HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

çok sevgili melinda, satırlarıma başlamadan önce hasretle gözlerinden öperim.

1- zayıf olduğun için seni esefle kınıyorum. ben hiç zayıf olmadım :) hem böyle bıngıl bıngıl balık gibi ohhh mis gibi vallahi. iğnelerin çok ciddi anlamda insanda şişkinlik hissi verdiği kesin, gazın varmış gibi sürekli bir gerilmeler, duygusal haller ve önüne gelen her cisimi yeme isteği var. en azından bende böyle. ama kilo almadım. çok hareketliyim belki de ondan bilemedim. dikkatli olmak gerek.
2- ben herkesten önce iş yerime bilgi verdim ve izin alıp alamayacağım konusunda kafam rahat edince bu işe kalkıştım. neden dersen ben izmitteyim doktorum anadolu yakasında istanbulda yani. ve muayene işlemlerini sabah 9-11 arası yapıyor. yani yumurta takibinde 3 günde bir yaklaşık 4-5 kere gittim. ve hepsinde de yarım gün izin almam gerekti.
3- bana verilen yumurta geliştirici iğnelerin gündüz 2 ile 3 arasında vurulması gerektiği söylendi. ve hepsi hergün aynı saatte olursa daha etkili olur dediler. benim tek avantajım eşimle aynı yerde çalışıyoruz, iş yerindeki yemekhanenin buzdolabında iğnelerimi muhafaza ettim ve saatleri geldiğinde eşim vurdu. en kötü kendi kendine yapmalısın kuzum.

arz ederim.

ne yazmışım gene ne yapmışım bennn :)
Hamişler yapmış kızcinselik sormuşlarokudum oludum güldüm benim kocişimde bu konuda çok hasastır sağolsun bebeğimizi düşün der ben sarılıp öpmek isterim bormalde kızar bana bu arada bugün çoooook sıcakkknapcaz böyle denizede gitmek yasak havuzada bari pikinğe gidelim dedim kociş otur yerine dedi

ilaçlar kilo aldırmaz sadece şişkinlik yapar
yumurta kontrollerı sabah saatlerınde olur , eğer iş yeri- hastane arası yakınsa birkaç saat senı kurtarır. opu ve transferde rapor alırsın... ben o konuda şansızım işim silivride ve şişlide tedavi görecegım nasıl yapacagım bilmiyorum
iğnelerı aynı saatte yapmak zorundasın genellıkle sabah yada öğlen saatlerınde vuruluyorsun (yine doktoruna söylersin iş çıkışında olurmu diye)

çok tatlısın demiştim daha önce, yine diyorum

tamam biraz rahatladım bir şekilde hallederim diye düşünüyorum, yöneticiye kadın hastalığı sıkıntım var biraz sık kontrole gitçem desem her halde çok detay sormaz diye düşünüyorum

iğneler için de buz kabı gibi bişi verdiler bi sürü, onlarla getirsem işe, bikaç saat idare eder belki, dolaba koysam meraklı çok illa bakarlar ne koymuş bu buraya diye
ama doktora sorayım iş saatleri dışı olsa şu iğneler çok daha rahat olurum diye bakalım ne dicek
benim amh yüksek olduğu için kısa sürede uyarılırmış yumurtalarım öyle dediydi, belki çok uzun sürmez benim süreç
iğneleri de kendi kendime vururum gibi geliyo şimdilik, cesur insanımdır yaşayıp görücez

hala adet olamadım, pazar doğum kontrol hapım bitti
zaten hap sürecinde sürekli koyu akıntım oldu, doktor sorun diil devam et dedi
dün çok hafif koyu akıntı geldi ama adet mi hapın akıntısı mı anlayamıyorum hiç ya, adeti anlayamıcam kaçırcam diye korkuyorum ama az da olsa gelir herhalde bir şeyler
hadi sinerji yaratın ben akşama doğru adet olayım, doktora da c.tesi gideyim

ister inan ister inanma eşimle son birlikte olduğum tarih 18 mayıs. gençlik ve spor bayramını kutlamışız ondan sonra kanka modu. ne yapalım anacım kader kısmet, yarin benim opum var, ondan sonra da yasaktır kesir, sonra transfer, sonra gün say. inşallah tutarsa bikaç ay yasak derken zavallı kocam.

