Hem calisip hem üni sinavina hazirlanmak..

Olmaz güzelim olmaz çalışarak sınava hazırlanılmaz.. nasılsa çalışırsın oralarda sen derslerine sıkı çalış bir daha bu yaşların gelmeyecek. Polislik vs. De olabilir çok çalış sadece

Sınavınız kötü geldiyse bu sene ciddi olarak odaklanmanzı gerekir ki güzel bir bölüm kazanasınız. Önemli olan meslek edinmek. Bu yönde bir tercih yapabilirsiniz. Üniversite okumak zorunda da değilsiniz. Yeter ki kendinizi bir alanda geliştirin.

Kesinlikle bir işte çalışarak sınav kazanılmaz.Butun zamanını enerjini sınava kullanman gerekirken uyumaya bile vakit bulamayacaksin ve yorulacaksin.Ayrica İs hayatında mobbing olur,sivri tipler fln olur canını sıkar.Ciksss olmaz

Eğer sayısal bölümden çok iyi bir sıralama gibi bir hedefiniz yoksa eşit ağırlık ve sözelde gayet iyi yerler kazanabilirsiniz iyi bir çalışmayla. Bir tanıdığım sağlık meslek lisesine gidiyordu staj zamanı kesinlikle bu bölüm bana göre değil başka bölüm kazanmalıyım dedi. Babası da onu dershaneye yollamadı nasılsa kazanamaz o kadar yıl matematik bile görmemiş diye. Ama dediğim kişi eşit ağırlıkta ilk 15bine girdi. 1 sene boyunca sadece ders çalıştı dışarı bile çıkmazdı, hangi bölümü istiyorsun dediğimizde karar vermedim sadece hastanede çalışmak istemiyorum derdi şu an 7 yıllık psikolog.

18 yaşında hem sınava 2.kez hazırlandım hemde çalıştım. Çok zor oldu, işe git çalış eve gel ders çalış, uykusuz kal, sosyal hayatın bitsin. Eve destek oldum çalışıp kazandığım parayla ve para biriktirdim. Şehir dışında bir okul tercih etmiştim yerleştim ve hem okuyup hem parttime çalıştım. Kimseden 1 kuruş almak istemiyordum. Gezilere etkinliklere vs katılıp hiçbirşeyden geri kalmadan bitirdim okul hayatımı.

Sen en az iki senedir çalışıcam diyip sınava giriyorsun sonra tekrar bir sene daha çalışıcam diyorsun. Bu sene tercih yapıp gitseydin keşke şimdiye kadar yapsan yapardın zaten niye hala diretiyorsun anlamadım. Daha kaç kere girmeyi planlıyorsun bu sınava ? Ya tamamen bırak tekstilden devam et zamanla işi öğrenir gelişirsin ustalaşırsın ya da ciddi ciddi artık çalış şu sınava. Bir de sayısaldan girip derece yapmayı planlıyordun. Eşit ağırlık 600k sıralama ile sayısalda ne yaptın hayal bile edemiyorum milyonu görmüşsündür. Artık kafayı kuma gömmeyi bırakıp eğriyi doğruyu düşünüp kapasitene göre karar vermen lazım. Belki kafan zehir gibidir ama çalışma kapasiten yoksa ne fayda ? Artık kendini tanı ve bir karar ver zaman su gibi akıp geçiyor.

Bu tamamen senin ne kadar kendine hakim olabildiğinle alakalı. Düzenli ders çalışabileceksen çalışırken olur. Ama yok zaten ders çalışmayı sevmiyorsan yorgun argın işten gelince kitap yüzü açmazsın benden söylemesi.

Ay konusunu ben de hatırlıyorum girip diş hekimliği ya da veterinerlik mi kazanıcam diyordu bir şey diyordu ama yıllardır sınav sınav diye ağlamasına rağmen 600 yapmış o da eşit ağırlık. Sayısalda yapamazsın diye çok anlatan vardı ama herhalde boş hayal satanların gazına geldi

Hedef koymadan rastgele bir şeyler yapıp başarı beklemek bana komik geliyor.

Temelim yok ama iyi bir şeyler okumak istiyorum. Hedefim de yok. Nasıl olacak peki?

Bin tane test var yeteneklerine uygun bölümleri tespit edebileceğin.

Bu çağda bilgiye erişim bu kadar kolayken bilememeyi bulamamayı anlayamıyorum.

Yıllar önce elimde ünv diploma ile tekstile gittim. Çok bunalmıştım. İş istiyordum. Patron bölümüne göre iş yok. Eğer istersen diğer kızlarla çalış. Ama sana tavsiye burada zaman harcama. Yazık olur sana demişti. Beni vazgeçirdi. Sonra jeton düştü Oturup kpss çalıştım

Üniversite sınavı için ciddi emeğe ihtiyacın var. Öyle kıyıda köşede ders çalışman ile mümkün değil. Kaldı ki ayakta çalışacaksın. Tekstil dediğin iş basit değil. Molalar belli... Canını çıkartacaklar. Kursa git yada netten çalış ve hemen başla...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…