Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

Gülincim senin nasıl gidiyor aşkınla durumlar

İnişli çıkışlı diyelim birden bağrışıp,birden sönüyoruz.
Dün bütün gün kavga ettik ama gece öyle bi konuşma geçti ki aramızda kalbimize dokunabildik birbirimizin ve ortak dili konuşabildik...Bu huzur verdi bana...

Tabiki de giderim!!!
Ama evli olsam ne olur bilmiyorum ki...Etrafımdan gördüğüm tek şey hemen hemen bütün evliliklerin senin ki gibi olup bi şekilde kurtardıkları.
Erkeklerin geneli senin eşin gibi galba...Ama ya yola getiriyolar ya da kabulleniyolar çünkü boşanmak en kolayı...
Kimi erkek daha farklıdır biraz uğraşmayla yola gelir kimisi de yola gelmez sen beklentini azaltırsın.
Bilemiyorum kusurabakma kırılma bana nolur burdan bana göre ahkam kesmek tabi ki çok kolay.Ben olsam çoktan boşanırdım belki de ama inan sen de üzüldüğüm tek şey oğlun!!!

Bu şekilde devam ederseniz sevgisiz büyüycek bunun yerien boşanmak en doğrusu ama belki kurtulursa ikinizde eşit oranda adımlar atarsanız en azından oğlun eksik büyümiycek...

Haddimi aştıysam tekrar özürdilerim esencimm

Kıyamam ben sana yaa Allah yardımcın olsun.Ama bak şuan yola getirmişsin onu.Biraz oluruna bırakıosun biraz da tatlı dille biraz da yola getiriosun onu dimi?

Canım ben Çorlu'da yaşıorum,Mali müşavirlik bürosun da çalışıyorum.
Sen nerde yaşıodun ve özel sektördemisin?

Canım ya, aslında seni de biliyorum, farkındayım yaşadıklarının.
Belki de benden daha çok şeyler yaşadın.

Ben şunu düşündüm...
Ben de asla ayrılmayı düşünmezdim, bizim sülalede ayrılan çok nadirdir neyse...
Hatta helallerin en kötüsü "boşanmak" mış. Dinimizce bile hoş görülmeyen bişey. Yani savunduğumdan değil asla...
Hiçbir kadın da kolay kolay ayrılmayı telafüz etmez bence hele ki çocuğu olan...
Ama gel gör ki psikolojim bozuk bir anne olmaktansa; o zaman kimseye de hayrın da olmaz; sürekli azar işitir durursun eşinden de çocuklarından da...
Ve zamanla suçlu konuma bile düşersin; tek başına ayakta durmaya çalışan bir anne olmayı tercih ederim...
İnanın bu lafları telafuz etmek öyle kolay değil...
Buraya yazdıklarıma bile inanamıyorum.
Hayat kolay değil, hele ki ayrılmak hiç kolay değil..

kızlar ben girdim çıkamıyorum buradan ayrıca dünkü enerjimden eses yok sanki dünküyle bugün kü aynı kişi değiliz çok halsizim acaba oturuyorum diye mi ki bir de yarın niyetlensem mi karar vertemedim hafta sonu da çok çalıştım etkilemedi ama bilmiyorum

işte tam bu benım kafamda donenler bunlar ama benım bı farklı yanım hemen unutuyorum yapılanı affedıyorum sıneye cekıyorum bu sefer kesın duzelcek dıyorum
bı laf var bıde gelen gıdenı aratır falan oyalıyorum kendımı mutluluk oyunu oynuyorum:)sadeceyalannnnnn benım gulmem

Sevgiliyken daha kolay herşey. Ama şöyle birşey var. Bence ilişkiler farklı farklı, herkesin kaldırabildiği de farklı.
Bazı evlilikler/ilişkiler kavgalı gürültülü gidiyor ve öyle anlaşıyolar. Bazısı da sessiz sakin gidiyor onlar da öyle anlaşıyolar.

Estağfirullah.
Bu dediklerin doğru. Yani evlilikler bir şekilde düzelip gidiyor. Ha sağlıklı mıdır, o ailede sağlıklı çocuklar yetişir mi o ayrı konu. Bir de şu var ki boşanma oranları son zamanlarda çok fazla sayıda bu da var.
Boşanmak en zoru canım. En kolayı değil. Hele de çocuk varsa.
Çocuğun önünde de tartışmak büyük zarar getirirmiş, bunu özellikle dr.a da sordum. Ama eşim onun önünde tartışmamıza karşı değil hatta alışsın diyor !!!!!!!!!!!
Canım herşeyi yazamadığım doğru. Ama bir arkadaşım daha söylemişti ve bu gittğim dr. da söyledi. Eşimle kültür ve mizaç farklılığımız var ve bu değişmez !