canım ilk olarak her tüp bebek yaptıran kişi kilo alacak diye bir şey yok, ben ilk tüp bebeğimde hiç kilo almadım şişkinliğim bile olmadı, transferden sonra 3 gün dinlenip sonra işe devam ettim kilo problemim olmadı.. ama ikinci tüp bebekte biraz aldım sanırım artık yemeğime dikkat etmeyip şımarıklığa vurduğum için.. bir de iğneler gaz problemi vs yaptı bu sefer..

ikinci olarak iş yerine söylemeden halledebilirsin, benim mesaim 9'da başlıyor, her gün saat 8'e 10 kala merkezde oldum, hemşireyle konuştuğum için her seferinde ilk beni aldı muayeneye, ve işe rahatlıkla yetiştim.. yumurta toplamam da cumartesiye denk geldiğinden sıkıntı olmadı, transferim salıya denk geldi, rapor aldım evde dinleniyorum dedim geçiştirdim..

son olarak iğneleri evet hep aynı saatte yapman gerekiyor ve onu da hemşireyle ayarladım.. her akşam 7'de Gonal F yumurta geliştirici iğnemi yaptım, sıkıntı olmadı yani..

sen bu yola girdikten sonra Allah yardım ediyor sabrını veriyor kuzum merak etme

işim ereğlide benim de, senle yakınmışız
tedavi çorluda, orada yaşıyorum zaten (20-25 dk bi mesafesi var)
transfer ve opu beylikdüzünde medicana ile anlaşmalı doktorum

kız şaşırma bildiğin adet olursun, akıntının yoğunlaşması da adetinin geliyor oluşunun habercisi bana göre. zaten ilaçla olacağı için normalden daha yoğun olacaktır. belliki adetin 3üncü günü falan kontrole gidersin.

buz kalıpları çok mantıklı, eğer 2-3 arasında olman gerekirse senin ki bu saat belki başka yerde böyle değil bilemiyorum, onlar seni idare eder.

iğneler girerken acıtmıyor, yeterki etini böyle asılarak yap, yani parmaklarınla mıncır. o zaman girerken acımaz. bağımlısı olursunnnnnn :)

işim ereğlide benim de, senle yakınmışız
tedavi çorluda, orada yaşıyorum zaten (20-25 dk bi mesafesi var)
transfer ve opu beylikdüzünde medicana ile anlaşmalı doktorum
merkezin yakın olması çok büyük avantaj bende beylikdüzünde oturuyorum medicana bana çok yakın
şişli memoriali seçtim olmuşken en iyilerinden birisi olsun dedım merkez içime çok sindi fakat çok uzak o yüzden müdürüme söyleyecegım anlayışlı olacagını umuyorum bir izin bir rapor bir şekılde idare edecegım ... sana 1,5 saat rahatlıkla yeter ayrıntılı bilgi vermene gerek yok rutin kontrollerım var desen yeter..

ay harikasın, umut oldun bana resmen, bunların hepsini güzelce konuşup ayarlayayım ben o zaman hemşire ile
zaten çok tatlı bir kadın, doktorun da özel muayenehanesi bi şekilde kolaylık sağlarlar diye düşünüyorum
iyi ki geldim buraya, dün modum yerlerdeydi, şimdi heyecan doldum
Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah

