HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Umarım sağlıklıdır gebeliğiniz.. bu yol öyle zor ki, insan gebeliği duysa bile sağlıklı olması diğer aşama, ki bu en zoru.. insan kolayca sevinemiyor düşünmekten.. umarım sağlıkla ilerliyordur süreciniz, ben de hem olumsuz düşünüp stres yapmak istemiyorum hem de olumlu düşünüp sonra üzülmekten korkuyorum. Bu yol insanın ne hissedeceğini ne düşüneceğini bilemediği bir yol. Kendimizi üzülmekten de ya sonra üzülürsek diye sevinmekten de korumaya çalışıyoruz. Allah tüm isteyenlere, hepimize en doğru zamanda sağlıklı evlatlar nasip etsin...

Mrb Dış gebelik olup olmadığını nasıl anlaşılıyor benim de HCG değerim beklenenden az geldi
Kimyasal da olabilir kac cıktı değeriniz bir de benim sol tarafımda bıçak saplanması gibi ağrım olmuştu kramp giriyordu kalkamiyodum yani ya sağda ya solda belirgin bir ağrı oluyor bildiğim kadarıyla

Kaç gün sonra baktırdın hcg. Çarşambadan sonra bugün ilk kez mi baktırdın. Doktora gösterebildin mi?
Hayır göstermedim canım Dr.um yoktu sonucu öğrendiğimde telefonu da yok buradaki hastane. Bir garip. Gerçi bu sehırdekı saglık sektörü 0.. sadece 1 özel hastane var ılcede. Yarın gıdeceğim dr.a yani bugun uyku tutmuyor en son carsamba 480di

Mrb Dış gebelik olup olmadığını nasıl anlaşılıyor benim de HCG değerim beklenenden az geldi
Dış gebelikte kese olması gereken yerde değil tüplere yakın bir yerde ya da tüplerde oluyor sanırım. Doktor bende keseyi gördüğünde henüz 5 haftalıktı ama doğru yere yerleşmiş tüplerde değil dış gebelik ihtimali görmüyorum demişti de ordan biliyorum.

Kimyasal da olabilir kac cıktı değeriniz bir de benim sol tarafımda bıçak saplanması gibi ağrım olmuştu kramp giriyordu kalkamiyodum yani ya sağda ya solda belirgin bir ağrı oluyor bildiğim kadarıyla
Çarşamba 480 dün yani 10 Haziran 1180 oldukca azmış artış bel ağrım var benim kasıktan ziyade bacaga vuran ve lekelenmeydı hafıf artıcak gb

Allahtan umut kesilmez yine de 2 gün sonra tekrar beta baktır ve doktora git en azından kafan rahatlar.

Allahtan umut kesilmez yine de 2 gün sonra tekrar beta baktır ve doktora git en azından kafan rahatlar.
Muhtemelen yarın doktor da ertesi gün için hcg isteyecek düşüş var mı diye. Eşim bana sitemli gram oturmuyorsun yordun kendnı cokk dıye. Nazar ettm kndmi. Hc de canımı düşünmedim agrım gecnce yne başladım işe güce kosturmaya. Bişey olmaz dıye diye gram oturmadıgım günü biliyorum kendi düşen ağlamaz

Evet tüp dışı olduğunu biliyorum kuzum. Belirti olarak acaba ne oluyor merak ettm HCG artısı fln nasıl dye

İlk kimyasal gebelikte çok üzülmüştüm ebenim için ani hamılelık ani sevinç olmustu bu kadar kolay mı demiştim sonra kaybettim ve cok uzuldum. Sonra kızım oldu çok şükür düşününce aman o neymiş ki ddim. BOşa uzulmusm. Allah'ım doğacağı varsa sebep buluyor sunuyor bizlere.. babamı kaybettim 3 yıl önce de hayatmdaki en büyük acıydı. Annem ile bazı ımtıhanlarımız oldu sağlıksal hala oluyor . Galıba bünyem üzüntülere alışmış. Allah'ım dermansız dert vermesin. Nasıpte yoksa yoktur. Tevekkül etmek gerek elimizden gelen sadece bu

Son düzenleme:
Hiç kendini suçlama bu durumun onunla alakası olacağını düşünmüyorum. Ne kadar zor şartlarda çalışan insanlar var gayet sağlıklı gebelik geçiriyorlar. Ben de sürekli hareket halindeyim hamileyim diye kendimi hasta gibi hissetmiyorum. Ağır taşımak hariç her şeyim eski rutininde devam ediyor. Sürekli dinlensen de olacağı varsa olur bir şeyin. Hcg düşmesi, kimyasal gebelik düşük kategorisinde bile değiller bunun senin yaptığın hareketlere bağlanacağını düşünmüyorum. Yani en kötü senaryoyu konuşuyoruz diye yazıyorum. İnşallah düşündüğün şey gerçekleşmez dua edeceğim senin için

Kızlar benim dün peak oldu 14 gün sonra regl olmam gerekiyor ya olmazsam gecikmiş mi oluyor benim kafam karıştı normalde 2 temmuzdu bat. Şimdi 23 üne mi kaymış oluyor.
Canım sen ovulasyon testini yapmaya devam ediyor musun? Dün görsel atmıştımya pik gibiydi silikleşti. Dün akşam tekrar test yaptım koyulaşmaya başlamış yeniden. Zaten kasık ağrılarım da iyice artmaya başladı. Ovulasyon testine devam et bence bir süre daha eğer etmiyorsan. Bu arada regl hep yumurtlamadan 14 gün sonra gelir çok istisnai durumlar yoksa.
Denemedim ama duydum bunu daha önceki gebelik sürecimde de buradaydım yaptıranlar vardı. Sonra hamile kalanları da okudum inşallah sana da vesile olur Teyzemin de rahmi tersmiş bu arada doğumda fark etmişler yani öyle gebe kalmış. Ters demek rahmin sanırım karna doğru durması gerekirken sırta yatık durması gibi bi şey ya da tam tersiydi unuttum şimdi
Vajinal yapmadı uşrasonu normaldı damla damla peceteye geliyo pembe su gibi sanki
Anladım canım, inşallah yerleşme kanamasıdır yoğunluşmaz. Yerleşme kanamasını senin söylediğin gibi tarif edenleri çok okudum.

Günaydın kızlar az önce test yaptım bianda içimden gecti T çizgisi solukdu galiba kimsayal yasıyorum kanamam var su gibide olsa önümüzdeki aylara diyorum artık

Benim gördüğümü sizden görüyorsunuz değil mi??? Şoktayım şu an, yanılma payı var mıdır? Yumurtlama günümü değerlendirenediğimizi düşünüyordum açıkçası. Şok oldum, bugün adetimin başlaması gerekiyordu. Hala kendimi adet olacak gibi hissediyorum

Bence hiç kendini suçlama. Sen ne yaparsan yap sağlıklı ilerleyecekse devam ediyor. Böyle sıkıntılı başlayıp sonradan güzel devam eden gebelikler de oluyor. Umarım en güzel şekilde atlatırsın bu süreci

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…