne emekler çektim ben bu kiloları vermek için !
Ha öğlenleri az miktarda yiyorum geçen arkadaşlarla çıktık dışarı künefe yedim 1/4 dilim. Onlar yeter bana...

saol canım ah bir konuşabilsem canım fırsat yokki:KK43:neyse olsun geç olsun da güç olmasın ,o kadar sinir bozucu bir durumki anlatamam size yani,bir ara bunalıma felan girmiştim arada hala gelirler bu durum yüzünden..ama allahın takdiri diyelim,elim ayağım sağlam çok şükür isyan etmiyeuim diyorum..

Gülincim öğle yemeğini çıkarma sakın öğünlerinide atlama .ben makarna delisiydim ama artık hiç aramıyrum aslında görmezden gelsen azıcık koysan tabağa doyarsın canım..evde başka yemek yok giibilerinden düşünsen mesela..

Maxicim tulumbaya bende bayılırım ama bence öle yemeği yerine yeme ,ters tepebilir

Boşver eşinin dediğini yeme sakın belli bir kiloya gelinceye kadar.

eşim onu ye bunu ye diye zorlamıyo da, düzgün yemek ye diyo sadece..

tabi o bi hafta dikkat edip spor yapsa hemen verir ama ben..ben öyle miyim :KK5: 3 ayda anca verdim:KK53:

Günaydın güzeller. Klasik kahvaltı faslını geçtik yeşil çay içmeli birazdan.
Keyifler yerindedir umarım sizlerde...

december canım sana cok geçmiş olsun. göz bu sakın ihmal etme:KK20:

maxima canım sen de bana browni yedim diye kızdın ama utanmadan tulumbaları götürmüşün:KK53:... hala da yicem diyon:KK52: dun öğle yemeginde tulumba vardı yememiştim ben:KK9:

Canım benim sen bu kafayla sisko kalirsin tabi:))) biseyler yapmadan kilo verilmez. 7den sonra yemeyecektin hani sen? Yiyiyor musun yoksa?

Kendini sartlandirma kiz, doymasidigimdan midem bulaniyor falan diye. O zaman veremezsin vermek de istemezsin:KK66: Oyle biseyi de ilk defa duydum bu arada:)

Kiyamam ama sana ben.verirsin kilo hic merak etme. Ama bi caba gosterirsen:)
Bak esene. Masallah:nazar::nazar:

Yok yok 7den sonra yemiyorum zaten ama doyunca kalkıyorum yemekten engel olamıyorum ben yaa hadi azcık daha yiyeyim diyorum bi bakmışım doymuşum.1 tabakla doyuyorum gerçi hani öyle tabağım ağzına kadar dolu olmuyo ama sonuçta ben doyduğum için rahatsız oluyorum

Öğle yemeği hayattan çıkmaz kız. gün içindeki sarfettiğin efor için kahvaltıve öğle yemeği çok önemli.
Ama akşam yemeğini azaltabilirsin.
Akşam yemeği ağır yenmemeli.

Ya ama bi arkadaşım 75 kiloydu ve öğlen yemeklerinde sadece kahve içerek 55 e düştü kız yaa başka da bişey yapmadı

december canım sana cok geçmiş olsun. Göz bu sakın ihmal etme:KK20:

Maxima canım sen de bana browni yedim diye kızdın ama utanmadan tulumbaları götürmüşün:KK53:... Hala da yicem diyon:KK52: Dun öğle yemeginde tulumba vardı yememiştim ben:KK9:

saol canımm:)tamam canımm

december canım sana cok geçmiş olsun. göz bu sakın ihmal etme:KK20:

maxima canım sen de bana browni yedim diye kızdın ama utanmadan tulumbaları götürmüşün:KK53:... hala da yicem diyon:KK52: dun öğle yemeginde tulumba vardı yememiştim ben:KK9:

kızma komşuna gelir başına demişler excityim :KK60:

Yok yok 7den sonra yemiyorum zaten ama doyunca kalkıyorum yemekten engel olamıyorum ben yaa hadi azcık daha yiyeyim diyorum bi bakmışım doymuşum.1 tabakla doyuyorum gerçi hani öyle tabağım ağzına kadar dolu olmuyo ama sonuçta ben doyduğum için rahatsız oluyorum

Ya ama bi arkadaşım 75 kiloydu ve öğlen yemeklerinde sadece kahve içerek 55 e düştü kız yaa başka da bişey yapmadı

kız her duyduğunu yapacan mı sen :KK70:

iyi kahve iç bundan sonra öğle yemeklerinde :KK70:

saol canım benimm

saol canım ah bir konuşabilsem canım fırsat yokki:KK43:neyse olsun geç olsun da güç olmasın ,o kadar sinir bozucu bir durumki anlatamam size yani,bir ara bunalıma felan girmiştim arada hala gelirler bu durum yüzünden..ama allahın takdiri diyelim,elim ayağım sağlam çok şükür isyan etmiyeuim diyorum..

Gülincim öğle yemeğini çıkarma sakın öğünlerinide atlama .ben makarna delisiydim ama artık hiç aramıyrum aslında görmezden gelsen azıcık koysan tabağa doyarsın canım..evde başka yemek yok giibilerinden düşünsen mesela..

Maxicim tulumbaya bende bayılırım ama bence öle yemeği yerine yeme ,ters tepebilir

Siz böyle konuşunca iyi geliyo bana.Mesela 7 den sonra sayenizde yemiyorum.Umarım azaltmayıda başarırım.
Bu arada gözünle ilgili sorunu şimdi okudum canım çok geçmiş olsun aman ihmal etme ameliyatını ol canım sağlık ihmale gelmez

Sağlıktan değerli bir şeyimiz yok.Geçmiş olsun canım erteleme tedavini bir an önce kavuş sağlığına.
İtiraf saati gibi oldu ben de bir gözleme yedim dün:KK43:((

X