Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

Slm kızlar,ben de grubunuza katılmak istiyorum.azıcık gülmek ve zayıflamak istiyorum.bu arada 72 kiloyum ama 50-55 arasında olmak istiyorum

Günaydın güzeller. Klasik kahvaltı faslını geçtik yeşil çay içmeli birazdan.
Keyifler yerindedir umarım sizlerde...
günaydın canım:KK42:.. keyifler yerinde sağolasın tatlım.sen nasılsın? ben de şu yeşilçaya bi alışamadım gitti:KK53:
Evet dün şok oldular eşimin işyerindeki hatunlar. Yani bir arkadaş bahsediyordu da bu kadarını beklemiyorduk en az 10 yaş gençleşmişsin dediler.
Canım yeterince motiven yok demekki. Ya da canına tak etmedi henüz :)
Bir de senin maşallah çok güzel bir yüzün var. Bu halin bile çok güzel. Ama incecik halin daha güzel söyleyeyim, seni dürdükleyeyim biraz :KK34:

Beni de pes ettiren şeyler oldu. Üniversiteden de arkadaşları görünce incecikti hepsi, bir de aynaya baktım kocaman bir yüz, sonra eşofmanlarla kocaman bir beden evin içinde böyle paspal geziyorum. İş yerinde orta yaşlı çocuklu bir bayan gibi bol kıyafetler giyiniyordum. Yani durum vahimdi benim. Gerçi kimse farketmemiş benim daha önce kilolu olduğumu da.. Gel de bana sor. Yani vücudum da biraz kendini bırakmış haldeydi, hayatımda hareket yok vs.
O arkadaşlarla görüştükten sonra da bana birşey geldi , kafama dank etti derler ya!
Karar bir aldım. İşte sonrasını biliyorsunuz. Ama çok egzersiz yaptım ben. Direk yememden kısmadım öyle pat diye. Çünkü benim de güya kan şekerim düşüyordu atıştırmadan duramıyordum vs. Şuandaki yediklerimi o zaman yemeye başlasam ölürdüm açlıktan heralde :)
Midemi küçültmüş oldum yani.
Şimdi o eski halime dönmek istemiyorum hiç !
Sen de incecik olduğun zamanları düşün, karar al öyle devam et.
Sonra da istediğini yiyebileceğin günleri düşün vicdan azabı olmadan :)
canım ben de ilk öyle kilo vermeye karar vermiştim, cok etkili oluyo...
saol canımm:)tamam canımm
canım bak ben sana traji komik bi olay anlatayım...
gecen hafta öğrencilerin mezuniyetinde güneş gözlüğümün sağ camını düşürmüşüm.Farkında değilim.sonra bi taktım gözlüğü arkadaş tarz yapmişsın diyo.. gözlüğün güzelmiş diyo.. ben de saf sagol falan diyorum, anlamıyorum ne dediğini. (sağ gözüm sola göre daha az gördüğü için farketmiyorum (buna da şükür yarabbim) ) sonra bi farkettim sağ cam yok. allahtan arkadaşım hemen farketti yoksa tum öğrencilere rezil olacaktım. :KK17:
umarım bişeyler çıkartmışsındır:44:

Kızlar ben düşündüm ve tulumbayı yemekten vazgeçtim :KK70:
Dolapta gözüme gözüme bakıyor ''beni ye nooooluur beni yee'' diye ama yemicem:KK51:

Alıcağım kilodan önemli mi altı üstü tulumba:KK25:

Slm kızlar,ben de grubunuza katılmak istiyorum.azıcık gülmek ve zayıflamak istiyorum.bu arada 72 kiloyum ama 50-55 arasında olmak istiyorum

gel canım gel... katıl sen de aramıza...

kızma komşuna gelir başına demişler excityim :KK60:

kız her duyduğunu yapacan mı sen :KK70:

iyi kahve iç bundan sonra öğle yemeklerinde :KK70:

hihihi:)) maxima katılıyorum canım ben de sana...

İtiraf saati gibi oldu ben de bir gözleme yedim dün:KK43:((

maximacım da okumuştur bu mesajını umarımmmmm:KK37:
azcık haşlasın seni:KK53: şimdi ben ne desem boş.. koskoca gözleme yani...

Evet yaa erkeklerin kemikleri kalın oluyo genelde ondan fazla çıkıyo kiloları ama karşıdan incecikler :KK47:

Benimki de inceldin farkında değilsin kendine dikkta et aç kalma diyo ama tartı öyle söylemiyo ki malesef :2:

Yediklerini nasıl azalttın yavaş yavaş mı yaptın miden nasıl küçüldü?Ben öğlen yemeğini hayatımdan çıkarmayı çok istiyorum baya farkadicek o zaman ama sabah 9dan akşam 7 ye nasıl dayanırım onu bilmiyorum

