haziran 2013' te tüp bebek yaptıracak anne adaylarımızzzzz

arkadaşım naptın? kendine gelince hemen yaz merak ediyorum cnm seni. inş herşey güzel geçmiştir:) dualarımdasın...

hayırlı olsun arkadaşım yumurta sayında gayet iyi maşallah :nazar: inş herşey yolunda giderde güzel haberler alırsın. bgn pazar olunca yrn ararlar seni artık ben opuyu çarşamba olunca perşembe 5'e doğru aramışlardı sen brz daha beklicen artık:KK1:

Canım az önce aradılar 13 yumurtanın 7 si olgunmuş 4 ü döllenmiş biraz canım sıkıldı sence nasıl

İyiyim canım 7.günüm bugün, ilk günlerde hafif batmalar falan hissediyodum belki yatmaktan bilemiyorum ama son 2gündür pek biey yok gibi. Hafif belim ağrıyor o da dün iraz ütü yaptım belki ondan... Kısacası herşeye belirti mi acaba diye bakıyorum, perşembeyi 4gözle bekliyorum. Allahım inşallah pozitif sonucumuza kavuştursunnn :KK16::KK16:
Senn nasıl gidiyor? Kaç gün oldu

Daha dun oldu :) ben gun saymamaya karar verdim. Once adetim 1 hafta gecikti ina uzuldum, sonra doktor kist var belki tedaviyi erteleriz dedi ona uzuldum, daha sonra yumurta sayisinia ve hucre azligina cok uzuldum. Yani cok stresli gunler gecirdim cok uzulup agladim. Onun icin suan karnimda olmalarina bile sukrediyorum. Bundan sonrasi Rabbimin takdiri. Hayirlisi olsun.

Kızlar dün opu yapılmıştı bugün aradilar 13 yumurtanın 7 si olgunmuş 4 ü döllenmiş canım sıkıldı iyimi kötümü bilemedim sizce nasıl

Adet oluncaya kadar çalışın bence doktora 2. Ya da 3. Günü gidiliyor zaten adedin. Bi de doktor lucrin geciktirmiyor diyor ama deneyimler öyle söylemiyor. Ben doktoru arayıp 5gün geçti farlutal kullanayım mı diye sordum. O da bi hormon testi yaptır dedi. Yaptırdım en fazla 3gün içinde adet olursun dedi 2 gün sonra oldum, hiç belirtisiz sancısız oldu şaştım normalde baya ağrılı başlardı.
Ama bundan tedaviniz ertelenmez belki biraz gecikir. Ya beklersiniz yada ilaçla adet olursunuz ama başka konudaki 2-3kişiye de doktorları hormonlarınız iyi seviyede adete gerek yok böyle başlıyoruz demiş nasıl demiş anlamamıştım ama böyleymiş
Bu işin en sıkıcı kısmı ne operasyonlar ne iğneler ne ilaçlar bence beklemek...biraz sabırlı olabilmek gerekiyor ama olmuyorrr tabii :nazar::nazar:

canım sağol bilgilendirmelerin için:KK16::KK16::KK16::KK16: sende lucrin kullanmışın anladım kadarıyla.kendimde öyle adet belirtisi arıyorum yok bişey o zaman olmayacak diyorum sürekli gögüslerimi kontrol etmekten bir hal oldum:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:sende belirtisiz sancısız oldu demişin şaşırdım bende.benim de bugün 5 gün gecikmede inşallahh seninki gibi olur canım ya başlamadan stresi başladı:18::18::18:

Kızlar dün opu yapılmıştı bugün aradilar 13 yumurtanın 7 si olgunmuş 4 ü döllenmiş canım sıkıldı iyimi kötümü bilemedim sizce nasıl

Merhaba lilyum. Ben bu konuyA cok uzulen biri olarak cevap vermek istedim. Benim 10 taneden 2 si dollendi. Ve 2. Gun biri 2 biri 3 hucreliydi. Boyle giderse transfer yapilmaz dendi. Allahima bin sukur 3. Gun transfer oldum (dün) ve doktor ikisininde degerlerini ikiye katladigini yavas bolunduklerini ama saglikli olduklarini soyledi. Yani sunu diycem aklina cok getirme, dusunmemeye calis. Burdaki arkadaslardan 1 yumurtayla hamile kalan var, umudunu kaybetme canim :)

tünaydın kızlarrrrrr :KK3:

ben size bişey danışmak istiyorum... şimdi bana doktor desoret yada desolett verdi ve 21.gün gel dedi...

ben şimdi 21.gun hapını içip 22.gun mu gidicem yoksa 21.gun mu gidicem çunku ben hapı öğleden sonra saat 3te içiyorum....

moon direk tüp yaparsan devlet karşılamaz.. oyuzden önce aşılama demiştir sana doktorun ...