İnanırım canım bizde öyleyiz çünkü tedaviye başladıkmı daha olmaz eşim çok hevsleniyor bense hiç hevsim yok hiç bişeyde hisetmiyorum sanki hiç yapmamışım gbi hisediyorum inş bu kez olur olmasada ikincisini yaprız bitane daha var çok şükr napim sıpalar kaç senedir bizi üzyolar bir olsa bak ben napcam onalrayarın test alıp cumartesi yapsam mı acaba 10 gün olcak yoksa beklesem mi 7 temmuzu bilemdim hiç bişeyde hisetmiyorum rahat taklıyorum sadec gaz var çok değil birde her kokuyu alıyorum kasıklarımda ağrımıyor sadece popişm acıyor iğneden gögüsümde de çok ağrı yok hafif varhiç olmadı gbi hisediyrum ya hakkımda hayırlısı olsun ne deyim

ben transferden sonra ne halde olucam onu bilemiyorum ama bana kalırsa test yapma. günün ne zamansa o sabah süslen püslen git kanını ver paşalar gibi. az kalmış zaten be kuzum, bir de her şeyin allahtan olduğunu bil, eğer olmamışsa (allah korusun) sadece zamanı değildir demek ki.

bence bekle.

cnm tup bebege baslamsdan once nasil besleniyorsunuz nasil beslendiniz yada

cnm tup bebege baslamsdan once nasil besleniyorsunuz nasil beslendiniz yada

öncesi değil de sanki sonrasında beslenmek daha önemli gibi.
ama örneğin yumurta rezervi düşükse bayanlar genelde kuru incir yiyor, pko su olan soğan suyu kürü yapıyor vs vs
o konular hakkında internet çok geniş, onları araştır bence. ama bana sorarsan öncesinden çok sonrası önemli.
sonrasında da ben şu sıralar bol bol sebze ve salata, nohut, kabak çekirdeği, hurma, bitter çikolata yiyorum.
neden dersen? bilmiyorum :) ama her yerde bunların faydalı olduğunu okudum :) ve bol bol bol bol su. lıkır lıkır hemde.

Evet canım zamnını beklemek en iysi ama o anı ümitle beklemektense varsa vardır yoksa yoktur diyip beklemek daha iyi gbi geliyor eşime demyi düşünmüyorum kendim yapıp sonuca göre hazırlıklı olmak istiyorum 11 senmiz bu sene zaten bu ikisinide yapimde olmazsa daha 2 sene düşünmüyorum yapmayı hem maddi hem manvi yıpranıyozzaten benim şansımda yok benmle evleneler iki üç doğrdu sonra evlenlerde bir iki doğrdular nasıl yapıyolar anlamıyorum bizim bilmediğimz bir yöntemmi var ne anlamadım görümcemin eltisinin gelini hamile şimdide evleneli bir sene bile olmadı onun dığruduğunuda görecem ben hep bekleycem gbi hisediyorum çok yoruldum artık kaçıp gidesim var başka diyara yeşil doğaya nehir kenarına

az önce yeğenimin kız olacağını öğrendim, kardeşimin eşi hamile de en büyük hayalim benim de kızımın olması
insan bir tuhaf oluyor, hem çok seviniyo hem bi buruluyo falan
bizler de yaşayalım inşallah bu güzel hisleri

demin bir yerde yazmıştım, kazayla hamile kalmak konusu var ya ben de ona uyuz oluyorum.
millette sünger gibi vallahi, çekiyor sanırım.
ama bir şey diyeyim mi, bu da bizim imtihanımız, allah onca ilaca iğneye sıkıntıya maddi manevi çabaya kefaret olarak bize birer piç versin :)

Aynen canım demin bahsettiğim görümcemin eltisinin kızının kocasının işi büyük adada birde akşamdan akşama görüşüyolar üç çocuğu var ne ara yapıyonuz demiş görümcem oda yenge hergünde yapmıyoz oluyor demişne sinir bozucu işte allah büyüktür napalım bizde ona sığındık hayırlısını versin inş

bolsuiciyorum zaten kilo almaktankorkuyorum yaaa bende ananas elma falan aldm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…