HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Valla ben aylarca akşam 7 gibi denedim Hem de epey bir idrarımı tutuyordum hiç doğru sonuç çıkmıyordu ilk defa bu ay ilk İdrarla sabah denedim sonuçlar daha doğru çıktı Belki benim için Böylesi daha iyidir bilemiyorum
Akşam 18 den sonra ve sabah ilk idrar ile yapılmaz deniyor sebebi de şu akşama kadar alınan sıvı miltarı çok olduğu için siz ıkı saat susuz da kalsanız doğru sonuç vermez ilk idrar ise uykuda salgılanan hormonlar dan dolayı yüksek sonuç verir bu yüzden peak yakalayana kadar ilk idrar dan önce şu alıp sonra idrar çıkıp iki saat sıvı alımını durdurup testi yapmak peak goruldugunde de akşam üzeri 4-5 gibi yıne iki saat önce den keserek günde iki kez yapılmasınoneriliyor ki çatlamayı kacırmayalım diye

canim hayir yapmadim, stres yapmamaya calisiyorum, yarin ayni saatlerde kan vericem ayni hastanede, dua edin yukselmis olsun, 29unda regl bekliyodum normalde daha adetime 2 gun var olucak cok artmasini beklemiyorum ama insallah cok guzel gidicek diye dusunmeye calisiyorum

gebelik testini cumartesi hollandaya dondukten sonra yaparim diyorum kanla yapamicagim icin testi :KK43:
Dualarım seninle canım, inşallah artmıştır ve evine mutlulukla aklında soru işareti olmadan gidersin. Benim de bugün 14.gün hiç test yapmadım ve yapmaya da korkuyorum. Benim uygulama da 29 unu gösteriyor ama bakalım. Güzel gelişmeleri bekliyorum inşallah haberdar edersin yine 🙏

Yani aksidir belirtim yok, sadece bulantım var kusma yok. Kızımda da hiç kusmadım sadece bulantıydı aşırıydı hemde. Bide regli öncesi bulantım oluyor çok o yüzden belirti saymıyorum ben.
İYİMİŞ O ZAMAN BENİMDE HAMİLE OLMA İHTİMALİM VAR :) YARIN SABAH 1 TEST YAPAYIM BAKALIM :)

Akşam 18 den sonra ve sabah ilk idrar ile yapılmaz deniyor sebebi de şu akşama kadar alınan sıvı miltarı çok olduğu için siz ıkı saat susuz da kalsanız doğru sonuç vermez ilk idrar ise uykuda salgılanan hormonlar dan dolayı yüksek sonuç verir bu yüzden peak yakalayana kadar ilk idrar dan önce şu alıp sonra idrar çıkıp iki saat sıvı alımını durdurup testi yapmak peak goruldugunde de akşam üzeri 4-5 gibi yıne iki saat önce den keserek günde iki kez yapılmasınoneriliyor ki çatlamayı kacırmayalım diye
Benim zaten bu hesaplamaya uyabilmem mümkün değil işim çok yoğun olduğu için 😅 Ama sabah yaptığımda aylardır ilk defa istikrarlı bir şekilde yumurtlama sürecini testten görebildiğim için öyle dedim. Dediğim gibi belki bende işe yaramış olabilir 🤷 Gebeliğiniz hayırlı olsun bu arada, darısı diğer isteyen herkesin başına 🌸

Yumurta tam gelişmemiş yada siz bu dönemde günde bir kez test yaptıysanız peak kacırmıssınız değerlendirin mıtlaka
Gun asiri degerlendirdik bakalım. Eger kisi aylık adet goruyorsa yumurta atmıştır o dönemde diye biliyorum. Gelismeden atılma olduysa ztn gebelik olusmaz herhalde 🤯🙄

Hepsi saat 20.00 civarında ve iki saat sıvı tüketimi olmadan 👍
Burada akşam 6dan sonra yapmanın uygun olmadığını söylüyorlar. Ben sabah yapıyordum ama onun da uygun olmadığı söyleniyor 😁 Burada arkadaş açıklamış bakın isterseniz.

Ben hep 20.00 civarında test yaptim ama prospektuste en gec 22 yazıyordu. Belki de yakalayamadim canim bugun bi 18 oncesi deneyeyim ozmn👍

Gun asiri degerlendirdik bakalım. Eger kisi aylık adet goruyorsa yumurta atmıştır o dönemde diye biliyorum. Gelismeden atılma olduysa ztn gebelik olusmaz herhalde 🤯🙄
Hayırlısı olsun denk gelmiştir inşallah. Bu meseleler karışık hiç belli olmaz dua edelim bol bol 😊

Canım bu gebelik testlerinde de sence böyle mi ya konu açtım ama pek yazan olmadı bu sabah da yapmadım ama belime inceden ağrılar giriyor göğüslerim de ağrıyor geçen ayki gibiyim yarın sabah yapsam mı acaba adet günü mü yapsam diyorum

Yumurtlamamın üzerinden bir hafta geçti ama hiç bit belirti yok ilk belirtiler yumurtlamadan kaç gün sonra hissediliyor veya regliye kaç gün kalası hissediliyor lütfen cevap atar mısınız

Bu olay döllenme kaç gün sürüyor ben testle falan takip etmedim edenler gün olarak biliyorlardır kesin

Canım bu gebelik testlerinde de sence böyle mi ya konu açtım ama pek yazan olmadı bu sabah da yapmadım ama belime inceden ağrılar giriyor göğüslerim de ağrıyor geçen ayki gibiyim yarın sabah yapsam mı acaba adet günü mü yapsam diyorum
Gebelik testi bence kesinlikle sabah ilk idrar ile yapılmalı hatta gece 2 den sonra uyanıp lavaboya kalktıysanız uyanıp biraz daha tutup öyle yapmalı daha garanti sınuc için

Gebelik testinde saat cok onemlı degıldır derler gercekten suan ıstedıgım kadar su ıceyım kacta yaparsam yapayım cıkıyor😂

Bu olay döllenme kaç gün sürüyor ben testle falan takip etmedim edenler gün olarak biliyorlardır kesin
Döllenme 24 saatte gercekleşiyor belirtilerde kişiden kişiye degişir benim göğüs ucu hassasiyetim hiç geçmedi mesela karın agrım da 1 haftanın sonunda yumurtlama agrısı gibi vaslamıstı ve bence zaten kesin hissediyorsunuz yani ben bir yıldır deniyorum hiç bu kadar yaklaştığımı hissetmemiştim ve test yapmaktan bu kadar korkmamısyım 🤦🏼‍♀️

Gebelik testinde saat cok onemlı degıldır derler gercekten suan ıstedıgım kadar su ıceyım kacta yaparsam yapayım cıkıyor😂
Canım ilk evre onemlı ama dha var gunume 🙈 senin hcgn epey zaten zirvedir cok normal çıkması kızımda da ıdrar ole takıp ettim ılk hcgden sonra gece yapıyordm testleri ama gecikmiş idim.

X