2 aşılamadan sonra devlet 1 tüp bebek tedavisi karşılıyor.. rapor içinde doktorunuz gerekli açıklamayı yapacak size...

bende devletteyim ve direk tüpe geçiş yaptık çünkü bana aşılama yaramıyor ben normal yolla hamile kalabiliyorum ancak kromozonumdaki bozukluk sebebiyle düşük yapıyorum.. oyuzden doktor bana pgtli tüp bebeği önerdi.. döllenmiş embronun lab ortamına tekrar alınıp incelenmesi ve düşüğe /sakat olmasına neden olacak genlerin çıkarılıp bana transfer edilmesini sağlanacak.. ben toplam fiyat 8.500tl verıcem

ancak sadece tüp bebek yaptıranlar 4500-5000tl civarı oduyıorlar devlettee yani.. raporsuz..kendi ecinden gidecekse fiyat bu yani

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım az önce aradılar 13 yumurtanın 7 si olgunmuş 4 ü döllenmiş biraz canım sıkıldı sence nasıl

takılma cnm sayıya zaten diğerlerini hertürlü eleyeceklerdi en fazla 2 tane koyuyolar ztn herzamn kaliteli olanları kalıyo zaten 30 tane döllensede önemli değil yani sonuçta sona kaln en kalitelileri koyuyolar seninkilerde o 4 tanenin içinde olmuş oluyo. ama büyük ihtimal 3. gün embriyosu koycaklardır olsun bende 8 tane döllendiydi galba yada 6 yine 3. gün koydular oda çok farketmiyo yine mücadelecilerse annelerine sımsıkı tutunup yaşıyolar inş sende 2 haftadan güzel haberleri veririsin:) kaç embriyo koycaklardı cnm sana?

Merhaba lilyum. Ben bu konuyA cok uzulen biri olarak cevap vermek istedim. Benim 10 taneden 2 si dollendi. Ve 2. Gun biri 2 biri 3 hucreliydi. Boyle giderse transfer yapilmaz dendi. Allahima bin sukur 3. Gun transfer oldum (dün) ve doktor ikisininde degerlerini ikiye katladigini yavas bolunduklerini ama saglikli olduklarini soyledi. Yani sunu diycem aklina cok getirme, dusunmemeye calis. Burdaki arkadaslardan 1 yumurtayla hamile kalan var, umudunu kaybetme canim :)

Merhaba canım sağol moral verdin bende seni merakla takip edyorum ne zor bir durum bi an çok huzurluyum bi an geliyo dünya daralıyor allah hepimizin yardımcısı olsun...

kızlar bgn sabah evde test yaptım negatif çıktı 8. günüm daha erken olduğu için çıkmamıştır dimi? sanki bir çizgi gördüm gibi ışık altında ama görmek istediğim için göründü tabii görmek için testin içine düşünce:KK1: bir gün atlayıp salı sabah tekrar yapmayı düşünüyom ya rabbim hepimize hayırlısını versin.

tünaydın kızlarrrrrr :KK3:

ben size bişey danışmak istiyorum... şimdi bana doktor desoret yada desolett verdi ve 21.gün gel dedi...

ben şimdi 21.gun hapını içip 22.gun mu gidicem yoksa 21.gun mu gidicem çunku ben hapı öğleden sonra saat 3te içiyorum....

moon direk tüp yaparsan devlet karşılamaz.. oyuzden önce aşılama demiştir sana doktorun ...

2 aşılamadan sonra devlet 1 tüp bebek tedavisi karşılıyor.. rapor içinde doktorunuz gerekli açıklamayı yapacak size...

bende devletteyim ve direk tüpe geçiş yaptık çünkü bana aşılama yaramıyor ben normal yolla hamile kalabiliyorum ancak kromozonumdaki bozukluk sebebiyle düşük yapıyorum.. oyuzden doktor bana pgtli tüp bebeği önerdi.. döllenmiş embronun lab ortamına tekrar alınıp incelenmesi ve düşüğe /sakat olmasına neden olacak genlerin çıkarılıp bana transfer edilmesini sağlanacak.. ben toplam fiyat 8.500tl verıcem

ancak sadece tüp bebek yaptıranlar 4500-5000tl civarı oduyıorlar devlettee yani..

canım doktorun uzun protokol uygulayacaz diye bişey söylemişmiydi???oluşan kistin için verdiğini hatırlıyorum sanki.çünkü uzun yapsaydı senle konuşurdu uzun yapıcaz ve ona göre lucrini falan verirdi.birde uzun protokol de bir doğum kontrol hapı kullanarak tedavi olanlar birde doğum kontrolsüz kullananlar var.doğum kontrollü kullananlar,doğum kontrol hapının 15.günü lucrine başlıyorlar.sana sanki uzun protokol yapılmayacak gibi geliyor.
sen yine de 22.gün gitme derim 21.gün git ki farklı bir tedavi uygulayacaksa 21.günü geçmiş olmayasın canım:KK16::KK16:

Son düzenleme:
iyiyim canım sen nasılsın? :KK36: ınsallah bolunmeye devam ediyolardır bende cok merak edıyorumm :18: bende bekleyeyım o zmn 2 gun daha. senınkı tek mıydı? bıde kacıncı gun embrıyosuydu kac hucreliydi? kusura bakma belkı once sormusumdur :KK17:

iyiyim canım..evde vakit geçirmeye çalışıyorum..hiçbir belirti aramamaya çaılışıyorum..zaten bize belirti gibi gelen şey ilaçların etkisi bunları biliyorum..evet benim doktorun prensibi 2 koymaya ikna edemedik.bir tane koydu.benim 5. gün embriyosuydu..hücre sayısı söylenmiyor 5. gün embriyosunda . sayılamayacak kadar çok oluşmuş oluyor sanırım..ama önemli olan kaçıncı gün olduğu değil.sıkı sıkı tutunması canım..çok arkadaşın 5. gün oldu tutmadı..2. gün olanlar tuttu..artık nasibimizde ne varsa onu yaşayacağız..haberleri ardı ardına vereceğiz senle..inşallah güzel haberler veririrz canım....:KK16::KK16::KK16::KK16:

takılma cnm sayıya zaten diğerlerini hertürlü eleyeceklerdi en fazla 2 tane koyuyolar ztn herzamn kaliteli olanları kalıyo zaten 30 tane döllensede önemli değil yani sonuçta sona kaln en kalitelileri koyuyolar seninkilerde o 4 tanenin içinde olmuş oluyo. ama büyük ihtimal 3. gün embriyosu koycaklardır olsun bende 8 tane döllendiydi galba yada 6 yine 3. gün koydular oda çok farketmiyo yine mücadelecilerse annelerine sımsıkı tutunup yaşıyolar inş sende 2 haftadan güzel haberleri veririsin:) kaç embriyo koycaklardı cnm sana?

Inşallah canım dediğin gibi olur sanırım salı günü transfer olacak kac tane koyacaklarini henüz söylemediler umarım 2 tane olur...

bu iş için rapor almak ne zormuş arkadaş ya gerildim iyice :KK43:

evet canım çok zor o kadar çok şartları var ki.ben 3 yıl evli olma şartına takıldım bir ara doktorum üniversite hastanesinden prof.tu bu raporları veren kişiydi.çok da aramız iyiydi hiçbir şekilde vermedi.ikinci tüp bebeği deniyorum hala raporsuz.gerçi deneyeceğim yer özel hastane her zaman için. onda da ilaçların bir kısmını karşılıyor bazı özel merkezlerde sgk la anlaşması varsa yardımcı oluyor.

devlet üç çocuk yapın diyor ancak ne kadar uğraştığıımızı hem maddi hem manevi hiç bilen yok.üç beş kuruş yardım yapılacak onda da bir sürü engel.bu işler tamamen ticaret işine dönmüş ve biz de o ticaretin mecburen parçası ollmuş oluyoruz:KK31::KK31::KK31:

hadi ben o raporu alamıyorum onu anladım ama iş görmemezlik raporu da almakta zorlandım :KK43:
evet canım çok zor o kadar çok şartları var ki.ben 3 yıl evli olma şartına takıldım bir ara doktorum üniversite hastanesinden prof.tu bu raporları veren kişiydi.çok da aramız iyiydi hiçbir şekilde vermedi.ikinci tüp bebeği deniyorum hala raporsuz.gerçi deneyeceğim yer özel hastane her zaman için. onda da ilaçların bir kısmını karşılıyor bazı özel merkezlerde sgk la anlaşması varsa yardımcı oluyor.

devlet üç çocuk yapın diyor ancak ne kadar uğraştığıımızı hem maddi hem manevi hiç bilen yok.üç beş kuruş yardım yapılacak onda da bir sürü engel.bu işler tamamen ticaret işine dönmüş ve biz de o ticaretin mecburen parçası ollmuş oluyoruz:KK31::KK31::KK31:

Kızlar bana yardım edin :KK43: ya ben pozitif alinca çok mutlu olurum sanıyordum ama nerde kendime hayatı zehir ettim. Ya sonucum katlanmazsa, kese görünmezse, kalp atisi yoksa yedım kendimi.. Suan kimse beni anlamiyor belirti takip ediyorum sanki yok olmuş gibi belirtilerim hiç bişey hissedemiyorum. Cuma günü 7. Günümdü biliyorsunuz. Sonucum 55,96 çıktı ve bugün 2 gün geçti ama cesaret bile edemiyorum ikinci tahlili vermeye. Beni anlarsaniz siz anlarsınız burdaki herkes az çok bilgi sahibi.. ne diyorsunuz benim için?

tatlım daha yolun ben çok başındayım inşallah ben de pozitif görürürm ilerde. bebeğin sana tutunur umarım dua et Allaha ...
Kızlar bana yardım edin :KK43: ya ben pozitif alinca çok mutlu olurum sanıyordum ama nerde kendime hayatı zehir ettim. Ya sonucum katlanmazsa, kese görünmezse, kalp atisi yoksa yedım kendimi.. Suan kimse beni anlamiyor belirti takip ediyorum sanki yok olmuş gibi belirtilerim hiç bişey hissedemiyorum. Cuma günü 7. Günümdü biliyorsunuz. Sonucum 55,96 çıktı ve bugün 2 gün geçti ama cesaret bile edemiyorum ikinci tahlili vermeye. Beni anlarsaniz siz anlarsınız burdaki herkes az çok bilgi sahibi.. ne diyorsunuz benim için?

X