Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

Canim ben sokaga cikmazdim ya kavga ederlerse diye. Her an tetikte buyudum diyebilirim. Bi kere seslerine uyanmistim. Gece yarisi. Cok korkmustum babam anneme bisey yapar mi diye? Kardesim uyuma numarasi yapardi. Bende aklimca annemi korumak icin hemen kosardim.
Suclu kimdi bilmiyorum ama kavgayi hep babam baslatirdi ve hep kotu sozleri babam soylerdi. O yizden hep annemi korurdum.
Canim cocuklarin yaninda kavga etmeyin etkileniyorlar cok. Kuzum benim ayrilcaksiniz diye uzulmustur.
Bende ilk baslarda uzulurdum ama sonradan ayrilmalarini istemeye baslamistim.

Canım ya kıyamam valla olan çocuklara oluyor
Sen biraz daha güçlü yapıdaymışsın kardeşin daha hassasmış...

Senin babanın annene sarıldığı veya sevgi gösterdiğini hatırlıyor musun ?
Yani hep mi öyle kavgalılardı ?

Yok be canim cocuk senle buyumeyecek mi zaten? Zannetmem seni suclayacagini. Zaten ayrilmak da bi suc degildir ki.. Anlasamamissinizdir ayrilmissinizdir. Bu kadar basit. Yani babasina bisey yapsan anlarim da.. Oyle bisey yokki..
Alltan alma derim ben sana . Sonra daha da ezecek adam seni.
Canim elbet duzelir araniz da bu 20 sene sonra olursa bi anlami yok. Giden gidiyor senden.. Duzelmeyecek biseyi uzatip kendini yipratmanin anlami yok.

Buyudukce evet ama kucukken hayir. Ne alip veremedikleri vardiysa..

Kıyamam sana yaa olan hep kadınlara oluyo,adam ne çocuğu düşünüo ne de başka bişeyi hayatına devam ediyo

Benim eşimin ikna gücü yüksek, ağzı iyi laf yapar...
Bir de duygu sömürüsü yaptı mı tamamdır...
Oğlum annen istedi ayrılmayı ben de mecbur kaldım bile diyebilir
Bilmiyorum ki çocuklar bazen öyle suçlayabiliyorlarmış. Ben de internetten okudum işte yazılar...
İşte hatta haftasonları babaları şımartıyormuş , hediyeler alıyormuş. Anne ile yüz göz olduğu için anne kural koyduğu için aynı evin içinde muhatab olan tüm sorumluluk onda ya, babaları tutabiliyorlarmış.
Ne bilim çocuk bu...
Ama benim çocuğum doğruyu bulur diyorum bazen, yine de korkularım oluyor...
Biz tartıştığımızda gelip beni kucaklıyor oğlum. Babasına doğru kızıyor.
Ama ben eşim tarafına hiç mi hiç güvenmiyorum.

Son düzenleme:
Esencim, kuzenim ayrildi esinden. Ve esinin ailesi ogluna kotuluyorlardi annesini. Ama o kadar bagli ki annesine.. Hic de ezdirmiyordu annecigini. Biliyordu olanlari. Hissediyordu belki de. Ozellilkle erkek cocuklari annelerine daha da bagli oluyorlar.

Buyudukce evet ama kucukken hayir. Ne alip veremedikleri vardiysa..

O kötü işte..
Annen de işte eski evliliklerden olduğu için sürdürmüş.
Şimdi ruh hali nasıl annenin ? Gerçi ayrılcam diyormuş. Yazık kadına da onu da şimdi niye diyor biliyor musun ?
Yani babam artık iyi davranıyor diyorsun ama ayrılcam diyor baksana...
Artık siz büyüdünüz diye diyor kadıncağız...
Ve sen otur oturduğun yerde diye annene kızıyorsun, sen de ayrılmadığı için kızgınsın işte annene... Öyle değil mi ?

Kıyamam sana yaa olan hep kadınlara oluyo,adam ne çocuğu düşünüo ne de başka bişeyi hayatına devam ediyo

Ah bir bilse...
Çocuk sanki sadece bana ait...
Ya bence o da pes etmiş durumda ne olcaksa olsun modunda.

Öyle mi , kaç yaşındaydı kuzeninin oğlu ?