Kıyamam ben sana yaa Allah yardımcın olsun.Ama bak şuan yola getirmişsin onu.Biraz oluruna bırakıosun biraz da tatlı dille biraz da yola getiriosun onu dimi?

Bizimkine tatlı dil de sökmüyor, ben herşeyi denedim. Ben başlarda inanılmaz hoşgörülüydüm. Hiçbir kıymeti olmuyor haberiniz olsun !

kızlar siizn yaşadıklarınızı okudukça ben soğuyorum evlilikten ve korkuyorum ya.

hele sadece yalan senin adına çok üzldü çok vixdansızca davranmış eşin..

kızlar siizn yaşadıklarınızı okudukça ben soğuyorum evlilikten ve korkuyorum ya.

aşind ebir tuhafmış canım ya ..çocuğun yanında tartışınca ne olacakmış....

Sessiz sakin bi ilişkiyi kaldıramazdım sanırım ben atraksyon iyi geliyo bize Buna rahat batıo da denebilir

Eşinin düşüncesi çok yanlış,kimse anne babasını tartışırken görmesin ya ben bu yaşımda tartıştıkların da kötü oluorum ki çok çok nadir tartışırlar üstelik senin oğlu 2.5 yaşında.Bu yaşlar da eşin sana nasıl davranırsa bilinç altına yerleşicek ve ilerde o da eşine öyle davranıcak malesef.

Doktora gittiğinde doktor ona ne söyliycek merak ediorum çok.Eşinin sorunu ne yani.Ne tatlı dilden anlıyo ne de bağırmaktan ne de susmaktan

Fatos canim kiyamam ya sana. Yazdiklarini okuyunca gogsume bi agri saplandi.
Olan olmus affetmissin ama Allah yardimcin olsun. Buyuk konusmak gibi olmasin ama ben affedemezdim herhalde boyle bir seyi.

Ben de evlenmeden önce arkadaşlarımdan dinlerdim evliliklerini. Hani toz pembe de görmüyordum evliliği ama yine de insan kendi güzel bir yuva kuracağına inanıyor.
Bizimki birçok insana göre çok kötü bir evlilik değil sadece ben önceden hissediyorum bazı şeyleri ve değişmeyeceğine de inandığım için...
Neyse anlatması zor.
Herkesin evliliği kendine hastır, çekinme evlilik eğer anlaşabilirsen güzel birşey...

aşind ebir tuhafmış canım ya ..çocuğun yanında tartışınca ne olacakmış....

Ben de aynen hala bu yaşıma geldim annemle babam tartışırsa ki bizimkiler de çok nadir tartışır veya eften püften tartışır hemen gerilirim.
Doktor kesin bir dille çocuğun önünde asla tartışılmaz hiçbir alanda doğru değil dedi.
Doktoruna söylemesine gerek yok ben de diyorum eşime bunu defalarca dilimde tüy bitti. Çocuk mocuk dinlemiyor, üstelik de diyor ki : " çocuğu bana karşı kullanma " ... eeeeee o zaman da sinirlerim zıplıyor benim. Çocuğun önünde tartışmayalım demenin neresi çocuğu kullanmak oluyor !!!

Evet hiçbişey sökmüyor eşime....
Ben yıldım artık...

Sen ilerde kendini affedebilecek misin bunları da düşün ?
Ben de ilerde pişman olmaktan korkuyorum. Beni en çok düşündüren kv. nin durumu idi. Kadıncağız çekmiş senelerce kp.i. Son nefesinde bile çekti...
Olan ona oldu. Kp. ikinci hatunu aldı oturdu ((((
Bunu gözümün önünde yaşadım ya, bu beni çok etkiledi !
Gelin-gideni felan düşündüğüm yok benim. İlerde böyle bir duruma düşmek tüm korkum !

Ayrılanlar, tek başına çocuk büyütenleri görüyorum çok sıkıntı çekiyorlar belki ama çok güçlü de görünüyorlar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…