Erkekler de bizim gibi iyi kilo alıyorlar da bizim kadar takmıyolar!
Sana yeterliyse daha fazla kilo verme derim ama yeterli değilse devam et bildiğine...
Evet yavaş yavaş. Öncelikle şu işyerindeki çikolata yeme olayımı bitirdim. Sonrasında akşam yemeğinden sonra evde yaş pasta yiyordum hergün onları bıraktım.
Pilav makarnaydı bunları yarım porsiyona düşürdüm, normal yemeğimi yedim.
Ama direk egzersizlere başladım. Onları da yavaş yavaş başladım artırdım. Değiştirdim. Öğrendim egzersiz yapmayı öyle...
İlk ay 7 kilo verdiğimi görünce motivem yükseldi. Ama ilk haftadan sonra birkaç hafta yine durmuştu kilo vermem sanırım öyle birşeyler oldu, yılmadım devam ettim...
İşyerinde sütlü tatlı olduğunda öğlenleri onu ara öğün yaptım.
Sonra işte makarna pilavı birkaç kaşığa indirdim. Sonlara doğru hiç yemedim. Meyveleri azalttım. Ara öğünlerde çikolata yerine yeşil elma yedim mesela. Aynı etki yapıyor sonuçta onların içinde de şeker var.
Böyle böyle hiç yememek değil de , yediğim sakıncalı şeylerin yerine sakıncasızları koyarak sonra da azaltarak miktarlarını devam ettim.
Ama hep egzersiz yaptım. Haftasonları sabah akşam yapardım mesela. Haftaiçi işten geldikten sonra yaptım.
Metabolizmamı da hızlandırmış oldum aslında. Ben eğer sadece yemeyle vermiş olsaydım 3 ayda bu kadar kiloyu hastaneye kaldırırlardı allah korusun. Egzersizler sağolsun...
Mesela son zamanlarda da kahvaltıyı saat 10 gibi yapmışsam öğle yemeği de bizde 12-12:30 civarı oluyor, öğle yemeğini yemedim veya sadece salata yedim. İkindin birşeyler yedim öyle midem acıkmadan yememeye çalıştım.

saol canım benimm

saol canım ah bir konuşabilsem canım fırsat yokki:KK43:neyse olsun geç olsun da güç olmasın ,o kadar sinir bozucu bir durumki anlatamam size yani,bir ara bunalıma felan girmiştim arada hala gelirler bu durum yüzünden..ama allahın takdiri diyelim,elim ayağım sağlam çok şükür isyan etmiyeuim diyorum..

Konuş lütfen, sağlık işleri bunlar! Hiçbişeyden önemli değil..

eşim onu ye bunu ye diye zorlamıyo da, düzgün yemek ye diyo sadece..

tabi o bi hafta dikkat edip spor yapsa hemen verir ama ben..ben öyle miyim :KK5: 3 ayda anca verdim:KK53:

Onların sporu çok sıkı oluyor biliyorsun!
Ondan kolay kilo veriyolar.

Yok yok 7den sonra yemiyorum zaten ama doyunca kalkıyorum yemekten engel olamıyorum ben yaa hadi azcık daha yiyeyim diyorum bi bakmışım doymuşum.1 tabakla doyuyorum gerçi hani öyle tabağım ağzına kadar dolu olmuyo ama sonuçta ben doyduğum için rahatsız oluyorum

Ya ama bi arkadaşım 75 kiloydu ve öğlen yemeklerinde sadece kahve içerek 55 e düştü kız yaa başka da bişey yapmadı

Ya bunların hepsi psikolojik, doymuyorum diye bir olay yok. Ben de öyleydim. Çikolata yemesem bayılıverecekmişim gibi oluyordu. Kan şekerim düşüyor felan diyordum. Üst üste yiyordum. Şimdi öyle birşey istemiyor vücudum çok şükür !

Sabah sıkı ve geç saatte bir kahvaltı yapmışsa öğlen kahve içilebilir bence. Ama normal bir öğünde sadece kahve içmek doğru değil. Bence sen akşam yemelerini hafiflet.

Hoşgeldin, yapılamıycak bişey değil. Kolay gelsin.

bilgisayardan yazmak ne kadar rahatmış ya... ben cepten baya zorlanıyormuşum:KK50:
kızlar öğleden sonra cok işim olacakkkk:KK52: şimdi rahatken sizinle kaynatayım dedim.

maxima canım akşam yorgun argın zar zor hazırladım valizi ama bi suru sey koydum karar veremediğimden. eve ugrayacağım gitmeden bi yarım saatim olacak o sırada da bi son eleme yapcam:KK52:
bikinilerimden biri kayıptı buldum sabah. tam da yenisini alcam diye plan yapmiştim:KK53: üzüleyim mi sevineyim mi bilemedim:KK52:

Kızlar ben düşündüm ve tulumbayı yemekten vazgeçtim :KK70:
Dolapta gözüme gözüme bakıyor ''beni ye nooooluur beni yee'' diye ama yemicem:KK51:

Alıcağım kilodan önemli mi altı üstü tulumba:KK25:

Bak aç dolabı ve tlumbaya de ki ' ben snei yersem sen bana ne kötülükler yaparsın biliyorum o yüzden buna izin vermiycem kendime iyilik yapıcam ' de :KK9:

Erkekler de bizim gibi iyi kilo alıyorlar da bizim kadar takmıyolar!
Sana yeterliyse daha fazla kilo verme derim ama yeterli değilse devam et bildiğine...
Evet yavaş yavaş. Öncelikle şu işyerindeki çikolata yeme olayımı bitirdim. Sonrasında akşam yemeğinden sonra evde yaş pasta yiyordum hergün onları bıraktım.
Pilav makarnaydı bunları yarım porsiyona düşürdüm, normal yemeğimi yedim.
Ama direk egzersizlere başladım. Onları da yavaş yavaş başladım artırdım. Değiştirdim. Öğrendim egzersiz yapmayı öyle...
İlk ay 7 kilo verdiğimi görünce motivem yükseldi. Ama ilk haftadan sonra birkaç hafta yine durmuştu kilo vermem sanırım öyle birşeyler oldu, yılmadım devam ettim...
İşyerinde sütlü tatlı olduğunda öğlenleri onu ara öğün yaptım.
Sonra işte makarna pilavı birkaç kaşığa indirdim. Sonlara doğru hiç yemedim. Meyveleri azalttım. Ara öğünlerde çikolata yerine yeşil elma yedim mesela. Aynı etki yapıyor sonuçta onların içinde de şeker var.
Böyle böyle hiç yememek değil de , yediğim sakıncalı şeylerin yerine sakıncasızları koyarak sonra da azaltarak miktarlarını devam ettim.
Ama hep egzersiz yaptım. Haftasonları sabah akşam yapardım mesela. Haftaiçi işten geldikten sonra yaptım.
Metabolizmamı da hızlandırmış oldum aslında. Ben eğer sadece yemeyle vermiş olsaydım 3 ayda bu kadar kiloyu hastaneye kaldırırlardı allah korusun. Egzersizler sağolsun...
Mesela son zamanlarda da kahvaltıyı saat 10 gibi yapmışsam öğle yemeği de bizde 12-12:30 civarı oluyor, öğle yemeğini yemedim veya sadece salata yedim. İkindin birşeyler yedim öyle midem acıkmadan yememeye çalıştım.

Konuş lütfen, sağlık işleri bunlar! Hiçbişeyden önemli değil..

Onların sporu çok sıkı oluyor biliyorsun!
Ondan kolay kilo veriyolar.

Ya bunların hepsi psikolojik, doymuyorum diye bir olay yok. Ben de öyleydim. Çikolata yemesem bayılıverecekmişim gibi oluyordu. Kan şekerim düşüyor felan diyordum. Üst üste yiyordum. Şimdi öyle birşey istemiyor vücudum çok şükür !

Sabah sıkı ve geç saatte bir kahvaltı yapmışsa öğlen kahve içilebilir bence. Ama normal bir öğünde sadece kahve içmek doğru değil. Bence sen akşam yemelerini hafiflet.

Hoşgeldin, yapılamıycak bişey değil. Kolay gelsin.

Hah işte bende çikolata ve yaş pasta çok yiyordum hemen hemen her gün yiyordum.Şekeri asla bırakamam diyordum ama şimdi çikolata da yaş pasta da yemeyeli 1 ayı geçmiştir belki de hiç aklıma da gelmiyo artık çok şükür.Şekeri de bıraktım.Mesela ben öğlen yemek yiyip akşam üstü 4 gibi çok abur cubur yerdim artık onu da yapmıyorum bayadır.Ama bunların bile azda olsa farkettirmesi gerekmiyomu ben buna şaşırıyorum bu benim motivemi çok düşürüyo.Mesela günde 10 bardak çay içsem 2 şekerden 20 şeker alıyodum günde tam 400 kalori bİde akşamları pasta abur cubur kafadan 1000 kalori alıyoduum her gün.Bunları bıraktım ama niye hiç etkisi olmadı.günde 3 lt su da içiyorum artık.7 de n sonra da yemiyorum.Ama niye farketmiyo olabilir.Egzersiz yapmadığımdanmıdır sizce?

kızlar benim adım kübra..maxima çok uzun oluyo :KK70: kısaca kübra diyebilirsiniz :KK70:

Ayyy çok iyi oldu buuuu kübracıkkk :KK9:

İsminde pek güzelmiş şekerim:) Şimdi belgelerle konuşalım.Kaç tane yedin bakim sen o tulumbadan:)

ben 6 diyecektim ama ohhhh masallah götürmüş tulumbaları...

sağol canım :KK70:

hımm bi düşünüyüm..

sanırım 6-7 tane.. emin değilim, 8 de olabilir:KK30:

tabi tabi.. 6 diyodun 8 oldu.. sen en az 10 tane yemişindir:KK52::KK52::KK52: bide utanmadan gözlemeye laf atıyon:KK53::KK53::KK53:

7 diyelim:) Bir tanesi 92 kalori
92x7= 644 kalori
Kocaman gözleme 490 kalori
ehi ehi :))))

X