Excity ile aynı duurmları yaşamışız ..benim ablam öyledir uyurdu ben hiç uyuyaazdım hala da öyleyim birazcık yüksek sesle konuşsalar ben kavga mı ediyorlar diye yataktan kalkar yanlarında otururdum halada öyleyim ..

Zamaninda ayrilmamis olan olmus hersey duzelmis simdi ufacik biseyde ayrilmak olur mu? annem sinirli su siralar.herseye gereksiz yere kiziyor. Babam iyi davraniyor tabi eser yok eski halinden.
Simdi bize guveniyor koskoca kizi oglu var.senin yanina gelir yasarim diyor. Eskiden olsa ben cektirirmiydim olanlari anneme Kucuktuk ki elden bisey gelmiyordu. Dayimlar uzktaydi ama anneme destek olsalardi belki annem kiymete binerdi. Annemin babasi da biz kucukken vefat etti. Destek verecek de kimse yoktu. Belki ondan katlandi. Eskiden ayrilmak simdi ki kadar kolay da degildi tabi.

Ben artik hic takmiyorum. Kavga da etmiyorlar.Etseler de takmiyorum. Zaten 7 senedir annemlerle yasamiyorum. Ama insan buyusek de yine de uzuluyor kavga ettikleri zaman. Ben babam uyumadan uyumazdim. Yatarken kapimi acik birakirdim gece kavga ederlerse duyayim diye.
Canim bizim zamanimizin cocuklari benzer seyleri yasadilar herhalde. Umarim biz yasamayiz cocukarimiza da yasatmayiz..

Düzeni kurarım inşallah.
Zaten belki işimden olurum ama bu şehirden bile gidebilirim...
Bu benim ve oğlum için travma olur mu bilmiyorum.

İşinden niye olasın istersin tayinini.
Daha başka bir şehirde kurarsın hayatını tekrar.
Oğlunda daha çevre bilinci gelişmemiştir.Nerede olduğunun çok önemi olmaz.
Orada kreşe de verdin mi yeni arkadaşlarla avunur gider.
Sizler yine yanındasınız tek eksiği babası olacak onu da zamanla kabullenecektir.
Eşin nerede kalır bilmiyorum ama çokta uzakta olmasa iyi olur.
İhtiyacı olduğunda ulaşabileceğini bilmeli oğlun.

Annen de birikme olmustur canim, siniri ondandir. Bak iste caresizlikten katlanmis annecigin yazik. Disardan goren olsa annen sinirli baban sakin sanir simdi.

Ya buralarda duramazsam isimden olurum tabi..
Olmadi tayin isterim dedigin gibi..
Hicbisey caresiz degil.
Ya da kurarim bir is..
Esim istanbulda kalir. Biz burdan gidersek uzak bir yerlere gideriz heralde...
Ben nerdeysem annemler de orda olacak Allah izin verirse..

Annen de birikme olmustur canim, siniri ondandir. Bak iste caresizlikten katlanmis annecigin yazik. Disardan goren olsa annen sinirli baban sakin sanir simdi.
Aynen oyle canim birikmis İcinde kalmis yasananlar. Allah sabir vermis neyseki canım.
Dedigin gibi simdi goren anneme sinirli babama sakin der. Ama insanlar arka planda neler donmus neler donuyor bilemezlerki. Milleti bosvercen.

Ne zaman farkina vardi gerceklerin diye sordum canim
Simdi annesine destektir degilmi?
Canim kendini bilmeye basladiginden beri gerceklerin farkinda. Ve onun da babasinin baya durumu yerindeydi hediyeler falan alir para falan verirdi surekli. Ama cocugu 1-2 hediyeyle kandirirsin sonra kandiramazsin.
Tabi simdi koca delikanli oldu liseyi bitircek yakinda. Annesinin de en buyuk destekcisi.

Fatos canim kiyamam ya sana. Yazdiklarini okuyunca gogsume bi agri saplandi.
Olan olmus affetmissin ama Allah yardimcin olsun. Buyuk konusmak gibi olmasin ama ben affedemezdim herhalde boyle bir seyi.

inşallah canım hıç kımse benım yasadıgımı yasamaz ınsan olmek ıstıyo çagresızlıkten
geçmıs olsun hastanedeymıssın hastamısın neyın var cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…